Eumovate Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
243
Eumovate Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Eumovate krem, cilt üzerinde lokal olarak kullanılan bir ilaçtır. İltihaplı yaralar, egzama, kaşıntı ve kızarıklığı tedavi etmek için üretilmiştir. Eumovate krem nedir, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır, ne işe yarar, muadilleri nelerdir, faydaları nelerdir, yan etkileri nelerdir? Gelin, hep birlikte öğrenelim!

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Eumovate Krem Nedir?

Bu krem, yetişkinlere, yaşlılara, çocuklara ve bebeklere, steroid yanıt veren dermatozların enflamatuar ve pruritik belirtilerinin hafifletilmesi için kullanılan orta derecede güçlü bir topikal kortikosteroiddir.

Eumovate Krem Kullananlar 

“Banada bir ara vermişti doktor,

Ameliyat , dikiş izleri için kullandim biraz düzeldi gibi ama ne bilim

Belkide pskolojik tir benimkisi”

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

“Yıllardır egzama hastalığıyla uğraşıyorum. Gerçekten yardımcı olan tek krem bu. Hızlı iyileşme sağlıyor ve yatıştırıcı.”

Eumovate Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak atopik dermatit, tahriş edici veya alerjik kontakt dermatit, seboreik dermatit, pişik, fotodermatit, otitis externa, prurigo nodularis ve böcek ısırıkları gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi eder.

Eumovate Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu merhem, cilt iltihabını ve atopik egzama, alerjik kontakt dermatit, kontakt dermatit, seboreik dermatit, iltihaplı cilt, fotodermatit, intertrigo, kulak kanalı dış bölgesi iltihabı olan otitis externa, deride sert nodüllerin dökülmesi ve yoğun kaşıntı hastalığı olan prurigo nodularis, sedef hastalığı, pişik ve böcek sokması gibi iltihaplı cilt hastalıkları ile ilişkili kaşıntıyı hafifletmek için reçete edilir.

Eumovate Krem Kadınlar Kulübü

“Azelderm 30 gr krem

eumovate 50gr merhem

expigment % 4 30 gr krem

acnelyse 20 gr krem

bunların hepsini eczaneye karıştıttırın buz dolabın da saklayın 15 günün sonunda muthis bi sekilde yuzdeki lekelerin gittigini goruceksiniz benim yuzumde hem çil hemde sivilce lekeleri vardı simdi cillerim bile o kadar soldu ki cogu gitti hatta kullanmanızı tavsiye ederim”

“arkadaşlar yeni dogan bebeklerde hangi krem kullandınız sivilce için.bebegimin yuzune sivilce var geçiyor gibi oluyor sonra tekrar canlanıyor.doktor alerji demişti eumvate verdi ama geçmedi.bunu yasiyanlardan lutfen tavsiye istiyorum.simdiden tesekkurler”

Eumovate Krem Neye Yarar?

Bu krem egzama ve dermatit gibi iltihaplı hastalıkların, kızarıklık ve kaşıntıların tedavi edilmesi için kullanılır.

Eumovate Krem Yorumları 

“geçen pişik olunca eumovate sürmüştüm,çok ağladı,yaktı sanırm.

sivilce benzeri şeyler hep oldu bizimkilerde de,ve bazen hala oluyor.

kayınvalidem ileri gelirse olur diyor.

not:ileri gelmek kilo almak anlamında sanırım:)”

“canım eumovte merhem kullanıyorum pişik olduğunda hemde egzema ilacı nemlendirici olarakta emolium ve basıcreme cildini nemli tut kurdurukta daha çok cıkar”

Eumovate Krem Yan Etkileri 

Bu kremin yan etkileri arasında enfeksiyonlar, bağışıklık sistemi bozuklukları, aşırı duyarlılık, cilt döküntüsü, hipotalamik-hipofiz adrenal, cushing sendromu, obezite, gelişim geriliği, osteoporoz, glokom, hiperglisemi, glukozüri, katarakt, hipertansiyon, deri ve deri altı doku bozuklukları, alerjik kontakt dermatit, ürtiker, deri atrofisi, pigmentasyon değişiklikleri, lokal cilt yanığı, hipertrikoz, döküntü, kaşıntı, kızarıklık ve gözlerde bulanıklık gibi belirtileri olabilir.

Eumovate Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu krem, geniş bir cilt yüzeyine uygulanabilir.
 • Birbirine temas eden bölgelerde, pansuman altında ve bebek bezi altında bu krem kullanılabilir.
 • Yüz gibi ince cilt bölgelerinde bu krem kullanılabilir.
 • Hasar görmüş cilt üzerinde veya cilt bariyerinin bozulabileceği diğer durumlarda kullanılabilir.
 • Yetişkinlerle karşılaştırıldığında, çocuklar ve bebekler orantılı olarak daha büyük miktarlarda topikal kortikosteroidleri emebilir ve bu nedenle sistemik advers etkilere karşı daha duyarlı olabilirler.
 • Çocukların, lokal kortikosteroidlerin kullanımına bağlı olarak, yüzey alanlarının vücut kütle oranına daha yüksek olması ve genel olarak daha kısa bir tedaviye ihtiyaç duymaları nedeniyle lokal ve sistemik advers reaksiyonlar geliştirme olasılığı daha yüksektir.
 • 12 yaşın altındaki bebeklerde ve çocuklarda, adrenal ve gelişim bozukluğu olasılığı daha fazla olduğundan, mümkün olduğu sürece uzun süreli topikal kortikosteroid tedavisinden kaçınılmalıdır.
 • Bakteriyel enfeksiyon cilt kıvrımlarındaki sıcaklık ve nemli koşullarda çoğalabilir. Bu yüzden bu kremi pansuman altına kullanırken, pansuman yapılmadan önce cildin temizlenmesi gerekir.
 • Bu bölge atrofik değişikliklere karşı daha duyarlı olduğundan, yüzde uzun süreli kullanılmamalıdır.
 • Bu krem göz kapaklarına uygulanırsa preparatın göze girmemesine dikkat edin çünkü katarakt ve glokom gibi yan etkiler oluşabilir.
 • Enfekte olmuş enflamatuar lezyonları tedavi ederken uygun antimikrobiyal tedavi kullanılmalıdır. Herhangi bir enfeksiyon yayılması topikal kortikosteroid tedavisinin kesilmesini ve uygun antimikrobiyal tedavinin uygulanmasını gerektirir.
 • Topikal kortikosteroidler bazen kronik bacak ülserlerinin etrafındaki dermatiti tedavi etmek için kullanılır. Bununla birlikte bu kullanım, lokal aşırı duyarlılık reaksiyonlarının daha yüksek görülmesi ve lokal enfeksiyon riskinde bir artış ile ilişkili olabilir.
 • Sadece harici kullanım içindir. Bu ve tüm ilaçlar çocuklardan uzak tutulmalıdır. Kaza sonucu yutulması halinde, profesyonel yardım alınmalı ya da derhal bir hastaneye başvurulmalıdır.
 • Bu krem, lokal cilt reaksiyonlarına ve alerjik reaksiyonlara neden olabilen setostearil alkol içerir.

Eumovate Krem Muadili 

Eumovate merhem, Hipokort krem ve Pantomed krem bu ürünün muadilleridir.

Eumovate Krem 50 Gram Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 16.61 TL’dir. 

Eumovate Krem Nerede Kullanılır?

Bu krem, atopik egzama, alerjik kontakt dermatit, kontakt dermatit, seboreik dermatit, iltihaplı cilt, fotodermatit, intertrigo, kulak kanalı dış bölgesi iltihabı olan otitis externa, deride sert nodüllerin dökülmesi ve yoğun kaşıntı hastalığı olan prurigo nodularis, sedef hastalığı, pişik ve böcek sokması gibi iltihaplı cilt hastalıkları için kullanılır.

Eumovate Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem özellikle nemli veya ıslak yüzeyler için uygundur. İyileşme gerçekleşinceye kadar günde bir veya iki kez etkilenen bölgeyi kapatacak kadar kremi hafifçe uygulayın. Kremin bir süre ciltte emilmesi için bekleyin.

Topikal kortikosteroidlerle tedavi, kontrol sağlandıktan ve bakım tedavisi olarak devam ettikten sonra kademeli olarak kesilmelidir. Önceden var olan dermatozların toparlanması topikal kortikosteroidlerin ani kesilmesiyle, özellikle de güçlü preparatlarla oluşabilir. Bu yüzden mutlaka bu kremi doktorunuzun belirttiği şekillerde kullanmalısınız.

Eumovate Krem Kullananların Yorumları 

“Birkaç yıl boyunca bacaklarımdaki kaşıntıyı durdurmaya yardımcı olacak bir krem bulmaya çalıştım. Bu kremi buldum ve ilk birkaç gün kullandıktan sonra farkı hissedebiliyorum. Şimdi günde bir veya iki kez kullanıyorum ve artık kaşıntı kesinlikle yok.”

“Küçüklüğümden beri egzamadan muzdarip oldum ve hiçbir zaman krem veya çözüm bulamadım. Doktorlara sürekli gidip, sürekli yeni krem ve ilaç denemekten bıkmştım. Kesin bir tedavi bulmak gerekiyordu. Nihayet 17 yaşında Eumovate kremini buldum, 10 yıldan fazla süren egzamam geçti, bu krmi bulduğuma çok mutluyum. Pullardan, kızarıklıktan ve kaşıntıdan uzun süredir kurtulduğum bir krem. Tam olarak ihtiyacım olan ve her zaman istediğim şeydi. Ben bu ilaçta şifamı buldum”

Eumovate Krem 50 Gram Nedir?

Bu merhem, deri iltihabını, böcek ısırıklarını, pişik, egzama, sedef hastalığı ve dermatit gibi iltihaplı cilt hastalıklarını hafifletmek için kullanılır.

Eumovate Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Bu merhem atopik egzama, alerjik kontakt dermatit, kontakt dermatit, seboreik dermatit, iltihaplı cilt, fotodermatit, intertrigo, otitis externa, deride sert nodüllerin dökülmesi ve prurigo nodularis, sedef hastalığı, pişik ve böcek ısırığı gibi iltihaplı cilt hastalıklarını iyileştirmeye yarar.

Eumovate Krem Fiyatı 2019

Bu ürünün 2019 yılı fiyatı 16.61 TL’dir.

Eumovate Krem Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Bu krem ile ilgili sıkça sorulan sorulara sizin için cevap verdik.

Eumovate Krem Vajina Bölgesine Sürülür Mü?

Vajina bölgesinde, yalnızca egzama için bu kremi kullanabilirsiniz.

Eumovate Ne Kremi?

Atopik dermatit, alerjik dermatit, seboroik dermatit, pişik, foto dermatit ve sinek ısırıkları için kullanılan bir cilt kremidir.

Eumovate Krem Kortizonlu Mu?

Evet, kortizonlu bir krem olduğu için doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Eumovate Krem Ne İçin?

Atopik dermatit, alerjik dermatit, seboroik dermatit, sedef hastalığı, pişik, foto dermatit, alerjik kontakt dermatit, kontakt dermatit ve sinek ısırıklarını tedavi etmek içindir.

Eumovate Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Doktor kontrolünde kullanılabilir.

Eumovate Krem Yüze Sürülürmü?

Bu krem yüz bölgesinde kullanılmaz.

Eumovate Krem Sivilce İçin Kullanımı 

Bu krem sivilceleri iyileştirmek için kullanılmaz.

Eumovate Krem Sedef Hastalığı İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sedef hastalığının tedavisinde kullanılmaz.

Eumovate Krem Kaç Gün Kullanılmalı?

Doktorunuzun belirttiği süre boyunca kullanmalısınız. Her hastalığın türüne ve seyrine göre gün sayısı değişir.

Eumovate Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem pişik yaralarını iyileştirir.

Eumovate Krem Nereye Sürülür?

Kollar, bacaklar, omuzlar, sırt bölgesi, kalça ve basen bölgesi ile genital bölgeye sürülebilir.

Eumovate Krem Ne Kadar?

Bu kremin fiyatı 16.61 liradır.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Tuğba dedi ki:

  Eumovate kremi doktor reçetesi ile eczaneden satın alabilirsiniz. Eumovate krem genelde iltihaplı yaraların yol açtığı cilt rahatsızlıklarında ve egzama tedavisinde kullanmak için tavsiye ederler. Bir arkadaşım egzama tedavisi için kullanıyordu. Etki bakımından olumlu sonuçlar veriyor, egzama sorunu olanlar tercih edebilir. Ancak bir uzmana danışıp kullanmak gerekir bunu da unutmayın.