Elocon Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
429
Elocon Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Elocon krem, beyaz renkli, pürüzsüz ve homojen bir ilaçtır. 30 gramlık tüpler halinde satışa sunulmaktadır. Ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklar için kullanılan Elocon krem nedir, ne işe yarar, fiyatı nedir, faydaları nasıldır, yan etkileri nelerdir, özellikleri nelerdir, nasıl uygulanır? Bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz!

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Elocon Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, kortizonlu bir hormon ilacıdır. Güçlü bir kortikosteroiddir. Çeşitli cilt problemlerinden dolayı oluşan kaşıntı, şişlik ve kızarıkları iyileştirmek için kullanılır.

Elocon Krem Fiyatı 2019

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 25.38 liradır.

Elocon Krem Pomat

Bu pomat genel olarak krem formundan daha yağlıdır. Daha ciddi boyuttaki cilt hastalıkları, kızarıklıklar ve kaşıntılar için kullanılan bu krem cildi nemli tutmaya da yardımcı olur.

Elocon Krem Endikasyonları

Elocon krem genel olarak ciltteki şişlik, kızarıklık, deri iltihabı ve kaşıntı gibi belirtiler üzerinde etkilidir. Bir egzama çeşidi olan atopik dermatit, psoriasis adı verilen sedef hastalığı ile alerjik dermatit gibi cilt hastalıklarının iyileştirilmesini sağlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Elocon Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Noktalar

 • Elocon kremi kullanmadan önce ilaç prospektüsünü detaylı bir şekilde okumalısınız. Bu kremin etken maddesi mometazon furoata ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa kesinlikle bu kremi kullanmamalısınız.
 • Ağız bölgesindeki iltihaplı yaralarda bu kremi kullanmamalısınız.
 • Su çiçeği ve uçuk gibi bakteri ile virüs kaynaklı hastalıklarda bu kremi kullanmamalısınız.
 • Aşıdan sonra ortaya çıkan alerjik reaksiyonlarda bu kremi kullanmamalısınız.
 • Göz çevresinde oluşan cilt hastalıklarında bu kremi kullanmamalısınız.
 • Akne, sivilce ve gül hastalığı denilen rozasea tedavisi için bu kremi kullanmamalısınız.
 • Ağız çevresinde görülen dermatit türlerinde bu kremi kullanmamalısınız.
 • Genital kaşıntı için bu kremi kullanmamalısınız.
 • Bebeklerde pişik tedavisinde bu kremi kullanmamalısınız.
 • Zona ve diğer cilt enfeksiyonlarında bu kremi kullanmamalısınız.
 • Yaygın plak tipi sedef hastalığında bu kremi kullanmamalısınız.
 • Verem ve frengi gibi hastalıklarda bu kremi kullanmamalısınız.
 • Bu kremi kullanırken ciltte tahriş meydana gelirse hemen kremi kullanmayı bırakmalısınız.
 • Çok hasar görmüş geniş cilt yüzeylerinde ve birbiriyle temas eden cilt yüzeylerinde yapılan uzun müddetli tedavilerde ya da kapalı pansuman durumlarında bu bölgelerde toksik etkilere rastlanılabilir. 
 • Bu kremi kesinlikle gözler ve göz çevresi ile temas ettirmeyiniz.
 • Doktorunuz belirtmediği sürece, kremi uyguladığınız bölgeyi kesinlikle bandajlamayınız ve kapatmayınız.
 • Herhangi bir yan etki gördüğünüz takdirde hemen doktorunuzu bilgilendiriniz.

Elocon Egzama Kremi Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 25.38 TL’dir.

Elocon Kremi Ne İşe Yarıyor?

Bu krem atopik egzama, sedef hastalığı ve alerjik dermatit gibi çeşitli cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde oldukça etkili bir ilaçtır.

Elocon Krem Kullananlar

“egzamalar vb deri hastalıkları için kullanılan losyon.benim gördüğüm en iyi egzama losyonudur. saçlı deriye yeterince yedirilir 1 hafta boyunca, 1-2 ay deri rahatlatılır.

egzamanın tam olarak tedavisi mümkün değildir.ancak eczaneden alınan vücut sütü+elecon losyon ile 1-2 ay deri rahatlatılır,yara iyileşir.

deliparatoneri ukteyi verdi sağolsun.”

“genellikle yaz aylarına girişimizle birlikte ellerimin üstünde kendini göstermeye başlayan egzamalarımı hiç abartmıyorum bir gün içinde geçiren losyon. el kremi niyetine kullanıyorum bazen.”

“bunun pomat olanı cilt kuruluğu ve kaşıntısına çok iyi gelmektedir. vücudumda asit fazlası olması nedeniyle ara sıra girdiğim kaşıntı krizlerini ve kabartıları önce sıcak su banyosu ardından elocon pomat ile yerle yeksan ediyorum. yalnız küf gibi bir kokusu var bu arkadaşın ve kortizon içermekte, dikkat.”

“pek çok tanıdığımın farklı sebeplerle losyon formatında olanını kullandığı kortizon içeren ilaç.

bende seboreik dermatit denilen lanet bir dert var. sıkıntılar artınca iki gün kullanıyorum. üç erkek iş arkadaşım saç dökülmesi sebebiyle bu losyonu kullandılar. başka bir iş arkadaşım da kulağında tıkanma yapan bir hastalık sebebiyle bu ilacı kullandı.”

Elocon Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu krem topikal bir kortikosteroiddir. Vücuttaki iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltır. Bu ilaç krem, losyon veya merhem halinde bulunur ve alerjik reaksiyonlar, egzama, atopik dermatit ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bu krem ağrı, kızarıklık, şişlik veya kaşıntı gibi semptomları azaltır.

Elocon Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri hissizlik, kaşıntı hissi, cilt incelmesi, apse, yanma hissi, deride kuruluk, sivilce, kızarıklık ve nasırdır. Bunun gibi semptomlarla karşılaştığınız takdirde hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Elocon Krem Faydaları

Bu ilaç egzama, sedef hastalığı, alerji ve döküntü gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem genel olarak şişliği, iltihabı, kaşıntıyı ve kızarıklığı azaltır. Bu ilaç orta kuvvette bir kortikosteroiddir. Bu ilaç krem, merhem ve losyon gibi çeşitli formlarda mevcuttur. Doktorunuz tedavi edilen cildin durumuna ve bölgesine göre ürün tipini seçecektir.

Elocon Krem Kadınlar Kulübü

“Selam,ben de bu kremi internetten araştırırken buldum birisi kullanıp memnun kaldığını yazmıştı.Öncesinde denemediğim şey kalmadı.Expigment,sis leke kremi,sirke,limon vs.Hepsi daha beter yaptı.Öncelikle daha da koyulaştı lekeler bunları kullanırken ve yine burda elocon pomad diye bir kremin iyi geldiği yazıyordu ama kortizonlu bir krem.5 gün gece yatarken az miktarda sürdüm.Kızarıklıklar falan gitti.Şimdi de 2 hafta bitti celeritt kullanıyorum yani şu an aman aman beyazlık falan yok ama eskisinden çok daha iyi en azından kapatıcı sürmeden de durabiliyorum.3. haftada sonuç görülüyormuş,eğer 6 haftada düzelmezse daha da düzelmesini beklemeyin yazıyor.İlaç gibi birşey prospektüsü var içinde.Boyutu küçük ama nekadar gider bilmem ben sürekli sürüyorum,içinde sabah demiş.Nette güneşe çıkmadan önce sürün yazıyodu ben de aklıma geldikçe sürüyorum.Gelişmeleri yazarım yine.Düzelmezse yurtdışından meladerm diye bir krem var onu getirtmeyi düşünüyorum artık son çare.”

“arkadaşım seboreid ekzemin hiçbir tedavisi yok.benim hem başımda hem yüzümde var ve losyon kullanıyorum.losyonun adı (m_furo) losyon yada (elocon) diye ikiside aynı sigortan varsa eğer ya sağlık ocağına git yazdır yazıyolar zaten yada cildiye doktoruna git.yoksa dahada çogalır biran önce önlemini al geçmiş olsun”

“Ben 5 yaşımdan yaklaşık 17 yaşıma kadar sedef tedavisi gördüm.

Gitmediğim doktor, kaplıca ve kullanmadığım ilaç kalmadı bu genç yaşımda.

Ayrıca ilaçlar kortizon içerikli ve kiloda aldırdılar.

En son gittiğim bir doktor bana bi losyon verdi.

Herşeyi kafana takma stresten uzak dur dünyayı sen kurtamıcaksın dedi neyse,

Losyonu kullanmaya başladım 1 hafta geçmedi sedeften eser kalmadı bende

dirseklerim dizlerim saç diplerim mucize gibiydi

ilk başlarda inanamadım bende gene tekrarlar falan dedim

ama şu anda 25 yaşındayım tamamiyle geçtikten sonra dahada kullanmadım losyonu

Şu anda vücudumda sedeften eser yok

Ayrıca o kortizonlu ilaçları bıraktıktan sonra tüm kilolarda gitti :KK76:

Losyonun adı “elocon” aynı zamanda kremide var ama bana losyonu daha iyi geldi.

Geçmiş olsun…”

Elocon Krem Muadili

Codermo losyon, K-Mexader merhem, M-Furo krem ve Momecon krem bu ürünün muadillleridir.

Elocon Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi mometazon furoat adlı bir maddedir. Heksilen glikol, fosforik asit, hidrojene fosfatidilkolin, alüminyum oktenil süksinat nişastası, titanyum dioksit, beyaz balmumu, beyaz vazelin ve saf su bu kremin içindeki yardımcı maddelerdir.

Elocon Krem Kullanım Şekli

Bu kremi günde 1 defa sorunlu bölgeye düzenli olarak uygulamalısınız. Her zaman doktorunuzun önerdiği şekilde bu ilacı kullanmanız gerekir. Geniş cilt yüzeylerine, kasık ve koltuk altı bölgeleri gibi birbiriyle temas eden cilt yüzeylerinde bu kremi uzun müddet kullanmamalısınız. Ayrıca bu kremi yüz bölgesinde kullanıyorsanız, kullanım süresi 5 günü aşmamalıdır. Çocuklar için kullanıldığında 5 günden fazla bu krem sürülmemelidir.

Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Daha sonra kremi uygulayacağınız bölgeyi temizleyin. Ardından ince bir tabaka halinde bu bölgeye kremi hafif ve nazik hareketler ile uygulayın. Bu bölgeyi kesinlikle kapatmayın ya da bandajlamayın.

Elocon Merhem Fiyat 2019

Bu merhemin güncel fiyatı 25.38 TL’dir.

Elocon Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili çok merak edilen soruları sizler için derledik.

Elocon Krem Kortizon İçerir Mi?

Evet, bu ürün kortizon içerir.

Elocon Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem kesinlikle sivilce için kullanılmaz.

Elocon Krem Mantara İyi Gelirmi?

Bu krem mantar hastalığını iyileştirmez.

Elocon Losyon Saç Dökülmesi İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu saç losyonu saç dökülmesi için kullanılmaz. Bu saç losyonu, saç derisindeki iltihaplı yaralar, kızarıklık ve kaşıntı tedavisinde etkilidir.

Elocon Çatlak Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem kesinlikle çatlaklar için kullanılmaz.

Elocon Krem Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu krem eğer çok gerekli ise doktor kontrolünde kullanılabilir.

Elocon Krem Kaç Gün Kullanılır?

Bu krem, doktorunuzun talimatlarına göre kullanılmalıdır. Bu yüzden mutlaka bu ilacı doktorunuzun belirttiği miktarlarda, belirttiği sıklıkta ve belirttiği süre boyunca kullanmanız gerekir.

Elocon Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Hayır, bu krem sivilcelere etki etmez.

Elocon Leke Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem lekeler için kullanılmaz.

Elocon Krem Yüze Sürülür Mü?

Bu krem yüz bölgesine sürülebilir fakat kullanım süresi 5 günü aşmamalıdır.

Elocon Kremi Pişik İçin Kullanılır Mı?

Bu krem, kesinlikle pişik için kullanılmaz.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. imeryem dedi ki:

  Elocon kremden ziyade losyonunun çok daha olumlu bir etki yarattığını söyleyebilirim. Zaten kullanıcılar genel olarak ürünün losyon çeşidinden daha memnun kalıyorlar. Ciltte oluşan kızarıklık ve pul pul dökülen derilere kısa zaman içinde olumlu bir etki yaratıyor. Ben sevdim tavsiye derim.

 2. Aygün dedi ki:

  Eleokon yüzde kaç dakika yada kaç saat kalmalı?