Fucicort Krem

01.07.2022
640
Fucicort Krem
Modelistlik Kursu

Fucicort krem bir antibiyotik olan fusidik asit ve güçlü bir kortikosteroid olan betametazon valerat içerir. Bu maddeler, kremin etken maddeleridir. Birçok farklı cilt hastalığına iyi gelen Fucicort krem  nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadardır, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir merak ediyorsanız tüm bilgiler burada!

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Fucicort Krem Nedir?

Bu krem bir antibiyotik olan fusidik asit ihtiva eder. Bu madde, ciltte bakteri üretimini engeller.  Aynı zamanda yoğun bir kortikosteroid olan betametazon valerat adlı bir madde içerir. Betametazon valerat ise iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve kaşıntı belirtilerini minimuma indirir.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, bakteri önleyicidir. Ayrıca antienflamatuar özellikleri ile ciltteki iltihaplı yaraları tedavi eder. Ciltteki şişlik, kızarıklık, ağrı ve kaşıntıyı hafifletir.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem yüz bölgesinde, dudak çatlaklarında, vücutta cilt üzerinde kullanılabilir.

Fucicort Krem Fiyatı 

Bu kremin fiyatı 40.40 TL’dir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Fucicort Krem Neye Yarar?

Bu krem çeşitli deri enfeksiyonlarını tedavi amacıyla kullanılır. Ayrıca mantar, şişlik, kızarıklık, iltihaplı yaralar, kaşıntı, sivilce ve çıbanları iyileştirmek içindir. Ciltteki pul pul dökülmeler için de etkilidir.

Bunun yanı sıra sedef hastalığı, güneş yanıkları, egzama türlerinde kullanılır. Ayrıca siyah noktalar, yağlı cilt tipleri ve sivilceleri de iyileştirmektedir. Bebek pişikleri, dudak çatlakları, unna hastalığı, uçuk, kontakt dermatit, seboreik dermatit, nörodermatit, intertrigo, staz dermatiti, güneşe ve solaryuma maruz kalmaktan dolayı oluşan deri iltihabı, diskoid egzama, atopik egzama, bacaklardaki kabuklanma, yaralar, yaşlılık kaşıntıları, liken simpleks, disk ve metal para şeklindeki iltihaplı yaralarda başarılı sonuçlar verir. 

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu kremin yan etkileri arasında eller, ayaklar, yüz, dudaklar ya da boğazın şişmesi, nefes almakta güçlük, çocuklarda gelişim geriliği ya da obezite, ürtiker, gözlerde ağrı hissi, ışığa aşırı duyarlılık, cilt kuruluğu, deride incelme, cilt kızarıklığı, damarlarda genişleme ya da çatlama, steroid sivilceleri, tahriş, kaşınma hissi, yanma hissi, batma hissi, cilt altında minik kanamalar, hiperpigmentasyon, rosacea, aşırı tüylenme ve baş ağrısı gibi belirtiler bulunur. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzla görüşmelisiniz.

Fucicort Krem Faydaları

“antibiyotik ozellikli sivilce leke kizariklik kremi. imiş. ben bu kremi dolapta buldum nette araştirdim ve ozel bolgede ağdadan dolayi oluşan kizarik batik izleri için kullanmaya karar verdim belki de yanliştir bilmiyorum ama etkisini gordugum için yaziyorum bir haftadir geceleri ve gunduz duştan çiktikça sürdüm ve şimdi bile fark var.yine de eczaciniza danişin kullanmadan once eminim yuze de iyi gelen bir kremdir.”

“antibiyotikli krem. kıl dönmesi ile oluşan leblebi büyüklüğünde şişlik için doktor tarafından onerildi. bir hafta kullanımda şişlik tamamen kayboldu. bir de ayak tırnağımı kapı kenarına çarpıp kırmıştım ve uzarken batmaya başladı. apse oluştu. tırnağı törpü yardımıyla hafif kaldırıp fucicort kreme buladığım minik pamuğu oraya sıkıştırdım ve cevresine yine fucicort sürdüm her gece tekrarladım 1 hafta icinde şişlik ve kızarıklık gitti tırnagi kurtardim acidan kurtuldum. tesekkurler fucicort.”

“yüzümde çıkan egzamam için doktorumun verdiği kremdi, ilk 1-2 sene boyunca ne zaman egzamam nüksetse gece yatmadan önce sürerdim ve sabah tertemiz bir ciltle uyanırdım. ancak kremin içinde kortizon var ve bu yüzden de aslında her türlü cilt problemini düzeltebilecek yeteneğe sahip ama kortizon uzun vadede cildi hem ilaca-kreme bağımlı hale getiriyor hemde cildi inceltip başka rahatsızlıklara sebep veriyor, bu yüzden de bıraktım.”

“antibiyotik ve kortizondan mütevellit krem. (kortizon önemli)

her yılın aynı zamanlarında, sebepsiz olarak ayaklarımı saran iltihaplı yaralar icin cilt doktoru yazmıstı ve cok ısrarla “yalnızca problemli bolgeye uygulayın, duzgun deriye aman temas etmesin, sonrasında da ellerinizi cok iyi yıkayın” demisti. meğersem kortizonlu oldugu icinmis, deriyi inceltirmis.

bır kac ayı bulan kullanma suremde-belki bunyeyle ilgilidir ancak- ben sunu gozlemledim; ilk etapta cok hızlı ıyılestiriyor ama bır asamada ıyılesme duruyor. o noktada batticon sonrası onarıcı kremler kullanmak gerekebiliyor.”

Fucicort Krem Kullanım Şekli

Bu krem ciltteki birçok farklı hastalığa iyi gelmektedir. Bu kremi mutlaka doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanmanız gerekir. 

Kremi uygulamadan önce ellerinizi sabunla ve suyla yıkamalısınız. Ardından kremi süreceğiniz bölgeyi temizlemelisiniz. Nohut büyüklüğünde kremi parmağınıza aldıktan sonra hafif ve nazik hareketler ile sorunlu bölgeye masaj yaparak sürmelisiniz. 30 dakika boyunca bu bölgeyi kesinlikle kapatmamalı, bandajla sarmamalı ve havayla temasını kesmemelisiniz. Cilt tarafından krem tamamen emildikten sonra bol, rahat ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz.

Fucicort Lipid Krem Yan Etkileri

Bu krem deri enfeksiyonları, mantar, şişlik, kızarıklık, iltihaplı yaralar, kaşıntı, sivilce ve çıbanlar, ciltteki pul pul dökülmeler, sedef hastalığı, güneş yanıkları, siyah noktalar, yağlı cilt tipleri, sivilceler, bebek pişikleri, dudak çatlakları, unna hastalığı, uçuk, kontakt dermatit, seboreik dermatit, nörodermatit, intertrigo, staz dermatiti, güneşe ve solaryuma maruz kalmaktan dolayı oluşan deri iltihabı, diskoid egzama, atopik egzama, bacaklardaki kabuklanma, yaralar, yaşlılık kaşıntıları, liken simpleks, disk ve metal para şeklindeki iltihaplı yaraların tedavisinde başarılı sonuçlar verir. 

Fucicort Krem Fiyat 2019 

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 30.08 TL’dir.

Fucicort Krem bebeklerde pişik için kullanılır mı?

Fucicort Krem bebeklerde pişik için kullanılır mı?

Hayır, Fucicort Krem bebeklerde pişik önlemek ya da tedavi etmek amacıyla kullanılmamalıdır.

Fucicort Kremi ne kadar kullanmalıyım?

Fucicort Krem tedavisi 4 haftayı geçmeyecek şekilde uygulanmalıdır. Tedaviyi bitirmeye karar verdiğinizde bir anda bırakmamalısınız. Yavaş yavaş azaltarak Fucicort Krem tedavisini sona erdirmelisiniz.

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü tamamen okuyun. Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine alerjiniz olabilir. Eğer böyle bir durumunuz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Uçuk, zona ya da su çiçeği gibi bakteriyel veya viral bir cilt enfeksiyonunuz varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. 
 • Rosacea yani gül hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. 
 • Ağız çevresi dermatiti hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. 
 • Geniş cilt yüzeyleri, yüz bölgesi ve cildin kıvrımlı alanlarında bu kremi yalnızca doktorunuza danışarak kullanmalısınız.
 • Çocuklarda, bu kremi doktor kontrolünde kullanmanız gereklidir.
 • Bu kremi gözler, ağız ve burun bölgesi gibi alanlara kesinlikle temas ettirmeyiniz. Temas etmesi durumunda hemen bol suyla yıkayınız.
 • Tahriş olmuş ya da hasarlı cilt üzerine, hassas ciltler üzerine bu kremi uygulamayınız.
 • Genital bölgelerde ve cinsel organlarda bu kremi çok kısa bir müddet doktor kontrolünde kullanınız.
 • Bu krem çok uzun süre kullanılırsa böbrek üstü bezlerindeki hormon miktarı azalabilir. Bu yüzden eğer ciddi bir yara ya da enfeksiyonunuz varsa mutlaka doktorunuz ile bu bilgiyi paylaşınız.
 • Lütfen özellikle Fucicort’u kullanmadan önce bir doktora danışın. Fucicort veya herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
 • Çocuklar ve yenidoğanlar için bu kremin kullanılması tavsiye edilmez. Lütfen çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın.
 • Eğer aşırı duyarlılığınız varsa, hamileyseniz ya da emziriyorsanız bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 • Fucicort’un ilaç-ilaç etkileşim reaksiyonu kişiden kişiye değişir. İlaca başlamadan önce tüm olası ilaç etkileşimleri hakkında doktorunuza kesinlikle danışmanız tavsiye edilir. Bu krem alkol ve Warfarin ile etkileşime gelebilir. 
 • Bu, Fucicort ile birleşebilecek kimyasal etkileşimlerin ve koşulların örnek bir listesidir. Bu ilacı almadan önce doktorunuza mevcut tüm ilaçlarınız hakkında bilgi verin.

Fucicort Krem Vajinaya Sürülürmü?

Bu kremi, egzamadan kaynaklanan kaşıntılarda vajina bölgesine sürebilirsiniz fakat mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

Daha Fazla Bilgi  :

https://www.abdiibrahim.com.tr/Uploads/New%20Folder(2)/1311-kub-fucicort.pdf

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Gözde dedi ki:

  İltihaplı sivilcelerimden kurtulamıyordum. Çok kafaya takıyordum onları görüntüsü beni delirtiyordu. Internette yaptığım bir araştırma sonrasında bu sayfayı buldum ve içerik çok hoşuma gitti. Doktora da danışarak bu kremi satın aldım ve kullanmaya başladım. Ilk basta yan etki olarak cilt kuruluğu yaptı, sanırım o da hassas cilde sahip olduğum için. Daha yeni yeni kullanmama rağmen iyi sonuç verdi. Bakalım nasıl olacak merak etmiyor değilim 🙂 içerik için teşekkürler 🙂

  1. Tuğba dedi ki:

   Merhaba nasıl oldunuz iyi geldi mi