Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri

11.07.2019
718
Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Modelistlik Kursu

Cilt Beyazlatma Yöntemleri kadınlar arasında temiz ve etkili bir cilt yapısına sahip olmak için tercih edilmektedir. Size bu yazımızda Kalıcı Cilt Beyazlatma ile ilgili çeşitli yöntemler anlatacağız.

Kalıcı cilt beyazlatma tüm kadınların hayalidir. Tüm kadınlar, aydınlık, pürüzsüz ve parlak bir cilt isterler. Çoğu kadın için parlak cilt elde etme mücadelesi, melanin birikiminin neden olduğu koyu lekeler veya hiperpigmentasyonla başlar. Hiperpigmentasyon genetik ve etnik kökenle daha da kötüleşebilir. Çiller, koyu lekeler ve güneş lekeleri hiperpigmentasyon kapsamında ele alınabilir.

kalıcı cilt beyazlatma

Kalıcı Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Özellikle beyaz tenli ve kumral kadınlar için güneş hasarı ve yaşlanma sürecinin neden olduğu güneş lekeleri ve koyu lekeler açık ve ışıltılı bir cilde gölge düşürüyor. Cildin pürüzsüzlüğünü engelleyen diğer sorunlar, kuruluk, menopoz ve stres gibi yaşam değişiklikleriyle ilgili hormonal dalgalanmaların yol açtığı bozulmalardır.

Bu yüzden cilt beyazlatma işlemi birçok kadının merak ettiği bir konudur. Yani cilt beyazlatma yöntemleri kadınlar kulübünün en önemli sorunlarından biridir. Bu yüzden sizin için kalıcı cilt beyazlatma yöntemlerini mercek altına aldık.

Cilt Beyazlatma Kremleri Önerileri

Şunu açıklığa kavuşturalım. Açık ten, yanlış yorumlanmış bir güzellik fikridir. Cilt tonunuz, güzelliğinizi belirlemez. Ancak lekeler, pigmentasyon, renk solması, yaşlılık lekeleri ve diğer cilt sorunları cildinizin donuk, kuru ve karanlık görünmesine neden olabilir. Cilt aydınlatıcı kremler bu konularda işe yarar ve cildinizin sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlayabilir. Piyasadaki en iyi cilt aydınlatıcı ve parlatıcı kremleri sizin için inceledim.

Himalaya Herbals Clear Complexion Whitening Day Cream beyazlatıcı gündüz kremi cildinize parlak bir ışıltı verir. Bitkisel özler ile aşılanmış eşsiz ve yağsız bir formüle sahiptir. Cildinizi nemli tutar, koyu lekeleri ve pigmentasyonu azaltarak cildinizi aydınlatır ve cildinizi kademeli olarak temizler. Doğal bir cilt parlatıcı olan olan meyan özü içerir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Doğal özler ve antioksidanlar içeren bu ürün benim cildime çok iyi geldi ve kalıcı cilt beyazlatma ihtiyacıma cevap verdi. Üstelik sivilce ve akne oluşturmaması, içinde mineral yağlar ve paraben ve zararlı kimyasalların olmaması gönül rahatlığıyla bu kremi kullanmamı sağladı. Fakat bu krem cildinizi biraz yağlandırıyor. Bu yüzden yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin kullanmasını tavsiye etmem. 

garnier light complete cilt beyazlatma kremi

Garnier Light Complete kremi, ​​limon özleri içerir. Çünkü limon doğal bir cilt beyazlatıcıdır. Ayrıca pigmentasyon ve lekelerin görünümünü azalttığı bilinmektedir. Garnier‘in bu ürünü hiperpigmentasyon ve koyu renkli lekeleri önlüyor. Cildini gözle görülür bir parlaklığa kavuşturuyor. Üstelik cildi zararlı UV ışınlarından koruyan SPF içeriyor. Ayrıca düzenli kullanımla cildi aydınlatan C vitamini içeriyor.

Hafif dokulu bir krem olduğu ve ciltte hızla emildiği için harika bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Üstelik bir ay düzenli kullandım ve cildim üç ton kadar açıldı. Güneş koruyucu içermesi ise başka faydalı bir özelliği. Yani tek kelimeyle muhteşem bir kalıcı cilt beyazlatma ürünü olduğunu söyleyebilirim.

salkom beyazlatıcı krem

Salkom beyazlatıcı krem ise bir başka önerim olacak. Yalnızca yüz için değil koltuk altı ve bikini bölgesinde de kullanabileceğiniz bu ürün düzenli kullanıldığında büyük bir fark yaratıyor. Tamamen doğal bir kozmetik ürünü olan Salkom kremin ana etken maddesini doğal bir cilt beyazlatıcı olan meyan kökü özü oluşturuyor. 

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Nedir? 

Kalıcı cilt beyazlatma ameliyatının lazer cilt yenileme, dermabrazyon, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling ve kriyoterapi olmak üzere beş farklı türü vardır. Bu farklı türdeki kalıcı cilt beyazlatma ameliyatları farklı cilt tipleri, farklı cilt problemleri ve derecelerine göre uzman doktorlar tarafından dikkatli bir biçimde seçilir.

Lazer Cilt Yenileme

Lazer veya lazer cilt aydınlatması olarak da bilinen bu prosedür, hasarlı cildi kesin bir şekilde onarmak için konsantre ışık kullanımını içerir. Bu prosedür, cildinizin dış katmanını bir seferde bir katman alarak ve yeni hücrelerin büyümesini tetiklemek için alttaki cildi ısıtarak daha yumuşak ve daha düzgün bir cilt elde edilmesini sağlar.

Lazer cilt yenileme, ağrılı olabilir. Genellikle, işlemden önce doktorunuz size lokal anestezikler verir veya sizi rahat ettirmek için soğutma kremi uygular. 

Uygulanan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak, tüm işlemin tamamlanması 30 dakika ila 2 saat sürebilir. İyileşme süresi, cilt probleminizi tedavi etmek için kullanılan lazer yönteminin türüne bağlı olarak da değişecektir. 2 gün veya 2 hafta olabilir.

Yan etkileri şişme, kızarıklık, morarma ve güneşe karşı duyarlılık olabilir. Ameliyattan sonra güneşe fazla maruz kalmaktan kaçınmak önemlidir. Ayrıca, enfeksiyonlardan kaçınmak ve cildinizin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için koruyucu kremler uygulamanız ve cerrahınızın reçete ettiği ilaçları almanız önerilir.

Dermabrazyon

Dermabrazyon, cildin üst katmanını soymak için hızla dönen bir cihazın kullanılmasını içeren kozmetik bir tekniktir. Bu prosedür cildinizin kontrollü bir şekilde yaralanmasına neden olur. Yara iyileştikçe, daha hafif, daha pürüzsüz ve daha sağlıklı yeni bir cilt oluşur.

Bu prosedür en sık akne izlerinin, yüz kırışıklıklarının, travmatik izlerin tedavisi için ve hatta genişlemiş burun tedavisi ve hatta aktinik keratoz gibi dövmelerin çıkarılması için kullanılır.

Cildin soyulma seviyesine bağlı olarak, tedavi edilen cildin tamamen iyileşmesi ortalama 6-12 hafta sürer. Daha hızlı iyileşme için doktorunuz özel merhemler ve ilaçlar yazabilir. Ek olarak, doktorunuz işlemden sonra cildinize nasıl düzgün şekilde bakacağınız konusunda da bilgi verecektir. Yaranızı daha hızlı iyileştirmek ve herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için doktorunuzun tavsiyelerine uymak önemlidir.

Dermabrazyon, güvenilir ve kalifiye bir cerrah veya dermatolog tarafından yapıldığında normal olarak güvenli bir prosedür olarak kabul edilir. Bu nedenle, bu tip bir cilt aydınlatma ameliyatını düşünüyorsanız, kalifiye bir uzmanla görüşmeniz gerekir.

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon, dermabrazyon ile birlikte veya alternatif olarak yapılan hafif bir kozmetik prosedürdür. İstenmeyen dış deri tabakasını nazikçe soymak, daha genç ve pürüzsüz cildi ortaya çıkarmak için minimal aşındırıcı ekipman kullanımını içerir. Mikrodermabrazyonun iki yaygın yolu vardır.

Bunlardan bir tanesi, cildinize küçük kristalleri dağıtan bir el cihazının kullanılmasıdır. Bu cihaz, ölü cilt ile birlikte kristalleri emen ve daha düzgün bir cilt elde etmenizi sağlayan vakumlu bir cihazla yapılır.

Yeni yaklaşım olan diğer yöntemde ise, cildinizi nazikçe hareket ettiren, peeling yapan ve yeni kollajen üretimini teşvik etmek için tedavi edilmesi gereken elmas uçlu bir cihaz kullanılır.

Mikrodermabrazyon kolay, ağrısız ve invazif olmayan bir cilt bakımı prosedürüdür bu nedenle genellikle herhangi bir anestezi gerektirmez. İyileşme süresi, lazer cildi yenileme ve dermabrazyon gibi diğer kozmetik prosedürlere kıyasla daha hızlıdır. İşlemden sonra kızarıklık ve şişlik hissedebilirsiniz ancak bu belirtiler genellikle birkaç saat sonra kaybolur.

Kimyasal Peeling

Bu prosedür, düzensiz cilt tonu ve kırışık cildi tedavi etmek için en az invazif tedavilerden biri olarak kabul edilir. Sonunda kabaran kontrollü bir yara oluşturmak için salisilik asit veya karbolik asit gibi kimyasal bir çözelti kullanılır. Cilt soyulurken daha genç, daha parlak ve daha sağlıklı bir cilt oluşur.

Kimyasal peeling acıtmaz ancak hafif bir ağrıya neden olabilir. İşlemden sonra hafif bir şişlik ve kızarıklık da yaşayabilirsiniz ancak doktorunuz semptomları hafifletmek için genellikle gerekli olan kremleri ve ilaçları yazacaktır.

İyileşme süresi ayrıca cildinizin durumunu tedavi etmek için kullanılan kimyasal peeling türüne bağlı olarak değişir. Hafif peeling yönteminde iyileşmek için genellikle 1-7 gün gerekir. Ancak orta ve derin peeling yönteminde, tedavi edilen cildi tamamen iyileştirmek ortalama 1-3 hafta sürer.

Kriyocerrahi

Bu prosedür, ölü deri dokularını dondurmak ve tahrip etmek aynı zamanda yeni ve daha sağlıklı olan cildi ortaya çıkması için genellikle sıvı azot gibi çok soğuk bir maddenin kullanılmasını içerir.

Bir klinikte veya evde yapılabilecek hızlı bir işlemdir ancak acı verici olabilir. Orta ve kısa süreli ağrıları tolere edebiliyorsanız, kriyocerrahi sizin için iyi bir tedavi seçeneği olabilir. Bu prosedür, siğiller, karaciğer lekeleri, lezyonlar ve kanser öncesi büyümelerin tedavisinde yaygın olarak kullanılır.

Sık görülen yan etkiler kızarıklık, şişme, yanma hissi ve ateştir. Bunlar normaldir ve genellikle ibuprofen ve parasetamol gibi doktorunuzun reçete ettiği ilaçları alarak hafifletilebilir. Cildinizin türüne bağlı olarak, yara izi ve kabarmalar da olabilir. Bu belirtiler de geçicidir ve genellikle birkaç gün sonra kaybolur.

15 dakikada cilt beyazlatma

15 Dakikada Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Kalıcı cilt beyazlatma için cam bir kasede 1 yumurtanın beyazını çatal yardımıyla iyice çırpın. Kaseye bir tutam kabartma tozu, 1 yemek kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı misket limonu suyu ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Bu maskeyi pürüzsüz bir kıvama gelene kadar çırpmaya devam edin. Bir fırçayla maskeyi cildinize sürün. 5 dakika sonra bir kat daha maske uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 3 kez düzenli olarak yapmalısınız. Bir ay sonra cilt tonunuzda aydınlanma ve açılma göreceksiniz.

japon cilt beyazlatma

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Bugün, sadece 2 hafta içinde cildinizi beyazlatma sırlarını sizinle paylaşacağız. Bu maske cildinizi 3 kat daha düzgün yapabilir ve yüzdeki sivilce, akne ve koyu lekeleri giderir. Yağlı cildiniz varsa, bu maske en iyi tedavi yöntemidir. Ayrıca bu maskeyi saçınıza uygulayabilir,kuru ve hasarlı saçlarınızı onarabilirsiniz.

Beyaz kil, güçlü cilt beyazlatıcı maddeler içerir. Cildinizi temiz ve pürüzsüz hale getirir ayrıca saçlarınızı ipeksi, pürüzsüz ve parlak hale getirir.

Suyu kaynatın ve bir kenara koyun. Sonra ayrı bir kaba beyaz kili alın ve maske yapmak için sıcak suyu ekleyin. Fırça yardımıyla yüzünüze ve ayrıca saçlarınıza uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Daha iyi sonuçlar almak için 2 hafta boyunca bu maskeyi tekrarlayın.

Cilt Beyazlatma İbrahim Saraçoğlu Reçetesi

Kalıcı cilt beyazlatma teknikleri arasında İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi en çok memnun kalınan doğal reçetedir. İbrahim Saraçoğlu’nun cildin parlaması ve aydınlatılması için farklı birkaç kür tarifi vardır.

İbrahim Saraçoğlu lavanta çayı, cildi besler, aydınlatır ve beyazlatır. Hazırlanması çok kolaydır. Üstelik mis gibi kokusuyla kendinizi şımartmanın en iyi yoludur.

Bu çayı hazırlamak için 5 gram lavantayı, 2 su bardağı kaynar suda 15 dakika demleyin. 15 dakika sonra lavanta kürünü süzün ve soğuması için kenarda bekletin. Akşam yemeğinden iki saat sonra bu çayı tüketmelisiniz. Düzenli olarak her gün kullanıldığında gerçekten farkı fark edeceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun kalıcı cilt beyazlatma için verdiği bal maskesi de çok faydalıdır. 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı badem tozu ve 1 çay kaşığı süt tozunu bir cam kasede iyice karıştırın. Maskeyi cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla maskeyi durulayın ve ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Son olarak cildinize nemlendirici uygulamayı unutmayın. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemlerini sizlerle paylaştık. Aloe Vera Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. gülçin dedi ki:

    Yaz aylarında hiç sevemediğim şeylerden biri de ten rengimizin bronzlaşması. Bunun önğne geçebilmek için piyasada beyazlatıcı sabunlar var. Yüzüm için Farmasi’den Dr. Tuna beyazlatıcı sabunu kullanıyordum. Yüzümü çok kuruttuğu için daha fazla kullanmak istemedim, ancak yüzümdeki bronz rengi geçirdi. Yani beyazlatmayı sağladı ama dediğim gibi çok kuruttuğu için devam etmek istemedim.