Karabuğday Diyeti Nasıl Yapılır?

22.04.2021
122
Karabuğday Diyeti Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Karabuğday diyeti ile kısa zamanda hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Karabuğday diyetini düzenli bir şekilde uygularsanız 2 haftada 10 kilo verebilirsiniz. Karabuğday diyeti nasıl yapılır, karabuğday diyet listesi gibi merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Karabuğday diyeti ile kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Karabuğdayın diyetlerinizde tercih ediliyor olmasının sebebi içeriğinin çok dolu olmasıdır. Eğer karabuğday ile düzenli bir diyet uygularsanız iki haftada 10 kiloya kadar verebilirsiniz. Karabuğday diyeti nasıl yapılır, karabuğday diyet listesi gibi merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Karabuğday diyeti yaptığını süre boyunca karabuğday lapası yemelisiniz. Ve bol bol su içmelisiniz. Uzmanlar yemek arasında su içilmemesi gerektiğini söylemektedir. Bu diyete devam ettiğiniz süre boyunca günde bir fincan çay ya da kahve içebilirsiniz. Kesinlikle alkol tüketilmemelidir. Ve yemeklerinizi akşam 6dan önce yemelisiniz. Ve yemekten sonra kefir içilmelidir. Hatta diyet boyunca her gün bir litre kefir içilmesi de faydalıdır. Fakat karabuğday diyetine başlamadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

Karabuğday diyetini yaparken çok acıkırsanız dayanamayacak duruma gelirseniz yatmadan önce maden suyu ile seyreltilmiş yarım bardak yoğurt içebilirsiniz. Karabuğday diyet listesinde yer alan meyvelerden biri de elmadır ve karabuğday diyeti ile uyumludur. Tabi ki sadece elma değil onun dışında diğer meyvelere de karabuğday diyeti devam ettiği sürece yer açılmalıdır. Karabuğday diyetine başlamadan önce temin etmeniz gereken besinler; karabuğday, yoğurt, taze veya kuru meyvelerdir. Diyet 14 gün yapılmalı ve sonra karabuğdaya vücudun alışmaması için vücut kesinlikle dinlendirilmelidir.

Örnek Bir Karabuğday Diyet Listesi

Karabuğday diyetini yapacak olan kişinin yaşı, cinsiyeti, metabolizması ve kronik hastalıkları dikkate alınarak liste hazırlanmalıdır. Bunun için bir diyetisyene ya da beslenme uzmanına danışmadan bu diyeti uygulamamalısınız.

Sabah

Sabah uyanınca yapmanız gereken 1 bardak suyun için yarım limonun suyunu karıştırıp içmektir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kahvaltı

Karabuğday lapası hazırlayıp üç kaşık kadar kahvaltıda tüketiniz.

Ara öğün

Karabuğday diyetinde ara öğünde bir fincan yeşil çay içmelisiniz. Ve 2 tane küçük boy salatalık yemelisiniz.

Öğle

Sabah hazırladığınız gibi karabuğday lapası hazırlayıp üç yemek kaşığı yemelisiniz.

Ara öğün

İkinci ara öğününüzde 2 tane küçük boy salatalık yiyebilir ve bir fincan yeşil çay içebilirsiniz. Ya da yarım kase yağsız yoğurt yiyebilirsiniz.

Akşam

Ana öğünlerde karabuğday lapası hazırlayıp üç yemek kaşığı yemelisiniz.

Ara Öğün

Üçüncü ara öğününüzde 1 fincan rezene veya papatya çayı içmelisiniz. Bunların yanında 2 tane küçük boy salatalık yiyebilirsiniz.

Karabuğday diyeti yaptığınız günlerde 1 ya da 2 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. 1 porsiyon az yağlı hatta yağsız yoğurt yiyebilirsiniz.

Karabuğday Diyetinin Yan Etkileri
Karabuğday Diyetinin Yan Etkileri

Karabuğday Diyetinin Yan Etkileri

Karabuğdaya karşı alerjiniz olabilir. Bu nedenle bu diyete başlamadan önce alerji testi yaptırmanızda ve doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Ve karabuğday diyeti kan şekerini düşürebildiği için doktorunuz tavsiye etmeyebilir.

Karabuğday diyetini uygulamadan önce özellikle şeker hastaları mutlaka doktorlarına danışmalıdır. Çünkü kan şekerini birden düşürebilmektedir. Doktorunuzun onayını almadan başlamamalı ve doktorunuzun talimatlarına uymalısınız. Aynı şekilde ameliyat olması gereken hastalar, herhangi bir sağlık problemi veya kronik rahatsızlığı olan hastalar, ciddi rahatsızlıkları olan kişiler mutlaka diyete başlamadan önce mutlaka doktora giderek başlayıp başlamaması konusunda bilgi almalıdır.

Karabuğday Diyeti Kaç Gün Uygulanmalıdır?

Karabuğday diyetinin ne kadar süre ile uygulanacağı kişinin durumuna ve metabolizmasının çalışmasına göre belirlenir. Eğer kişi çok kolay bir şekilde kilo veriyorsa yani metabolizması hızlı çalışıyorsa haftada bir uygulamaları yeterlidir. Fakat metabolizması yavaş çalışan kişilerin karabuğday diyetini 2 hafta uygulamaları sonucunda daha iyi sonuç alınacaktır. Karabuğday diyetinin 15 günden fazla uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Karabuğdayın Sağlığa Faydaları

  • Karabuğday tırnak ve saçları kuvvetlendirir.
  • Cildi besleyerek yaşlanmanın yavaşlamasını sağlar.
  • Karabuğday karaciğeri temizler.
  • Karabuğday yüksek tansiyonu düşürme de etkilidir.
  • Karabuğday yüksek kolesterolü azaltır.
  • Hafızayı güçlendirir.
  • Kemiklerin güçlenmesini sağlar.
  • Karabuğday beynin daha iyi çalışmasına katkıda bulunur.

Karabuğday Diyetinin Artıları Nelerdir?

Karabuğday diyeti ile 10 gün kadar kısa bir zamanda kilo vermenize katkı sağlar. Karabuğdayın tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de kolay bulabilmesi ve sağlıklı olmasıdır. Sağlığa katkı sağlamaktadır. Karabuğday diyetinin etkili olması için diyet ile birlikte hareket etmeniz ve egzersiz yapmanız çok önemlidir. Karabuğday diyetini uygularken kefir tüketmenizde sağlığınız açısından çok faydalı olacaktır.

Karabuğday Diyeti Yapanların Tavsiyeleri
Karabuğday Diyeti Yapanların Tavsiyeleri

Karabuğday Diyeti Yapanların Tavsiyeleri

Karabuğday diyetini uygulayan kişiler bu diyet ile beslenme alışkanlıklarının düzenlendiğini ve kilo almadıklarını söylemişlerdir. Kilo vermek isteyen kişiler bu diyet ile istediklerini kiloya düştüklerini belirtmişlerdir. Fakat dikkat etmeniz gereken karabuğday diyetine başlamadan önce doktorunuza danışmak tavsiyelerini dikkate almaktır. Ayrıca doktorunuzun size verdiği diyet listesini uygulamaya çalışmalısınız. Kısa bir zaman içinde etkili bir sonuç alacağınızı diyeti uygulayan kişiler söylemektedir.

Karabuğday diyeti yapan kişilerin bazıları da karabuğdayları sabah saatlerinde yağsız süt tükettiklerini akşam da bal ile birlikte tükettiklerini söylemişlerdir. Ve böylece daha sağlıklı sonuçlar elde etmişlerdir. Bu diyeti sadece kadınlar değil erkeklerde uygulamaktadır. Bu diyeti uygulayarak karın bölgesindeki yağlardan kurtulduklarını söyleyen erkeklerinde sayısı oldukça fazladır. Sosyal medyada da karabuğday diyeti ile kilo veren birçok ünlü vardır. Bu diyeti tavsiye etmekte ve faydalarından bahsetmektedirler. Bu tavsiyelere internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazımızda karabuğday diyeti naısl yapılır, karabuğdayın faydaları nelerdir, karabuğday diyetinin yan etkileri ve karabuğday diyeti listelerini verdik. Ve özellikle bazı kişilere karabuğdayın yan etki gösterebileceğini bu yüzden de doktorunuza danışmadan kullanmamanız gerektiğini belirttik. Önerimizi dikkate almadan diyetinize başlamamanız en sağlıklısı olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

Sizler için faydalı olabilecek bir diyet listesi paylaştık. Eğer yazımız ve diyet listemizden memnun kaldıysanız ya da beğendiyseniz bir diğer diyet konulu yazımız olan Sıkı Diyet Listesi yazısını da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.