Aspirin Limon Maskesi

03.05.2020
593
Aspirin Limon Maskesi
Modelistlik Kursu

Aspirin Limon Maskesi vesilesiyle size bugün aspirin ve limonun cilt için faydalarından bahsedeceğim . Ayrıca cildiniz için Aspirin Limon Cilt Maskesi tarifi vereceğim.

Aspirin baş ağrısı gibi durumlarda kullanılmaktadır ve bu etki limonun gücü ile birleşince ortaya mükemmel bir karışım çıkmaktadır. Aspirin limon karışımının faydaları ve kullananların yaşadığı olumlu etkiler sizleri de şaşırtacak. Bu yazımda aspirin limon karışımının hazırlanışı, cilde uygulanması gibi önemli detaylardan bahsedeceğim.

Limon
Limon

Limon Suyu ve Aspirin Maskesinin Faydaları

Aslında geçmişi bayağı derin olmak üzere, limon suyu cilt bakım işlemlerinde kullanılmaktadır. Limonun C vitamini bakımından zengin bir besin oluşu ve antioksidan özelliği cilt bakımında başarılı sonuçlar doğurmasına, doğal olarak sürekli kullanılmasına neden oluyor.

Özellikle salisilik asit barındıran limon suyu önemli cilt sorunlarından olan sivilcelere karşı da oldukça etkilidir. Doğru ve istikrarlı bir kullanım ile ciltteki kolajen üretimini harekete geçiren limon suyu aynı zamanda siyah noktalarla savaşmak için kullanılan güçlü bir savaşçıdır.

Cildinizdeki kolajen üretiminin hızlanması demek cildin kendini daha hızlı yenilemesi demektir. Bu nedenle cilt onarımı için de aspirin limon maskesi kullanılması önerilir.

Aspirin genelde baş ağrısı için kullanılır. Önemli bir bileşen olarak içeriğinde asetilsalisilik asit barındırmaktadır. Cilt bakımında kullanıldığı zaman ölü cilt hücrelerini yenileyen mükemmel bir yardımcı olabilir. Sadece banyo suyuna ezilmiş aspirin karıştırmak bile önemli bir cilt bakım hamlesi olabilir. Aynı şekilde limon suyu da cilt bakımında aktif kullanılmaktadır. Bu iki maddenin karıştırılması ile doğacak olan sonuçlara inanamayacaksınız.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Aşağıda limon ve aspirin kullanarak hazırlayabileceğiniz cilt maskesinin hazırlanış aşamaları yer alıyor. Bu karışım ile cildinize bir iyilik yapın ve sivilce, siyah nokta veya cilt kusurlarından kurtulun.

Aspirin Limon Maskesi
Aspirin Limon Maskesi

Aspirin Limon Maskesi Malzemeleri ve Hazırlanışı

Aspirin Limon Maskesi Malzemeleri

 • 4 adet toz halinde aspirin tableti
 • 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • Karbonat
 • Badem, zeytin veya hindistancevizi yağı (isteğe bağlı)
 • Pamuk

Yukarıda ekstra eklenmiş olan yağ var bunun nedeni nemlendirici özelliği arttırmaktır ve tamamen opsiyonel bir malzemedir. Örneğin yağın dışında bal ekleyerek bu karışımı yapabilirsiniz bu şekilde normalden daha faydalı olacaktır.

Bal besleyici özelilğinin yanı sıra nemlendirici özelilğe de sahip olduğu için bal kullandığınız zaman ekstra yağ kullanmanız gerekmeyecektir. Sadece hassas ciltler için her cilt bakım işleminde nemlendirme yapılması önemlidir.

Bu nedenle eğer cildiniz hassas ise zeytin yağı veya hindistancevizi yağı ilave ederek kullanabilirsiniz. Şimdi aspirin limon maskesinin hazırlanışına geçebiliriz.

Aspirin
Aspirin

Aspirin Limon Maskesi Hazırlama ve Uygulama Aşamaları

 • Aspirinler toz halinde olsun dedik eğer değil ise aspirinleri ezin ve limon suyu ile karıştırın.
 • Karışım içinde ki aspirin iyice erimesini bekleyin.
 • Bir pamuk, fırça v.b kullanarak cildinize uygulamaya başlayın.
 • Bu karışım yüzünüzde 10 dakika beklesin.
 • Sonrasında bir miktar kabartma tozu ve suyu karıştırın.
 • Karışımı cildinizi temizlemek için kullanın, silmek için pamuk kullanabilirsiniz.
 • Kabartma tozunun sadece cildi temizlemek değil ölü deriyi de temizleme etkisi olduğu için tercih ettik. ( Bu işlem için elma sirkesi de farklı bir alternatif olabilir.)
 • Maskeyi tamamen temizledikten sonra SPF 30 ‘dan yüksek olmayacak şekilde nemlendirici ve güneş kremini cildinize uygulamanızda fayda var.

Güneş kremi kullanmaya özen gösterin çünkü salisilik asit ciltteki kolajen üretimini hızlandırmasının yanı sıra cildinizi savunmasız da bırakacaktır. Güneş kremi bu noktada devreye girecek önemli bir bileşendir. Bu şekilde bir kullanım sonrasında özellikle güneş yanıkları gibi olumsuz durumlara karşı da cildinizi koruma altına almış olursunuz.

Not: Aspirin limon maskesi yüzünüzden dökülebilir bu durumda karışımı güçlendirmek için bal, zeytin yağı veya aloevera kullanabilirsiniz.

Bu karışım o kadar güçlüdür daha ilk kullanım sonrasında bile cildinizde ki yağ oranında ki azalmayı ve pürüzsüz yapıyı farkedeceksiniz. Bu maskeyi normal veya yağlı ciltler için kesinlikle öneriyorum, haftada 1 – 2 defa kullanım ile sonuçlarından kesinlikle mutlu olacaksınız. Tekrar hatırlatmakta fayda var yukarıda da belirttiğim gibi aspirin limon maskesini kuru veya hassas ciltli bayanlar kullanmamalıdır.

Aspirin Limon Maskesi
Aspirin Limon Maskesi

Aspirin Limon Maskesi Hakkında Merak Edilenler

Aspirin maskesi ne işe yarar?

Aspirin maskesi, sivilce oluşumunu önleyen cilt uygulamasıdır. Sivilceli bir cildiniz varsa aspirin maskesini kullanabilirsiniz.

Sivilceye aspirin iyi gelir mi?

Aspirinin iltihap alıcı özelliği vardır. Sivilceli bölgeye uygulandığında sivilceleri kurutur.

Aspirin maskesi kaç günde bir yapılır?

Hassas ciltlerde aşırı kuruluğa yol açabileceği için bu karışımı hassas ciltlere çok önermiyorum. Ancak normal ciltler için haftada 1 -2 kez kullanımı önerilir.

Aspirin ve Bal maskesi ne işe yarar?

Aspirin sivilce önleyici olarak kullanılıyor. Sivilceli bölgeye uygulandığında sivilceleri kurutuyor. Bal ise kuruyan bölgenin nemli kalmasına fayda sağlıyor.

Sağlıkla kalın.

Yazımız faydalı olduysa, Bacaklarda Batık Nasıl Geçer? Batık Gideren Yöntemler adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
Bilginin gücüne inanan, sosyal içerik üreticisi. Eğitim, Teknoloji, Bilim ve Mekan Değerlendirmeleri konusunda içerik üretiyorum. 20+ yıllık teknoloji geçmişimin bana kazandırdığı bütün deneyimi, sizleri bilgilendirmek ve bilgi ile eğlendirmek üzere sizlerle Sosyola'da paylaşacağım. Takip edin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.