Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

12.05.2020
719
Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Karınca yumurtası yağı, toplumumuzda pekte bilinmese de, faydaları oldukça hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Aynı zamanda tüylerin azalmasında etkili bir çözümdür.

Bu yağ ilk İran da keşfedilmiştir. Bu nedenle genellikle İranlı kadınların vücutları tamamen pürüzsüz haldedir. Cildimize uyguladığımız acılı ve zahmetli olan ağda, epilasyon işlemlerinden sonra bu karınca yumurta yağını uygulayarak tüylerinizin zaman ile azalmasını ve yok olmasını sağlayabilirsiniz.

karınca yumurtası yağı

Karınca yumurtası yağı

Buna ek olarak cilde uygulandığı takdirde cildi yenileyip sağlıklı bir görüntüye sahip olmasına katkı sağlamaktadır. Bu yağı genital bölge,  bacak,  kol ve koltuk altında da gönül  rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu yağ doğal bir ürün olduğundan ergenlik dönemine girmiş herkes kullanabilir. Cilde düzenli olarak uygulandığında cildin üzerindeki ölü değerleri atarak cildin beyazlamasını ve parlamasına da katkı sağlar.

Karınca yumurta yağı

Karınca Yumurtası Yağı Nedir?

Irandan ithal edilen bu yağ tüylerin ağda ya da epilasyon ile alındıktan sonra yani temiz cilde uygulanması gerekir. Temiz olan cildimize masaj yaparak uygulanır. Düzenli olarak 2ay kullanıldığı takdirde tüylerde gözle görülecek kadar azalma sağlar ve kullanılmaya devam edilirse tüylerin tamam yok olmasını sağlayan doğal bir üründür. Karınca yumurtası yağı karıncaların yumurta larvalarından elde edilmekte olup Türkiye de üretilmemektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Temizlenmiş cildin üzerine, masaj yaparak uygulanır. Yağı uyguladığımız bölgenin sonrasında yıkanmasına da gerek yoktur. Bu yağ doğal olduğundan, içerisinde kimyasal madde bulunmayıp cilde bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ama her cilt yapısı birbirinden farklı olduğundan satın aldıktan sonra, ilk Kullanımı yapmadan cildinizin bir bölümüne sürüp kısa bir süre bekleyin. Bu bekleme süresinden sonra cildinizde kızarma ve tahriş meydana gelirse karınca yumurtası yağını kullanmayınız. Düzenli olarak kullandığında tüylerde azalmasını ve zamanla tüylerin yok olmasını sağlar. Ağda sonrasında cildiniz kızarmış veya tahriş olduysa yarım saat bekleyip ağda yapılan bölgelere yağı uygulayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir

Yumurta yağının etkisini göstermesi kişiden kişiye ve tüy yapısına göre değişmektedir. Örneğin siyah ve kalın telli tüylere sahipseniz tüylerin azalması için daha uzun süre kullanmanız gerekmektedir. Oysa ince ve koyu renkte tüyleri olanların sonuç alması daha kolay olacaktır. Yapılan araştırmalarda yaklaşık bir yıl her ağda ve epilasyon sonrasında kullanımda tüylerin %80 azalma olduğu görülmüştür. Bir kaç defa kullanarak ta etkisini görebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
karınca yumurtası yağı faydaları

Zararları ve Yan Etkileri

Karınca yumurtası yağı doğal bir ürün olduğundan kanıtlanmış bir yan etkisi yoktur. Cildiniz oldukça hassas ise ciltte kızarıklık, döküntü ve tahriş neden olabilir. Bu yağı alırken tamamen orijinal almasına dikkat ediniz. Günümüzde  karınca yumurtası yağı altında birçok yağ satılmaktadır. Bu nedenle alırken dış ambalajın arka kısmında bulunan içindekiler bölümünü okuyunuz. Sahte ürün Kullanımı nedeniyle ciltte;

  • Kabartma, döküntü ve kızarıklık,
  • Aşırı derecede kaşınma,
  • Yanma ve ağrı,
  • Kıl kökü iltihabına
  • Uygulandığı bölgede tüylenmeye neden olmaktadır.

Karınca Yumurtası Yağı Yüze Sürülür Mü?

Karınca yumurtası yağı doğal bir ürün olduğundan yüze de uygulanabilir. Ama dikkat etmeniz gereken göz altlarına ve göze temas etmemelidir. Yüzdeki tüyler daha ince olduğundan, yüzdeki tüylerden daha kısa sürede kurtulmak mümkün olacaktır.

Karınca Yumurtası Yağını Erkeklerde Kullanabilir mi?

Genellikle kadınların başlıca sorunu olarak bilinse de tüyler, erkekler içinde bazen kötü görüntü ye neden olmaktadır. Bu nedenle erkeklerde karınca yumurtası yağını düzenli olarak kullanabilir. Kadınlarda olduğu gibi tüyleri kökünden aldıktan sonra yağı cildinize masaj yaparak emilmesini sağlamalısınız. Bu işlemi erkeklerin daha fazla yapması gerekmektedir. Nedeniyse erkeklerin tüylerinin koyu siyah ve kalın telli olmasıdır. Bunun size bir avantajına vardır, kalın telli tüylere sahip olduğunuzdan gözenekler daha geniş olduğundan kıl köklerinin körelmesini sağlayıp tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Bebeklerde Kullanabilir miyiz?

6ayı geçmiş bebeklerimizin hassas ciltlerine uygulayabiliriz. Karınca yumurtası yağı doğal bir ürün olduğundan bebeğinize herhangi bir zararı olamayacaktır. Bebeklerin cildi oldukça yumuşak olduğundan daha erken nüfus olacaktır. Eski zamanlarda bebeklerin tüylerinin azalması için tüm vücuda uyguluyorlardı. Karınca yumurtası yağını bebeklikte kullanarak, büyüyünce çocuklarınızın daha az tüylü olmasını sağlayabilirsiniz.

Karınca yumurta yağı hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı ile güzel ve genç cilde sahip olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ayrıca, Retinol (A Vitamini) İçeren Tüm Kremler adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. hilal dedi ki:

    Tüy/kıl baş belası bir şey. Onlardan kurtulmak için neredeyse her yolu deniyoruz. Daha az zahmetli ve kolay kurtulmanın yollarından biri de karınca yumurtası yağı kullanmak. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullanmak istemiştim, ancak niyeyse gözüm yemedi. Şimdi de, bu sitede bu içeriği okuyunca daha da merak etmeye başladım. Acaba orijinal karınca yumurta yağını nereden bulabiliriz?