Silverdin Krem Ne İşe Yarar?

05.10.2021
814
Silverdin Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Silverdin kremi, bu krem insanların günümüzde kullandığı ürünlerin başında gelir. Çünkü silverdin kreminin tedavi edici özelliği çok etkili olup bazı hastalıklarda kullanılmasıdır.

Ne tür hastalıkları tedavi eder diye sorarsanız, bunlar yara, güneş yanıkları, normal yanıklar, iltihap kapatma özelliği ve daha ağır yanıklardır. Özellikle yanıklarda ve yaralarda çok iyi çalışmakta, gözle görülür iyileştirme meydana getirmektedir. Ayrıca bu krem daha ağır yanıkları ve yaraları iyileştirmekte olup ciddi anlamda yanan ve yaralanan bölgeleri kapatmaktadır.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan tüm kremlerin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen kremlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Eğer sizde bu kremi denemek isterseniz eminim ki faydasını göreceksiniz. İçindeki etken maddelere gelirsek yoğun bir krem olduğunu anlayacaksınız. Bu kremin içinde 1 grama eşdeğer, 10 mg gümüş sülfadiazin ve yardımcı maddeler olan setil alkol, likit parafin, propilen glikol, monostereat, polisorbat60 gibi yardımcı maddeler bulunur. Bu kremin ambalajı 40 ar gramlık tüplerde ve 400 gramlık cam kavanozlarda satılmaktadır. Silverdin krem ne işe yarar, silverdin krem nedir, silverdin güneş yanığına iyi gelir mi, silverdin pişiğe iyi gelir mi ve silverdin krem yanık izini geçirir mi gibi soruların yanıtları aşağıda maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

Yalnızca bu krem değil diğer kremler de kullanış bakımından çok zor değil. Günlük hayatımızda ufak tefek kazalar yaşayabiliriz. Genellikle evde küçük çocuklarımız varsa mutlaka kazalar ve yaralanmalar olacaktır, bunlar bizim içinde geçerlidir. Çocuğumuz evde oynarken düştü ve hafif şekilde yaralandı bu ürünü yaralı bölgeyi steriliz e ettikten sonra nazik ve oval hareketlerle o bölgeye sürün, daha sonra yaranın durumuna göre steril bir sargı beziyle kapatabilirsiniz. Bu yetişkinler içinde geçerlidir. Aynı zamanda yaralanan yerde bakteri oluşumunu ve iltihap almasını önlemesiyle her insanın tercih ettiği bir üründür.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Silverdin güneş yanığına iyi gelir mi? Silverdin krem sadece yanık ve yaralar için değil, ayrıca güneşe maruz kalıp güneş yanığı olanların tedavilerinde de kullanılıyor. Güneşin zarar verdiği dokuya silverdin kremi sürülerek iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz.

Kesinlikle ecza dolabında bulunması gereken bir ürün olup çocuktan yaşlıya birçok insanda çekinmeden kullanabilirsiniz. Yazımıza devam ederken istemesek de birçok aksilik peşimizi bırakmaz. Bu aksilik dinlenirken bile basımıza gelebilir. Yaz aylarında olduğumuz için mutlaka güneşlenmek, bronzlaşmak ve vücudumuzun D vitamini eksikliğini gidermek isteriz. Tabii ki bunları yapmak isterken dikkat etmezsek vücudumuzda güneş yanıkları (kollarımızda, sırtımızda, yüzümüzde) oluşur.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır
Silverdin Krem Nasıl Kullanılır

Bu güneş yanıkları enfeksiyon kapmadan hemen tedavi etmeliyiz ki ilerleyen zamanlarda sorun olmasın. Güneş yanıkları hem görünüş bakımından hoş değil hem de yanan bölgelerde acı hissetmemize neden olur. Bu acıları gidermek ve enfeksiyon oluşumunu engellemek için silverdin kreminden mutlaka günde 1 ve duruma göre 2 defa kullanabilirsiniz. Hızlı etki gösterdiği için sizi rahatlatır ve tatilinizin tadını çıkarırsınız.

Silverdin Krem Yan Etkileri

Bu üründe yazacağımız yan etkileri görürseniz ve yaşarsanız, hemen doktorunuza başvurmayı unutmayınız. Genellikle kremin içinde bulunan maddelere karşı alerjisi olan insanlarda görülmekte olup yan etkilerin dozu aşırı olmamakla birlikte hafif seyreder. Yinede siz önleminizi alın. Ürünün başlıca yan etkileri derilerde dökülme ve renk değişikliği, vücudumuzda kaşıntı, soluk alıp vermekte zorluk, uygulanan yerde ısınma ve tahriş olma, mide bulantısına bağlı olarak kusma görülebilmektedir. Bu tür yan etkileri yaşarsanız, bir doktora başvurun.

Silverdin Krem Yan Etkileri
Silverdin Krem Yan Etkileri

Silverdin Krem Fiyatları

Bu kremi almak istiyorsanız, mutlaka doktorunuzun yazdığı reçete ile alın, çünkü devlet tarafından karşılanmaktadır. Satış fiyatı değişmekte olup 13 ile 14 TL arasındadır.

Silverdin Krem Fiyatları
Silverdin Krem Fiyatları

Silverdin Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SORU: Silverdin kremini sivilceler için kullanmak doğru mu?

CEVAP: Eğer sivilcemiz iltihaplı ve yeni oluşmaya başlıyorsa bu kremi kullanmanız önerilmektedir.

SORU: Bu krem pişik olmuş bebeklerde kullanılır mı?

CEVAP: Bebeğiniz pişik olmuş ise pişik kremi kullanmalısınız. Silverdin pişik olmuş bebeklerde kullanılmaz ve yan etkileri görülebilir.

SORU: Hamile kadınlar bu kremi kullanabilir mi?

CEVAP: Bu kremi hamile kadınların kullanması tavsiye edilmez, çünkü içeriğinde hamile kadınlara ters etki yapan maddeler bulunabilir.

SORU: Cildimizde iz bırakma olasılığı nedir?

CEVAP: Buna çok az rastlansa da içinde bulunan bazı maddeler hassas ve narin ciltlerde azda olsa iz bırakabiliyor.

SORU:  Silverdin krem güneş yanığına iyi gelir mi?

CEVAP: Silverdin bir yanık kremidir. Bütün yanıklarda rahatlıkla kullanılabilmekte olup, güneş yanıklarında da güvenle kullanabilirsiniz. Eğer gümüş sülfadianize bir alerjiniz yoksa.

SORU: Güneş lekelerine iyi gelir mi?

CEVAP: Bu bir yanık kremi olduğu için güneş lekelerinde istediğimiz etkiyi göremeyebiliriz.

SORU: Koluma yeni dövme yaptırdım bu kremi kullanabilir miyim?

CEVAP: Dövme yeni yapılmış ise iltihap ve enfeksiyon oluşmaması için günde bir defa uygulayabiliriz.

SORU: Bu kremi yüzümüzde kullanabilir miyiz?

CEVAP: Göz bölgesini koruyacak şekilde kullanabilirsiniz. Yanlışlıkla gözünüze kaçarsa hemen bol su ile iyice ovalayarak yıkayın.

SORU: Bu kremi yaralarda kullanabilir miyiz?

CEVAP: Yara ve yanık kremi olduğu için kullanılmasında bir sakınca yoktur, şayet gümüş sülfadianize alerjiniz varsa kullanılması tavsiye edilmez. Yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

SORU: Silverdin krem yara izini kaybeder mi?

CEVAP: Yara ve yanık izlerini kaybetmekte çok kullanılmaz, tedavilerinde kullanılır.

SORU: Bu kremi emziren anneler nasıl kullanır?

CEVAP: Emziren anneler bu kremi kullanması uygun değildir. İçindeki bazı maddeler süte geçtiğinden kullanılması önerilmez.

SORU: Bu kremi reçeteli mi almak zorundayız?

CEVAP: İster reçeteli ister reçetesiz alabilirsiniz. Reçeteli alırsanız devlet karşıladığından daha ekonomik olur.

SORU: Silverdin krem yanık izini geçirir mi?

CEVAP: Silverdin kremin eski yanık izlerini yok etme gibi bir özelliği yok. Bu krem yeni oluşan yanık tedavisinde kullanılıyor. Eskiden meydana gelen yanık izleri maalesef geçmez.

SORU: Silverdin Plus Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

CEVAP:  Silverdin bir yanık kremi olmasından dolayı, bebeklerde veya yetişkinlerde pişik için tavsiye edilmez.

Silverdin kremi kullanan okuyucularımız öncelikle bütün ürünlerde olduğu gibi silverdin ürününde de nasıl kullanılması gerektiğini açıklayan prospektüs kutunun içinde yer almaktadır. Kullanmadan önce bu prospektüsü dikkatlice inceleyin ve içindeki maddelere alerjiniz yoksa kullanın. Eğer içindeki maddeler size alerji yapıp yapmadığını bilmiyorsanız, doktorunuza başvurun ve kullanmanızda bir sakınca yoksa öyle kullanın. Bu kremin en önemli etkisi yanık ve yaralarda kullanılmasıdır. Bunların dışında başka tedavilerde kullananlar fayda görmeleri hakkında görüşünü bildirmektedir. Bu kremin yanık ve yaralarda etkisini, faydasını ve iyileştirme sürecenin hızlı oluğunu aktaran kullanıcılarımız da oldukça fazladır. Silverdin kremi yanık ve yaraların tedavisinde kullanılan en etkili kremler arasında olduğu gösterilmiştir.

Silverdin kremi hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap verdik. Silverdin kremi oldukça faydalı bir kremdir. Ancak yine doktorunuza danışmanızda fayda var. Cilt bakımı yazılarımızı okuyarak sağlıklı ve güzel cilde sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Dermokil Cilt Beyazlatıcı Krem yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yazımızda sizler için silverdin krem ne işe yarar, silverdin krem nedir, bu krem güneş yanığına iyi gelir mi, silverdin pişiğe iyi gelir mi ve silverdin krem yanık izini geçirir mi sorularına cevap verdik. Konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kutusuna yazabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Reyhan dedi ki:

    Silverdin krem yanık tedavisinde en etkili ve en popüler ilaçlardan biridir. Hemen hemen herkesin evinde bulunan Silverdin kremi anında yanık mudahalesinde en etkili kremlerden biridir. Ayrıca güneş yanıklarında da etkili bir krem. Yaz mevsiminde sık sık kullanırım aşırı güneş yanıklarıma çok iyi geliyor anında bir rahatlama sağlıyor.

  2. Yadigar dedi ki:

    Acı biber doğradıktan sonra elde oluşan yanmaları da tedavi ediyor. (Ben denedim)

  3. Asena dedi ki:

    Yüzümüzdeki Sivilceler için ne sıklıkla kullanmalıyız? Günde kaç defa vs.