KARIN GERME İLE HER DAİM FORMDA YAŞAYIN

18.04.2023
177
KARIN GERME İLE HER DAİM FORMDA YAŞAYIN
Modelistlik Kursu

Karın Germe ameliyatı (Abdominoplasti) en sık uygulanan, popüler ameliyatlardan biridir. Karın bölgesinde görülen deformasyonlar kadın ve erkekte vücudun tüm görünümünü kötü etkiler. Kişi ideal kilosunda olsa dahi şişkin karnıyla kilolu görünür, yaşlı bir imaj oluşur. İstenen kıyafet giyilemez, bu durum nedeniyle sosyal yaşamda özgüven eksikliği oluşur. Karnın buruşuk, çatlak görüntüsü kişiyi denizde ya da karşı cinsle ilişkisinde rahatsız eder. Karın Germe ameliyatının kolay uygulanışı ile kısa sürede sıkı, ince, formda bir karna sahip olmak oldukça kolaydır.

Karın Germe öncesi sonrası

Karın Germe öncesi sonrası

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Doğum yapma, yaş alma, genetik, aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerle karın bölgesinde kırışma, sarkma, yağlanma, çatlama gibi kötü görünümler oluşabilir. Özellikle hamilelik döneminde alınan kilolarla karın kaslarının ayrılması (diastatis rekti) gerçekleşir. Bu durum karnın bombeli görünmesine yol açmanın yanı sıra idrar kaçırma, mide şişkinliği, fıtık oluşumu gibi sorunlara da yol açar. Karında oluşan bu deformasyonlar olumsuz fiziki görünümün yanı sıra moral açıdan da negatif etki yaratır. Karın Germe dümdüz bir karın görüntüsü isteyen herkesi memnun etmektedir.

Karın Germe Ameliyatını Kimler Olabilir?

Karın Germe ameliyatı şu şartlar altında yapılmaktadır:

* 18 yaşını doldurmuş olmak

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak, emzirme döneminden sonra 6 aylık bir sürenin geçmiş olması gerekir

* Obez olmamak, vücut kitle endeksinin 30’un altında olması

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

* Tüp mide ameliyatı olunduysa ideal kiloya ulaşmanın ardından 1 yıl geçmiş olması

* Kronik, kalp, diyabet, tansiyon hastası olmamak

* Alerjik reaksiyona sahip olmamak

* Kanser şüphesi olmamak ya da kanser tedavisi görmüyor olmak

* Karında sarkma, gevşeme, çatlaklık, bombeli görünüm, buruşukluk gibi etkilerin ileri seviyede olması

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Karın Germe Ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Karın bölgesindeki deformasyonun derecesine göre Tam Karın Germe ya da Mini Karın Germe olarak 2 çeşit ameliyat uygulanmaktadır. Tam Karın Germe ameliyatı karnın çok büyük bölümünde (göbek deliğinin hem altında hem üstünde) deformasyon görüldüğünde yapılır. Mini Karın Germe ise daha küçük bir bölgedeki (göbek deliğinin altında kalan alan) deformasyonlar için uygulanır. Bu ameliyatların uygulanışı şu şekildedir:

Tam Karın Germe Ameliyatı: Ortalama 4-5 saat sürer. Karın bölgesinde yağlanma varsa öncelikle Liposuction uygulanır. Karın kasları onarılır. Karın derisi gerilerek fazla deri kesilir. Gereken durumlarda göbek deliği yeri yeniden belirlenir. Karın şekle sokularak kesi dikişle kapatılır.

Mini Karın Germe: Ortalama 2-3 saat sürer. Alt karın bölgesindeki kalıcı yağlar Liposuctionla alınır. Alt karın kasları onarılır. Karın derisi gerilerek fazla kısım çıkartılır. Alt karna şekil verilir ve kesi yeri dikişle kapatılır.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Karın Germe ameliyatından sonra kesi izi kalmaktadır. Bu nedenle kesinin açıldığı yer en görünmeyecek noktalardan belirlenir. Abdominoplastide genellikle sezaryen izi üzerinden, göbek deliğinden ya da iç çamaşırı bölgesinden kesi açılmaktadır. Bazı kişilerin cilt kalitesi ve genetik özelliklerine göre ameliyat izi zamanla silikleşir ya da ameliyatın olduğu günkü belirginliğini korur. Ameliyat izi geçmeyen, çamaşır bölgesinde dahi de olsa bu durumdan rahatsızlık duyan kişiler için lazerle iz silme uygulamasıyla çözüm sağlanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Gerçekleşir?

Karın Germe ameliyatının büyüklüğüne göre kişi 1-2 gün hastanede kalır. Taburcu olduğunda ilk 5 gün eğik durması gerekir. Uyurken bacakların altına destek koyarak kaldırmalı ya da bacakları hafif karna çekerek yan yatmalıdır. Korse 1 ay düzenli olarak kullanılmalıdır. 10 gün süresince yorucu faaliyetlerde bulunmamak, sıcak banyo yapmamak gerekir. Liposuctionla uygulanan Karın Germe sonrasında hastanın karın bölgesine elle masaj uygulaması iyileşme sürecinde önemlidir. 2-4 haftalık bir süre sonunda karın bölgesinde istenen form ve sıkılık oluşmaktadır. Mini Karın Germe ameliyatının iyileşme süresi Tam Karın Germe ameliyatına göre daha hızlıdır.

Karın Germe Kalıcı Bir Sonuç Sağlar Mı?

Karın Germe ameliyatının kalıcı bir sonuç sağlaması kişinin sağlıklı yaşamı benimsemesine bağlıdır. Dengeli beslenerek mevcut kilo korunursa, spor ve hareket ihmal edilmezse Karın Germe ameliyatı bir ömür kalıcı etkiye sahiptir.

Karın Germe Sonrası Hamile Kalınır Mı?

Karın Germe ameliyatı hamilelikler tamamlandıktan sonra yapılırsa en işlevsel sonucu sağlar. Eğer hamile kalma düşüncesi varsa beklenerek doğum sonrası Karın Germe yapılmalıdır.  Karın Germe ameliyatı sonrasında hamile kalmak için ise en az 1 yıl beklenmelidir. Karın bölgesinde yeniden sarkma, gevşeme oluşması durumunda yeniden Karın Germe ameliyatı yapılabilir.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Karın Germe ameliyatı her ameliyat gibi belirli riskler taşımaktadır. Oluşması ihtimal olan riskler ameliyat öncesinde belirlenerek oluşmaması için gerekli önlemler alınır. Karın Germe ameliyatının tamamen güvenli ve risksiz gerçekleşmesi için deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulanması gereklidir. Hem sağlık sorunları yaşamamak hem de karın bölgesinde hedeflenen görünüme ulaşmak için doktor seçimi önemlidir.

Karın Germe Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Karın Germe kesi ile yapılan bir ameliyat olduğu için ve özellikle kasların onarılması gerçekleştiği için iyileşme sürecinde bir miktar ağrı duyulması normaldir. Ağrı hissi giderek azalarak 7 gün içinde sona erer. Bu süreçte doktor onayıyla ağrı kesici kullanmak ve soğuk kompres uygulamak fayda sağlamaktadır.

Karın Germe İle Ne Kadar Zayıflanır?

Karın Germe kilo vermeyi amaçlayan bir ameliyat değildir. Karın Germe operasyonu olma şartlarından biri de kişinin ideal kilosunda olmasıdır. Karın Germenin vücuda sağladığı katkı karın bölgesinde oluşan inatçı yağların giderilmesi, karnın gergin, sıkı, ince bir görünüme kavuşmasıdır. Karın Germe ile zayıflama amaçlanmamalıdır.

Karın Germe öncesi sonrası 2

Karın Germe öncesi sonrası 2

Karın Germe Çatlakların Giderilmesinde Fayda Sağlar Mı?

Karın bölgesinde oluşan çatlakların giderilmesi için aynı zamanda karın derisinin sarkık ve gevşek olması gerekir. Sarkma deformasyonunun çok oluşmadığı durumlarda ameliyatsız yöntemlerle fayda sağlanabilirken deformasyonun ileri seviyede olduğu durumlarda Abdominoplasti etkin çözüm sağlamaktadır.

Karın Germe Sonrası Ne Kadar Süre Korse Kullanılmalıdır?

Karın Germe sonrası 1 ay süreyle korse kullanımı mecburidir. Korse ameliyat bölgesini hem dış etkenlerden korumakta, şişlik, ödem gibi belirtileri azaltmakta hem de ameliyat sonrası şeklini almasını sağlamaktadır. Karın bölgesinde kullanılan korse rahatsızlık hissi vermeyen, FDA onaylı, kişinin sağlığı ve konforu düşünülerek tasarlanmış bir malzemedir.

Karın Germe Ameliyatı Yazın Yapılır Mı?

Karın Germe ameliyatı her mevsim yapılabilir. Fakat 1 aylık iyileşme sürecinde sıcak havada korse kullanımının kişiyi zorlaması ve güneşte kalınmaması gerekliliği nedeniyle bahar ya da kış aylarında yapılması tercih edilebilir. İyileşme sürecinin daha konforlu geçmesi adına bizim de tavsiyemiz bu yönde olmaktadır.

Karın Germe ile Hangi Operasyonlar Birlikte Yapılır?

Tam ve Mini Karın Germe ameliyatları en sık Liposuction ile kombineli yapılmaktadır. Liposuctionun yanı sıra meme estetiği, annelik estetiği, yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar da yapılabilmektedir. Kişide fıtık varsa Tam Karın Germe ameliyatı ile kombine olarak uygulanabilmektedir.

Karın Germe Fiyatları Nasıldır?

Karın Germe ameliyatı fiyatları Liposuction uygulanıp uygulanmaması, ameliyat çeşidi, kullanılan malzemeler, hastanede kalış süresi gibi pek çok kritere göre belirlenir. Size özel fiyat bilgisi muayene edilerek, karın bölgesindeki deformasyonun incelenmesinden sonra verilebilmektedir.

images-4

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Sosyola

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.