Oxezole Krem Nasıl Kullanılır?

24.12.2019
544
Oxezole Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Oxezole krem genel olarak antifungal özellikler sergiler. Vücuttaki çeşitli küf, maya ve mantarlardan dolayı meydana gelen enfeksiyonları iyileştirir. Peki Oxezole krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi sorular kafanıza takılıyorsa, tüm sorularınızın cevaplarını yazımızda bulacaksınız!

Oxezole Krem Nedir?

Bu krem maya, küf ve mantarların neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Mantarı öldürerek veya büyümesini önleyerek çalışır. Saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris) ve pityriasis (tinea versicolor) gibi mantar enfeksiyonlarını iyileştirmeye yönelik uygulanır. Ayrıca sedef hastalığı ve seboreik dermatit için de oldukça etkilidir. Oxezole krem sadece doktor reçetesi ile kullanılabilir.

Oxezole Krem Nereye Sürülür?

Bu krem kollar, bacaklar, ayaklar, sırt, göğüs, omuz, boyun, dirsekler, dizler ve yüz bölgesine uygulanır.

Oxezole Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, azol antifungallere ya da bu ilacın içinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa mutlaka bu bilgiyi doktorunuza bildiriniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. 
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza mutlaka tıbbi geçmişinizi aktarınız.
  • Bu ilaç, hamilelik sırasında çok gerekliyse kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşunuz ve bu kremi mutlaka doktor gözetiminde kullanınız.
  • Bu ilaç anne sütüne geçer. Emzirmeden önce doktorunuza danışınız.
  • Bu kremin gözler, burun, ağız ve kulak bölgesiyle temasından kaçınınız. Eğer krem bu bölgelere temas ederse hemen bol suyla yıkayınız.
  • Bu ilacı yalnızca cilt üzerinde kullanın.

Oxezole Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem saçkıran, ayak mantarı, sedef hastalığı, seboreik dermatit ve kasık mantarı gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, aynı zamanda boynun, göğsün, kolların veya bacakların renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığının tedavisinde de kullanılır. Bu krem, vücuttaki mantarların gelişmesini ve çoğalmasını önleyerek çalışan bir azol antifungaldir.

Oxezole Krem Yorumları

“Bu topikal ilacı 5 gün boyunca saç derimde denedim. İlk iki gün reaksiyon yoktu, sonraki üç gün boyunca aşırı kaşıntı, korkunç bir yanma ve batma hissi oluştu. Fakat bu kremin en güzel özelliği her gün saç yıkamak zorunda kalmamaktı. Daha sonra başka bir ilaca geçtim ve yağ bazlı olması nedeniyle günlük olarak saçlarımı yıkamak zorundayım.”

“Bu kremi uzun yıllardan beri kullanıyorum. Benim için işe yarayan tek ürün. Neyse ki, şu anda sadece saç derimde sedef hastalığım var. Oxezole spreyi kullanıyorum ve tüm saç derime sürüyorum. Günde bir kez, gece saatlerinde kullanıyorum ve saç derimin tamamen temizlenmesi genellikle 3 gün sürüyor. Birkaç ay boyunca tekrarlanmıyor. Dermatoloğuma sprey yerine krem  kullanabilir miyim diye sordum ama spreyin şampuandan daha iyi etki ettiğine inandığını söyledi.”

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Oxezole Krem Kullanım Şekli 

İlk önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Bu ilacı etkilenen cilde, genellikle günde bir veya iki kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Dozaj ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır. Bu kremi doktorun size söylediğinden daha sık uygulamayın. Dozajı fazla kullanınca hastalık daha hızlı iyileşmez. Aksine sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.

Etkilenen bölgeyi kaplamak için az miktarda kremi bölgeye uygulayın. Bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Bu ilacı uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe bu bölgeyi sarmayın, üzerini örtmeyin veya bandajlamayın.

Bu ilacı göz, burun, ağız, kulak veya vajinaya uygulamayın. Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatlerde kullanmayı unutmayın.

Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra belirtiler kaybolsa bile, bu ilacı belirtilen tam miktar bitene kadar kullanmaya devam edin. İlacın çok erken bırakılması, mantarın büyümeye devam etmesine neden olabilir ve bu da enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir.

Şikayetleriniz 2-4 haftalık tedaviden sonra devam ederse veya daha da kötüleşirse hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuzu bilgilendirin.

Oxezole Krem Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken yanma hissi, kaşıntı, cildin kabarması, kabuklanması, kuruluğu veya pul pul dökülmesi, ciltte şiddetli kızarıklık, ağrı veya şişlik, tüylü bölgelerde yanma, kaşıntı ve ağrı, saç kökü iltihabı, cilt döküntüsü, karıncalanma ve sızlama gibi yan etkilerden biri meydana gelirse, bu kremi hemen kullanmayı bırakın ve mümkün olan en kısa sürede doktorunuza danışın.

Oxezole Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 14.78 TL’dir.

Oxezole Krem Muadili

Dermoksin krem, Oceral krem, Oceral sprey, Oxezole sprey, Zolexol krem ve Zolexol deri spreyi bu ilacın muadili ürünlerdir.

Oxezole Krem Kullananlar

“Saç derisindeki sedef hastalığım için birkaç ilaç daha kullandım, Oxezole krem dışında denediğim her ilaç saçlarımı kırılgan ve kuru hale getirdi. Saçlarım avuç avuç dökülüyordu ve saç derimin çok ince olduğunu ve saç derimde lekeler olduğunu görebiliyordum. Bu kremi ilk kullandığımda farkı hissedebildim. Saçlarımı yumuşak ve parlak hale getiriyor ve en güzeli saçlarım tekrar çıkmaya başlıyor.”

“Bu, seboreik dermatitim için işe yarayacak tek (ve SADECE demek istiyorum) formül. Seboreik dermatit ve sedef hastalığı için hemen hemen her şampuan ve formülü denedim ve neredeyse hiçbir şey bunu temizlemiyor! Dermatoloğum bana bu kremi tavsiye etti ve çok kısa zamanda bu hastalıklardan kurtuldum. Artık utanç verici kepek sorunum ve inatçı kaşıntılarım yok.”

Oxezole Deri Sprey Ne İşe Yarar?

Bu deri spreyi fungal ve bakteriyel cilt enfeksiyonları, mantar enfeksiyonları, karışık mantar ve pozitif bakteriyel enfeksiyonlar için kullanılır. Saçkıran, ayak mantarı, sedef hastalığı, seboreik dermatit, kasık mantarı ve tinea versicolor hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Oxezole Sprey Fiyat 2019

Bu spreyin güncel fiyatı 22.77 TL’dir.

Oxezole Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak ciltteki küf, maya ve mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Vücuttaki çeşitli mantarların çoğalmasını engeller ve var olan mantarları öldürür.

Oxezole Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sizin için yanıtladık.

Oxezole Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi B’dir.

Oxezole Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamamalısınız.

Oxezole Krem Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi gebelik sürecinde doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Kemal dedi ki:

    Yakın bir arkadaşımın evde beslediği kedi dostu mantar hastasıymış ve ben de bunu bilmiyordum. Kediden bana mantar bulaştı ve birdenbire sinek ısırığı gibi kızarıklık ile başlayan bir pembelik çıktı bacaklarımda. Doktora gidip hemen derdimi anlattım ve bana Oxezole adlı bu kremi verdi kullanmam için. Mantar sönene kadar kullan dedi ve ben de öyle yaptım. Oxezole anında kaşıntıyı geçiriyor ve mantarı söndürüyor. Ben yaklaşık bir aydan fazla bir zamanda kullandım öyle geçti diyebilirim.