Chrome Arama Yapmıyor Sorunu

19.10.2021
336
Chrome Arama Yapmıyor Sorunu
Modelistlik Kursu

Tarayıcı programlarında farklı farklı problemler ortaya çıkabiliyor. Chrome arama yapmıyor sorunu da bunlar arasında yer alıyor. Tarayıcılar arasında ilk sırada sayılan Google Chrome içerisinde de bu yönde bir durum ortaya çıkabiliyor. Genel olarak olumlu yönde hizmet veren bir tarayıcı olsa da zaman zaman bazı problemler kendini gösterebiliyor. Kullanıcıların canını sıkan bu sorunlar arasında yaygın olarak görülen durum da arama yapılmama hali olarak görülebiliyor. Bu soruna dair istenen sonuca ulaşmanın da birden fazla yolu kendini gösteriyor. Tarayıcının sağlıklı bir şekilde kullanılması adına da istenen sonuçlara ulaşma hali kendini gösterebiliyor. Her zaman bu yolu izleyerek Chrome arama yapmıyor sorunu ortadan kaldırılabiliyor.

Chrome tarayıcısının kullanımını doğrudan etkileyen bir sıkıntı olan arama yapmama durumunu çözüme eriştirmek için farklı yollar izlenebiliyor. Çözüm için detaylı bir bilgilendirmeye gerek duyuluyor. Sorunun ne şekilde geliştiği ve ne türde bir çözüm üretileceği de bilinerek bu yolda ilerlenmelidir.

Google Chrome odaklı olarak var olan sorunlar arasında arama yapamama durumu da varlık gösteriyor. Chrome arama yapmıyor sorunu hususunda da her bir kullanıcının ilk başta tarayıcının kısayoluna tıklayarak herhangi bir tepki oluşup oluşmadığını gözlemlemeleri gerekebiliyor. Chrome tarayıcısının kilitlenmesinden ötürü bu yönde bir durum da ortaya çıkabiliyor.

Chrome tarayıcısının hiç açılmaması ya da herhangi bir tepki vermemesi durumu başlangıç kısmında sıkıntı var manasına geliyor. Aynı zamanda da tarayıcının çok geç açılması durumu da ciddi bir sorun olarak algılanıyor ve farklı çözüm yöntemleri kendini gösterebiliyor.

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu ve Kilitlenme Durumu

Chrome tarayıcısının bir şekilde açılması ancak doğru bir biçimde çalışmaması hali ortaya çıkabilir. Bunun için belli başlı kontrolleri yapmakta da fayda vardır. Chrome arama yapmıyor sorunu hususunda sırasıyla bu kontroller yapılarak, hani nedenle bu sorunun ortaya çıktığını görebilmek de mümkün hale gelebiliyor. Kontrollerin her birinde farklı yazılımlardan yararlanılması hali de ortaya çıkarak, kullanıcıların tam da aradıkları gibi bir sonuca ulaşmaları durumunu ortaya koyabiliyor.

 1. Virüs Kontrolü

Chrome tarayıcısında arama yapamama halinin görüldüğü andan itibaren bilgisayarı taramakta fayda vardır. Virüs ya da zararlı yazılımları belirlemek için antivirüs programlarından faydalanılabilir. Güvenilir bir program sayesinde virüslerin tespit edilerek silinmesi durumu gerçekleştirilebilir. Reklam ya da casus yazılımlarından kaynaklanan bu durumun oluşması hali de tarayıcıda kilitlenme ve arama yapamama gibi durumların ortaya çıkmasına da neden olabiliyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
 1. Web Sitesini Farklı Tarayıcıda Açmak

Tarayıcının çalışmaması, kilitlenmesi ya da arama yapamaması durumu, sayfaya bağlı olarak da gelişebilir. Chrome arama yapmıyor sorunu hususunda da bu sorunun web sitesinden kaynaklı olup olmadığını görmek için farklı tarayıcıdan faydalanmak da alternatif yollar arasında sayılabilir. Chrome altyapısında hata veren bu web sitesi diğer tarayıcılarda da aynı etkiyi yaratıyorsa kilitlenme durumunun web sitesinden kaynaklı olduğu anlaşılacaktır.

 1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Chrome tarayıcısında meydana gelen sorunlar internet bağlantısından kaynaklı olarak gelişebilir. Chrome arama yapmıyor sorunu konusunda da bu yönde bir durum ortaya çıkacaktır. Bu yüzden var olan internet bağlantısını kontrol etmekte de fayda vardır. Bağlantının tamamen kopuk ya da değişken olması durumun gelişmesini tetikleyecektir. Sayfanın yüklenmemesi, kilitlenmesi ve sabit kalması gibi bir durum ortaya çıkacaktır. Bu aşamada da bağlantıyı tekrar keserek bağlanmada fayda vardır. Aynı zamanda da modemin sıfırlanarak aynı etkiyi yaratıp yaratmadığı da kontrol edilebilir. Böylelikle bu soruna çözüm üretilebilecektir.

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu Diğer Çözümleri

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu Diğer Çözümleri

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu Diğer Çözümleri

Chrome odaklı arama yapamama halinin oluşması durumunda tüm bu aşamaları deneyerek çözüm alınmaması halinde başka yollar da izlenebilir. İlk aşamada uygulamaları düzenleme seçeneği tercih etmek söz konusu olmalıdır. Bilgisayarda bulunan bazı uygulamalar tarayıcının etkili bir performans sağlamasının önüne geçebilir. Chrome arama yapmıyor sorunu hususundaki durumlar Windows 10 işletim sistemi içerisinde yaygın olarak kendini göstermeye başladı. Bunun için belli aşamaları izleyerek çözüm üretmek de mümkün hale geldi.

 • Bilgisayardan Chrome tarayıcısı açılmalıdır.
 • Açılan pencerede sağ üst köşede yer alan “Diğer” seçeneği olarak bilinen kısma girmek için üst üste 3 nokta olan imgeye tıklamak gerekmektedir.
 • Sonrasında “Ayarlar” kısmına girilmelidir.
 • Alt kısımda yer alan “Gelişmiş” seçeneğine giriş yapılmalıdır.
 • Burada bulunan “Sıfırla ve Temizle” kısmının altında yer alan “Uyumsuz Uygulamaları Güncelleyin veya Kaldırın” seçeneği tıklanmalıdır. Böyle bir seçenek olmaması durumunda herhangi bir sorunlu program olmadığı manasına gelmektedir.

Bu tip yollarla Chrome arama sorunu çözüme kavuşacaktır. Ancak Google Chrome açılmaması halinde de farklı bir yol nasıl izlenebilir?

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu ve Chrome Erişiminin Olmaması

Google odaklı arama sorununun yanı sıra bu tarayıcısının herhangi bir şekilde açılmaması halinde de ilk olarak Görev Yöneticisi kısmına giriş yapmakta fayda vardır. Chrome arama yapmıyor sorunu gibi bu problem de ciddi bir yer tutmaktadır. Görev Yöneticisi kısmında Chrome halen daha açıksa ve pencere halinde kullanılmıyorsa bu sorunu gidermek oldukça kolay olacaktır. Bu anlamda da tüm exe dosyalarını kapatarak, Chrome uygulamasının yeniden başlatılması gerekmektedir.

 • Ctrl+Alt+Del tuşlarına basın
 • Çıkan pencerede Görev Yöneticisi kısmına gelin.
 • Burada “İşlemler” kısmına gelerek “Google Chrome” veya “chrome.exe” görevlerini inceleyin.
 • Chrome ismiyle bulunan tüm görevlere tıklayarak “Görevi Sonlandır” işlemini gerçekleştirin.

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu İçin Engelleyici Programları Denetlemek

Chrome tarayıcısının işlem yapmama durumu koruma programları olabilir. Chrome arama yapmıyor sorunu hususunda bir güncelleme ya da eklentiler devreye girebilir. Bu yüzden de var olan antivirüs programları tüm bu güncellemeleri bir tehdit olarak görerek kapatmaya da çalışabilir. Aynı şekilde de Windows işletim sisteminin güvenlik duvarı da benzer bir faaliyet içerisinde yer alabilir. Buna çözüm üretmek için antivirüs programlarını ve Windows güvenlik duvarını kapatarak sonuç elde etmek muhtemel olacaktır. Bu deneme sayesinde de programların bu yönde bir etki yaratıp yaratmadığı da görülebilecektir.

Chrome Arama Yapmıyor Sorunu İçin Tarayıcıyı Yeniden Yükleme

Var olan tüm çözüm yolları işe yaramayarak Chrome arama yapmıyor sorunu halen daha kendini gösteriyorsa farklı bir yol izlenebilir. Son olarak Chrome tarayıcısını kaldırmak ve yeniden kurmak gerekebilir. Tarayıcının var olan dosyalarından kaynaklanmış bir sorun olacağından dolayı Denetim Masası kısmından Google Chrome tarayıcısını kaldırmakla işleme başlanabilir. Sonrasında da tekrardan Chrome tarayıcısını indirerek, kurma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Böylelikle her sorunun çözüme kavuşması ve Chrome tarayıcısının sağlıklı bir biçimde çalışmaya başlaması durumu da ortaya çıkacaktır. Bu sayede en güncel ve en sorunsuz Chrome sürümünü kullanmaya başlamak da mümkün olacaktır.

Tarayıcıda var olan Chrome arama yapmıyor sorunu için bu yöndeki aşamalar izlenebilir. Böylelikle yeniden sağlıklı bir durum yaşanacak ve her seferinde de bu yönde sonuçlara ulaşılacaktır. Chrome odaklı tüm problemleri aşmak için bu yönde hareket edecek olan kullanıcıların herhangi bir problemi gidermesi için farklı yollardan her biri gereken şartları içerecektir. Böylelikle tarayıcının yeniden çalışmaya başlaması durumu da ortaya çıkacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.