Son Zamanların En Komik Türk Filmleri! 9 Film Önerisi

08.09.2021
230
Son Zamanların En Komik Türk Filmleri! 9 Film Önerisi
Modelistlik Kursu

Yazımızda en komik Türk filmleri önerilerini bulacaksınız. Hemen herkesin severek izlediği filmler olan komedi filmleri ya da komik filmler çok fazla ilgi görmektedir. Kalite ayrımı yapılmadan komik olan filmler çabuk tercih edilir ve stresten bir anlığına uzak kalmak için komik film izlenmek istenir. Duygusal, aşk ya da bilim kurgu filmleri çok izlenmiş olsa bile en çok komik filmler göze çarpar ve seçilir.

En Komik Türk Filmleri

En Komik Türk Filmleri

En Komik Türk Filmleri

1- Aile Arasında (2017)

Aile filmi olan ve son zamanlarda en çok tercih edilen aile arasında filmi, komik sahneleri ile aileniz ile birlikte keyifle izleyebilirsiniz. Gülse Birsel senaryo sahibi olarak yüksek başarı kazandı. Birçok ünlü ve tecrübeli oyuncuların yer aldığı film, Demet Evgar, Şevket Çoruh, Erdal Özyağcılar ve Engin Günaydın gibi oyuncular bulunur. Gösterime girdiğinden bu yana 5 milyon izleyiciye ulaştı ve hem çok beğenildi hem de güzel kazançları oldu. Aile arasında, Fikret ve Solmaz’ın hayatında olan değişimleri, tesadüfen tanışmaları ve serüvenlerin başladığı zamanı seyircilere usta yetenekleri ile yansıtırlar. Bu filmde olaylar nikâh ve düğün ile daha farklı boyutlara gelir. Filmin yönetmeni ise Ozan Açıktan’dır.

2- Ölümlü Dünya (2018)

Bu filmin yönetmeni Ali Altay olan ve yönetmenlik yaptığı ikinci filmi olan ölümlü dünya, izleyicilerden tam not almıştır. Usta oyuncu kadrosu ile büyük başarı elde eden ve oyuncu kadrosunda Alper Kul, Ahmet Mümtaz Taylan, Doğu Demirkol, Sarp Apak, İpek Sak ve Feyyaz Yiğit gibi birçok oyuncular bulunmaktadır. Bu film yakın zamanda çok beğenilen Türk filmleri arasına girmeyi başardı. Film çok fazla beğeni aldığı için izleyen kişiler tarafından filmin bazı sahneleri ezbere bilinir. Günlük hayatta bile birçok kişi film repliklerini kullanmakta ve övgü ile bahsetmektedir. Bol kahkahalı ve bol eğlence sahneleri olan bu film birçok kesimde olan kişilere hitap eder.

3- G.O.R.A (2004)

Bu film çok uzun zaman içerisinde çekimleri yaptı ve yaklaşık 2 sene içinde tamamlanmıştır. Bu filmde çok fazla zaman ve emek harcanmış, maddi konuda hiç kısıtlayıcı davranılmadı ve zorlu şartlarda çekimler yapıldı. Fakat bunca zorluk ve emeğin karşılığı alındı, film vizyona girdiği tarihte çok fazla izlenme oranına sahip oldu. Yaklaşık olarak 4 milyon izlenmeye sahip olan film, yayınladığı tarihte hem çok beğeni aldı hem de kalitesi ile uzun yıllar dillerden düşmedi. Filmde yapılan espriler çok beğeni aldı ve günlük hayatta birçok kişi tarafından kullanılmaya başladı. Cem Yılmaz’ın bu filminde uzaylıları konu alması ve uzaylılar tarafından kaçırılması ile olaylar başlanmaktadır.

4- Eyvah Eyvah (2010)

Komedi filmi olan ve Demet Akbağ, Ata Demirer gibi usta oyuncuların sergilediği bu film çok beğenilmiş ve sevildi. Film Çanakkale geçmekte fakat gazino şarkıcısı olan Hüseyin İstanbul’da çalışması ile olaylar başka yerlere taşınır. İstanbul’da şarkıcılık yaptığı sürede Firuzan ile tanışarak maceralı serüven başlar. Filmde geçen Trakya şivesi izleyici tarafından çok beğeni almış, sıcak ve izlemesi keyifli hale gelmiştir. Film çok beğeni almasından sonra seriler halinde devam etti ve kısa zamanda 3 film daha yapılmıştı.

5- Düğün Dernek

Türkiye’de en çok izlenme oranına sahip olduğundan dolayı yakın zamanda en çok izlenme ve beğeni alan filmler arasına girmiştir. Filmde başrolde olan Murat Cemcir ve Ahmet Kural aralarında olan yakınlığa bağlı çok sevilen karakterler oldu ve filmin serisi yakın zamanda yapıldı.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

6- Dedemin Fişi

Bu filmde oynayan oyuncu kadrosu, güldür güldür programında oynayan oyunculardır. Senaryosunu Yılmaz Erdoğan üstlenmiş ve oraya komedi olarak çok beğenilen film çıkmıştır. Senaryoda geçen çirci ailesi, hastanede makinaya bağlı olarak yaşam mücadelesi verem Salih dedenin ve ailesi arasında geçmektedir. Torunların dedelerini ziyarete gelmesi ile olaylar ve komedi sahneleri başlar.

7- Limonata (2015)

Filmde ilk başta duygusal başlansa bile olayların değişmesi ile komedi haline gelir. Filmde sakip rolünde olan Ertan Saba’nın, babası ölüm döşeğinde ve son arzusu olan varlığı bilinmeyen kardeşini bulmasını ister. Bu durumda kardeşini bulmak için yollara düşen sakip, İstanbul’a gider kardeşini bulmaya ve ikna etmeye çabalar. Olayların faklı ama eğlenceli olan sahneleri böyle başlar.

8- Recep İvedik (2008)

Agresif, sinirli ve kompleksli olan Recep İvedik karakteri çok fazla beğeni toplamış hatta büyük oranda izleme almasından dolayı filmin serileri yayınlandı. Senaryoyu Şahan Gökbakar yazmış ve Recep İvedik karakteri halktan biri haline gelmiştir. 6 serisi bulunan Recep İvedik, halk tarafından çok beğeni aldığı kadar tepkide almıştı. Görgüsüzlüğü, kaba konuşması ve nezaketsiz tavırları nedeniyle beğeni kadar tepkide almıştır.

9- Çakallarla dans (2010)

Usta oyuncu kadrosu olan İlker ayrık, Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu ve Timur Acar gibi oyuncular bulunmaktadır. Çalışmadan zengin olmak için birçok yollara başvuran karakterler, bu uğraş için çok sayıda belalara bulaşır. 4 arkadaşın bu maceralı işleri durmadan zorlu durumlar çıkarır.

İlginizi çekebilir: Evde Tek Başına 6 Ne Zaman Çıkacak

YouTube kanalımızdan video içeriklerine göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.