Konya’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

11.09.2017
249
Konya’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer
Modelistlik Kursu

Konya kokoreç; Türk sokak lezzetleri arasında belki de en çok sevilenidir kokoreç. İçindeki domatesi, tam kararında baharatları, sıcacık ekmeği ve yanındaki buz gibi ayranı ile tam bir kombinasyon oluşturan ve özellikle de akşam saatlerinde yenildiğinde tadı bir başka güzel olur.

Yolunuz Konya’ya düştüğünde, yiyebileceğiniz çok fazla yöresel lezzet vardır. Onların yanında, Türkiye’nin dört bir köşesinde bulabileceğiniz kokoreci, Konya’da da tadabilirsiniz. Bu yazımızda, Konya’da kokoreç yemek isterseniz, rotanızı çevirebileceğiniz 5 mekan önerisi bulabilirsiniz…

Konya Kokoreç ustalarının ellerinden
İzmir Usulü Kokoreç;

İzmir Kokoreç

konya izmir kokoreç nerede

Konya Meram’da hizmet veren ve adını yaptığı İzmir usulü kokoreçten alan İzmir Kokoreç, lezzetli bir kokoreç tatmak isteyenler için gece geç saatlere kadar hizmet veriyor. Lezzeti ile nam salan İzmir Kokoreç, Konya’da en iyi kokoreci yiyebileceğiniz birkaç mekandan biri. Kokorecinin yanı sıra, midye dolma ve çiğ köftesi de oldukça meşhur. Burada yarım ekmek arası kokorecin fiyatı 15 TL.

Adres: Havzan Mahallesi, Yeni Elektrik Santral Caddesi, No 29, Meram, Konya

Telefon: 0332 320 85 86

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Stad Kokoreç

konya stad kokoreç

Sokak lezzeti denince akla ilk gelen konya kokoreç oluyorsa, kokoreci de seyyar satıcılarda yemenin lezzeti bir başka oluyor. Kokoreç denince Konya’da akla gelen ilk yerlerden biri Stad Kokoreç. Yolunuz Konya’ya düşerse, Mustafa Usta’nın yaptığı kokorecin tadına mutlaka bakın; yanında ayran istemeyi de unutmayın.

Adres: Anıt (Ferit Paşa Cd.) Konya Türkiye

Havzan Kokoreç

konya havzan izmir kokoreç

Konya’da İzmir usulü kokoreç yiyebileceğiniz bir diğer mekan da Havzan Kokoreç. Konya kokoreçte en iyilerden biri. Lezzetinin yanı sıra, kaliteli hizmeti ve sunumları ile de müşterilerinden tam puan alıyor. Ayrıca Türkiye’de günlük kuzudan kokoreç yapan sayılı mekandan biri olma unvanına sahipler. Kokoreçler %100 kuzudan, itina ile yapılmaktadır. Taze ve kaliteli bir kokoreç yemek isterseniz ve yolunuz Konya’ya düşerse, Havzan Kokoreç’e mutlaka uğrayın. Burada kokorecin yanı sıra, meşhur İzmir midyelerinin de tadına bakmayı ihmal etmeyin.

Adres: Havzan mahallesi, Yeni elektrik santral caddesi, İbni firüz sokak, No:31-B, 42090 Konya

Telefon: 0532 765 58 20

Şampiyon Kokoreç

Türkiye’nin birçok yerinde bulabileceğiniz Şampiyon Kokoreç, Konya’da da hizmet veriyor. Sabah 10:30 ile akşam 23:00 saatleri arasında hizmet veren Şampiyon Kokoreç’in midyesi de meşhur. Konya kokoreç yemek için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Kokoreçlerinin biraz yağlı olduğu söylense de, canınız kokoreç yemek isterse, Şampiyon Kokoreç’e uğrayabilirsiniz.

Adres: Hamidiye Mahallesi, Abdülezelpaşa Caddesi, No 15/B, Selçuklu, Konya

Telefon: 0332 3519494

Şah Kokoreç

konya şah kokoreç

10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet veren Şah Kokoreç, hem kokoreci hem de Ayvalık tostu ile meşhur. Yanında ev yapımı ayranı ile harika bir kombinasyon oluşturan meşhur kokoreci, Konya’ya yolunuz düşerse tatmanız gereken lezzetlerden. Ayrıca sabah 5’e kadar paket servisleri de var. Midye dolma, midye tava, köfte, konya ayvalık tostu, tavuk, zümküfül ve hamburger gibi alternatifleri de var. Sıcacık ekmekleri ve baharatlı kokoreci ile Konya kokoreç yiyebileceğiniz sayılı mekandan biri.

Adres: Şeyh Şamil Mahallesi, Dç. Dr. Hilal Ürün Caddesi, No 23, Selçuklu, Konya

Telefon: (0332) 265 55 25

Bu mekanlar beni kesmedi, daha iyi yerler arıyorum diyorsanız konya’nın en iyi kokoreççileri aramasına devam edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.