Sağlıklı Saçlar İçin 4 Saç Bakım Maskesi Tarifi

10.05.2019
380
Sağlıklı Saçlar İçin 4 Saç Bakım Maskesi Tarifi
Modelistlik Kursu

Saç bakım maskesi, sağlıklı ve güçlü saçlar için düzenli uygulanması gereken ve evde yapabileceğiniz doğal saç bakım ürünleridir. İyi saçlar kişinin aurasına hacim kazandırır. Saçınız, sağlıklı ve köklü bir şekilde beslenirse saçlarınızı farklı biçimlerde şekillendirebilirsiniz. Saçlar söz konusu olduğunda sağlık arzu edilir ama herkes sağlıklı saçlara sahip olmak konusunda zorlanır ve muhteşem saçların bakımı söz konusu olduğunda, işin yapılması söylenenden daha kolaydır.

Kirlilik, stres ve kötü yaşam tarzı alışkanlıklarımız, saç dökülmesi ve saç hasarına neden olan faktörlerden birkaçıdır. Çözüm sadece iyi beslenmek değil aynı zamanda doğal hasarlarla savaşmaktır. Yoğurt, bal, hindistan cevizi sütü gibi bitkisel ve doğal malzemelerle yapılan saç bakımı tarifleri bu açıdan iyi bir çözümdür. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için 4 farklı saç bakım maskesi tarifi paylaşıyoruz. Hazır mısınız?

Sağlıklı Bal Yoğurt Saç Bakım Maskesi

Bu maske tüm saç tipleri için harikadır. Kurumuş ve yıpranmış saçlar için yapılır. Boyalı ve yıpranmış saçlar için maske arıyorsanız bu tarif tam size göredir.

Bir saç maskesi zeytinyağı olmadan elbette olmaz! Sızma zeytinyağında bulunan antioksidanlar, sağlıklı bir saç derisine ve yeni saç oluşumuna neden olur. Zeytinyağı, özellikle kuru kış aylarında kullanıldığında saçınıza bir miktar nem kazandırır. Ayrıca saçınızı şekillendirdikten sonra bir serum görevi görmez aynı zamanda kırık uçların oluşmasını önler. Saçınız kırılgan ve pürüzlü bir dokuya sahipse, zeytinyağı bu hasarı onarır. Saçlarınızı yumuşatır ve kabarmayı büyük bir oranda azaltır.

Doğal yoğurt proteinlerle doludur, saçların güçlü ve sağlıklı uzaması için gerekli besinleri sağlar. Ayrıca saçınızı nemlendiren ve mükemmel ve doğal saç kremi etkisi yaratan bir yağa sahiptir.

Saçınızı uzatmaya mı çalışıyorsunuz? Yoğurt saç köklerinin beslenmesine ve saçların uzamasına yardımcı olmak için saç derisini ve ölü deri hücrelerini temizler. Bu temizleme için mükemmel olan laktik asitler, yoğurdun içinde mevcuttur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yoğurttaki faydalı proteinler ve vitaminler saçları onarmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Yoğurt, antienflamatuar özelliklere sahiptir ve bu nedenle ideal cilt ve saç bakım maskelerinde kullanılır. Yoğurt, özellikle saçları kepekten arındırır ve tüm saç tipleri için etkilidir. Saç maskesi yaparken doğal ve tam yağlı yoğurt kullanmak en iyisidir.

Bal ise nem emilimine yardımcı olan doğal bir nemlendiricidir. Bal, saçınızı nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda nemi saça hapseder ve korur. Bal aynı zamanda saçları yumuşatır ve pürüzsüz hale getirir. Vitaminlerle dolu olan bal, aynı zamanda saç deriniz için de besleyicidir.

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Yapılışı:

 1. Bir kaseye yoğurdu alın.
 2. Küçük bir sos tavasına zeytinyağı ve balı alın.
 3. Bu karışımı biraz ısıtın.
 4. Daha sonra zeytinyağı ve balı, kasede yoğurtla karıştırın.
 5. Tüm malzemeler iyice karışana kadar çırpın.
 6. Saç uçlarından başlayarak ve yukarı doğru masaj yaparak bu maskeyi uygulayın.
 7. Daha sonra maskeyi saç derinize masaj yaparak uygulayın.
 8. 45 dakika bekletin.
 9. Ilık suyla durulayın.
 10. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.
moringa yağı saç bakım maskesi

Moringa Yağı ile Sihirli Saç Bakım Maskesi

Moringa yağı, Hindistan, Bangladeş ve Afganistan’a özgü moringa oleifera ağacının tohumlarından elde edilir. Ağaç aynı zamanda baget ağacı veya Mucize Ağaç olarak da bilinir. Moringa yağı tipik olarak, tohumlardaki zengin besin kaynaklarına erişime izin veren soğuk presleme işlemiyle elde edilir. Besinler arasında C vitamini, B vitamini ve oleik asit ve behenik asit gibi farklı türde tekli doymamış yağlar bulunur.

Moringa yağı, sadece saçınızın daha parlak görünmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda daha da güçlü olmasına olanak tanır. Moringa yağı saçınızı sıcak işlemlerden, çevreden korur ve yüksek protein oranıyla olumsuz etkileri nötralize eder. Zengin yağ asitleri saçınızın parlaklığını ve ışıltısını da artırabilir.

Moringa yağı doğrudan saçınıza ve saç derinize nem sağlar. Yağdaki antioksidanlar, saç derisini korumaya yardımcı olur ve nemlendirir.  Moringa yağının ve tüm bu vitaminlerin iyileştirici özellikleri, saç bakımı ve ayrık saç uçları için idealdir. Yıpranmış saçlar için maske arıyorsanız, moringa yağı maskesi size çözüm sunar. A Vitamini, çinko, E Vitamini, B vitaminleri ve silika içeriği nedeniyle moringa yağı, doğal ve sağlıklı saç uzamasını destekler.

Bu saç maskesi erkek ve kadınlar için idealdir. Maskenin temel bileşeni olan moringa yağı hafiftir ve kolay emilir. Saçlarınızı ağırlaştırmaz veya köklerinizi yağlandırmaz. Moringa yağı sadece saçları nemlendirmek ve şekillendirmekle kalmaz, dolaşıkları açar, sağlıklı saç uzamasını destekler, kırılmaya karşı korur ve saç derisini besler. Bal ise saçlara nemi çeker ve nemi hapseder. Saç köklerini koruyarak saçı güçlü hale getirir ve besler. Avokado ise, bu maskeye pürüzsüz ve kremsi bir doku kazandırır aynı zamanda saçı nemlendirir, saç derisini rahatlatır ve kepeklenmeyi önler.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı moringa yağı
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 olgun avokado

Yapılışı:

 1. Tüm malzemeleri blendıra alın.
 2. Tüm malzemeleri yumuşayıncaya ve kabarıncaya kadar çırpın.
 3. Karışımı nemli ve temiz saça uygulayın.
 4. Saç derinize masaj yapın.
 5. Saçınıza bir bone takın.
 6. 30 dakika bekleyin.
 7. Ilık suyla durulayın.
 8. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.
Spirulina Saç Bakım Maskesi

Saçlarını Güçlendir:
Spirulina Saç Bakım Maskesi

Spirulina bir tür mikro alg türüdür. Saç bakımı ve güzelliği için mükemmel bir malzeme olan spiriluna, saçları güçlendirmek için çok sayıda faydalı etkiye sahiptir. Spirulina, donuk ve yağlı saçları olanlar için en uygun destektir. Saçların daha güçlü ve daha parlak olmasına yardımcı olur.

Spirulina, cildinizin ve saçınızın sağlığını korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olur, içeriden gençleşmeye yardımcı olur, saçlarınıza hacim ve güç kazandırır.

Bakır, demir ve B vitaminleri bakımından çok zengin olan spirulina, saçı derinlemesine beslemeye yardımcı olur, mat ve kırılgan saçlar için gerçek bir tedavi yöntemidir.

Ayrıca A vitamini bakımından zengindir, saçlara saf beslenme sağlar ve yaşlanmanın etkilerini sınırlamaya yardımcı olurken, kepek ve kuruluğu önler.

Spirulina, saç köklerini kuvvetlendirerek saçı derinlemesine besler. Mevcut vitamin çeşitliliği sayesinde saç dökülmesini önlemek konusunda başarılıdır ve yağlı saçlara karşı etkilidir. Saçınızı güçlendirmek ve daha parlak hale getirmek istiyorsanız mükemmeldir.

Saçlar zayıf ve kırılgansa, kırılır ve dökülür. Bu saç maskesi bu sorunla ilgilenmenin en iyi yoludur. Doğal yöntemlerle parlak ve sağlıklı saçlar elde etmek için bugün sizinle paylaşmak istediğimiz tarif, taze spirulinaya dayanan bir portekiz maskesidir.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı organik spirulina
 • 2 yemek kaşığı taze sıkılmış misket limonu suyu
 • ½ yemek kaşığı doğal bal

Yapılışı:

 1. Tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın.
 2. Bu saç maskesini nemli saçlara uygulayın.
 3. Öncelikle saç uçlarından yukarı doğru masaj yaparak maskeyi saçlarınıza yedirin.
 4. Saç derinize masaj yapın.
 5. 20 dakika bekleyin.
 6. Ilık suyla durulayın.
 7. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.
hindistan cevizi sütü saç maskesi

Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütlü Saç Bakım Maskesi

Mükemmel nemlendirme özelliği nedeniyle hindistan cevizi sütü kuru, kaşıntılı ve tahriş olmuş saç derisi için tonik olarak kullanılabilir. Ev yapımı hindistan cevizi sütüyle 5 dakika boyunca yapılan yumuşak bir masajın ardından sıcak bir havlu saçlarınızı sardığınızda, iyi bir besleyici etkisi olabilir. Hindistan cevizi sütü özellikle kuru, hasar görmüş ve kırık saçların yanı sıra ayrık uçların onarımı için de faydalıdır.

Hindistan cevizi sütü, sağlıklı saçlar için gerekli tüm temel besin maddelerini içerir, saç köklerini güçlendirir ve saç uzamasını destekler. Saçınızı eşit miktarda hindistan cevizi sütü ve şampuan ile yıkayabilir veya bir saç kremi olarak hindistan cevizi sütünü kullanabilirsiniz. Bu bitkisel mucize, saçınıza hacim katar, nemlendirir, yumuşatır, saçınızdaki sebum ve yağı alır, saçların uzamasını hızlandırır ve daha kalın saç tellerinin çıkmasını sağlar.

Saçınız kurumuş ve yıpranmışsa bu maske tam size göredir. Hindistan cevizi sütü ve zeytinyağı saçları yumuşatmak ve nemlendirmek için mükemmeldir. Ayrıca doğal dalgalar ve bukleler oluşturur. Her iki bitkisel ürünün de antiseptik özellikleri vardır. Bu yüzden saçların temiz kalmasını ve sağlıklı olmasını sağlar.

Bu maskede, eğer saçlarınız kuruysa, zeytinyağını 1 yemek kaşığı kadar kullanabilirsiniz. Biz normal saçları baz alarak oranları veriyoruz.

Malzemeler:

 • ¼ su bardağı hindistan cevizi sütü
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Yapılışı:

 1. Hindistan cevizi sütü ve zeytinyağını bir kapta iyice karıştırın.
 2. Saçlara karışımı bir tarakla dikkatlice sürün, saç uçlarına özel dikkat gösterin.
 3. Sıcak bir havluyla saçlarınızı sarın.
 4. 20 dakika bekleyin.
 5. Ilık suyla durulayın.
 6. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.
YORUMLAR

 1. Tuğçe dedi ki:

  İçeriğiniz çok güzel ve bilgi verici olmuş teşekkürler. Saç bakımına çok önem veriyorum çünkü saçlarım duzlestirici ve boya işlemlerinden dolayı yıpranmış halde. Bu nedenle bu tarz içerikler hep dikkatimi çekiyor. Hindistan cevizi özlü saç bakım maskeleri çok ise yarıyor. İnecto’nun ürününü kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim. Bu maskelerden birini de deneyeceğim bakalım nasıl etki verecek.