Eritretin Jel Ne İşe Yarar?

04.07.2022
597
Eritretin Jel Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Eritretin jel genel olarak ciltteki pek çok hastalığı ve problemi iyileştiren bir ilaçtır. Peki Eritretin jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Eritretin Jel Nedir?

Bu jel krem genel olarak ciltteki akneleri ve sivilceleri tedavi eden bir üründür. Komedonlar ile enflamatuar olmayan formlar ve papüller ve püstüller üzerinde etkili olan bu jel krem iltihaplı sivilceleri ve akneleri de tedavi eder. Akne alevlenmelerini de önleyen bu jel krem aynı zamanda siyah noktalar için de etkilidir.

Eritretin Jel Fiyat 2021

Bu jel kremin 2021 fiyatı 39.93 TL’dir.

Eritretin Jel Eşdeğeri

Clindatre Jel bu ürünün eşdeğeridir.

Eritretin Jel İçeriği

Bu kremin aktif maddeleri eritromisin ve tretinoin adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise butilhidroksitoluen, hidroksipropil selüloz ve etil alkoldür.

Eritretin Jel Muadili

Clindatre Jel bu ürünün muadilidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Eritretin Jel
Eritretin Jel

Eritretin Jel Ne İşe Yarar?

Komedonlar ile enflamatuar olmayan formlar ve papüller ve püstüller ile enflamatuar formlar dahil aknelerin ve sivilcelerin iyileştirilmesi için bu jel krem kullanılır. Üstelik ciltteki siyah noktaları ve koyu lekeleri gideren bu jel krem, düzenli kullanılırsa ciltteki kırışıklıkları da yok eder.

Eş zamanlı topikal ilaçlar, ilaçlı veya aşındırıcı sabunlar ve temizleyiciler, güçlü bir kurutma etkisine sahip sabunlar ve kozmetikler ve yüksek konsantrasyonda alkol, büzücü, baharat veya kireç içeren ürünler bu jel krem ile olası etkileşim nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır. 

Bu jel krem ile sülfür, resorsinol veya salisilik asit içeren preparatlar kullanırken özellikle dikkat edilmelidir. Ayrıca, bu jel kremi kullanılmaya başlamadan önce bu tür preparatların etkileri azalana kadar hastanın cildini dinlendirmek tavsiye edilir.

Eritretin Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, A vitamininin bir türevidir. Deride, topikal olarak, hafif ila orta derecede akne tedavisinde ve güneşe aşırı maruz kaldığında hasar gören ciltte kullanılır. Bu jel krem cildi tahriş eder ve cildin hücrelerinin büyümesine (bölünmesine) ve daha hızlı ölmesine neden olarak hücrelerin devir hızını artırır. Derideki hücre katmanlarının sayısı aslında azalır. Sivilceleri olan hastalarda, yeni hücreler mevcut sivilce hücrelerinin yerini alır ve hücrelerin hızlı devri, yeni sivilcelerin oluşmasını önler. Benzer bir mekanizma ile, bu jel krem, hepsi güneşten zarar görmüş ciltte oluşan bazı kırışıklıkları, koyu renkli cilt bölgelerini (hiperpigmentasyon) ve pürüzlü cilt bölgelerini azaltabilir.

Cildi güneşten zarar görmüş hastalarda, tedavinin ilk üç ila dört haftasında deride iyileşmeler görülür. Koyu lekeler altı ila sekiz hafta sonra solmaya başlar. Üç ila altı ay sonra kırışıklıklar azalır veya kaybolur. Cilde uygulandıktan sonra, vücuda minimum miktarda ilaç emilir.

Eritretin Jel
Eritretin Jel

Eritretin Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ilacı gözlerinize, ağzınıza, kulaklarınıza, vajinaya veya burun içine temas ettirmekten kaçının.
  • Bu jel kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz ya da aşırı duyarlılığınız varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
  • Bu ilacı tıbbi tavsiye almadan bir çocuğa sürmeyin. Bazı Eritretin jel formlarının on sekiz yaşının altındaki kişilerde kullanımı onaylanmamıştır.
  • Şimdiye kadar egzama geçirdiyseniz veya balıklara karşı bir alerjiniz varsa (jel balıktan türetilen bileşenler içerebilir) bu bilgileri doktorunuza iletmelisiniz.
  • Bu jel kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz doktorunuza söyleyin.
  • Bu ilacı kullanırken bir bebeği emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın.

Eritretin Jel Kullanımı

Bu jel kremi kullanırken ürün paketi ya da prospektüsündeki tüm talimatları izleyin ve tüm ilaç kılavuzlarını veya talimat sayfalarını okuyun. İlacı tam olarak doktor tarafından tarif edildiği gibi kullanın. Daha fazla miktarda bu jel kremi kullanmak veya reçete edilenlerden daha sık uygulamak, daha hızlı çalışmasını sağlamaz ve yan etkileri artırabilir.

Bu jel kremi kesinlikle ağız yoluyla almayın. Topikal ilaç sadece ciltte kullanım içindir. Güneş yanığı veya egzamadan etkilenen ciltlerde kullanmayın.

İlacınızla birlikte verilen tüm kullanım talimatlarını okuyun ve dikkatle takip edin. Bu talimatları anlamadıysanız doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu jel kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Uygulamadan önce, tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın. Bu jel kremi ıslak cilde topikal uygulamak cilt tahrişine neden olabilir.

Tedavi edilen bölgeyi yıkamayın veya bu jel kremi uyguladıktan sonra en az bir saat boyunca diğer cilt ürünlerini uygulamayın.

Bu jel krem, güneş ışığından kaçınmayı ve etkili bir güneş koruyucu ve koruyucu kıyafetler kullanmayı içeren eksiksiz bir cilt bakım programının bir parçası olarak kullanılmalıdır.

Cildinizin düzelmesi birkaç hafta sürebilir. İlacı belirtilen şekilde kullanmaya devam edin ve belirtileriniz düzelmiyorsa doktorunuza bildirin. Akne tedavisinde bu jel kremi kullanıyorsanız, durumunuz kısa bir süre için biraz daha kötüleşebilir.

Cilt tahrişi şiddetlenirse veya sivilceleriniz sekiz ila on iki hafta içinde düzelmezse doktorunuzu arayın. Çalışmadığını düşünseniz bile, bu ilacı belirtilen süre boyunca kullanın.

Bu jel kremi oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız. Kullanılmadığı zaman ambalajı sıkıca kapalı tutun.

Bu jel krem yanıcıdır. Yüksek ısı veya ocak gibi yanıcı cihazların yakınında kullanmayın. Jel cildinizde tamamen kuruyana kadar sigara içmeyin.

Eritretin Jel Sivilce İzleri Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu ürün sivilce izlerini iyileştirme konusunda etkilidir.

Eritretin Jel Fiyatı

Bu jel kremin güncel fiyatı 39.93 TL’dir.

Eritretin Jel Yan Etkileri

Bu jel krem kullanıldığında, etkilenen cildin kuruluğu veya artan hassasiyeti oluşabilir. Daha hassas hastalar ayrıca kızarıklık, kuruluk, kaşıntı ve yanma yaşayabilir. Bu jel kremin uygulamasının sıklığında ve miktarında kademeli bir artış en iyisidir çünkü bu kişinin cildinin bu jel kreme yeterince uyum sağlamasına izin verir. Hastalar bu tedaviye başlarken doktorlarının tavsiyelerine uymaya özen göstermelidir.

Bu ürün aşırı güneş yanığı riskini artırır bu yüzden tedavi edilen cildi aşırı maruz kalmadan ultraviyole ışığa karşı korumak için özen gösterilmelidir. Bu açıdan tedavi boyunca güneş altında kalmamalısınız, güneşlenmekten ve solaryumdan kaçınmalısınız, her gün güneş koruyucu krem kullanmalı ve gölge yerlerde gezmelisiniz. Bunun yanı sıra güneşe çıkmadan önce koruyucu kıyafetler giymelisiniz ve şapka takmalısınız. Eğer uygun olduğunu düşünüyorsanız, güneşten korunmak için şemsiye bile kullanabilirsiniz.

Eritretin Jel kullanırken farklı ürünlerde kullanabilir miyim?

Eritretin Jel kullanırken farklı ürünler de kullanabilir miyim?

Eritretin Jel uygulanan bölgeye kolonya, parfüm gibi alkol içeren maddelerin temas etmemesi gerekmektedir.

Eritretin Jel tedavisi sırasında güneş ışınlarının zararı var mı?

Eritretin Jel kullanımınız sırasında mümkün olduğunda güneş ışınlarından uzak durmalısınız. Aksi takdirde cildinizde lekeler oluşabilir. Eğer zorunlu bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalacaksanız mutlaka yüksek koruma özelliğine sahip güneş koruyucular kullanmalısınız.

Bir başka jel türü olan Nimes Combo Jel hakkında da bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.