Hydrafacial ile Cildinizi Yenileyin

01.12.2020
154
Hydrafacial ile Cildinizi Yenileyin
Modelistlik Kursu

Hydrafacial ile Cildinizi Yenileyin! Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak, güzel görünüm için oldukça önemlidir. Cildin parlaklığını korumasını sağlamak adına deriyi doğru şekilde nemlendirmek, beslemek ve gerekli bakımları uygulamak gerekir. Dünya genelinde FDA onaylı olarak uygulanan tek cilt bakımı hydrafacial sistemdir. Dermatologlar tarafından geliştirilen ve onay verilen hydrafacial cilt bakımı, Türkiye’de birçok elit güzellik merkezinde ve medikal merkezde uygulanmaktadır. Hydrafacial nasıl yapılır merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Hydrafacial Cilt Bakım Sistemi Nedir?

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı sağlayan hydrafacial, cilt yenileme ve derinlemesine temizlik ile birlikte sivilce ve akne tedavisi de sağlamaktadır. Hydrafacial cihazı, son teknoloji ürünü olup, acısız ve konforlu cilt bakımı imkânıtanır. Vakum yöntemi sayesinde cilt kirinden ve ölü derilerden arındırılır. Hydrafacial uygulamaları sırasında beş farklı cilt bakımı gerçekleştirilmektedir.

Yıl boyunca cilt çeşitli dış etkilere maruz kalır. Kozmetik ürünlerin kullanımı, hava kirliliği, yaş alma gibi durumlar zamanla gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Hydrafacialcilt bakımı sayesinde tek bir seansta etkili sonuçlar elde edilebilir. Cildin en alt katmanına kadar derinlemesine temizlik sağlayan vakumlu vortex başlığı, cilt yüzeyinde biriken kiri ve ölü derileri soyarak, cildi arındırır. Hydrafacial sistemi rutin cilt bakımı için uygulanabileceği gibi sivilce ve akne tedavisinde yan uygulama olarak kullanılmaktadır.

Hydrafacial Güzellik
Hydrafacial Güzellik

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hydrafacial dünya genelinde en çok tercih edilen cilt bakım yöntemidir. Uygulama sırasında sıvı-dermabrazyon adı verilen sıvı basınçlı bir teknik kullanılmaktadır. Hassas ciltlerde dahi soyma işlemi son derece rahat ve acısız gerçekleştirilir. Cilt derinlemesine temizlendikten sonra kişinin cildinin ihtiyaçlarına bağlı olarak hydrafacial solüsyonlar, uygulama bölgesine yedirilir. Tek seansta beş farklı uygulama ile hydrafacialcilt bakımı aşamaları tamamlanır. Bu sayede tek seansta dahi etkili cilt yenileme gerçekleştirilebilir. İşlem sonucunda cildin yıpranmışlığı minimuma indirilir. Vortex füzyon adı verilen yöntemle cilt bütün toksinlerinden arındırılır. Gözenekler sıkılaşır ve cilt canlanır. Tedavi seanslarının bitiminden sonra rutin aralıklarla hydrafacialcilt bakımını tekrarlayarak, cildinizi uzun süreli olarak koruyarak, yaşlanmasını geciktirebilirsiniz.

Hydrafacial
Hydrafacial

Hydrafacial Uygulaması Aşamaları

Birinci aşama: İlk olarak cilt ölü derilerden arındırılır. Eksfoliasyon adı verilen bu aşamada gözenekler temizlenir, alttaki temiz cilt ortaya çıkarılır.

İkinci aşama: Hydrafacialyönteminin ikinci aşamasında cilt soyma işlemi gerçekleştirilir. Peeling ile cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş oluşturmadan, cildin hassas yapısını koruyarak, soyma işlemi gerçekleştirilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Üçüncü aşama: Bu aşamada cilt siyah noktalardan arındırılır. Vakumla, Beta-HD adı verilen serum son derece hassas hareketlerle gerçekleştirilir. İşlem sonucunda gözenekler tamamen temizlenmiş olur.

Dördüncü aşama: Bu aşamada ciltte bulunan hasarlar tedavi edilir. Lekeler, ince kırışıklıklar arındırılır. Cilt sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşturulur.

Beşinci aşama: Son olarak bu aşamada füzyon adı verilen antioksidanlar uygulanır. İşlem hyalüronik asit serumu uygulanarak, tamamlanır. Hydrafacialciltbakımı son derece konforlu ve acısız bir uygulamadır. İşlem sırasında ciltte hiçbir kızarıklık ya da tahriş oluşmaz.

Hydrafacial uygulaması
Hydrafacial uygulaması

Hydrafacial Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Hydrafacialcildin tüm tabakalarının temizlenmesini ve beslenmesini sağlayan bir cilt yenileme işlemidir. Her yaştan kadın ve erkek, hydrafacial sistemle güvenli bir şekilde cilt bakımı yapabilir. Böylece hydrafacial yaptıranlar, gençleşmiş, sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olabilirler. Uygulama en yağlı ciltlerden, en hassas ciltlere kadar etkili cilt bakımı sağlar.

Hydrafacial işlemi ilk seanstan itibaren gözle görülebilen bir fark yaratır. Hydrafacial seans sayısı, tedavi amaçlı uygulamalarda birer hafta aralıklarla 4-6 seanslık kürler şeklinde gerçekleştirilir. Kozmetik amaçlı hydrafacial uygulamalarında ise ideal görünümü koruyabilmek adına ayda bir tekrarlanması önerilmektedir. Bu sayede yıl içinde cildiniz maruz kaldığı etkilerden arındırılır ve sağlıklı görünümü korunur.

Hydrafacial cilt bakımından sonra dikkat edilmesi gereken tek nokta uygulamanın yapıldığı gün yüzün yıkanmamasıdır. Kişi talep ederse aynı gün kozmetik ürün kullanabilmektedir; ancak uygulanan hydrafacial solüsyonlarının daha etkili olabilmesi için işlemin yapıldığı gün makyaj yapımı tavsiye edilmez.

Hydrafacial Cilt Bakımı
Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Acı Verir Mi?

Hydrafacial sistemi,‘antiaging’ özelliği sayesinde tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilir. İşlem sırasında herhangi iğne ya da acı veren bir uygulama gerçekleştirilmez. Vakumlama yöntemi hassas ciltlerde dahi konforlu ve rahat cilt bakımı imkanı sunar. Sonuç olarak rahatlatıcı ve acı vermeyen bir işlemdir. Vakumlama işlemi cildin ihtiyacına bağlı olarak yaklaşık 20 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. Tek seansta derinlemesine temizlik ve cilt bakımı sağlanır.

Hydrafacial Uygulaması Hangi Durumlarda Etkilidir?

 • Genel cilt bakımı
 • Siyah nokta ve akne tedavisi
 • Tıkalı gözenek tedavisi
 • Yağlı ciltlerin dengelenmesi
 • Cilt tonu düzensizlikleri
 • Cildin nemlendirilmesi
 • Cildinelastikiyetiniarttırma
 • İnce kırışıklıklar ve çizgilerin tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Sivilce tedavisi
 • Cildin yenilenmesi ve canlandırılması
Hydrafacial Etkileri
Hydrafacial Etkileri

Hydrafacial Cilt Bakımı Etkileri Nelerdir?

Cilt, tüm yıl boyunca çok sayıda çevresel faktör dolayısıyla olumsuz etkilenir. Hava kirliliğinden, sigara ve alkol kullanımına, yanlış kozmetik ürünleri kullanmaktan, uzun süre güneşlenmeye kadar ciltte zamanla yorgunluk meydana gelir. Tüm bu uygulamalar sonucunda gözenekler tıkanır, yeterince nem ve hava alamaz hale gelir. Bu duruma ek olarak cildin alt katmanlarında ölü deri hücrelerinin birikimi meydana gelir. Sonuç olarak cilt olması gerekenden daha yaşlı ve yorgun görünmeye başlar.

Hydrafacial uygulaması,tüm bu problemlere etki edecek seviyede gelişmiş teknolojiye sahip bir sistemdir. Vakumlu başlık ile cilt ağrısız, acısız, derinlemesine temizlenir. Cilt temizlenirken, mevcut problemler aşamalı olarak giderilir. Ölü derilerden temizleme işlemi sırasında, cildi yenileyen ve besleyen, serumlar cilt altına pompalanır.

Temizleme ve bakım işlemlerinden sonra kişinin cilt yapısına uygun olarak belirlenen farklı LED tipleri ile leke gibi ciltte istenmeyen görünüm giderilir. Uygulama sonrasında herhangi artı bir işlem yapmaya gerek yoktur. Gün içinde cildinizi su ile temas ettirmekten kaçınmanız ve makyaj yapmamanız tavsiye edilir.

Hydrafacial Pervin Dinçer
Hydrafacial Pervin Dinçer

Hydrafacial Uygulaması Ne Kadar?

Hydrafacialu ygulaması ciltte estetik açıdan son derece etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Hydrafacial fiyatları genel olarak değişim gösterip, kişinin cildinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Bunun dışında hydrafacial cilt bakım fiyatları, Sağlık Bakanlığı ve Rekabet Kurulu gerekçesi ile paylaşılamamaktadır. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için size en yakın FDA onaylı cihazlara sahip olan bir güzellik merkezi ya da medikale gidip, muayene olabilirsiniz. Bunun dışında güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için bu kurumları arayabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Göz Altı Morluğu İçin Krem Önerileri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.