Microsoft, Outlook.com’un hacklendiğini itiraf etti

Outlook hacklendi. Microsoft, güvenlik ihlalinin, şirketin ilk başta bildirdiğinden daha kötü olduğunu itiraf etti.

Yazılım üreticisi, bazı Outlook.com kullanıcılarını Cuma gecesi geç saatlerde bir hacker’ın bu yılın başlarında hesaplara erişebildiğini bildirmeye başladı . Microsoft’un bildirimi, bilgisayar korsanlarının hesap e-posta adreslerini, klasör adlarını ve konu e-posta satırlarını görebildiğini, ancak etkilenen diğer kullanıcılara ayrı bir bildirimde şirketin de e-posta içeriğinin görüntülenebileceğini kabul ettiğini gösterdi.

Başkan Yardımcısı, Pazar günü, Microsoft’un etkilenen Outlook.com hesaplarının yaklaşık yüzde altı’sına farklı bir bildirim mesajı gönderdiğini ve şirketin bu ihlalin bu müşteriler için çok daha kötü olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü sunulduğunda kabul ettiğini açıkladı.

Outlook Hacklendi

outlook hacklendi

Microsoft, bir destek temsilcisinin kimlik bilgilerinin web posta hizmeti için tehlikeye girdiğini ve 1 Ocak ile 28 Mart 2019 tarihleri ​​arasında bazı hesaplara yetkisiz erişime izin verdiğini keşfetti.

Anakart, bilgisayar korsanlarının bazı hesaplara altı aya kadar erişebildiğini ve çalınan iPhone’lara bağlı iCloud hesaplarını sıfırlamak için bu erişimi kullandığını iddia ediyor. Bir Microsoft sözcüsü Verge’ye “6 aylık iddianın yanlış olduğunu” söyledi ve şirketin 1 Ocak – 28 Mart 2019 tarihleri ​​arasında erişimden bahsettiğine dair bildiriminde bulunduğunu belirtti.

Microsoft Etkilenen Hesap Sayısını Açıklamıyor

Bir Microsoft sözcüsü Verge’e verdiği demeçte, “Etkilenenlerin çoğunluğuna yaptığımız bildirim, kötü oyuncuların e-postaların veya eklerin içeriğine yetkisiz erişime sahip olmayacağını” belirtti . “Küçük bir gruba (orijinalin ~% 6’sı, zaten sınırlı bir tüketici alt kümesi), kötü oyuncuların e-posta hesaplarının içeriğine yetkisiz erişime sahip olabileceği ve ek rehberlik ve destek sağlandığı bildirildi.”

Microsoft hala kaç hesaptan etkilendiğini açıklamayı reddediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı