Reklamlar
Cilt Bakımı

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Reklamlar

Güneş lekeleri nasıl geçer, güneş lekeleri birçoğumuzun korkulu rüyası yazın tadını doyasıya çıkaramamamızın nedeni. Ancak artık bundan korkmanıza gerek çünkü vereceğim tarifeler ve yöntemler sayesinde kolayca güneş lekeleri nasıl geçer konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Yaz aylarında uzun süre güneşe maruz kalındığında güneş ışınları yüzünden cildimizin belli bölgelerinde güneş lekeleri oluşur. Biz bronzlaşıp güzelleşmek isterken hayallerimiz suya düşer. Bu nedenle ciltte oluşan güneş lekelerinin geçmesi için evde yapabileceğiniz maskeleri sizlerle paylaşacağız. İşte; Güneş lekeleri nasıl geçer

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Güneş lekeleri genellikle açık tenli kişilerde ilerleyen yaşlarda ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan güneş kremini sürmeyi unutmamalıyız. Güneş ışınlarının dik geldiği 12.00 – 15.00 saatleri arasında güneş kremi kullansak dahi bu saatlerde güneş lekeleri vücudumuzda oluşur. Güneş lekeleri cildimize yerleşiyor. Güneş lekeleri biz kadınların korkulu rüyası ancak sizlere vereceğim tarifler sayesinde zorlanmadan güneş lekeleri nasıl geçer konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Güneş lekeleriniz şayet çok belirgin ise vereceğim tarifler arasında soğan – sirke karışımı maske tarifini il olarak uygulamanızı tavsiye ederim. Hadi gelin bu güneş lekelerinden kurtulalım.

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer
Güneş Lekeleri

Karbonatlı Maske Tarifi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp, güneş lekelerinin üzerine uyguluyoruz. 5 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkıyoruz. Karbonatın ten açma etkisi sayesinde güneş lekelerinden kurtulmamız kola olacaktır.

Reklamlar

Kullanıcı olarak sizlere yorum yapacak olursam karbonatlı maske tarifi oldukça etkili bir yöntem. Yaz aylarında dışarı çıkmaya korkardım bu tarifi duymadan önce ancak artık bu maskeyi uygulayarak güneş ışınlarının cildime fazla zarar vermesini engelleyebiliyorum.

Karbonatlı Maske Tarifi
Karbonatlı Maske Tarifi

Maydanoz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • ½ Demet maydanoz
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 dilim limon

Hazırlanışı

Yarım demet maydanozu blenderden geçiriyoruz. Üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir dilim limon ekliyoruz ve bu karışımı yüzümüze uyguluyoruz. 30 dakika beklettikten sonra su ile yüzümüzü duruluyoruz. Haftada iki defa cildimize uygulayabiliriz. Limonun içindeki asit sayesinde güneş lekelerimizden daha kısa sürede kurtulmuş oluruz.

Maydanoz maskesi oldukça etkili maskeler arasında yer almaktadır. Kullanmanızı tavsiye ederim. Sadece yüzünüze değil vücudunuzda bulunan kararmış alanlara da uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra vermiş olduğum süre bitiminde o bölgeyi iyice durulayınız.

Maydanoz Maskesi Tarifi
Maydanoz Maskesi Tarifi

Yoğurt Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 yumurta akı
 • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
 • 3 damla limon suyu

Hazırlanışı

Bir yumurtanın akını köpürtene kadar çırpıyoruz ve üzerine bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ekleyip homojen hale getiriyoruz. Daha sonra üzerine üç damla limon suyu damlattıktan sonra güneş lekelerimizin üzerine masaj tekniğiyle uyguluyoruz. Maske yüzümüzde kuruyunca ıslak bir pamuk (ıslak mendil de olur) ile temizliyoruz. Yüzümüzün tamamen maskeden arınması için ılık su ile yüzümüzü yıkıyoruz. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamalıyız ve her maske arasında 15 gün ara vermeliyiz.

Reklamlar

Güneş lekelerini gidermek için yoğurt maskesi tarifini ilk olarak kullanabilirsiniz. Süzme yoğurt bile bulamazsanız bir tül ile kolayca yoğurdu süzme haline getirebilirsiniz. Unutmayın vermiş olduğum maskeleri bizzat uzun süredir kullanmaktayım kafanızda soru işareti olamadan uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi Tarifi
Yoğurt Maskesi Tarifi

Sirke Soğan Karışımı Maske Tarifi

Malzemeler

 • 1 orta boy soğan
 • Yarım çay bardağı elma sirkesi

Hazırlanışı

Bir adet orta boylarda soğanı suyunu çıkarıp arkasından yarım çay bardağı elma sirkesi ekliyoruz. Kabımızın içerisinde homojen hale gelen maskemizi yüzümüzde bulunan güneş lekelerine masaj yöntemiyle uyguluyoruz. 30 dakika beklettikten sonra bol su ile duruluyoruz. Haftada bir defa bu maskeyi uygulayabiliriz.

Güneş lekeleriniz eğer oldukça koyu halde ise bu maskeyi ilk olarak uygulamanızı tavsiye ederim. Uygulamadan önce ılık su ile cildinizi yumuşatıp uyguladığınızda etkisini daha hızlı ve kısa sürede görürsünüz.

Sirke Soğan Karışımı Maske Tarifi
Sirke Soğan Karışımı Maske Tarifi

Yukarıda vermiş olduğum maske tarifleri bizzat kendim tarafından uygulanan maske tarifidir. Ben kullanarak yüzümde oluşan güneş lekelerinin gitmesinde oldukça yararlı oldum. Sizlerde bu maske tariflerini kullanarak güneş lekelerinden kurtulabilir güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğumuz cilt maskeleri önerilerimize bakabilirsiniz. Unutmayın kadın güzeldir. Ancak bakımlı kadın daha güzeldir.

Bu konuda Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yumurta Akı Yüz Maskesi yazımızı da okumanızı öneririz.

Reklamlar

Bir Yorum

 1. Açık tenli biri olduğum için güneş lekelerim oldukça fazla sayıda. Yaz aylarında çok fazla güneşe maruz kalmaktan dolayı vücutta belirmeye başlıyor. Her ne kadar güneş kremi kullansam da güneş lekeleri yine de çıkıyor. Ama ben onlardan hiç rahatsız değilim, aksine çok doğal görünüyorlar. Yüzümde de az sayıda olduğu için benim için bir problem değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar
Başa dön tuşu