Avatar 2 Ne Zaman Yayınlanacak? Avatar Konusu ve Oyuncuları

09.08.2021
299
Avatar 2 Ne Zaman Yayınlanacak? Avatar Konusu ve Oyuncuları
Modelistlik Kursu

18 aralık 2009 tarihinde ilk yayınlandığında, Sinema gişeleri patlama yaşadı. O dönem haber sitelerinde bile izleyenlerin tekrardan izlemek için sıraya girdiği görüldü gibi manşetler atılmıştı. 2009 yılından bu zamana kadar yıllar geçti ve her yıl aramalarda zaman zaman trend olan avatar 2 ne zaman gelecek? Avatar 2 ne zaman yayınlanacak? Gibi sorularla gündeme gelince yapımcılarda 13 yıl sonra tekrardan kolları sıvadı ve avatar 2 onay aldı mı? Ne zaman başlayacak? sorularını da cevaplamış oldular.

Avatar Konusu

Avatar filmi konusu 2009 yılında yapılan ve destansı bir bilim kurguya sahip olan bir filmdir. Filmin senaristi ve aynı zamanda yönetmeni James Cameron olup 3 boyutlu sinema tekniği kullanılarak çekilmiştir. Film 67. Altın Küre ödüllerinde en iyi film ve en iyi yönetmen, 82. Akademi ödüllerinde ise sanat yönetimi, görsel efekt ve görüntü yönetmeni dallarında ödülleri almıştır. Yapımında çok büyük bütçeler kullanılan film izlenme rekorları kırarak getirisi daha çok olmuştur.

Film 22. Yüzyılı ele alan Pandora adlı uyduda geçen bir hikâyeye sahiptir. Pandora gezegeninde 3-4 metre uzunluğunda mavi renge sahip insansı görünümlü Na’vi adlı bir kabile yaşamaktadır. İnsanlar Pandora’nın atmosferini soluyamadıklarından dolayı sinirsel bir bağlantı ile kontrol edilebilen insan ve Na’vi karışımı avatarlar üretmişlerdir. Felç olan Deniz Piyadeleri çalışana Jack Sully bir avatara dönüşmeyi ve Pandora’da yaşamaya gönüllü olur.

Avatar bedeninde yeniden koşabilmeyi, yürüyebilmeye başaran Sully Na’vi prensesi Neytiri’ye âşık olmuştur. Pandora2ya geliş amacından sarkan ve Na’vi halkını benimseyen Sully insanlara karşı cephe almıştır. Olaylar bu savaşın ve aynı zamanda insanüstü bu aşkın çerçevesinde gelişen, soluk kesen bir filmdir.

Avatar Oyuncuları

Avatar Oyuncuları

Avatar Oyuncuları

Kurgu – Senaryo ve oyuncuların birleşmesi ile ortaya çok güzel bir proje çıktı. Hatta o kadar sevildi ki animasyon ağırlıklı bu film 237.000.000 $ yatırım ile 2.787.965.200 $ para kazandılar. Avatar oyuncularının kendini biraz geri çekmesinden dolayı yıllardır bu filmin yeni serisi gelmemişti.  Avatar 2 oyuncuları bu listede yer almamaktadır.

 • Zoe Saldana
 • Sam Worthington
 • Sigourney Weaver
 • Stephen Lang
 • Giovanni Ribisi
 • Michelle Rodriguez
 • Joel David Moore
 • C. C. H. Pounder
 • Matt Gerald
 • Laz Alonso
 • Wes Studi
 • Dileep Rao
 • Oona Chaplin

Avatar 2 ne zaman yayınlanacak?

Milyonlarca kişinin merak ettiği 1.1 Milyon kişinin yaptığı oylama sonucunda 7.8 Alan Avatar 1 filmi, Dünya çapında 2009 yılından günümüze kadar  Avatar 2 ne zaman yayınlanacak? Başlayacak? Çıkacak ? Soruları ile çalkalanmaya başladı. Bizde sosyola.com ekibi olarak araştırmalarımız sonucunda ayağınıza kadar altın bilgileri getirdik.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Peki herkesin merak ettiği Avatar 2 ne zaman ? Sorusuna 22 Aralık 2022 yılında yayınlanacak. 13 yıl sonra artık bu hasret bitmiş olacak.!

İlginizi çekebilir: Iron Man: Demir Adam 4 Çıkacak mı?

YouTube kanalımızdan video içeriklerine göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.