2023 Yılının En iyi Hosting Firmaları – En iyi 5 hosting firması

22.12.2021
303
2023 Yılının En iyi Hosting Firmaları – En iyi 5 hosting firması
Modelistlik Kursu

En iyi hosting firmaları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı detayları anlatacağız ve bu detayları anlatırken size doğru tercih yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız.

en iyi hosting firmaları

Hosting firmalarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Sizin için hosting seçiminde ne önemlidir? Destek? Hız? Sürdürülebilirlik? Performans? Kalite? Ne arıyorsunuz? İşte tam da bu kriterler önderliğinde hosting hizmeti alacağımız zaman neleri kontrol etmemiz gerektiğine değineceğiz.

Vergi veren bir şirket olmasına dikkat edin

Neden vergi veren bir şirket olmasına dikkat etmelisiniz? Öncelikle vergi veren şirketlerin güvenilirliği ön plandadır. Şirkettir, denetlenmekte olup belirli bir kadro ile hizmet vermektedirler.

7/24 Destek verebilen firmaları tercih edin

Hosting destek hizmeti ile alakalı o kadar da abartma diyebilirsiniz belki ama bunu örneklerle açıklayalım… Mesela siteniz günlük 1000 TL kazanıyor olsun (24 saatlik süre) bu durumda siteniz firmanın mesai saatleri dışında destek veremeyeceği bir anda sorun yaşasa ve siz bu durumdan ötürü maddi kayıp yaşasanız hoşunuza gitmez diye düşünüyorum.

Bir örnek daha vereyim; E-Ticaret siteniz var ve internet üzerinden satış yapıyorsunuz. Belki de günlük cironuz 10 bin TL veya üzerinde! Bu durumda siz sürekli ziyaret edilen bir e-ticaret sitesisiniz ve müşteriniz sitenize erişemedi. Bu hem size para kaybettirir hem de güven kaybettirir. Erişim problemi olan bir internet sitesine kimse kredi kartı bilgisini girerek alışveriş yapmak istemez.

Müşteri odaklı firma tercih edin

Hosting hizmeti veren firmaları araştırırken bu yazdığım kısma katılacağınızı düşünüyorum. Diyelim ki, internet sitesinden, hosting veya sunucudan anlayan birisi değilsiniz. Fakat yazım yeteneğiniz var ve bunu değerlendirmek istiyorsunuz. Yahut ticari bir işletmeniz var ama satışlarınızı İnternet platformlarına taşımak istiyorsunuz. Böyle durumlarda hosting hizmeti alacağınız firmanın size bazı teknik konularda görevi olmasa bile destek olmasını bekleyebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Başıma gelen bir örnek ile durumu özetleyeyim; Bu sektöre ilk girdiğim dönemlerde adını vermeyeceğim bir firmadan sunucu kiraladım. Aylık 200 küsür ödeme yapıyorum. Bana bilgileri verdiler, sanal sunucu kurulumu yapın dediler! Ha? Afbuyur? Sanal sunucu nasıl kurulur ki? Bilmediğim bir şey sonuçta! Sanal sunucu kurulumu resimli anlatım veya videolara baktım ama sonuç elde edemeyince rica minnet itekleyerek sunucuyu kurdurduk ama ne çektik ben bilirim 🙂

Bir diğer örnekte de sınırsız WordPress hosting paketi aldım. Nasılsa bütün sitelerimi WordPress üzerinden tasarlıyorum bari WordPress hosting hizmeti veren bir firma üzerinden işlerimi yürüteyim istedim. Hadi WordPress kurulumu nasıl yapılır biliyorum. FTP hosting anlıyorum ama tema aldığım firma cPanel üzerinde falanca ayarı şöyle yapın dedi. Ben yine kaldım! O vakitler bilmiyorum. Hem para ödüyorum hem bilgisizim ama içerik üretme sorunum yok. Yine eşten dosttan rica ederek bilgileri paylaşıp cPanel ayarları yaparak tema kullanımını sağlayabilmiştim.

 

En iyi 5 Hosting firması

Hosting firması seçerken dikkat edilmesi gerekenleri yukarıda uzun uzun anlattık. Şimdi sıra fiyat/performans ve müşteri odaklı firmaları seçmeye
geldi. Öncelikle belirttiğimiz bütün firmalarda alan adı kaydı yapılabilmektedir.

 

En Çok Önerilen Hosting Firması / Hostixo

 

 

Hostixo, hosting çeşitliliği açısından en geniş yelpazeye sahip firmalardan biridir. Henüz çok fazla bilinmiyor olsa da vergisini veren ve güçlü bir kadroya sahip olan, sektörde her alandan müşterisi olan genç bir firmadır. Hosting Paketleri arasında ekonomik, limitsiz, kurumsal, WordPress ve windows hosting hizmeti sunmaktalar. Hostixo, Bayi Hosting seçenekleri ile birden fazla İnternet sitesi yöneten kişilere veya firmalara 100 siteye kadar barınma imkanı vermekteler. Alan adı barındırma, sunucu kiralama modelleri de yine sundukları hizmetler arasında yer almaktadır.

Sosyola.com Hosting Sponsoru Hostixo firmasıdır. 2 yıllık kullanıcı deneyimim sırasında hiç sorun yaşamamış olmam tesadüf olamaz. En küçük teknik konularda dahi hızlıca dönüş yapılması mutluluk verici bir durum. Şayet aklınızda hosting konusunda belirsizlikler varsa deneyim elde etmek ve firma yetkilileri ile tanışarak yardım almak isteyebilirsiniz.

Hostixo’da Hangi Hizmetler Mevcut?

En iyi hosting firmaları seçerken seçimleriniz arasında Hostixo firmasını da bulundurabilirsiniz. Ancak bu hosting firmasında hangi hizmetlerin olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yüzden burada biraz bu konuya değinmek istiyoruz. Hostixo’da birbirinden farklı birçok hizmet bizleri karşılıyor. Bu hizmetler arasında alan adı satın almadan tutun reseller hosting paketlerine kadar birçok farklı seçenek bulunuyor. Hostixo’da bulunan hizmetlerden bazıları aşağıdaki şekilde oluşuyor.

WordPress Hosting Paketleri

Hostixo hosting, müşterilerine birçok farklı WordPress hosting paketi sunuyor. WordPress hosting paketi, sizin de bileceğiniz üzere WordPress web sitesine sahip olanlar için oldukça önemli. Çünkü bu hosting paketleri WordPress siteler için özel olarak hazırlanıyor.

Yani bu paketler sayesinde WordPress sitenizi daha performanslı ve sağlıklı şekilde kullanabiliyorsunuz. İşte Hostixo’da müşterilerine oldukça uygun fiyatlı birçok WordPress hosting paketi sunuyor. Böylece bu paketlerden birisini seçerek web sitenizi hızlı şekilde yayınlamaya başlayabiliyorsunuz.

SSL Sertifikaları

Hostixo’da karşımıza çıkan bir diğer hizmet SSL sertifikası. SSL sertifikasının özellikle e-ticaret web siteleri için çok önemli olduğu tartışılmaz bir gerçek. Çünkü bu sertifika ziyaretçilerin web sitenizde daha güvenli şekilde dolaşmalarına olanak tanıyor.

Yani kullanıcılar SSL sertifikası bulunmayan bir siteden alışveriş yapmak istemeyebilirler. Bunun sebebi de tabii ki kart bilgilerini o sitede kullanmak istememelerinden kaynaklanıyor. İşte Hostixo’dan SSL sertifikası alarak sitenizi daha güvenli bir hale getirebiliyorsunuz.

Üstelik Hostixo’da Standart SSL sertifikasının yanı sıra Comodo SSL, Rapid SSL ve Wildcard SSL sertifikası seçenekleri de bulunuyor. Böylelikle ihtiyacınız olan SSL sertifikasını Hostixo üzerinden satın alabiliyorsunuz.

Alan Adı Kaydı ve Alan Adı Transferi

Bir web sitesi oluştururken siteniz için bir domain yani alan adı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonrada bu alan adını satın almanız gerekiyor. İşte bu noktada satın alacağınız alan adının başkası tarafından satın alınmamış olması gerekiyor. Aksi takdirde doğal olarak o alan adını satın alamayabiliyorsunuz.

Web siteniz için doğru bir alan adı belirledikten sonra Hostixo üzerinden o alan adını kontrol ederek satın alabiliyorsunuz. Yani almak istediğiniz alan adı boştaysa Hostixo üzerinden satın alabilirsiniz. Üstelik daha önce almış olduğunuz bir alan adı varsa, o alan adını Hostixo’ya taşıyabiliyorsunuz. Kısacası Hostixo’dan hosting ve SSL sertifikasının yanı sıra alan adı satın alma işlemi de yapılabiliyor.

Reseller Hosting

Reseller hosting yani tabiri caizse bayi hosting, Hostixo üzerinden satın alınabiliyor. Hostixo üzerinden güçlü SSD Windows bayi hosting gibi farklı hizmetlerde satın alabiliyorsunuz. Ayrıca Hostixo’da Linux Reseller ve Windows Reseller olmak üzere 2 farklı reseller hosting çeşidi bulunuyor. Üstelik bu reseller paketleri genel olarak oldukça güçlü özelliklerle karşımıza çıkıyor.

Örneğin, Linux Reseller paketlerinin hepsinde sınırsız SSD disk, sınırsız mysql, sınırsız trafik ve sınırsız email özelliği bulunuyor. Böylece bu bayi paketlerinden istediğinizi rahatlıkla tercih edebiliyorsunuz. Bu kısımda son olarak, tüm Hostixo reseller hosting paketlerinde ücretsiz SSL sertifikası gibi bazı ekstra önemli avantajlarında bulunduğunu belirtelim.

cPanel Lisansı ve Diğer Lisans Seçenekleri

Hostixo’da yer alan birçok hizmetten sizler için kısaca bahsetmeye çalıştık. Ancak Hostixo’da bulunan hizmetler bunlarla kalmıyor. Hostixo üzerinden cPanel lisansı, LiteSpeed lisansı, Directadmin lisansı dahil olmak üzere birçok farklı lisans satın alabiliyorsunuz.

Ayrıca bu lisansların bazılarında karşınıza birçok farklı paket seçeneği çıkıyor. Örneğin, Hostixo’dan cPanel lisansı almak istediğinizde karşınıza birçok cloud(sanal sunucu) ve metal(fiziksel sunucu) cPanel lisans paketleri çıkıyor.

Bu kısımda son olarak lisanslarında diğer hizmetlerdeki gibi oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıktığını belirtelim. Yani Hostixo’dan oldukça uygun fiyatlarla cPanel lisansı ve CloudLinux lisansı dahil birçok farklı lisans paketi satın alabiliyorsunuz.

Hostixo müşteri yorumlarını ve paketlerini aşağıdaki butonlardan inceleyebilirsiniz.

[button color=”primary” size=”small” link=”https://hostadvice.com/hosting-company/hostixo-com-reviews/?lang%5B0%5D=en&lang%5B1%5D=tr#user-reviewstm_source=hostixo.com” icon=”” target=”true” nofollow=”true”]Müşteri Yorumları[/button]

[button color=”primary” size=”small” link=”https://www.hostixo.com” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]Hosting Paketleri[/button]

 

Özkula

Özkula Hosting firmasını hala bilmiyorsanız, en azından tanışmak ve bilgi almak için firmayı arayın. Özkula hosting en iyi hosting firmaları arasında hız konusunda en iddialı firmalar arasında yer alıyor. Site açılış hızları uygun fiyatlı hosting paketleri testlerinde bile maksimum performans gösteriyor. Bu demek oluyor ki ucuz hosting paketi alsanız bile performans anlamında asla kötü bir deneyim yaşamayacaksınız. Veridyen Hosting firmasının bu özelliği diğer firmaları da kalite anlamında tetiklemeye yeter.

 

SiteGround

SiteGround, en iyi hosting firmaları arasında bu sektördeki eski, köklü ve kaliteli firmalardan biri. Hatta bizim listemizin tepesinde yer almayı hak ediyorlar. SiteGround WordPress Hosting, Linux Hosting, Windows Hosting, Kurumsal Hosting, E-Mail Hosting gibi host çeşitlerinden faydalanabiliyorsunuz. Yıllık fiyat – performans değerlendirmesinde bu açıdan da öne çıkabilir. Başarı çizgilerini bozmadıkları için de ayrıca ekiplerini  tebrik ediyoruz.

 

Vargonen

vargonen hosting

Vargonen Hosting en iyi hosting firmaları arasında çeşitliliği fazla olan firmalardan biridir. Sınırsız Hosting, WordPress Hosting, Bayi Hosting, Kurumsal hosting başlıklarında hosting hizmetleri sunmaktadırlar. Piyasada birçok İnternet sitesi yöneticisi Vargonen ile güven içerisinde çalışmaktadır. Fiyat/Performans değerlendirmesinde öne çıkan başlıca firmalar arasında yer alır. Destek hizmetleri gelişmiştir. 7/24 destek alabileceğiniz profesyonel firmalardan biridir.

Natro Hosting

natro hosting

Natro, en iyi hosting firmaları arasında sektörün eski firmalarından biridir. Alan adı kayıt işlemleri, hosting, sunucu çözümleri ile kurumsal tarafta birçok firmanın tercihidir. Örneğin yukarıda belirttiğimiz firmalar wordpress hosting için sınırsız paketler sunsa da Natro’da böyle bir hizmet yoktur. En geniş paketi 5 site ile sınırlıdır. Paket seçenekleri konusunda dar bir alanda kalması sebebiyle listemizin 4 numarasında yer bulabilmiştir.
Ancak Natro’nun yabancı firmaya devrinden sonra oluşan memnuniyetsizlikleri de görmekteyiz. Bundan dolayı yakında listemizi güncellediğimizde bu durumlardan dolayı liste dışı bırakabiliriz.

Fibu Hosting

Fibu Hosting sektörde çok fazla bilinmiyor. Fakat Hosting hizmetleri konusunda 10 yıllık bir deneyime sahipler. Hosting çözümleri konusunda özellikle data center hizmetleri vermekteler. Hosting paketleri konusunda çok fazla çeşitlilik sunmasalar da hizmet kalitesi olarak tercih edilmeyi hak ediyorlar.

7/24 hizmet veren altyapıları olduğu gibi, bilmediğiniz hosting veya cpanel gibi konularda da ayrıntılı olarak destek vermektedirler. Sunucu konularında da yine destek çözümleri sunmaktadırlar.

Fibu Hosting, firma hizmetlerinin tanıtımı için sponsor hosting hizmeti vererek ilk yıl ücretsiz wordpress hosting hizmeti veriyorlar. R10.net webmaster platformunda R10 üyelerine özel olarak sunulmaktadır.

Daha önce hazırlamış olduğumuz VPS Nedir başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

 

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Gurkan dedi ki:

  Cok yardimci bi yazi olmus tesekkurler. Listedeki neredeyse butun hosting firmalariyla calistim ancak GoFastHost gibisini gormedim. 7/24 aninda canli destek hostla alakasi olmayan, sitemle alakali sorunlari bile aninda cozduler. Kuruculari Turk olan avrupa merkezli bi firma, Turkiye pazarina yeni girmisler ve 1 EUR = 1 TL sabitledikleri icin fiyatlari cok iyi suanda. Ben Managed Cloud Hostingi kullaniyorum, 1 sn altinda aciliyor butun barinan sitelerim. Diger hosting firmalarinda 2 sn ile 5 sn arasinda bazen 10 sn degisiyordu. Umarim GoFastHost u inceleyip listenize eklersiniz 🙂

  1. Aykut Özcan dedi ki:

   Merhaba Gürkan Bey,

   Belli periyotlarla içeriğimizi güncelliyoruz. Son zamanlarda yaşanan siber saldırılarda bazı hosting firmalarının ciddi zaafiyet gösterdiğini gördük. Bu sebeple acele etmiyoruz. Liste yeniden revize edilecektir.