Avil Krem Nasıl Kullanılır?

29.11.2019
357
Avil Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Avil krem, birçok farklı cilt problemi için yaygın olarak kullanılan bir merhemdir. Yalnızca krem formunda değil tablet ve ampul formu da piyasada mevcuttur. Sandoz İlaç Sanayi ve Kimya tarafından üretilen Avil krem, 25 gramlık alüminyum tüplerde satılmaktadır. Avil krem nedir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir, endikasyonları nedir, fiyatı ne kadardır, ne işe yarar, muadili nedir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Neler Okuyacaksınız? →

Avil Krem Nedir?

Avil merhem, cilt için haricen kullanılan, beyaz renkli ve homojen olan bir kremdir. Özellikle böcek ısırıkları, güneş yanıkları, kızarıklık, kaşıntı ve egzama için kullanılan bir kremdir. Sandoz İlaç Sanayi ve Kimya şirketi tarafından üretilen bu krem, tüm eczanelerde çok rahat bir biçimde bulunabilir.

Avil Krem Ne İşe Yarar?

Avil krem genel olarak ürtiker halk arasındaki adı ile kurdeşen hastalığı, güneş yanıkları, birinci derece yanıklar, bir egzama çeşidi olan nörodermatit, böcek ısırıkları, alerjik deri lezyonları, ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklık gibi sorunların tedavi edilmesi için kullanılır. 

Avil Merhem 1.25 Ne İçin Kullanılır?

Bu kremin etken maddesi feniramin hidrojen maleat adlı maddedir ve alerjik hastalıkların tedavisinde çok etkili bir kremdir.

Avil Merhem Prospektüs

https://kt.ilacprospektusu.com/ilac/852-avil-merhem-yuzde-1-25-kt linkinden Avil merhem prospektüsüne ulaşabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Avil Merhem Sandoz

Sandoz İlaç Sanayi ve Kimya tarafından bu ürün üretilmektedir. 

Avil Tablet

AVİL 22.7 mg tablet genel olarak alerjiler için doktorlar tarafından reçete edilir ve ağız yolu ile alınır.

Avil Hap

Özellikle alerjik bünyeler için doktorlar tarafından verilen bu ilaç, ağız yoluyla alınır.

Avil Merhem Ne İşe Yarar?

Aslında Avil merhem ve krem aynı şeylerdir. Halk arasında kremler genellikle merhem olarak adlandırılır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu merhem nörodermatit egzama, güneş yanıkları, kurdeşen, birinci derece yanıklar, arı sokması, alerjik deri lezyonları, ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklık ile böcek ve sinek ısırıklarını iyileştirmeye yarar.

Avil Antihistaminik Krem

Bu krem genel olarak antihistaminik özelliklere sahiptir. Histamin, alerjik reaksiyonları ortaya çıkaran bir kimyasal bileşendir. Bu açıdan alerjik reaksiyonlara karşı bu krem kullanılır.

Avil Merhem Faydaları

Avil merhem alerjik reaksiyonları, kaşıntıyı, birinci derece yanıkları, kızarıklığı, şişliği, nörodermatit hastalığını, arı sokmasını, ürtikeri, böcek sokmalarını ve güneş yanıklarını tedavi eden çok faydalı bir üründür.

Avil Krem Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 9.15 TL’dir.

Avil Merhem Muadili

Bu merhemin muadilleri; Fenistil jel, Stilex jel, Avil şurup, Avil tablet, Avil ampül, Lamelat ampül, Aviject ampül, Daizyn ampül, Cauphe ampül ve Fenamed ampül gibi ürünlerdir.

Avil Krem Kullananlar

“bünye olarak tam bir yan etki süzgeciyim. hangi ilacı kullanırsam kullanayım (merhemler de dahil) bir yan etkisi bende görülür. antihistaminikler malum uyku getirirler. avil de bunların başını çekiyor diyebiliriz. o sebeptendir ki bu yan etkiyi avantaja dönüştürüyorum. sabah erken kalkacağım ama uykum gelmedi ya da uyuyamadım mı hemen yarım tablet avil alıyorum ve mutlu son. sinüs açıcı, kaşıntı giderici iyi ilaç.”

“sadece allerjik rinitlerde degil, urtiker ve benzeri allerjik reaksiyonlarda da kullanilan feniramin maleat iceren preparat. tum klasik antihistaminikler gibi sedasyon yapar. beraberinde arac ve makine kullanimi acisindan dikkatli olmak icap eder.”

“avil antihistaminik grubundandır ampul, hap birde şurup form u var yani kaşındın mı kullanacaksın.”

“benimde sivrisineğe karşı alerjim var. birde camım her zmn acıktır ve şortla dururm namussuz her zmn sokuo ben başliom kaşınmaya. kortikosteroidli kremim var cok şükür geçirio ama alerji konusunda en iyisi avil/sistral dir. hastanede oldgm vakitler arkadaşa rica ederim kalcamdan bi avil yaptırırm hiç bişeyim kalmaz”

Avil Alerji Kremi

Bu krem, farklı alerjilere ve cilt hastalıklarına çok iyi gelir.

Avil Alerji Kremi Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 9.15 TL’dir.

Avil Dekort Krem

Avil krem ile Dekort krem karıştırılarak arı sokması tedavi etmek için kullanılır.

Avil Merhem Endikasyonları

Avil merhem genel olarak kurdeşen hastalığı, güneş yanıkları, birinci derece yanıklar, bir egzama çeşidi olan nörodermatit, böcek ısırıkları, alerjik deri lezyonları, arı sokması, sivrisinek ısırıkları, ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklık gibi sorunların tedavi edilmesi için kullanılır. 

Avil Krem Eşdeğeri

Bu kremin eşdeğerleri; Fenistil jel, Stilex jel, Avil şurup, Avil tablet, Avil ampül, Lamelat ampül, Aviject ampül, Daizyn ampül, Cauphe ampül ve Fenamed ampül gibi ürünlerdir.

Avil Merhem Eşdeğeri

Bu merhemin eşdeğerleri; Fenistil jel, Stilex jel, Avil şurup, Avil tablet, Avil ampül, Lamelat ampül, Aviject ampül, Daizyn ampül, Cauphe ampül ve Fenamed ampül gibi ürünlerdir.

Avil Merhem Kullanımı

Doktorunuz bu merhemin nasıl uygulanacağı ile ilgili özel bir bilgi vermediyse sorunlu bölgeyi iyice temizleyerek işe başlayın. Ardından bu merhemi, ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye nazik hareketler ile uygulayın. Bu merhemi en az 2 saat bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Günde 2 defa bu merhemi kullanabilirsiniz.

Avil Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem kronik ürtiker, kızarıklık, şişlik, kaşıntı, nörodermatit egzama, birinci derece yanıklar, alerjik deri lezyonları ve güneş yanıklarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca böcek ısırıklarına iyi gelir.

Avil Merhem İçeriği 

Bu merhemin etken maddesi feniramin hidrojen maleattır. 1 gram merhemde(yağ-su emülsiyonunda) 12.5 mg etken madde bulunmaktadır. Yardımcı maddeleri ise saf su, macragol (PEG) 400, Macrogol (PEG) 2000, beyaz petrolatum, macragol 35 (Cremophor EL), essence lilactır. 

Avil Krem Kullanımı

Bu kremi, doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Eğer doktorunuz herhangi bir kullanım şekli önermediyse bizim tarif ettiğimiz şekilde kullanabilirsiniz. 

Bu kremi, uygulanacak cilt bölgesinin temizlenmesi gerekir. Ardından kremi, ince bir katman olarak sorunlu bölgeye sürün. Cilt üzerinde en az 2 saat bekletmeniz gerekir. Ardından ılık suyla temizleyebilirsiniz. Günde 2 kez uygulama yapabilirsiniz.

Avil Merhem Ne İçin Kullanılır?

Avil merhem kurdeşen, nörodermatit egzama, böcek ve sinek ısırıkları, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, birinci derece yanıklar, alerji ve güneş yanıkları için kullanılır.

Avil Merhem Yan Etkileri

Bu merhemin yan etkileri çok seyrek olarak görülür. Kas kasılması, ateş, yorgunluk, aşırı uyku hali, ağızda kuruluk, ciltte hafif yanma ve karıncalanma hissi bu merhemin yan etkileridir.

Avil Krem Hakkında Merak Edilenler

Bu başlıkta, Avil krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Avil Merhem Recete Edilir mi?

Reçeteli veya reçetesiz olarak eczaneden bu merhemi satın alabilirsiniz. Reçeteli alırsanız SGK tarafından bu merhemin ücreti karşılanır.

Avil Krem Sivrisinek Isırıklarında Kullanılır mı?

Bu krem sivrisinek ısırıkları ve arı sokması için kullanılır.

Avil Merhem Pişik Kremi Olarak Kullanılır mı?

Bu krem, pişik için kullanılmaz.

Avil Merhem Sivilceye İyi Gelir mi?

Bu krem, sivilce tedavisinde kesinlikle kullanılmaz.

Avil Merhem Su Çiçeği İçin Kullanılır mı?

Bu merhem su çiçeği hastalığında etkili olmaz. 

Avil Merhem Uçuk İçin Kullanılır mı?

Bu merhem, uçuk için uygun değildir.

Avil Merhem Vajinaya Sürülür mü?

Vajina bölgesi çok hassas olduğu için bu krem kesinlikle vajinaya uygulanmamalıdır.

Avil Merhem Yüze Sürülür mü?

Gözlerle temastan kaçınarak yüz bölgesine sürebilirsiniz.

Avil Merhem Kortizonlu mu?

İçeriğinde kortizon mevcut değildir, antihistaminik bir üründür.

Avil Merhem Kaşıntı İçin Kullanılır mı?

Bu merhem kaşıntılara iyi gelir. 

Avil Merhem Mantara İyi Gelir mi?

Mantara iyi gelmez çünkü mantar ilacı değildir. Bunun için farklı ürünler kullanmalısınız.

Avil Merhem Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Hamileyken ve emzirme döneminde bu merhemi doktor kontrolünde kullanmanız gereklidir.

Avil Krem Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Avil Merhem Arı Sokması İçin Kullanılır mı?

Arının zehri, bedenin duyarlı olduğu bir maddedir. Bu zehir, dokulara nüfuz ettiği zaman vücut histamin adı verilen bir kimyasal salgılar. Histamin sonrasında kaşıntı, şişlik, kızarıklık ve damarlarda genişleme gibi reaksiyonlar oluşur. Bu histaminin sebep olduğu alerjik reaksiyonlar antihistaminik krem ve ilaçlarla iyileştirilebilir. Avil merhem de antistaminik özellikleri olduğu için arı sokması sonucu hemen kullanılmalıdır.

Avil Merhem Bebeklerde Kullanılır mı?

Bu krem, 1 yaşından küçük çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır. 1 yaş ve üzeri bebekler için ise mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır.

Avil Krem Etken Maddesi Nedir?

Etken maddesi feniramin hidrojen maleat maddesidir.

Avil Merhem Egzama İçin Kullanılır mı?

Sürekli kaşınmaya yüzünden oluşan egzama yani nörodermatit tedavisinde bu krem kullanılır.

Avil Merhem Fiyatı Nedir?

Bu merhemin 2019 yılı fiyatı 9.15 TL’dir.

Avil Merhem Göze Sürülür mü?

Hayır, kesinlikle bu kremin göz ile temasından kaçının.

Avil Merhem Gebelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi kesinlikle hamileliğin ilk üç ayında kullanmamalısınız. Üçüncü aydan sonra ise doktor kontrolünde kullanmanız önerilir.

Avil Merhem Güneş Yanığı İçin Kullanılır mı?

Avil merhem, güneş yanığı tedavisinde kullanılır ve çok başarılı sonuçlar verir.

Avil Merhem Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamileliğin ilk üç ayında bu krem kesinlikle kullanılmaz. Üçüncü aydan sonra doktor reçete etti ise belirtilen miktarlarda ve belirtilen sürelerde kullanılabilir.

Avil Krem Kortizonlu mu?

İçeriğinde kortizon mevcut değildir, antihistaminik yani alerji önleyici bir üründür.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Rıza dedi ki:

    Avil krem kaşıntılarıma çok iyi geliyor bunun yanında doktorum avil tablet hap da vermişti. Bazen kremi kullanıyorum bazen de hapı içiyorum ve kaşıntılarım geçiveriyor. Benim için ilacın tek kötü etkisi uyku getirmesi. Antihistaminik bir ilaç olduğu için uyku getiriyor. Geceleyin içip hem uyku sorununu çözmüş oluyorum hem de kaşıntılardan kurtuluyorum.