Yerden Isıtma Sistemleri Kullanımında Verimlilik

10.06.2020
240
Yerden Isıtma Sistemleri Kullanımında Verimlilik
Modelistlik Kursu

Yerden ısıtma dediğimiz zaman akla ilk gelen hep radyatör sistemleridir. Ancak günümüzde yaygınlaşan Yerden ısıtma sistemleri ile ekonomik ve verimli ısınmak mümkün. Sanıldığının aksine yerden ısıtma sistemleri ile daha verimli ısınmak oldukça kolay.

Yerden Isıtma Nedir?

Yerden ısıtma sistemi, zemindeki beton üzerine döşenen boruların ısıyı yayması ile ortamı ısıtan sistemlerdir. Kalorifer sistemlerine göre daha verimli bir ısınma sağlayan bu sistem ile mekânların hızlı ve eşit olarak ısıtılması mümkün. Homojen ısı dağılımı sayesinde ısının her alanda aynı olması sağlanmaktadır.

Radyatörle ısınma sistemlerinde odanın eşit olarak ısınabilmesi için peteklerin yüksek ısılara çıkması gerekmektedir. Ancak yerden ısıtma sistemlerinde bu ısı ihtiyacı oldukça makul seviyelerde olması yeterlidir. Bu da ısınma süresinde ve kalitesinde fark yaratmaktadır. Örneğin radyatör ile ısınmada petek ısısının  60- 70 derece civarında olması gerekirken yerden ısıtma sisteminde zemin sıcaklığının 28 -32 derece civarında olması kaliteli bir ısınma için yeterli olacaktır.

Yerden Isıtmanın Avantajları

Yerden ısıtma sistemlerinde mekan içerisindeki sıcaklık hem yatay hem dikey olarak eşit dağılıma kavuşur ve ortamda konfor sağlar. Dolayısı ile odadaki en uzak nokta ile en yakın nokta arasında ısı farkı kalmamaktadır. Bu da sıcaklık farklarından oluşan ısı kaybını önleyerek enerji tüketiminde tasarruf sağlar.

Yerden ısıtma sistemleri döşenmesi sırasında zemin kullanıldığı için evinizin dekorasyonunda size özgürlük sağlar. Yani evinizin tüm alanı size kalır. Özellikle çocuklu ailelerde yaşanabilecek sakatlanma ve yaralanmaların da önüne geçmiş olursunuz.

Yerden Isıtma Sisteminin Maliyeti Nedir?

Yerden ısıtma sistemlerinin ilk kuruluş maliyetleri biraz yüksek görünebilir. Düşük enerji tüketimi ve homojen ısı dağılımı sayesinde kendini kısa sürede amorti eden ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir sistemdir. Maliyetler için net rakamlar vermek imkânsız olabilir çünkü uygulanacak zemin ve mekanın boyutları, kullanılacak malzeme ve miktarı fiyatı direk olarak etkilemektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

En İyi Yerden Isıtma Sistemi

Abbass mühendislik yerden ısıtma sistemleri konusunda sizlere en uygun fiyatları, piyasanın en kaliteli malzemeleri ile birleştirerek müşterilerin sunuyor. Ayrıca kullandığı malzemelerin kalitesi ile sektörde her zaman farkını ortaya koyuyor. Rehau, Danfoss, Fraenkische ve Wavin ürünlerini tüm kurulumlarında kullanarak kaliteli ve sorunsuz bir yerden ısıtma sistemi vaat ediyor.

Tüm müşterilerinin ortak amacı olan kaliteli ısınma sistemlerini sunan ve vizyon olarak müşteri odaklı çalışan, ısı teknolojilerini gün be gün takip ederek kaliteyi daim kılan, yıllara meydan okuyan yerden ısıtma sistemleri kuruyor. Özellikle işçiliklerinin kalitesi su götürmez. Bunun sebebi ise yıllara dayanan tecrübeleri.

Usta işçiliklerinde en önemli olan tecrübesini Rehau markasının kalitesi ile birleştiren Abbass Mühendislik yerden ısıtma sektöründeki rakiplerinin her zaman birkaç adım önünde.

YAZAR BİLGİSİ
Bilginin gücüne inanan, sosyal içerik üreticisi. Eğitim, Teknoloji, Bilim ve Mekan Değerlendirmeleri konusunda içerik üretiyorum. 20+ yıllık teknoloji geçmişimin bana kazandırdığı bütün deneyimi, sizleri bilgilendirmek ve bilgi ile eğlendirmek üzere sizlerle Sosyola'da paylaşacağım. Takip edin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.