Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Ürün İncelemesi

26.06.2019
393
Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Uludağ premium cilt bakım spreyi doğal maden suyunun eşsiz ve doğal faydalarının cildi yenilemesi ve canlandırması amacıyla geliştirilmiş pratik ve kullanışlı bir ürün olan Uludağ Premium cilt bakım spreyi, cildin ihtiyacı olan nemi sağladığı gibi aynı zamanda doğal maden suyundan almış olduğu minerallerin de cilde karışmasını sağlar. 3 farklı seçeneği ile karşımıza çıkan bu ürünün sade, E vitaminli ve 30 SPF güneş koruyucu etkili seçenekleri bulunmaktadır. Doğallığı ön planda tutan bu spreyler hem cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlıyor, hem de cildin daha berrak ve canlı görünmesini sağlıyor.

Aynı zamanda herhangi bir cilt ve yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her yaş gurubundan insanın her cilt tipi için rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Ebat olarak bakıldığında tüm ürünler iki farklı gramajda karşımıza çıkıyor. 100 ml ve 150 ml ambalajlarda piyasaya sunulan ürünlerin fiyatları ilk çıktığında oldukça yüksekti, ancak zamanla fiyatlar düşmüştür.

Uludağ Premium cilt bakım spreyleri dermatolojik olarak test edilmiş ve laboratuvar ortamında denetlenmiştir. Bu nedenle güvenli bir şekilde cilde uygulanabilmektedir. Kimyasal, koruyucu analizi, stabilite testleri, koruyucu içermediğine dair testler, alkol ve paraben içermediğine dair testler, boya maddesi içermediğini kanıtlayan testler ve irritasyon testleri yapılarak onaylanmıştır.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Çeşitleri

 • Uludağ Premium Sade Yüz Spreyi; cildin doğal yapısını destekler, nemlendirir ve ferahlatır. Uludağ maden suyu, 1912 yılından beri dengeli mineral yapısı ile kaynağından şişelenmektedir. Uludağ Premium cilt bakım spreyinde de aynı özellikleri sergilemektedir. Doğadan çıktığı en saf ve doğal haliyle cildinizle buluşur. Özellikle klimalı ve kapalı ortamlarda çalışan kişiler için tavsiye edilen sade yüz spreyi cildi nemlendirmek ve ferahlatmak için kullanılır. Bu sayede cildi yumuşatır, besler ve cildin parlaklığının korunmasını sağlar. Ürünün sık sık kullanılması bu etkilerin daha fazla görülmesine yardımcı olur.

Cilt bakımında en fazla zorlanılan cilt tipi hassas ciltlerdir. Dengeli mineral yapısına sahip olan Uludağ Premium sade yüz spreyi cildinizi ferahlatırken nemlendirir. Her türlü cilt tipi için uygun olan ürün aynı zamanda 3 yaş altı çocuklar için de uygundur.

 • Uludağ Premium E Vitaminli Yüz Spreyi; 150 ml ve 100 ml ambalaj seçenekleri ile her zaman yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz Uludağ Premium E vitaminli yüz spreyi, günlük cilt bakımını yapmaktadır.
Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi
Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Çeşitleri

Cildin ihtiyacı olan minerallerin ve vitaminin cilde nüfuz etmesini sağlayan E vitaminli yüz bakım spreyi, doğal bir nem dengesi oluşturarak cilde güzellik sunar. Antioksidan etkisi ile cildin yenilenmesini sağlayan sprey, güneşin etkilerine karşı da cildinizi güçlendirir. Yaşlanma karşıtı bir ürün olmasından dolayı gece yatarken ve sabahları makyajsız cilde uygulanması daha iyi sonuçlar sağlar.

Her türlü cilt tipinde ve 3 yaş altı çocuklarda kullanılabilen E vitaminli yüz bakım spreyi, yapılan testler sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
 • Uludağ Premium Güneş Koruyuculu Cilt Bakım spreyi; UV koruyuculu cilt bakım spreyinin 30 faktörlük özelliği sayesinde cildiniz her zaman güneşin etkilerine karşı koruma altındadır. Zengin mineralli içeriği ile cildinizin doğal yapısını destekleyerek cildinizi ferahlatan Uludağ Premium güneş koruyuculu cilt bakım spreyi aynı zamanda suya dayanıklı formülü ile cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korur.
 • Yaşlanma etkilerini önleyen sprey, cildi UV filtreleri ile koruyarak cilt hasarının oluşmasını önler. Ferahlatıcı etkisi ile de cildin güneş altında ferahlamasını sağlar. Açık havada çalışan kişiler ile tatile giden kişilerin güneş ışınlarından korunmasını sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiş olan ürün, boya, alkol, koruyucu ve alerjen madde içermez.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Faydaları ve Zararları

Oldukça sağlıklı bir ürün olan Uludağ premium cilt bakım spreyi, doğal içeriği sayesinde cildin nem dengesinin korunmasını sağlar. Bunun yanı sıra cildin ihtiyacı olan mineral dengesini de sağlayarak canlı ve güzel bir görünüm sağlar. Farklı çeşitleri ile farklı etkiler gösteren sprey, özellikle sıcak yaz günlerinde cildinizi ferahlatarak rahatlama sağlar.

Cildinizde yenilenme ve tazelenme hissi meydana getirmesi, içeriğinde bulunan doğal maden suyu özleri ile olmaktadır. İçeriği itibarıyla tamamen doğal olan bu spreylerin bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Cildiniz için sağlıklı ve doğal olan bu spreyler cildinizin ihtiyaç duyduğu günlük bakımı karşılayabileceği gibi aynı zamanda güzelliğinize güzellik katacaktır.

Cilt Bakım Spreyi Faydaları

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Nasıl Kullanılır?

Uludağ Premium cilt bakım spreyinin kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. 100 ml ve 150 ml boyutlarında üretilen spreyleri gün içinde ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz. Bununla birlikte genellikle sabahları makyaj yapmadan önce kullanmanız etkisinin daha fazla olmasını sağlar. Spreyi kullandıktan sonra makyajınızı yapabilirsiniz. Üç farklı seçeneğinden size uygun olanı seçip ihtiyaç duyduğunuz her an cildinizi ferahlatmak ve rahatlatmak amacıyla kullanabilirsiniz. Çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bu spreyler kolay ve pratik kullanımı sayesinde kullanırken hiçbir zorluk çıkartmayacaktır. Evdeyken, işteyken ya da gezerken ihtiyaç duyduğunuz her an rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ferahlamak istediğiniz her an bu spreyleri kullanarak cildinizi rahatlatabilirsiniz. Ürünün herhangi bir yan etkisi olmamasına karşın cildinizin küçük bir bölümünde deneyerek alerji testi yapabilirsiniz. Eğer beklenmeyen bir etki ile karşılaşırsanız mutlaka bir uzman doktora başvurunuz.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi Nasıl Uygulanır?

 • Ürün yüze 15 cm uzaklıktan sıkıldıktan sonra parmak uçları ile masaj yapılır. Kullanışlı ambalajı sayesinde her açıdan sıkılabilen spreyi durulamaya veya kurulamaya gerek yoktur.
 • Temiz bir cilde uygulanmalıdır. Makyajsız cilde gün içerisinde istenilen zamanda uygulanabilir. Cildin temiz olmaması durumunda ciltteki gözeneklerin kapalı olması spreyin faydasını geciktirir. Temiz ve gözenekleri açık bir cilde uygulandığında spreyin etkisi de daha hızlı olacaktır.
 • Doğal yapısı sayesinde yüzünüzde leke yapmaz. Hatta cildinizi pürüzsüzleştirir.
 • Her cilt tipi için uygun olan sprey özellikle hamile bayanların ciltlerine doğrudan uygulanmamalıdır. Hamile bayanların doktorlarına danışarak kullanmaları ve bileklerine sıkarak alerjen testi yapmaları önerilir.
 • Ürün içinde alkol ve fixative bulunmadığı için makyaj sabitleyici özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle makyajın üzerine kullanıldığında makyajın akmasına neden olabilir. Temiz ve makyajsız cilde uygulanması önerilir. Ancak, gün içinde makyaj temizleme zor olacağından cildi ferahlatmak için uygulanabilir.
 • Doğal yapısı nedeniyle gözle temasında herhangi bir orun yaratmaz. Ancak UV koruyuculu çeşidinin gözle temasında göz bol su ile yıkanmalıdır.
 • Gün içerisinde sıklıkla kullanılabilir. Cildi koruma özelliğinin yanı sıra nemlendirme ve ferahlatması nedeniyle kullanım kolaylığı yaratmaktadır. Yaş, cilt tipi, yıpranma ve mevsim durumuna göre kullanım sıklığı değişmektedir.
 • Ozon tabakasında meydana gelen sorunlar nedeniyle her yıl güneş ışınları daha dik gelmektedir. Bu da cildimiz üzerinde çeşitli sorunlara yol açabilir. Üzerimizde kıyafetlerimiz varken UV korumalı sprey faydalıdır. Ancak, doğrudan güneşlenme esnasında tek başına yeterli olmayabilir. Bu nedenle farklı ürünlerden destek alınmalıdır. Tehlikeli saatlerde güneşlenmemeli ve gölgede kalmaya özen gösterilmelidir. Güneşte kalındığında UV koruyuculu cilt bakım spreyi 2 saatte bir kullanılmalıdır.
 • UV koruyuculu sprey kullanıldıktan sonra havlu ile kurulanıyorsa ve denize veya havuza girildiyse yenilenmelidir. Güneş koruma etkisi cilt tipine göre değişmektedir.

Bu yazımız bu kadardı. Yaz Cilt Bakımı İçin Öneriler ve Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? adlı makalemize de bakabilirsiniz.

Ürüne göz atabilirsiniz ciltler için oldukça faydalı bir sprey. Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Gizem dedi ki:

  Bir ara sürekli olarak televizyonda reklamlarını gördüğüm ve buna rağmen hiç tercih etmek istemeyeceğim bir cilt bakım şeysi. Nedense spreyin içinde tamamen şu olduğu düşüncesi oluşuyor kafamda 🙂 Ancak, doğal maden suyunun cilde cok iyi faydası olduğunu biliyorum kullanan var ise memnun kalmış mı kalmamış mı bilmek isteriz.