Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

10.09.2021
469
Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Spotify kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır sorusu, sayısız spotify kullanıcısının aklına en az bir kere gelmiştir. Bu sorunun nedeni ise spotify hesabı açtığınızda sistemin değişik karakterler ile kullanıcılarına rastgele isimler vermesinden kaynaklanıyor. Bizler de bu sorunu daha detaylı inceleyerek birçok kullanıcının dert yandığı bu sorun çözülebilir mi beraber inceleyeceğiz.

Spotify Kullanıcı Adı

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirilebilir Mi?

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi şu an için, spotify algoritması tarafından izin verilmeyen bir eylem olarak karşımıza çıkıyor. Spotify yetkilileri ise bu konu hakkında ‘’verilen kullanıcı adlarının tamamen güvenlik nedeni ile karmaşık nedeniyle verildiğini ve bu sayede kullanıcıların hesaplarına erişimlerinde bir aksilik yaşamamalarının hedeflendiğini’’ dile getiriyor. Kişiye özel hesaplara, üçüncü taraf giriş denemelerinin olmaması için bunun etkili bir yöntem olduğu iddia ediliyor.

Tüm bunlara rağmen spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi mümkün olmasa bile kullanıcılar, spotify ekran ismi (profil ismi) değiştirilebiliyor. Bu isimlerin hesaplara giriş sırasında kullanılamayacağını da hatırlatmamız gerekiyor. Bu adlar sadece diğer kullanıcılar tarafından, çalma listelerinizde ve attığınız beğeni gibi menülerde görünüyor. Peki bu işlem nasıl yapılmaktadır?

Spotify Profil Adı Nasıl Değiştirilir?

 

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi şu an için yapılabilecek bir eylem olmasa dahi kullanıcılar, profil adlarını diledikleri gibi değiştirebilirler. Bunun için yapılması gerekenler ise sırasıyla şöyledir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Cep telefonu ve tabletler için;

  • Anasayfa sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Profilinizi görüntüleyin.
  • Değişiklik yapmak istediğiniz mevcut ekran adına dokunun. Burada dilerseniz mevcut profil fotonuzu da değiştirebilir eğer yoksa bir tane profil fotosu da seçebilirsiniz.
  • Tüm işlemleri yaptıktan sonra KAYDET diyin.

Masaüstü ve web tarayıcılar için;

  • Sağ üst köşede yer alan aşağı ok işaretine tıklayın.
  • Profil yazısına tıklayın.
  • Mevcut profil ismine tıklayın ve dilediğiniz değişiklikleri yapın.
  • KAYDET diyin.

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi yapmak istediğiniz hesaba facebook hesabınız ile bağlıysanız görünen profil adınız, kişisel facebook hesabınızda yer alan isim olacaktır. Profil adı eklediğiniz takdirde bu isim de değişecektir.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Sorunu Nasıl Tepkilere Yol Açıyor?

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi şu an için gerçekleştirilemese dahi birçok forum ve topluluk gruplarında, kullanıcılar tarafından, talep ediliyor. Spotifya ait olan resmi topluluk sitesi bile bu sorun ile ilgili açılmış şikayet başlıkları ile istila edilmiş durumda. Bu şikayet başlıklarına yetkililer tarafından verilen cevaplar ise çözüm odaklı olmak yerine geçiştirme amaçlı veriliyor.

Sürekli yaşanabilecek güvenlik sorunlarından dem vuran yetkililerin gelecekteki tavırlarının nasıl şekilleneceği merak ediliyor. Birçok kullanıcı bu şikayetlerin bir çözüme kavuşturulacağını ve spotify kullanıcı adı değiştirme işleminin kısa sürede gerçekleştirebileceğini düşünüyor.

Birçok kullanıcının bu sorun karşısında birleşmesi için çeşitli anketler düzenleniyor. Anketi oluşturan topluluk üyeleri ankete destek olan kullanıcı sayısı arttıkça spotify yetkililerinin bu sorun için daha fazla emek harcamak zorunda kalacağını düşünüyor.

İlginizi Çekebilir: GIF Nasıl Yapılır?

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme İçin Destek Talep Edin

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemini sizler de yapmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için diğer şikayet sahipleri gibi spotify resmi topluluk sitesinde şikayetlerinizi yazabilirsiniz. Spotify yetkilileri her şikayete cevap veriyor. Ama şimdilik cevapların geçiştirmek amaçlı verildiğini hatırlatalım. Spotify resmi topluluk sitesine ulaşmak için ise şu adrese giriş sağlayabilirsiniz. www.community.spotify.com

Adrese giriş sağladıktan sonra şikayetlerinizi dilediğiniz dilde paylaşabilirsiniz. Sorununuzu İngilizce dile getirmek zorunda değilsiniz. Burada paylaştığınız şikayetler herkes tarafından görünecektir.

Spotify kullanıcı adı değiştirme için şikayetinizin görünmesini istemiyorsanız direkt buradan şikayet formuna ulaşabilir ve şikayetinizi özel olarak iletebilirsiniz. İlettiğiniz şikayetlere dönüşler kısa süre içerisinde sağlanmaktadır.

Tüm bu yazılanları toparlamamız gerekirse spotify kullanıcı adı değiştirme için birçok şikayetin olduğunu görebiliriz. Ama şu anlık bu sorunun düzeltilmesi için beklememiz gerekiyor gibi gözüküyor. Yeni değişikliğin yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa da ne zaman olacağı henüz belli değil. Şu an için spotify yetkililerinin, şikayetleri dikkate almalarını beklemek gerekiyor.

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi yapamasak dahi profil adımınızı değiştirerek şimdilik sorunu göz ardı edebileceğimizi hatırlatalım. Profil adlarımız giriş sırasında kullanılmıyor. Ama buna rağmen dilediğiniz adları seçebilir, oluşturduğunuz çalma listelerindeki görünen adlarınızı değiştirebilirsiniz. Bu sayede adınız diğer kullanıcılar tarafından dilediğiniz şekilde görünecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.