Kayseri’de Döner Yiyebileceğiniz 10 Yer

13.01.2019
151
Kayseri’de Döner Yiyebileceğiniz 10 Yer
Modelistlik Kursu

Bilindiği gibi döner Türk mutfağının en çok beğenilen lezzetlerinden biri olmaktadır. Nitekim lezzetli eller tarafından hazırlanmış bir döneri lezzetli bulmamak da mümkün değildir.

Birçok şehrin farklı mekânlarında döner lezzeti tatmış biri olarak dönerin usta eller tarafından, en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan mekânlarda tadılması gerektiğini belirtmek isterim. Mutfak konusunda özel bir nokta bulunmaktadır. Aynı kalitede malzeme iki farklı ustanın elinden, iki farklı tat olarak çıkabilmektedir.

Bu durum döner ve döner ustaları için de geçerli olmaktadır. Bu lezzeti tatmayanlar ya da tatmaktan zevk alanlar, doğru mekân tercihinde bulunmalı ve tatmış olduğu lezzetler ile damaklarında iz bırakmalıdır. Döner yemek için pek çok mekân bulunmaktadır.

Bu mekânlar, hemen hemen her şehirde yer almaktadır. Doğudan batıya kadar pek çok bölgede dönerin farklı tatlarının keşfedilmesi mümkün olabilmektedir. Tabii şöyle bir gerçek vardır ki tüm lezzetlerin farklı çıkış noktaları vardır.

Diğer bir ifade ile her şehir farklı bir tatla ünlüdür. Döner tatmak isteğinde olanları da Kayseri döner ustalarına yönlendirebilirim. Sanırım bu zamana kadar tatmış olduğum en lezzetli döner, Kayseri ustalarının elinde çıkmaktaydı.

Kayseri’nin En iyi Dönercileri

Yolu Kayseri’ye düşen herkesin ve Kayseri’de ikamet etmekte olanların en lezzetli dönerleri yiyebileceği 10 mekân örneğini verdik. Kayseri Döner lezzetleri ile bilinen mekânlar ziyarette bulunularak sizler de damaklarınızda iz bırakan dönerler tadabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Köşk Kebap Salonu

Kayseri’nin et ve tavuk döner çeşitleri ile en lezzetli dönerin keşfedilmesi, Köşk Kebap Salonu’nda sağlanabilmektedir. Kılıçaslan Mahallesi üzerinde yer almakta olan bu salonda, dürüm döner, döner tabakları, ekmek arası gibi alternatifler bulunmaktadır.

Adres: Kılıçaslan Mahallesi Sivas Bulvarı Caddesi Çınar Apt. Melikgazi/ Kayseri

Telefon: (0352) 233 59 31

Dönerci Baba

Dönerin en lezzetli halini, usta eller ile çıkaran bir mekân da Dönerci Baba Kayseri döner merkezi olmaktadır. Döneri farklı birçok sunumla sunan bu mekânda en leziz döner tadını keşfedebileceksiniz.

Adres: Mustafa Şimşek Bulvarı Zafer Apt. No:12 Melikgazi/Kayseri

Telefon: (0352) 233 44 00

Yamanbey Döner ve Kebap Salonu

Kayseri üzerinde döner lezzetini en iyi şekilde yansıtmayı başarmış, alanında başarılı aşçıların elleri ile hazırlanan özel kayseri döner ile damaklarda tat bırakan bu salonda dönerin en lezzetli halini bulabileceksiniz.

Adres: Yeni doğan Mahallesi Kayabağlar Caddesi No: 35 Talas/Kayseri

Telefon: (0352) 333 32 12

Öncü Döner

Döner çeşitleri ve en taze alternatifleri ile müşterilerine döner lezzetini sunan bu mekâna uğrayarak döner alternatiflerini tadabilirsiniz. Her bir alternatif farklı kayseri döner lezzetini damaklarınızda bırakacaktır.

Adres: 15/C Atatürk Bulvarı Yeni doğan Mahallesi Talas/Kayseri

Telefon: (0352)  442 24 44

Bereket Döner Kayseri

Birçok şehrin farklı mekânlarında bulunan Bereket Döner Kayseri üzerinde de hizmet vermekte İskender ve diğer döner tatları ile müşterilerinin damak zevklerine hitap edebilecek sunumlar yapmaktadır.

Adres:  Kayseri forum AVM

Telefon:

Kayseri Kuzu Döner

Kuzu etinden dönerin en lezzetli durağı, Kayseri Kuzu Döner olmaktadır. Yolu Kayseri’ye düşecek olanların mutlaka bu mekâna uğrayıp dönerini tatması gerekir.

Adres: Köşk Mahallesi Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı No:76 Melikgazi/Kayseri

Kayseri MRD Döner

Dönerin lezzet duraklarından biri de MRD Kayseri Döner olmaktadır. Usta ellerden lezzetli dönerlerin çıkarıldığı bu mekânda yediğiniz dönerin lezzeti damağınızda kalacaktır.

Adres: Bahçelievler Mahallesi Atatürk Bulvarı No:20 Talas/Kayseri

Telefon: (0352) 437 04 36

Kayseri Nur Kebap Izgara ve Döner Salonu

Nur kebap salonu üzerinde döner tatmış olan pek çok kişinin de söylediği gibi mekânda oldukça leziz dönerler hazırlanmaktadır. Kayseri Kocasinan üzerinde yer alan bu mekâna uğrayarak tatları deneyebilirsiniz.

Adres: Mevlana Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Kocasinan/Kayseri

Telefon: (0352) 338 87 87

Beylerbeyi Döner

Kocasinan üzerinde bulunan bir mekân da beylerbeyi döner olmaktadır.

Adres: Serçe önü Mahallesi Çankaya Caddesi Kocasinan/Kayseri

Telefon: (0352) 231 05 35

Hat Döner Talas

Kayseri Talas üzerinde yer alan bu mekâna yolu düşen herkese kayseri döner lezzetini tatmasını önerebiliriz.

Adres: Bahçelievler Mahallesi Gürsu Sokak Talas/Kayseri

Telefon: (0352) 438 08 00

Yukarıda bahsettiğimiz mekânların her birinde Kayseri’nin lezzet dolu dönerleri tadabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.