Ankara’da En İyi 10 Kahve Mekanları

02.08.2016
394
Ankara’da En İyi 10 Kahve Mekanları
Modelistlik Kursu

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan ve ülkemizin kalbi olarak da adlandırılan Ankara ‘da kahvenin tadı bir başkadır. Onlarca kahve mekanlarının içerisinde yer alan bazı mekanlar ise hem kahvelerinin lezzeti hem de hoş ortamı ile dikkatleri çekmektedir. Bu tür kaliteli kahve içme mekanlarına bazı örnekler verilebilmektedir.

Kahve Mekanları
Kahve Mekanları

Grano Coffee & Sandwiches

Ankara’nın sakin bölgelerinden birisinde olan Grano, ufak bir mekan olmasına rağmen özellikle kahveleri ve sandviçleri ile ünlüdür. Aşti’ye ortalama 5 dakikalık bir mesafede bulunan Grano’da son zamanların popüler kahve pişirme tekniklerinden birisi olan Chemex usulü kahvenin mutlaka denenmesi gereklidir.

Arabica Coffee House

Tepe Prime’de açılan ve bugün kendisine pek çok hayran edinen Arabica Coffee House, şehir merkezine olan uzaklığına rağmen kahvenin en güzel filtrelenme yöntemlerinden birisi olan Hario V60 ile hazırladığı enfes kahveleri müşterilerine sunmaktadır.

Eagles Coffee

Ankara’da yer alan Eagles Coffee özellikle Macchiato’su ile ünlü kahve mekanlarından birisidir. Fiyatlar diğer kahve mekanlarına nazaran yüksek olsa da içilen kahvelerin tadı da bir başkadır.

Kraz Coffee Shop

Ankara’da son yıllarda açılan kahvecilerden birisi olan Kraz Coffee Shop’un en bilinen özelliği İstanbul’un en meşhur Petra kahvelerini satmasıdır. Latte çeşitleri konusunda da oldukça başarılı olan mekan Ankara’da denenmesi gereken yerlerdendir.

Coffee Lab

Balgat’ta bulunan Coffee Lab en çok da kahve konusunda farklı tatlar arayanların uğrayabileceği mekanlardandır. Mekanın özel ürünlerinden birisi olan London Fog Latte’si Latte ve Earl Grey’in bir araya gelmesi ile yapılan ve oldukça leziz olan bir kahvedir. Fiyatlar konusunda ise ortalamanın biraz üstünde kalan mekanda fiyat ve performans açısından memnun kalınacağı söylenebilmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

F451 Brew

Sevimli ve küçük bir ortamı bulunan F451 Brew bir yandan kahve yudumlanırken bir yandan da kitap okunabilecek kadar rahat bir mekandır. F451 Brew’in en ünlü kahvelerinin arasında ise Cold Brew ve İced Mocha yer almaktadır.

Lungo Espresso Bar

F451 Brew’e benzer şekilde ufak bir dükkan olan Lungo Espresso Bar’da lezzetli kahvelerin tadına bakabilmek mümkün olmaktadır. Tunalı’ya yolu düşenlerin en azından bir kere ziyaret etmeleri gereken mekanlardandır. Lungo Espresso Bar’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise rakip kahve mekanlarına göre oldukça düşük olan kahve fiyatlarıdır. Bu yüzden hem kahve içmek isteyen hem de az hesap ödemeyi düşünenlerin tercih edebileceği nadir kahve içme yerlerindendir.

Coffeemania Boutique

Kahve konusunda satışını gerçekleştirdiği başarılı ürünlerinin yanında dünya mutfağının da en seçkin ürünlerini sunan Coffeemania Boutique’da damlatarak demleme yöntemi ile hazırlanan kahvelerin tadını Ankara’da sadece burada alabilmek mümkündür.

Flavor House

Kahveleri ile ünlü olan Flavor House’da, her sabah taze çıkan kurabiyeleri, kekleri, simitleri ve poğaçaları tadabilme imkanı bulunmaktadır. Yanına sıcak ve ufak kurabiyeler koyularak müşterilere servis edilen fındıklı menengiç kahvesinin ise hem Ankara’da hem de diğer illerde pek çok hayranı vardır. Mekanda ayrıca ufak bir kütüphane de mevcuttur ve dileyen müşteriler burada bir yandan kitap okurken bir yandan da kahvelerini yudumlayabilmektedirler.

Tahta Kale Kahve Evi

Ankara’da bulunan Hamamönü’nde yer alan Tahta Kale Kahve Evi, otantik bir havaya sahip olan nadir kahve mekanlarına örnek olarak verilebilmektedir. Kaliteli ve bakır cezveler içerisinde pişirilerek müşterilerin hizmetine sunulan kahvelerin tadı ise içen herkesin damağında kalmaktadır.

Ankara’da En İyi 10 Kahve Mekanları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Ankara’da yaşıyorsanız ya da Ankara’yı ziyaret ediyorsanız, Ankara’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.