Shotlex Keratin Ne İşe Yarar?

16.09.2019
393
Shotlex Keratin Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Shotlex Keratin, saçlarınıza yoğun bakım yapan bir üründür. Keratin saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı oluşturan protein türüdür. Keratin ayrıca iç organlarınızda ve bezlerde bulunabilir. Keratin, vücudunuzun ürettiği diğer hücrelere göre çizilmeye veya yırtılmaya karşı koruyucu bir proteindir.

Keratin, farklı hayvanların tüylerinden, boynuzlarından ve yünlerinden elde edilebilir ve saç kozmetiklerinde bir bileşen olarak kullanılabilir. Keratin saçınızın yapısal yapı taşı olduğundan, Shotlex Keratin tedavileri saçınızı güçlendirmeye ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Shotlex Keratin
Shotlex Keratin

Shotlex Keratin Nedir?

Keratin tedavisi, saç yumuşatma, pürüzsüzleştirme ve düzleştirme işlemine atıfta bulunmak için kullanılan bir terimdir. Kesin sonuçlar, ne tür bir keratin tedavisi yaptığınıza bağlı olarak değişir.

Profesyonel keratin tedavisi, kıvırcık ve dalgalı saçları düz hale getirmek ve 3 ila 6 ay boyunca saçlardaki kabarıklığı gidermek için saçlardaki bağları koparır.

Evde keratin tedavisi, saç diplerini nemden korumak için silikon gibi bir bariyer tabakası ile kaplar. Daha sonra bir saç düzleştirme aletiyle yapılan presleme işlemi saçları pürüzsüz hale getirir. 

Shotlex Keratin şampuanları, saç kremleri ve maskeler gibi keratin saç bakımı ürünleri de protein tüketen saçlara, ekstra keratin ekler. Bu saç kırıklarını azaltır, saçları güçlendirir ve daha pürüzsüz ve düz saçlarınız olmasını sağlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Shotlex Keratin Faydaları
Shotlex Keratin Faydaları

Shotlex Keratin Neye İyi Gelir?

Saçlarında Shotlex Keratin kullanan kişiler, sonuç olarak saçlarının daha pürüzsüz ve kolay yönetildiğini bildiriyorlar. Etkiler, saçınızın başlangıçta sağlıklı olup olmamasına, saçınızın doğal kalınlığının ne olduğuna ve ne tür bir keratin bakımı tedavisi kullandığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Keratin bakımı ürünü, saç tellerinizi oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatarak çalışır. Saç kütikülü adı verilen hücre katmanları teorik olarak keratini emerek saçların dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ayrıca kıvırcık saçların ipeksi bir biçimde düz ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Stil açısından daha kolay şekil alır ve görünüşte daha düz hale gelir.

Shotlex Keratin Kullanımı
Shotlex Keratin Kullanımı

Shotlex Keratin Nasıl Kullanılır?

Shotlex Keratin Şampuan ve Maske olmak üzere iki ürün vardır. Shotlex Keratinli Şampuan’ı günlük olarak kullanabilirsiniz. Tuz içermeyen bu şampuan saçlara parlaklık kazandırır. Saçların doğal nem dengesini korur. Şampuanı 2 kez nemli saçlarınıza uygulayın ve parmak uçlarınızla masaj yaparak saçlarınızı durulayın. 

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havlu ile hafif bir biçimde kurutun. Nemli saç boylarınıza ve saç uçlarınıza keratin maskeyi uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Daha sonra bir havlu yardımı ile saçlarınızı hafif bir biçimde kurulayın. Ardından dilerseniz fön makinesi ile saçlarınızı yukarıdan aşağı doğru kurutun. Saçlarınızın düz görünmesi için yukarıdan aşağı doğru kurutmanız gerekir.

 Shotlex Keratin Saça Faydaları
Shotlex Keratin Saça Faydaları

Shotlex Keratin Saça Faydaları

Keratin, saçınızda zaten doğal olarak bulunan bir proteindir. Keratin, kıl gövdesi etrafında koruyucu bir kalkan oluşturur ve saçınızın elastik ve genç kalmasına yardımcı olur. Maalesef, keratin saçların sürekli şekillendirilmesi, kimyasal ve ısıl işlemlere maruz bırakılması nedeniyle azalır.

Bu hasarı onarmak için Shotlex Keratin saç tedavisi ürünlerini kullanabilirsiniz. Keratin, saçın kütikül tabakasının hasarını pürüzsüzleştirmek ve doldurmak için kullanılır. Keratin, saçın disülfit bağlarını değiştirmemesi nedeniyle saçları düzleştirir, saçın yapısına bağlı olarak yaklaşık 3 ay süren yarı kalıcı bir tedavidir.

Bir keratin işlemi ısıdan ve nemden bir bariyer oluşturur bu nedenle mükemmel sağlıklı saçlara sahip olan ancak doğal saç buklelerini düzleştirmek ve saçlarını dış etkenlerden korumak isteyen kişiler için harika bir tedavi olabilir. 

Shotlex Keratin Hakkında Merak Edilenler

Shotlex Keratin saç keratin bakımı hakkında merak edilen sorulara sizler için cevap verdik.

Shotlex Keratin Sağlığa Zararlı Mıdır?

Bu saç bakım ürünlerinin içinde tuz, sülfat ve paraben bulunmaz. Bu yüzden sağlığa zararlı değildir. 

Hangi Durumlarda Shotlex Keratin Kullanılmaz?

Hamile kadınlar, çocuklar, alerjik reaksiyon gösteren kişiler kesinlikle bu ürünü kullanmamalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı öneririz. 

Shotlex Keratin Keratin Brezilya Fönü İçin Kullanılabilir Mi?

Evet bu ürün saçları genel olarak üç ay süre ile düzleştirir. Bu yüzden Brezilya fönü gibi saç düzleştirme işlemleri için kullanılabilir. Fakat aynı zamanda saçlara keratin yüklemesi ve saç bakımı için de kullanılır.

Shotlex Keratin Yükleme İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sodyum klorid içermeyen şampuan ve saç kremi kullanılması gerekir. Çünkü sodyum klorid içeren şampuanlar, keratinin temel yapısını bozar. Bu da ürünün etkisini büyük oranda azaltır hatta yok eder. Bu yüzden Shotlex Keratinli Şampuan ve saç maskesinin birlikte kullanılması en iyi sonuçları çok kısa bir zamanda elde etmenize olanak tanır.

Shotlex Keratin Sülfat İçerir Mi?

Shotlex ürünlerinin hepsi sülfatsız yüzey aktif cisimleri içerir. Yani içinde sülfat kesinlikle yoktur. 

Shotlex Şampuanları ve Saç Maskeleri Paraben İçerir Mi?

Bu ürünlerin içerisinde kesinlikle paraben, tuz ya da sülfat gibi sağlığa zarar veren kimyasal ve aşındırıcı maddeler bulunmaz.

Shotlex Keratin Fiyatı

Shotlex Argan Tuzsuz Şampuan 525 Ml + Shotlex Argan Maske fiyatı 40 TL değerinde satışa sunulmaktadır. Shotlex Keratin Serum fiyatı piyasada 22 TL değerinde satışa sunulmaktadır. Shotlex Kerati̇n Tuzsuz Şampuan fiyatı ise 20 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösterir.

Keratin Bakımı

Bir keratin bakımı, saçların kabarmasını ve elektriklenmesini engelleyen, saçlara yumuşaklık ve parlaklık katan, saç yüzeyini bir protein tabakası ile kapatan bir yumuşatma işlemidir. Saç tipine, uzunluğuna ve dolgunluğuna bağlı olarak, bu işlem 1 ila 2 saat arasında sürebilir.

Keratin Erkek Saç Bakımı

Saçınızla aynı proteinden yapılan bir keratin tedavisi, saç foliküllerini kapatmak ve uzun bir süre boyunca gözenekliliği azaltmak için tasarlanmış bir saç bakımı prosedürüdür. Aslında hem erkekler hem de kadınlar bu tür tedavilerden yararlanabilir.

Keratin tedavisi kalıcı değildir ve saçınızı kalıcı olarak düzeltmez. Genellikle brezilya fönü gibi saç düzleştirici keratin tedavileriyle, saçlara bakım yapan keratin tedavileri farklıdır. Fakat Shotlex Keratin hem saçların düz şekil almasını sağlar, hem de saçlara komple onarıcı bakım yapar.

Peki, bu mucize tedavi tam olarak ne yapar? Saçların kabarmasını önler, elektriklenmeyi engeller, yumuşatır, ipeksi ve parlak hale getirir. Kaba, dalgalı, kıvırcık, kıvrımlı, yönetilemez ve dağınık saçları olan her erkek bu tedaviyi kesinlikle denemelidir. Saçlarınızı düzleştiren keratin bakımı şampuanı ve maskesi saçlarınızı onarır ve sağlıklı hale getirir. Üstelik duştan çıktığınızda bir fön fırçasıyla kolayca saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Böylece zamandan ve enerjiden tasarruf ederek hızlı bir şekilde saçlarınızın şekil almasını sağlamış olursunuz. 

En İyi Keratin Markası Nedir?

Shotlex Keratin, piyasada bulunan keratin şampuanları ve saç bakım ürünleri içerisinde en iyi ürünlerden birisidir. 

Keratin Vücuda Zararları Nelerdir?

Keratin zaten vücudumuzda var olan bir proteindir. Bu yüzden doğal protein desteğinin sağlığa zararı olması mümkün değildir. Shotlex Keratin saç bakım ürünlerinin içinde tuz, sülfat ve paraben gibi zararlı kimyasal maddeler olmadığı için vücuda herhangi bir zararı yoktur. Yine de bu ürünleri kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı ve doktorunuza danışmanızı öneriyorum.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. hande dedi ki:

    Shotlex keratini saçına brezilya fönü yaptıran arkadaşım kullanmıştı. Saçlarımın bakıma ihtiyacı olduğu bir anda kuaföre gidip Shotlex keratin ile saç maskesi yaptırdım. Saçlarım yıkandıktan ve kurutulduktan sonra hiç beklemediğim şekilde dümdüz oldu ve saçlarımın bir anda güçlü olduğunu hissettim. Bu ürünün fiyatı da uygun evde tek başıma kullanıyorum artık sizlere de tavsiye ederim.