Reklamlar
Tanıtım

Taşınma Öncesinde Hangi Hazırlıkları Yapmalısınız?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Taşınma kararını aldıktan sonra hemen eşyaları toplamaya ve kapıya yığmaya başlamanıza gerek yok. Yaygın inanışın aksine taşınma için eşyaları toplamanın zahmetli bir iş olması gerekli değil. Doğru planlama ve yerinde hazırlık ile paketleme, aslında taşınma sürecinin keyifli bir parçası haline gelebilir. Taşınma sürecinizi kolaylaştırmak için önceden yapabileceğiniz hazırlıklar hakkında verdiğimiz birkaç fikri aşağıda bulabilirsiniz.

Taşınmaya Özel Bir Defter Tutun

Taşınmanızı planlamak ve organize etmek için hareketli bir günlük için bir not defteri kullanın. Bunun içinde yapılacaklar listelerinden bütçe dökümlerine ve makbuzlara kadar her şeyi ayrıca not edin. Okunması gereken bölümlere kolay erişim için renkli post-it notları veya sayfa ayırıcılar kullanın. Defteri dijital olarak tutmayı da düşünün.

Taşınma Maliyetlerinizi Hesaplayın.

Taşınma için bir bütçe yapmak üzere toplam tahmini taşıma maliyetlerinizi toplayın. Profesyonel bir nakliye şirketi ile çalışmak, hareket halindeyken size çok zaman, iş ve güçlük kazandıracaktır. Eğer bir profesyonel nakliye hizmetinden faydalanmak isterseniz çevrimiçi bulacağınız ve size sabit fiyat hesaplaması yapma fırsatı veren Rahat Taşın gibi güvenilir sitelerden nakliye rezervasyonu yapabilirsiniz.

Taşınmadan Önce Adresinizi Değiştirin.

Adres değişikliğini gerekli her kişi ve kuruma bildirmek, postalarınızın ve diğer kişilerin normal bir şekilde size ulaşmaya devam etmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda elektrik ve su gibi hizmetleri yeni adresinize aktarmayı unutmayın.

Reklamlar
Ücretsiz Paketleme ve Taşıma Malzemeleri Alın
Ücretsiz Paketleme ve Taşıma Malzemeleri Alın

Ücretsiz Paketleme ve Taşıma Malzemeleri Alın

Bütçenizin şişmemesi için kırtasiye gibi yerlerden kullanılmayan boş kutular gibi paketleme ve taşıma malzemelerini ücretsiz olarak temin etmeyi düşünün. Bakkallar ve marketlerde bulunan kutular çeşitli haşereleri veya yumurtalarını taşıyabilir, o yüzden bunlardan kaçının.

 Arkadaşlarınızdan ve Ailenizden Yardım İsteyin

Taşınma için biraz yardım istemekte utanılacak bir şey yok. Profesyonel bir nakliye şirketinin hizmetlerini kullanıyor olsanız bile, taşınma günü veya öncesindeki günlerde arkadaşlarınızın müsait olması çok önemlidir. En azından eğer varsa çocuklarınız ve evcil hayvanlarınızın güvenli bir şekilde bakımında size yardımcı olabilirler. Gerekli olduğu durumlarda bakıcı tutmayı düşünün. Bu sayede onları gergin bir çalışma alanından uzakta tutabilirsiniz.

Yeni Evinizi Taşınmadan Önce Hazırlayın

Yeni bir eve yerleşmek biraz zaman ve uyum gerektirir. Boyama, temizlik ve tamirat gerektiren bir eve taşınmak daha da göz korkutucu bir iştir. Yeni mekanınızı tam hazırlayana kadar mobilya ve kutuları taşımayın. Bu ev içi işleri çok daha hızlı yapmanızı sağlayacaktır.

Temel Eşyalarınızı En Son Paketleyin

Kutuları paketlerken, kitap ve gerekli olmayan eşyaları kutuların alt kısmına, daha önemli olanlar üstte olacak şekilde yerleştirin. Aradaki günlerde lazım olacak eşyaları paketleyip tekrar açmak size zaman kaybettirebilir. Ayrıca mutlaka taşınma sürecinde size lazım olacak eşyalardan ayrı bir çanta hazırlayın.

Reklamlar

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu