Sephora Dudak Peelingi Ürün İncelemesi

03.11.2019
740
Sephora Dudak Peelingi Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Sephora Dudak Peelingi, çatlamış ve kuru dudaklarda, dudak bakımı konusunda harikalar yaratıyor. Dudak kremi balmumunu andıran bir maddedir ve dudaklara uygulanır. Bir dudak balsamının ana işlevi, dudakları olumsuz dış koşullardan korumaktır. Dudak kremi dudakların çatlamasını, kanamasını ve ağrımasını önler. Dudak balsamı ve dudak peelingi ucuzdur ve taşımak kolaydır. Seyahat ederken çantanıza, masa çekmecesine veya cebinize koymak kolaydır. Dudak kremi, açık hava sporlarına katılan herkes için önemlidir.

Dudak peelingi, dudaklar üzerine parmağınızla veya doğrudan ruj tarzı bir tüp içerisinde bulunuyorsa uygulanabilir. Dudak balsamının ortak bileşenlerinden bazıları balmumu, kafur, parafin, lanolin, vazelin, boyalar, aromalar, fenoller, güneşten koruyucular, salisilik asit ve kokuları içerir. 

Dudak Peelingi Kullanımı
Dudak Peelingi Kullanımı

Dudak Peelingi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Dudak peelingi ve dudak balsamı kullanmanın birçok farklı faydası vardır. 

Cildin hızlı iyileşmesini destekler

Çeşitli dermatologlara göre insan derisi nemliyken daha hızlı iyileşiyor. Bu nedenle, bir dudak balsamı, çatlamış bir ağızda görülebilen çatlakların iyileşmesine yardımcı olur. Enfeksiyonun ve daha fazla tahrişin önlenmesine yardımcı olur. 

Dudaklardaki cilt yüz derisinden daha incedir. Eğer çatlamış ve kuru dudaklar yüzünden acı çekiyorsanız, dudak balsamı kullanmak dudaklarınızın iyi nemlendirilmesini ve daha hızlı iyileşmelerini sağlar.

Güneş ışınlarından korunma sağlar

Nemli dudaklar genellikle bireyin daha genç görünmesini sağlar. Halen, piyasada mevcut olan dudak balsamları, cildi güneşe karşı koruyan SPF içermektedir. Elastin simülatörleri, antioksidanlar ve kollajen gibi maddeler yaşlanma sürecini yavaşlatmakta yardımcı olur. Titanyum dioksit ve çinko oksit çoğu dudak balsamında bulunur ve güneş kremi görevi görmede faydalıdır. Bu, güneşin ultraviyole ışınlarının ağız bölgesine zarar vermesini önlediklerini gösterir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bugünlerde dudak balsamlarının çoğunun içinde SPF var. Güneş, otomatik olarak dudaklarınızın kurumasına ve çatlamasına neden olur ve dudak peelingi güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruma sağlar.

Yatıştırıcı etkileri vardır

Dudakların inceliği, kuruluğa karşı hassas olmalarını sağlar. Dudak peelingi imalat işleminde kullanılan malzemelerin bir kısmı dudakların nemlenmesinde ve korunmasında etkilidir. Dudak peelingi içinde bulunan alkol, dudakları bakteriyel saldırılara karşı korur. Tatlandırıcılar, güneşten koruyucular, renklendiriciler ve çeşitli ilaç türleri, kullanıcıya ek yararlar sağlar.

Çatlamış dudaklardan kurtulmanızı sağlar

Eğer çatlamış, soyulmuş ve acıyan dudaklarınız varsa, tam olarak ne kadar utanç verici olduğunu bileceksiniz. Kış aylarında, bu ince tabaka kolayca kurur ve çatlar. Soğuk ve rüzgarlı hava ile birlikte, bu sık sık çatlamış ve kuru dudaklara yol açar. Bu nedenle dudak balsamı sürmek zorunludur.

Dudaklar daha yumuşak görünürler

İnce ve kuru dudaklar, dudaklarınıza mükemmel bir film yıldızı havası veren bir merhemle dolgunlaşır ve nemlenir. Dudaklarınızı doldurduğunu iddia eden çok sayıda dudak parlatıcısı var, ancak onları her gün nemlendirmek, genç ve esnek bir görünüm elde etmenizi sağlamanın harika bir yoludur.

Sephora Dudak Peelingi
Sephora Dudak Peelingi

Sephora Dudak Balmı ve Sephora Dudak Peelingi

Sephora Lip Balm ve Sephora Lip Scrub iki ayrı ürün grubudur. Sephora Lip Scrub, dudak peelingidir ve dudaklarınızdaki ölü cilt hücrelerinden kurtulmanızı sağlar. Sephora Lip Balm ise dudaklarınızı nemlendirir ve bakım yapar. Tüm gün boyunca dudakları nemlendiren ve besleyen erime ve kayma yapısına sahip bir dizi dudak balsamı ve dudak peelingi vardır.

Sephora Lip Balm dudaklarınızı besler ve hedeflenen dudak bakım yararlarını sağlarken, Sephora Dudak Peelingi yumuşak şeker eksfoliyatörleri sayesinde dudakları yumuşatır ve dudakları tedavi eder veya ruj için dudakları hazırlar. Her birinde eğlenceli bir lezzet ve farklı sorunlara uyan malzemeler bulunur.

Sephora Dudak Peelingi beş farklı çeşittir. Ballı dudak peelingi, dudakların daha uzun süre yumuşak kalmasına yardımcı olur. Kivili dudak peelingi, vitamin bakımından zengin kivi özlerine sahiptir, dudakları besler ve korur. Sephora dudak peelingi kivili oldukça faydalıdır.

Güllü dudak peelingi, ölü derilerden kurtulmanızı sağlar ve dudaklarınızın parlak görünmesine yardımcı olur. Ejder meyveli dudak peelingi, ölü cilt hücrelerinden arındırır ve dudakları dış etkenlere karşı korur. Naneli dudak peelingi ise dudaklara dolgun bir görünüm kazandırır. 

Sephora Kivili Dudak Balmı
Sephora Kivili Dudak Balmı

Sephora Kivili Dudak Balmı

Sephora dudak peelingi kivili olanı benim için favori. Aynı şekilde kivili dudak balmı da çok beğendiğim bir ürün. Bu ürünü önce bir kat dudaklarınıza sürmelisiniz. Ardından dudaklarınızı birbirine sürtün ve eritin. Böylece dudaklardaki kabuklar ve ölü deriler yok olacak. Dudaklarınız parlak, dolgun, canlı ve nemli görünüyor. Üstelik pürüzsüz ve yumuşak oluyor. 

Sephora dudak peelingi yuvarlak krem kutularında veya ruj şeklinde geliyor. Dudak balmı ise ruj paketinde geliyor. Dudak balmı dudakları besliyor, nemlendiriyor ve bakım yapıyor. 

Sephora Dudak Peelingi Yorum Yapanlar

Sephora Dudak Peelingi Süslü Sözlük’te ve birçok yerde kullanıcılar tarafından yorumlanmıştır. Bu yorumların bazılarını sizinle paylaşıyoruz.

“Ben ilk önce ballı dudak peelingi kullandım ve çok mutlu oldum. Hindistancevizli dudak peelingi ve güllü dudak peelingini satın aldım ve çok beğendim. Ben çok mutluyum çünkü hepsi harika kokuyor. Hindistancevizli dudak peelingi ve güllü dudak peelingi gerçekten nemlendiricidir. Hindistancevizli olanın kokusu bile bana sahilde olduğumu hatırlatıyor. Sürekli dudak peelingi kullanan biriyim, bu yüzden eczane seçeneklerini çok denedim ve hayalkırıklığı yaşadım. Bu dudak peelinginde paramın karşılığını tamamen aldım. Bunları bulduğum için çok çok mutluyum :)”

“Bunu seviyorum! Paketlemeyle pek ilgilenmiyorum. Harika çalışan harika bir ürün ve gerçekten her kuruşuna değer! Dudaklarda yapışkan bir his bırakmıyor!!! Ayrıca küçük parçacıklar 1 dakika sonra eriyor bu yüzden silmeye gerek kalmıyor. Tekrar alacağım. Bayıldım, bayıldım ve bayıldım!”

“Bir dakikanızı ayırıp bu muhteşem peelingden bahsedebilir miyim?!?! Çünkü size hayatım boyunca böyle bir şey aradığımı söylesem şaka değil. Tamam, belki tüm hayatım boyunca değil ama kuru bir dudak problemim olduğunu farkettiğim andan itibaren! Bu yüzden, bu kuru dudaklarınızı nemlendirecek bir şey aradığınızdan eminim ve ne kadar kuru olduklarını tahmin ediyorum. Biliyorum, bu problemi olan tek kişi ben olamam, benimki o kadar kötüydü ki kelimenin tam anlamıyla kabuk kabuk çatlaklar oluyordu ve birçok farklı dudak peelingine para yatırdım. 

Dudaklarıma kirli kum sürtüyormuşum gibi geliyordu ve kesinlikle HİÇBİR etkisi olmuyordu! Bu, dudaklarını nemlendiren bırakarak ciddi hasar kontrolü yapan tek peelingdir. Dün gece onu Sephora’dan aldım, dün gece kullandım ve dudağım bir kere bile çatlamadı. Gerçekten buna bayıldım”

“Her iki ürünü de yeni aldım ve ikisini de seviyorum! Ballı dudak peelingi bir an için kafamı karıştırdı çünkü ilk sürerken pürüzsüz bir merhem olarak başladı ama üst tabakayı ovaladığımda granüller görünmeye başladı. Harika bir peeling. Güllü dudak peelingi ise pürüzsüz bir şekilde devam ediyor, harika kokuyor ve dudaklarımı çok yumuşak tutuyor. Bütüncül bir deneyim için bal ve başka bir aroma almayı öneriyorum. Kesinlikle tavsiye ederim!”

Sephora Dudak Balmı Kullananlar

“yapısı itibariyle benim çok sevdiğim, ki lip balm fazlasıyla kullanan bir insanım. burt’s bees’ten tutun benefit’e kadar bir sürü markanın lip balmını denedim. benim gibi dudak yiyen bir insanın bile dudaklarını iki günde yumuşacık ve pürüzsüz yaptı. kutulanması da gayet uygun, yumurta gibi bir şekli var. sürümü çok daha rahat oluyor bence. kokusunu da sevdiğimi söyleyebilirim. benzer tondaki ruju hafifçe dudaklarıma uyguladıktan sonra uygun sephora lip balm’ı sürünce dudak makyajım benim için tamamlanmış oluyor. fiyatı da 21.50’du.”

“tasarımıyla beni benden alan lip balm. nemlendirme işlevini gayet iyi yerine getirir. taksim’deki sephora’dan 25 tl’ye aldım. ama bir daha almam, neden mi? çünkü basit bir nemlendiriciye göre çok pahalı. sadece şeklinden dolayı çok merak edilip 1 kereye mahsus alınabilir. ama 9-10 liraya da gayet güzel nemlendiriciler var.”

“geçen hafta goji lip balm olarak geçen ürününü aldım. karton bir ambalajı var. indirimdeydi bu gojili olan. karpuzlu muzlu vs çok vardı daha. ama hepsi indirimde değildi. ben bunu15 tlye aldım. ama gideyim bi bakayım 30 tl olmuş yine alırım.

o kadar güzel ki. yani yaz ürünü. ıslak ıslak dudaklar nemli nemli. duruşu çok güzel.

kokusu hiç rahatsız etmedi beni dediğim gibi başka çeşitleri de var. böyle elinin altında sür çık bir şey olsun fresh bir görüntü versin isteyenler koşun bi bakın derim.”

“annem çok seviyor. kartondan çok tatlı ambalajları var ama kullanırken dikkat etmelisiniz tepesi falan çıkıyor kapağının. yapısı çok hafif rahatsız etmiyor dudakta. güzel nemlendiriyor ve harika kokuyor. indirimde 20 25 civarına alınabilir.”

YORUMLAR

  1. ayda dedi ki:

    Kış mevsiminde olduğumuzdan dolayı sürekli olarak kuruyan dudaklar için ideal bir ürün gerçekten. Hoş kokusu ve tadı olması da ürünü almak için cezp ediyor. Bence kesinlikle soğuk günlerde dudakları kuruyup çatlayan arkadaşlar kullanmalı çok işe yarıyor. Kivili dudak balmını özellikle tavsiye ederim, ancak fiyat bakımından indirime girdiği bir vakit almanızı öneririm ben 30 küsur liraya almıştım.