Midyesi En Lezzetli 10 Yer

15.08.2016
415
Midyesi En Lezzetli 10 Yer
Modelistlik Kursu

Midye ülkenin dört bir yanında sevilerek tüketilen besinlerden biri. Özellikle İzmir ve İstanbul’da bolca alıcı bulunan midyenin en lezzetli hali ile sunulduğu seyyar ve restoranlar da yine bu bölgelerde fazlaca bulunuyor.

Midyesi En Lezzetli 10 Yer
Midyesi En Lezzetli 10 Yer

Tarabya Kıyı Restoran

Birçok ünlü müdavimi bulunan Kıyı Restoran İstanbul Tarabya’da bulunuyor. Kırk yılı aşkın süredir hizmet veren restoranda bol kuş üzümlü ve fıstıklı midye dolmalar en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Midyeyi denemek için Tarabya’daki Kıyı restorana uğrayıp bu vazgeçilmez lezzetin tadına varabilirsiniz.

Midyeci Hikmet

İstanbul’da oldukça popüler olan midyeci Hikmet özellikle liselilerin en uğrak mekanlarından biri. Ucuz ve lezzetli midyenin tadına doyamayacağınız gibi İstiklal Caddesi’nin renkli dünyasının da içine dalabilirsiniz.

İstanbul Foça Restoran

Midye konusunda İstanbul ve İzmir adeta yarış halinde. Foça restoranda satılan midyeler müşterilerin favorilerinden. Her gün taze olarak satın alınan midyeler ustalar tarafından özenle pişiriliyor ve midyelerin lezzetlerini de buradan aldığı söyleniyor. Foça restoranın başka şubesi bulunmazken müdavimleri arasında ünlü sanatçı ve sporcular da var.

Midyeci Eşref

İstanbul Silivri’de seyyar bir tezgahı bulunan midyeci Eşref özellikle ilkbahar aylarından itibaren en lezzetli midyeleri müşterilerine sunuyor. Midyenin içindeki harika baharat karışımlı pilav nedeni ile midye dolmaların tadına bakanlar adeta büyüleniyor. Midyeci Eşref’in kendi deyimi ile sonbahar ve kış aylarında midyelerin güçsüzleşmesi nedeni ile tadında bazı eksilmeler olsa da yaz aylarında mutlaka Silivri’de bulunan Midyeci Eşref’in tezgahını ziyaret etmek de fayda var.

Ayvalık Nesos Restoran

Ayvalık Cunda adasında bulunan Nesos restoran midyeleri ile ön plana çıkan adreslerden biri. Farklı malzemeler ile hazırlanan farklı midye dolma çeşitleri ile müşterileri şaşırtan restoranda tereyağlı ve kaşar içerikli midye dolmalar en sevilen ürünler arasında yer alıyor. Yolunuz Cunda’ya düşerse bu farklı lezzetleri tatmak için mutlaka Nesos Restorana uğrayın.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İzmir Ve Çeşmede Seyyar Şakir

Seyyar Şakir eski dönemlerden beri midyecilik yapan Mardinli bir babanın çocuğu. Kış aylarında İzmir’de yaz aylarında ise Çeşmede hizmet veren Şakir, sipariş üzerine midyelere ekleme ve çıkarmalar yapabiliyor. Annesi tarafından pişirilen leziz midyelere telefon aracılığı ile ulaşmak da mümkün.

Etiler Midyecisi Mercan

Eski yıllardan beri hizmet veren Mercan birçok ünlü ismin uğrak mekanlarından. Günlük olarak satın alınan midyeler Mercan’ın usta ekibi tarafından lezzetlendiriliyor ve vazgeçilmez tatlar ortaya çıkıyor.

İzmir Kemal’in Yeri

Özel soslu ızgara midyesi ile ünlü olan ve Alsancak’ta bulunan Kemal’in yeri üç ortak tarafından işletiliyor. Midye spesiyalleri ile ön plana çıkan mekanda midye dolması dışında birçok farklı midye çeşidi de denemesi gereken lezzetler arasında yerini alıyor.

Hayrettin Beş Şarküteri Midyeleri

Günlük olarak mekanın dalgıçları tarafından çıkarılan midyeler Hayrettin Beş Şarküteri’de uzun yıllardır müşterilerin hizmetine sunuluyor. Son derece hijyenik koşullarda çalışılan mekanı diğerlerin ayıran bir diğer özellik de bu. Midye dolmalardaki baharatlı tat ile midye severlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.

Şampiyon’un Midyeleri

Günlük olarak Kavak’tan alınan midyeler özenle pişirilip müşteriye sunuluyor. Beyoğlu’ndaki merkezi dışında İstanbul genelinde şubeleri de bulunan Şampiyon gece geç saatlere kadar hizmet veriyor ve midye severleri ağırlıyor. Bunun yanı sıra birçok ünlünün de midye yemek için tercih ettiği bilinen mekan müdavimleri için vazgeçilmez. Midyenin lezzeti aynı zamanda işletmenin sahibi olan Galip Tokgöz’ün ellerinden geliyor. Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin Şampiyon’un müdavimleri arasında yer aldığı da biliniyor.

Midyesi En Lezzetli 10 Yer yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kahvaltısı En Lezzetli 6 İl adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.