Simple Cilt Bakımı Ürünleri İncelemesi

03.05.2019
514
Simple Cilt Bakımı Ürünleri İncelemesi
Modelistlik Kursu

Simple cilt bakımı ürünleri, cilde dost ve doğayı temel alan kozmetiklerdir. Simple felsefesi her zaman cilde karşı nazik ve hassas davranmaktır. Markanın temel felsefesinde vurguladığı şey tüm ciltleri zaman zaman hassas olabileceğidir. Simple markalı ürünlerin içerikleri tamamen cilde yararlı maddelerden oluşur.

Simple cilt bakımı ürünleri yapay parfümler, yapay renklendiriciler, alkol ve birçok kimyasal ürünü içermez. Çünkü yapay parfümler, cildi rahatsız edebilir ve tahriş edebilir. Yapay renklendiriciler ise ürünlerin daha güzel görünmesini sağladığı fakat cilde hiçbir yararı olmadığını için kullanılmaz. Alkol de bu ürünlerin içeriğinde bulunmaz. Çünkü alkol, cildi kurutabilir ve doğal bariyerini zayıflatabilir.

Simple cilt bakımı ürünleri

Simple Cilt Bakımı Ürünleri

Simple cilt bakım ürünleri ftalat, cildi tahriş eden sert kimyasal maddeler, paraben, silikon, denatüre etanol ve hayvansal hiçbir madde içermez. Simple markasının bu iddialarını birçok dermotologa sordum ve öğrendim ki gerçekten de öyle! Simple ürünleri yorumlarında, ürünlerin cilde gerçekten faydalı olduğunu öğrendim. Simple ürünleri kullananlar ve arkadaşlarımın tavsiyesiyle bende birçok ürününü denedim ve beğendim. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi

Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi

İki fazlı göz makyajı temizleyicisi olan bu ürün, hassas ciltleri bile tahriş etmeyen bir yapıya sahiptir. Şeffaf bir plastik şişede bulunan bu ürün, sulu bir sıvı ve üzerinde yağ benzeri bir sıvı vardır. Bu iki farklı fazı karıştırmak için kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekir. Temizleyici bakım yağı olarak adlandırılan Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi’nin içinde aslında herhangi bir yağ bulunmaz fakat bileşenlerinin dokusu doğal olarak yağ içeriklidir.

Simple cilt bakımı ürünlerinden biri olan bu göz makyajı temizleyici, su geçirmez göz makyajını bile etkili bir şekilde çıkarır. Kokusuzdur ve yüzünüzü yıkadıktan sonra kullansanız bile cilt üzerinde yağlı bir his bırakmaz.

Simple Exfoliating Facial Wipes

Simple Exfoliating Facial Wipes

Exfoliating Facial Wipes, Simple’ın basit, yumuşak temizlik formülleri geleneğini sürdürüyor ve bu harika olsa da, bu koku içermeyen temizlik mendillerinin birkaç önemli dezavantajı var. En büyük dezavantajı, mendiller biraz inceler ve daha pürüzlü bir dokuya sahipler. Bu açıdan birden fazla kullanmak gerekiyor. Fakat hassas ciltler için tasarlanan bu kokusuz göz mendilleri, su geçirmez göz makyajını bile mükemmel bir şekilde çıkarıyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem

Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem

Simple cilt bakımı ürünlerinden birisi de Water Boost Nemlendirici Jel Krem. Bu nemlendirici bir tüp içindedir ve jel krem ​​yapısına sahiptir. Cildi derinlemesine nemlendirmesini ve hatta serinlemesini hissedeceğiniz bu jel krem tazelenmiş hissettirir. Cildin geçici olarak dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlayarak hızla emilir.

Simple nemlendirici jel kremin içeriğine baktığımızda, burada bazı cilt bakım bileşenleri vardır ve bu formül aynı zamanda koku içermez ve cildi tahriş etmez. Ayrıca cilde zarar veren mentol ve nane içerikleri olmadan cildi ferahlatarak nemlendirir.

Simple Water Boost Micellar Yüz Temizleme Jeli

Simple Water Boost Micellar Yüz Temizleme Jeli

Water Boost Micellar Yüz Temizleme Jeli, misel suyu kavramını almış ve hassas cilt de dahil olmak üzere normal, kuru veya karma ciltler için uygun bir jel dokusuna dönüştürmüş. Nazik, kokusuz bir temizleyicidir. Misel suyu, bir tür elektrik yüklü parçacık olan miseller içerir. Misel teknolojisi, bir temizleyici maddenin cildi temizlemek için su ve yağlarla nasıl birleştiğini açıklamanın bir yoludur.  

Hafifçe köpüren bu jel temizleyici yüz üzerinde kolayca hareket eder ve kalıntı bırakmadan durulanır. Fakat bu yüz temizleyici örneğin makyaj çıkarma konusunda çok etkili değildir. Water Boost Micellar Yüz Jeli Yıkama, sabahları kullananlar için en iyisidir. Nazik formülü cildi pürüzsüz ve tazelenmiş hale getirir. Kalıntı bırakmadan durulanır. Cildin yumuşak ve pürüzsüz hissetmesini sağlar.

Simple Protecting Light Moisturizer SPF 15

Simple Protecting Light Moisturizer SPF 15

Bir eczane markası olan Simple cilt bakım ürünlerinden birisi de bu güneş koruyucu nemlendirici kremdir. Bu krem, cildin harika hissetmesini sağlar ve yağsız hafif nem verir.

Bu nemlendirici, pantenol, allantoin ve bisabolol gibi yatıştırıcı bileşenler içerir. Cildiniz bu kremi uyguladıktan hemen sonra kendini daha iyi hisseder. Günlük olarak kullanabileceğiniz bu krem güneşten hafif bir koruma sağlar ve cildi nemlendirir. Yine de yaz mevsiminin en sıcak günleri yerine bahar ve kış aylarında bu kremi kullanmanızı öneriyorum.

Simple Pürüzsüzleştirici Peeling

Bu peeling, kapaklı bir plastik tüp içinde satılır. Parfümsüz ve kokusuz olan bu ürün, cildi yatıştırıcı ve cilt yenileyici bileşenler içerir. Eksfoliye edici özelliği olan Simple Pürüzsüzleştirici Peeling, ölü cilt hücrelerinden arınmaya yardımcı olur. Peeling etkisi özellikle bu ürünün içinde bulunan pirinç tozundan dolayıdır.

Bu peelingi kullanırken göz ile kesinlikle temas ettirmemek gerekir. Haftada 2 kez kullanmak aslında yeterlidir. Cilt yatıştırıcı ve cilt yenileyici maddeler içerdiği için cildin rengini aydınlatır, tazelik ve canlılık hissini arttırır.

Simple Moisturizing Facial Wash

Simple Moisturizing Facial Wash

Simple cilt bakımı ürünlerinden birisi olan Moisturizing Facial Wash, bir yüz temizleme jelidir. Simple zaman içinde bu ürünü geliştirdi ve ilk sürümünü güncelledi. İlk sürümü, normal ve kuru ciltleri temizlemek için bazı iyi bileşenler içeriyordu ancak aynı zamanda cildi ağırlaştırma potansiyeline sahip olan kokulu sardunya yağı da vardı.

Bu en son sürümde kokulu esansiyel yağ bileşeni yok. Bu yeni formül, bazı cilt yatıştırıcı maddelerin yanı sıra bazı yumuşak temizlik maddelerini içerir. Jel benzeri yapının kir, yağ ve makyajın giderilmesinde kolay ve etkili olduğunu ve cildin kuru veya gergin hissetmeden temiz durulandığını bizzat deneyimledim.

Bu ürünün içinde bulunan hassas temizlik maddeleri kiri, yağı ve makyajı etkili şekilde temizler. Cildi kuru hissettirmez ve derinlemesine bir temizlik sağlar. Cildi duruladığınızda herhangi bir kalıntı bırakmaz. Yatıştırıcı ve etkileyici bir formüle sahiptir.  

Simple Water Boost Hydrating Booster Nem Hapsedici Krem

Simple Water Boost Hydrating Booster Nem Hapsedici Krem

Simple, cilt güçlendiriciler kategorisine, opak bir sıkma tüpü içinde paketlenmiş bir sıvı nemlendirici olan Water Boost Hydrating Booster ile girmiştir. Kokusuz formülü tüm cilt tipleri için uygundur.

Simple cilt bakımı ürünlerinden biri olan Water Boost Hydrating Booster, nemlendiricinin altına uygulanabilir, uygulamadan önce bir nemlendirici ile karıştırılabilir veya ciltteki kuru bölgeler üzerinde konsantre bir ürün olarak kullanılabilir. Tüm nemlendirici güçlendiriciler bu şekilde kullanılabilir. İyi ve hafif bir dokuya sahip olan bu ürün, cilt bakım rutininiz için bir güç kaynağıdır.

Simple De-Stress Rahatlatıcı Kağıt Maske

Simple De-Stress Rahatlatıcı Kağıt Maske

Kağıt maskeler, Uzakdoğu ve Asya kültüründe cilt bakımının büyük bir parçasıdır ve bu bilgiyle, birçok Batılı marka bu tür maskeleri yeni yeni üretmeye başlamıştır. Simple De-Stress Rahatlatıcı Kağıt Maske, birçok kağıt maskede olduğu gibi, bir cilt bakımı solüsyonuna batırılmış bir kumaşa sahiptir.

Maskeyi birkaç dakika yüzünüzde bekletmeniz ve daha sonra çıkarmanız gerekir. Maskede bulunan çözeltinin geri kalanının ise cilde karışmasına izin vermeniz gerekir. Solüsyon nemlendirici ve rahatlatıcı bir his verir ve cildi daha çok yumuşatır. Bu cilt bakım maskesinde çeşitli antioksidanlar, üç çeşit hyaluronik asit ve bir miktar cilt yenileme ve cilt iyileştirme maddesi bulunur. İçerdiği bergamot yağı ise cildi ferahlatır ve canlandırır. Cildi hemen yatıştırır ve nemlendirir.

Simple Cilt Bakımı Ürünleri İncelemesi yazımızın yanı sıra, Annemarie Börlind: Bir Kozmetik Markası’ndan Çok Daha Fazlası adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.