Ketoral Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
421
Ketoral Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Ketoral krem özellikle vücuttaki farklı mantar ve maya türlerini tedavi eden oldukça etkili bir ilaçtır. Doktor tarafından reçete edilerek kullanılır. Peki Ketoral krem nedir, ne işe yarar, fiyatı nedir, özellikleri nedir, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve çok daha fazla sorunun cevabı bu yazıda…

Ketoral Kremi Nedir?

Bu krem, mantarın cildinizde büyümesini önleyen bir antifungal ilaçtır. Bu krem ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran ve seboreik dermatit gibi ciltte oluşan mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilacın bir krem, jel ve şampuan formları mevcuttur. Şampuanı kepek tedavisi için kullanılır.

Ketoral Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran ve kepek gibi deri enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda, boynun, göğsün, kolların veya bacakların aydınlanmasına veya kararmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, mantar büyümesini önleyerek çalışan azol antifungaldir.

Ketoral Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremin içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjik iseniz Ketoral krem kullanmamalısınız. Bu yüzden kremi kullanmadan önce prospektüsü iyice okumanız gerekir.
 • Bu ilacı tam olarak doktorun size söylediği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden önce semptomlarınız iyileşebilir. Dozların atlanması ayrıca, antifungal ilaçlara dirençli başka enfeksiyonların riskini de artırabilir.
 • Doktorunuz size söylemediği sürece, tedavi edilen cilt bölgelerinde bandaj veya sargı bezi kullanmayınız.
 • Bu ilacı gözleriniz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçınınız.
 • Şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya ilacın uygulandığı yerde sızıntı varsa hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzu aramalısınız.
 • Bu krem yanıcıdır. Sigara içerken veya açık alevin yakınında kullanmayınız.
 • Bu ilacı 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 • Alerjik iseniz bu kremi kullanmamalısınız.
 • Bu kremin gebelik kategorisi C kategorisidir. Bu kremin doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu ilacı kullanırken hamile olup olmadığınızı veya hamile kalmayı planladığınızı doktorunuza söyleyiniz.
 • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği veya bir emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bebeğinizi emziriyorsanız, doktorunuza söylemeden bu ilacı kullanmayınız. Meme bölgenize bu kremi uyguladıysanız kesinlikle emzirmeyiniz.

Ketoral Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 9.63 TL’dir.

Ketoral Krem Muadili

Fungoral şampuan, Ketoderm krem, Ketoral şampuan, Ketoral tablet, Ketoral supozituar, Konazol krem, Konazol şampuan, Nizoral krem, Nizoral şampuan, Nizoral tablet ve Nizoral ovül bu ürünün muadilleridir.

Ketoral Deri Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem, çeşitli mantar ve maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antifungal ilaçtır. Tinea corporis (saç kurdu), tinea cruris (kasık mantarı), tinea pedis (ayak mantarı) ve tinea versicolor (pityriasis) tedavisinde kullanılır. Bazı cilt mantarı enfeksiyonlarının tedavisinde ve seboreik dermatit tedavisinde de kullanılır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu krem genel isimdir, azole antifungal sınıfındadır ve sadece doktorunuzdan reçete ile alınabilir.

Ketoral Krem Endikasyonları

Bu krem kasık mantarı, maya, ayak mantarı, saçkıran ve kuru, pullanan cilt veya kepek gibi seboreik dermatit enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antifungal ilaçtır. Bu krem aynı zamanda, boyun, göğüs, kollar veya bacakların derisinde pullu renksiz lekelere neden olan pityriasis adlı bir mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılır. 

Bu ilaç tinea corporis (saçkıran ve vücudun farklı bölgelerinde kırmızı pullu döküntüye neden olan mantar derisi enfeksiyonu), tinea cruris (kasık mantarı yani kasık veya kalçalarda oluşan mantar enfeksiyonu), tinea pedis (ayak mantarı enfeksiyonu yani ayak, ayak tabanı ve ayak parmaklarının arasında mantar enfeksiyonu), tinea versicolor (cildin mantar, sırt, kollar, bacaklar veya boyun üzerinde kahverengi veya açık renkli lekelere neden olan mantar enfeksiyonu) ve maya enfeksiyonları için endikedir.

Ketoral Mantar Kremi Fiyatı

Bu kremin fiyatı 9.63 TL’dir.

Ketoral Krem Kadınlar Kulübü

“canım doktor 4 gunde bır yıka derken ketoralle 4 gunde bır yıka demek istemiştir yoksa 4 gunde bır saç yıkanır mı? soyle dıyeyım saçını 2 gunde bır yıka ve bı banyoda tresanı kullan dığer banyoda ketoralı kullan. ayrıca saçınıda 2 kere sampuanlamadan başkada yıkama bu saçlı derini dahada kötu etkiler.

bır banyoya girişinde tresanla iki gun sonra banyoya girişinde de ketoralle yıka saçını”

“canım ben de kullandım bu ketoralden hatta bir de nizoralini kullanmıştım.

benimki ama seboreik dermatit içindi. yani bu bir hastalık gibi birşey bazen cok azıyor. kullanman gerekiyor. aslında sen doğru olanını bulmuşsun ek şampuan kullansam kötü olur mu diyorsun. kesinlikle kötü olmaz hatta iyi olur. yani şöyle bu şampuanların içeriğinde kortizon var. ve bu hiç iyi birşey deildir.sadece saç derisini alıştırır ve tedavi ediyor gibi olur aslında saç derisi buna alışmıştır ve bu şampuana bağlı kalırsın.ki seninki hastalık değil sadece tahriş.şöyle düşün hani bit şampuanları vardır mesela hep aynını kullanırsan bitler ona göre bağışıklık kazanır onun gibi 🙂 şampuan değiştirmek gerekir.

yani sen simdi ketorali her saçını yıkayışında kullanma derim ben.

aklında soru işareti kalmasın diye söylüyorum gezmediğim cildiye kalmadı da yerimseniben”

Ketoral Krem Eşdeğeri

Fungoral şampuan, Ketoderm krem, Ketoral şampuan, Ketoral tablet, Ketoral supozituar, Konazol krem, Konazol şampuan, Nizoral krem, Nizoral şampuan, Nizoral tablet ve Nizoral ovül bu ürünün eşdeğerleridir.

Ketoral Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi ketokonazol adlı maddedir.

Ketoral Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri ciddi kaşıntı, yanma, tahriş, yağlı veya kuru saç derisi, hafif saç dökülmesi, kızarıklık, ağrı, sızıntı, göz kızarıklığı, şişlik, kuru cilt veya baş ağrısıdır. Bu yan etkilerden herhangi birini ya da birden fazlasını görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve acil olarak doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Ketoral Krem Faydaları

Bu krem, tinea corporis (saçkıran ve vücudun farklı bölgelerinde kırmızı pullu döküntüye neden olan mantar derisi enfeksiyonu), tinea cruris (kasık mantarı yani kasık veya kalçalarda oluşan mantar enfeksiyonu), tinea pedis (ayak mantarı enfeksiyonu yani ayak, ayak tabanı ve ayak parmaklarının arasında mantar enfeksiyonu), tinea versicolor (cildin mantar, sırt, kollar, bacaklar veya boyun üzerinde kahverengi veya açık renkli lekelere neden olan mantar enfeksiyonu) ve maya enfeksiyonları tedavisinde kullanılır. 

Reçeteli Ketoral şampuan ise tinea versicolor tedavisinde kullanılır. Bu şampuan, kepek nedenli saç derisinin dökülmesini ve kaşınmasını kontrol etmek için kullanılır. Bu ilaç, imidazol adı verilen bir antifungal ilaç sınıfındadır. Enfeksiyona neden olan mantarların büyümesini yavaşlatarak çalışır.

Ketoral Krem Kullanıcı Yorumları

“yıllarca çektiğim kepeği 2. yıkamada (4. gün) azaltan, birinci haftanın sonunda bitiren şampuan. öyle bir kepekti ki bu, siyah t-shirt giyip konsere gitsem akşam eve beyaz omuzlarla dönerdim, koyu renkli ceket giymek ağlanacak bir durum olurdu vs vs… artık hepsi geride kaldı.”

“mantar kaynaklı ve belirgin iri kepekli saçlarda etkili olan medikal şampuan, peki nedir bu iri kepek, balık pulu büyüklüğünde kepeğiniz varsa eğer işte bu iri kepek oluyor ki genelde doktora bunun için gittiğinizde size bir ketoral ya da konazol şampuan verip kullanmanızı tavsiye ediyor.

peki uzun süre işe yarıyor mu?

maalesef ilk başlarda etkili gelen bu şampuanlar sonradan etkili olmayıp yine sizi kepekli ve pasaklı halinizle başbaşa bırakıyor ama yine de ilk bir kaç ay rahat edersiniz sonrası allah kerim.

not: eğer cidden kepek ile ilgili çözümü olan varsa ya benimle derhal paylaşsın ya da sonsuza dek sussun.”

“saç dökülmesini engellediği ve saçları güçlendirdiğine dair erkekler üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar varmış. buyurun linki. doktorumun kepek ve saç derisindeki sivilce için verdiği şampuanı iki aydır kullanmamla beraber saçlarımın daha az döküldüğünü düşünmemle birlikte nette yaptığım araştırma sonucu yukarıdaki linki buldum. bugün dikkatlice bakınca alnımın üst tarafında kalıncana ve kısa (yeni çıkmışlar herhalde) saç telleri görünce doğruluğuna inanmaya başladım. siz yine de kafanıza göre kullanmayın, doktora danışın. uzun süreli kullanımda ne gibi yan etkiler olabileceğini bilemiyorum, karaciğere zararı olabilir deniliyor. içinde ketokonazol olan diğer şampuanlarda aynı işi görecektir.”

Ketoral Vajinal Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 9.63 TL’dir.

Ketoral Krem Kullanım Şekli

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyin ve iyice kurulayın. Bu ilacı etkilenen cilde, genellikle günde bir veya iki kez veya doktorunuzun önerdiği şekilde uygulayın. Doz ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun tipine bağlıdır. Bu kremi, doktorunuzun size belirttiği süreden daha sık uygulamayın. Aksi halde yan etkiler artabilir.

Sorunlu bölgeye yetecek kadar krem uygulayın. Bu kremi uygulamadan önce ve sonra, ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından söylenmedikçe bölgeyi sarmayın, örtmeyin veya bandajlamayın.

Bu ilacı gözler, burun, ağız veya vajinaya uygulamayın. Bu ilaç gözlerle temas ederse suyla iyice durulayın. Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatte kullanmayı unutmayın.

Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra semptomlar ortadan kalksa bile, doktorunuzun belirttiği süre boyunca bu ilacı kullanmaya devam edin. İlacın çok erken durdurulması, mantarın büyümeye devam etmesine izin verebilir ve bu da enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir.

Durumunuz, belirtilen tedavi sonrasında da devam ederse veya daha da kötü hale gelirse hemen doktorunuzu bilgilendirin.

Ketoral Krem İçindekiler

Bu kremin etken maddesi ketoconazole adlı maddedir. Ayrıca propilen glikol, stearil ve setil alkoller, sorbitan monostearat, polisorbat 60, izopropil miristat, sodyum sülfit susuz, polisorbat 80 ve saf sudan formüle edilmiştir.

Ketoral Krem Kullananlar

“Ayaklarımdaki ve ayak bileğimdeki mantar için Ketoral krem ​​kullanıyorum, ilk gün harikaydı, ikincisi pek değil. Ayağım düzeldi ama çok hastayım, vücudumun her tarafında ateşler oluştu, baş ağrıları ve şiddetli uğultular oldu … Kremin etki etmesine sevindim, ama yan etkileri çok ağır. Kelimenin tam anlamıyla.”

“Ketoral krem seboreik dermatit hastalığımı, ilk kullanımdan sonra bile büyük ölçüde iyileştirdi. Saç derime şampuanı ve yüzüme krem ​​sürüyorum ve sürekli kullanmaya devam ediyorum ve kızarıklığım tamamen bitiyor. Kesinlikle bu kremi denemeyi öneriyorum, aynı zamanda birçok farklı formda geliyor. ”

“Stresli zamanlarda, her seferinde kepek sorunu çekiyorum. Birçok ürün ve şampuan denedim. Geçici süre çare oldu ama tam olarak geçmedi. Sonunda kepek için mantar önleyici bir ilaç olan Ketoral şampuanı denedim. Çok iyi bir şekilde işe yaradı. İşte o zaman stres kaynaklı kepek patlamalarının bir mantardan kaynaklandığını fark ettim. Muhtemelen, stres bağışıklık sistemimi etkiliyordu ve bu nedenle, stresli bir dönem geçirdiğim her seferde kafa derimde mantar aşırı büyüyordu. Bu şampuan mantarı öldürür ve stres döneminde kepek oluşuyor ve hemen yok oluyor. Ama yine bu şampuanı kullanıyorum ve kepek tekrar geçiyor. Elbette, nizoral semptomlarla yani kepekle ilgilenir stresle değil. Bu yüzden oldukça faydalı…”

“Bu ilacı yaklaşık 8 yıl kullandım. Kötü bir sorun olan kepeği ortadan kaldırmak için mükemmeldi. Ancak yaklaşık bir yıl önce, üst ve üst ön (göğüs) bölgemde şiddetli kaşıntı hissetmeye başladım. O kadar şiddetli bir kaşıntı vardı ki, deliriyordum. Dermatologum bana kaşıntı için steroid kremler verdi ve daha fazlasını öğrenmek için bir biyopsi istedim. İltihap gösterdi. Bu şampuanı kullanmayı bırakmaya karar verdim ve nihayet kaşıntı geçti. Şimdi bebek şampuanını kullanıp ardından Head and Shoulder şampuanını kullanıyorum. Ketoral şampuan veya türevleri çok uzun süre kullandığınız zaman alerjiye neden olabiliyor.”

Ketoral Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Ketoral ve Azelderm Krem Birlikte Kullanılır Mı?

Bu kremleri doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanmalısınız.

Ketoral Krem Ayak Mantarı İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı ve tırnak mantarı için oldukça etkilidir.

Ketoral Cilt Kremi Midir?

Evet, cilt üzerindeki mantar hastalıklarını tedavi eder.

Ketoral Deri Kremi Vajinada Kullanımı Nasıldır?

Bu ilacın suppozituar şeklinde olanı vajina içinde kullanılır.

Ketoral Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu krem, emzirme döneminde doktor kontrolünde kullanılabilir.

Ketoral Krem Gebelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu krem, kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan hamilelikte kullanılmamalıdır. 

Ketoral Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi C’dir.

Ketoral Krem Mantara İyi Gelirmi?

Evet, bu krem mantar hastalıkları için kullanılır.

Ketoral Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Bu krem, ciltteki sivilceler için kullanılmaz. 

Ketoral Kremi Hamileler Kullanabilirmi?

Bu kremi, doktor önerisi olmadan kesinlikle hamilelikte kullanmayınız.

Ketoral Krem Kaşıntı İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem kaşıntıyı tedavi eder.

Ketoral Sivilce Kremi Midir?

Hayır, bu krem sivilceleri tedavi etmez.

Ketoral Krem Saça Sürülürmü?

Bu kremin şampuan formunu saçlar için kullanabilirsiniz.

Ketoral Krem Yüze Kullanılırmı?

Bu kremi, doktor kontrolünde yüz bölgesinde kullanabilirsiniz.

Ketoral Tırnak Mantarı İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı ve tırnak mantarı için başarılı sonuçlar verir.

Ketoral Şampuan Krem Nedir?

Bu ilaç kepekleri kontrol etmek için kullanılır. Bu ilacın kullanımı kepekle ilişkili saç dökülmesi ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Çünkü bu ilaç mantar büyümesini önleyen bir azol antifungaldir.

Ketoral Pişik Kremi Midir?

Hayır, bu krem pişik için kesinlikle kullanılmaz.

Ketoral Krem Mantar İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı ve tırnak mantarı için kullanılır.

Ketoral Krem Sedef Hastalığı İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem sedef hastalığı için kullanılır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Veysel dedi ki:

  Tinea adı verilen mantar enfeksiyonları için kullanılabilen bir krem Ketoral. Halk arasında Samyeli olarak bilinen bu enfeksiyon rahatsızlığından muzdarip olanlar için tavsiye edilesi bir kremdir arkadaşlar. Vücudun bazı bölgelerinde yer edinen bu mantarların, uzun süre orada yaşaması ve o bölgede kırmızımsı veya kahverengimsi bir renk vererek döküntü yapması durumunda kullanılır. Uzman birisine danışıp ardından uygulama yapabilirsiniz. Mantarın yer edindiği o bölgedeki kaşıntıyı da keser.

 2. Ahmet dedi ki:

  Siğil için kullanılır mı bu krem