Ovadril Losyon Nasıl Kullanılır?

23.12.2019
600
Ovadril Losyon Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Ovadril losyon genel olarak kaşıntı, şişlik, kızarıklık ve cilt tahrişleri ile ilgili rahatsızlıklar için kullanılan güçlü bir ilaçtır. Peki Ovadril losyon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyor musunuz? O zaman yazımızı okumalısınız.

Ovadril Losyon Krem Nedir?

Bu ilaç genel olarak küçük yanıklar, kesikler, sıyrıklar, anüs çatlakları, güneş yanığı, böcek ısırıkları, göğüs ucu çatlakları, alerjik reaksiyonlar, pişik, küçük cilt tahrişleri veya zehirli sarmaşık, zehirli meşe, ısırgan otu veya zehirli bitkilerden kaynaklanan döküntüler, kaşıntı ve ağrıyı gidermek için kullanılır.

Bu krem genel olarak antihistaminikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Kaşıntıya neden olan belirli bir doğal maddenin (histamin) etkilerini bloke ederek çalışır. Bu ürün ayrıca kuru cilt, veya sızıntı gibi semptomları hafifletmeye yardımcı olabilecek başka bileşenler (allantoin, çinko asetat gibi cilt koruyucuları) içerebilir. 

Ovadril Losyon Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü kullanmadan önce, mutlaka prospektüsünü okuyunuz. Bu ilacın içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. 
  • Bu ilacı kullanmadan önce, su çiçeği, kızamık gibi bir hastalığınız varsa mutlaka bu bilgiyi doktorunuzla paylaşınız.
  • Çok olası olmasa da, bu ilacın kanınıza emilmesi mümkündür. Bu ilacı cildin geniş bölgelerinde (özellikle hasarlı bölgelerde) uzun süre kullanan çocuklar, özellikle de ağızdan alınan veya cilde uygulanan difenhidramin ürünlerini kullanıyorlarsa daha yüksek risk altında olabilirler. Bu ürünü kullanırken gözlerin kızarması, yüz kızarması, zihinsel değişiklikler ya da ruh hali değişiklikleri (halüsinasyonlar, olağandışı heyecan, karışıklık gibi), yürüme zorluğu, idrara çıkma zorluğu gibi ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal ilacı kullanmayı bırakınız ve doktorunuza söyleyiniz.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Bu dönemde mutlaka bu kremi doktor kontrolünde kullanınız.
  • Bu ilaç anne sütüne geçebilir. Emzirmeden önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Ovadril Losyon Cilde Faydaları

Bu krem ciltteki kaşıntıyı, kızarıklığı, şişliği, ağrıyı, acıyı, güneş yanıklarını, böcek ısırıklarını, arı sokmasını, küçük yanıkları, sıyrıkları, kesikleri, göğüs ucu çatlakları, anüs çatlakları, alerjik reaksiyonlar, pişik, tahrişleri, ısırgan otu ve zehirli bitki tahrişleri gibi rahatsızlıkları iyileştirir.

Ovadril Losyon Kullanım Alanları

Bu krem küçük yanıklar, kesikler, sıyrıklar, anüs çatlakları, güneş yanığı, böcek ısırıkları, göğüs ucu çatlakları, alerjik reaksiyonlar, pişik, küçük cilt tahrişleri veya zehirli sarmaşık, zehirli meşe, ısırgan otu veya zehirli bitkilerden kaynaklanan döküntüler, kaşıntı ve ağrı için endikedir.

Ovadril Losyon Yorumları

“kızlar doktor oglumun isilikleri için ovadril losyon vermişti .geçenlerde elime aldım baktım içindeki maddelere çinko oksit yazıyordu forumdada okumuştum çinko oksitin cilde faydalı oldugunu iki tane daha madde var içinde onlarıda araştırdım biri kaşıntı kızarıklıgı geçiriyor diğeride cilde hafif bir uyuşma hissi veriyor .neyse cildimi akşam temizledim uzun zamandır garnierin peling ini kullanıyorum .sonra ovadrili sürdüm yüzüme heryeri bembeyaz yaptım .yaklaşık 1 saat falan oyalandım evde sonra yıkadım .allah alllah çok şaşırdım yüzüm yumuşacıkolmuş elimi sürüyorum valla oğlumun poposu gibi olmuş azcıkta rengim açılmış gibi geldi ama psikolojiktir diye onu çok fazla umursamadım bir süre kullanayım bunu size yazıcam .inşallah iyi gelir cildime kızarıklık falan geçirir diyor ya aklıma benim lekelerimide geçirirmi diye düşündüm bakalım bişey olmaz kullanmamdan çünkü ben her gün bunu oğlumun sırtına boynuna sürüyordm yazın”

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

“Tahliller bakıldı çok şükür temiz çıktı kaşıntı kremi verdi doktor ovadril diye Sagolun kızlar”

“Çok geçmiş olsun canım benim bebeğimde aynıso olsu biobaby krem pişiğe iiyi geldi biz her gün yıksdık suyun içini mısır nişastası dök biraz bebeğini suda beklet bize iyi geliyo sabun kullanma sakın csnım bize doktor ovadril diye bi krem daha vermişti kaşıntı için ama 5-6 aylıkdı kızım senin bebiş daha küçükmüş doktoruns bi sor istersen inşaAllah enkısa zamanda geçer.”

“Vazelins güvenemiyorum yağlı ya daha çok çıkarmasından korkuyorum ovadril iyi gelir diyorlar ama recetesizse ondan alırım gidip, krem isimleri özellikle istiyorum ki eczane baya uzakta bize boşuna gitmis olmak istemiyorum elimde biseyler olsun en azından”

Ovadril Losyon Eşdeğeri

Difestol Jel, Kaladryl Losyon, K-Fenidex Jel, Nolerji Jel, Solerat Jel, Stiderm Jel, Stilex Jel ve Tanol Losyon bu ürünün eşdeğerleridir.

Ovadril Losyon Kullanım Şekli

Bu ilacı sadece doktorunuzun belirttiği şekilde cilt üzerinde kullanın. Prospektüs ya da reçetede yazan herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorun. Bazı ürünlerin kullanılmadan önce iyice çalkalanması gerekebilir.

Uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi sabun ve su ile temizleyin. Yavaşça kurulayın. Etkilenen bölgeye belirtildiği şekilde kremi uygulayın. Günde genellikle günde 3 defadan fazla uygulamayın. Tedavi edilen bölge elleriniz değilse, kullanımdan hemen önce ve hemen sonra ellerinizi yıkayın.

Bu kremi, vücudun geniş bölgelerinde kullanmayın veya doktorunuzun size söylediğinden daha sık kullanmayın. Bu şekilde hastalığınız daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riskiniz artacaktır.

Ürünü gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza temas ettirmekten kaçının. İlaç bu bölgeler ile yanlışlıkla temas ederse bu bölgeyi hemen silin ve hemen bol suyla durulayın.

Belirtiler 7 gün içinde düzelmezse, 7 günlük tedaviden sonra devam ederse, belirtiler birkaç gün içinde düzelirse ve tekrar ederse ya da durumunuz kötüleşirse hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza bildirin. Ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Ovadril Losyon İçeriği

Bu losyonun etken maddeleri çinko oksit, difenhidramin hidroklorür ve lidokain hidroklorür adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise mentol, gliserin, sodyum karboksi metil selüloz, bergamot esansı, etil alkol, benzalkonyum klorür solüsyon ve distile sudur.

Ovadril Losyon Ne İşe Yarar?

Bir antihistamin olan bu krem genel olarak böcek ısırıklarının, güneş yanıklarının, arı sokmalarının, zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve ısırgan otu gibi bitkilerden dolayı oluşan cilt tahrişleri ile küçük cilt tahrişlerinin kaşıntısını iyileştirmek için kullanılır.

Ovadril Losyon Kadınlar Kulübü

“Muhtemelen ordan kapmış. bizimkide su sevdasi yüzünden kapti zorla havuza girdi. Agzinin ici yara oldugu icin yemek yemek istemeyecek ama istahsizliktan degil tamamen yaralardan kaynaklı kloroben sprey kullandik biz her yemekten önce sıkıp oyle yedirdik yoksa ne yiyor nede emiyordu. Bide kasimamasi icin kremi surekli sürün bizdeki kremin adi stilex ovadril sürdük daha cok kizardi ama stilexle kizarma olmadı. Bence corbada kaynatip icirdim sogan sarımsağı baya bağışıklığını destekledi agiz kenarlarinda cikmadan atlattık hatta aile hekimimiz de cok iyi bakmissin agiz cevresinde cikmamiş dedi. Kemik suyuna da sogan sarimsak koyabilirsin. Yoğurt da rahatlatiyor meyveli yogurt yap yedir seftalili yada muzlu cok ağız icini yormayacak sekilde ez yesin. Çünkü istahi var ama yiyemiyor o yuzden agresiflesiyorlar.”

“Merhaba iki aydır aynı problem bende de var. Karaciğer enzimlerinden şüphelendi doktorum benim de ama birşey çıkmadı. Sürekli bir kaşınma hali kaşıyınca da her tarafımkızarıyor kıpkırmızı oluyor. Doktor Ovadril losyon verdi. Kaşınınca sürüyorum işe yaradı gibi. Doktrun seni yönlendirir zaten. Çok kötü bişey ama, geçmiş olsun şimdiden.”

“Annem biz küçükken kaşıntılı bir hastalığımız olduğunda Ovadril losyon sürerdi, anında keser kaşıntıyı, sanırım hala var piyasada doktorunuza sorup öyle bir şey kullanabilirsiniz, geçmiş olsun”

“Aynen canım doktora gittik bugün, atopik dermatit yüksek ihtimal. Dün banyo sonra hızlıca göğsünü ve bacaklarını mustelanın losyonu ile nemlendirmiştim, o bölgede yok kuruluk ve lezyonlar mesela. Stelatopia sordum doktora, bilgim yok dedi. Sen hangi ürünleri kullanıyorsun, steroid haricinde ovadril losyon verdi ama yeterli olacak mı nemlendirme için bakalım. Bir de ben yumuşatıcı kullanmıyorum giyecekleri için herşeyini üzülüyorum ve hepsi pamuklu ama bazı pamuklular sert nedense, kullansam mı dalin falan”

“Kaşıntıyı en iyi ben bilirim neler neler yaşadım altı doktora gittim çare yok.. Advantan m ve ovadril kullandım bi nebze azaldı şimdi günde üç kez nemlendirici bebek yagı sürüyorm.. Mahvoldum Karaciger im falan temiz.. Sizin kremler neydi nasıl atlatrınız”

Ovadril Losyon Etken Maddesi

Bu losyonun etken maddeleri çinko oksit, difenhidramin hidroklorür ve lidokain hidroklorür adlı maddelerdir.

Ovadril Losyon Fiyatı

Bu losyonun güncel fiyatı 9.03 TL’dir.

Ovadril Losyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu losyon ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bu bölümde sizin için yanıtladık.

Ovadril Losyon Gebelik Döneminde Kullanılır mı?

Bu losyonu gebelik döneminde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Ovadril Losyon Vajinal Bölgede Kullanılır mı?

Bu losyon vajinada kullanılmaz.

Ovadril Losyon Kortizonlu mu?

Hayır, bu ilaç kortizon içermez.

Ovadril Losyon Arı Sokması İçin Kullanılır mı?

Bu losyon, arı sokmasını iyileştirir.

Ovadril Losyon Alerji Tedavisinde Kullanılır mı?

Evet, bu krem alerji konusunda oldukça etkilidir.

Ovadril Losyon El Ayak Hastalığı Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem eller ve ayaklardaki kaşıntı, ürtiker yani kurdeşen, alerjik reaksiyon, şişlik, kızarıklık ve tahrişler için kullanılır.

Ovadril Losyon Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Bu losyonu emzirme döneminde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Ovadril Losyon Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktor önermediği sürece bebeklerde kullanmayınız.

Ovadril Losyon Genital Bölgede Kullanılır mı?

Hayır, bu krem genital bölgede kullanılmaz.

Ovadril Losyon Su Çiçeğinde Kullanımı Nasıldır?

Evet, bu losyon doktor kontrolünde su çiçeği hastalığı için kullanılabilir.

Ovadril Losyon Sivilceye İyi Gelir mi?

Hayır, bu losyon sivilcelere etki etmez.

Ovadril Losyon Ürtiker Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu losyon, ürtiker tedavisinde başarılı sonuçlar verir.

Ovadril Losyon İsilik Tedavisinde Kullanılır mı?

Evet, bu krem isilik için kullanılabilir.

Ovadril Losyon Kaç Lira?

Bu losyonun fiyatı 9.03 liradır.

Ovadril Losyon Mantar Tedavisinde Kullanılır mı?

Hayır, bu losyon mantar tedavisinde etkili değildir.

Ovadril Losyon Kurdeşen Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu losyon, kurdeşen için kullanılabilir.

YORUMLAR

  1. Alp dedi ki:

    Ovadril losyon içinde antihistamin içerir yani vücutta oluşan histaminin önüne geçmesini sağlar. Histamin ise herhangi bir kişi alerjik olduğu bir madde ile karşılaştığında veya herhangi bir iltihap durumu ile karşılaştığında ortaya çıkan kimyasal bir durumdur. Ovadril losyon alerjik bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek amacı için kullanılır. Çünkü antihistaminler en iyi sonuç verirler. Sinek ve böcek ısırıklıklarında alerjik bir durum olduğunda kullanılabilir ya da alerjik olduğunuz bir bitki ile temas olduğunuzda. Cilt tahrişlerinin kaşıntısını iyileştirmek amaçlı genelde Ovadril losyon tavsiye edilir.