Reklamlar
Kremler

Aknefloks Jel Nasıl Kullanılır?

Aknefloks Jel Faydaları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Aknefloks jel genel olarak bakteriyel deri enfeksiyonlarını tedavi eden bir kremdir. Aknefloks jel kullananlar genel olarak bu üründen oldukça memnundur. Peki Aknefloks jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Aknefloks Jel Nedir?

Bu krem, bakteriyel cilt enfeksiyonlarının, aknelerin ve sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Etken mikroorganizmaların daha da büyümesini durdurarak enfeksiyon semptomlarını hafifletir.

Bu krem sadece harici kullanım içindir ve yalnızca cilt üzerinde kullanılır. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Etkilenen bölge, bu krem uygulanmadan önce temiz ve kuru olmalıdır. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız.

Bazı yaygın yan etkiler arasında uygulama yerinde yanma hissi, tahriş, kaşıntı ve kızarıklık sayılabilir. Bu yan etkiler daha uzun süre devam ederse lütfen doktorunuza danışın. Tahrişe neden olabileceği için göz, ağız veya burunda kullanmayın. Kazara maruz kalınması durumunda derhal bol su ile yıkayın.

Reklamlar

Aknefloks Jel Fiyatı

Bu ürünün güncel fiyatı 47.89 Türk liradır.

Aknefloks İçindekiler

Bu jel kremin etken maddesi nadifloksasin adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise metil paraben (E218), feniletil alkol, trietanolamin, gliserin, setil alkol, stearil alkol, setostearil alkol, oleik asit, etil alkol ve deiyonize sudur.

Aknefloks Jel Muadili

Bu ürünün muadilleri arasında Magnis krem, Nabifeks krem, Nadacne krem ve Nadixa krem bulunur.

Aknefloks Jel
Aknefloks Jel

Aknefloks Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem akne, akne vulgaris, folikülit ve diğer cilt rahatsızlıkları için kullanılır. Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu jel kremi, aktif bir bileşen olarak nadifloksasin topikal içerir ve bakterilerin büyümesini engelleyerek çalışır. Bu jel kremin kullanım alanları, bileşimi, dozajı, yan etkileri ve yorumları ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Reklamlar

Aknefloks Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem akne, akne vulgaris, folikülit ve bakteriyel cilt enfeksiyonları hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Ayrıca bu jel krem antiseptik özelliklere sahiptir. Cildi derin katmanlarına kadar temizler. Folikülit denilen saç ve sakal iltihabını tamamen temizler. Bu jel krem burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Aknefloks Jel
Aknefloks Jel

Aknefloks Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu jel kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler vb.), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık koşulları (örneğin hamilelik, yaklaşan cerrahi operasyon vb.) hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bazı hastalıklar sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. 
  • Bu jel kremi doktorunuz tarafından belirtilen şekilde uygulayın veya ürün ekinde yazılı olan talimatları izleyin. Dozaj hastalığınızın durumuna bağlıdır. Hastalığınız veya şikayetleriniz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. 
  • Bu jel kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu jel kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu jel kremi uyguladıktan sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Ayrıca doktorunuz tarafından söylenmediği sürece tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından kaçının.
  • Aşırı miktarda krem uygulama boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacı gözünüze, burnunuza veya ağzınıza almaktan kaçının. Yanlışlıkla bu jel krem, bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Aknefloks Kullanımı Nasıldır?

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanın. Kullanmadan önce etiketteki talimatları kontrol edin. Bu jel kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Etkilenen bölgeyi bir yüz temizleme jeli ve suyla iyice temizleyin ve kurulayın ve ince bir tabaka halinde bu jel kremi uygulayın. Eller etkilenen bölge değilse, uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Aknefloks Kremi Yan Etkileri

Bu ilacın yaygın yan etkilerinden bazıları arasında uygulama yerinde cilt kızarıklığı, ciltte kabarcıklar, cildin yanması, kaşınması ve tahrişi, cildin renk ve dokusunda değişiklik, ciltte kuruma, ciltte çatlama, cildin soyulması ve kabarması bulunur.

Bir başka krem türü olan Kursept Krem hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Reklamlar

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu