İmpetex Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
445
İmpetex Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

İmpetex krem birçok farklı cilt hastalığı ve deri rahatsızlığının tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Doktor kontrolünde kullanılması gereken İmpetex krem nedir, faydaları nelerdir, fiyatı nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, çeşitleri nelerdir, zararları nelerdir, ne işe yarar gibi önemli soruların cevaplarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz demektir!

İmpetex Krem Nedir?

Enflamatuar semptomların baskın olduğu bakteriyel ve enfekte olan yaraların, kortikoide duyarlı dermatozların tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Çeşitli egzama türlerinin tedavisinde, çeşitli dermatit hastalıklarının tedavisinde, liken ve sedef hastalığının iyileştirilmesi için kullanılır.

İmpetex Krem Fiyatı Nedir?

Bu kremin güncel fiyatı 12.11 TL’dir.

İmpetex Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem atopik dermatit, kontakt egzama, uzun etkili kortikosteroid gerektiren dermatit, diskoid lupus eritematozus, dyshidrosis, granülom annüler, böcek ısırığı, liken, liken skleroz ve atrofik, likenifikasyon, plak sedef hastalığı, prurigo, sedef hastalığı, seboreik dermatit ve staz dermatiti gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

İmpetex Krem Kullanıcı Yorumları

“seboreik dermatit tedavisinde de kullanılan, vücutta meksika acılı sosu kıvamında tat bırakan* krem. krem deyip de geçmemek lazım. evde “yandım allah!!!” nidalarıyla bir oraya bir buraya koşarken ne denli güçlü bir yakıcı olduğuna inanası gelmiyor insanın.”

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

“Ah şu bebeklerin dertleri hiç bitmez .Bebeğim 3aylikken yüzünde

küçük bir yara oldu başta önemsiz birsey zannettim geçer diye düşündüm fakat hızla büyüyerek devam etti anladimki egzama oldu. Bebeğim el bileklerinde ayak bileklerinde iki yanağında çoğalmaya başladı

kaşınıyor çok kırmızı ve sulu. Resimde gördüğünüz gibi. Doktora götürdüm kortizonlu ilaç verdi 3 gün sakinleştirip büyüyerek geri çıkıyordu anladimki kötüleştiriyor.Bir doktorla kalmayıp hastane hastane gezdik ama hepside aynı tür ilaçları verdi.Birtaneside benim sitres yaptığımı görmezlikten gelmem gerktiğini söyledi.Nasil olur ben anneyim bebeğim kasiyor kanatiyor huzursuz. Bu arada alerjiyede gittik test yapıldı bir şey cikmadi. 7ayimizi doldurduk çareler ararken, bir sürü kremler kullanı9rken, bir mucize oldu mucize diyorum çünkü çok bunalmıştım.Eşimin arkadaşı bir krem önermiş aynısı onun bebegindede olmuş iyileştirmiş hemen eczaneden aldırdım sürdüm üçüncü günde kaybolmaya başladı. 6 gün e kadar sürdüm adı impetex krem .çok az izi kaldı zamanla geçecek .3 hafta kullanila bilirmiş. Doktorlarin bu kremi neden yazmadigina anlam veremedim yazık oluyor yavrulara.Şimdi ara sıra nemlendirici sürüyorum kurumasın diye.Şükürler olsun. Dermansız dert vermesin Allah çok zor.”

İmpetex Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi diflukortolon valerat ve klorkinaldol maddeleridir.

İmpetex Krem Kullananlar

“Merhaba MylSehim, bu konu ile ilgili deneyimlediğim bir kaç bilgiyi aktarmaya çalışayım..Tabi sizin cildinizi ve durumununuzu tam olarak bilemediğim için yazığımı sadece kendi durumuma istinaden açıklamada bulunduğumu söylemeliyim.

Sivilcelerden kurtulmak için önecelikle yağlı gıdalardan cips, fıstık, çekirdek vs.. uzak durmak gerekli bir de sigara…Ayrıca sivilce sıkmak işi zora sokan ve iz bırakan bir durumdur ki yakinen tanırım.

Yediklerine dikkat edip, ellerine de hakim olabiliyorsan; toniklerle uğraşma derim reklam gibi olacak ama akşamları yüzünü dove sabunla kıyamanı tavsiye ederim.

Lekeler için kullandığım kurşun suyu idi..(kulanacak olursan dikkatli kullanmanı öneririm, ağır metaldir) Kurşun suyunu eczanelerden tedarik edebilirsin. İyice çalkaladıktan sonra pamuğa emdirip iz kalan yerleri masaj yapar gibi kibarca 20 dk boyunca ovalamak sonra İmpetex Krem’i “çok az” miktarda hafifçe ilgili noktalara sürmekti..Çözüm aldım ama size garanti veremem.. Krem ile ilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz. http://www.ilacpedia.com/impetex-krem

Not: Açık yara gibi yerlere kurşun suyu uygulanmaz ayrıca bu noktadan sonra cildini temiz tutmaya bakmanız gerekir. Çok nadir de olsa Gülsuyu kullandım yumuşaklık kazandırsada sivilceler üstünde pek bir etkisini görmediğimi belirtmek isterim…

En etkili maske, tabiki bana göre…Bal ve limon karışımıdır ( 1 yemek kaşığı yoğurt ve bir kaç damla limon). Bu maske cildi gerer (sıkılaştırır) ve ölü deriyi alır..Temizlerleken bol ılık su ile yapabilisiniz. Sonrasında yoğurt ve bal maskesi ( bir kaşık yoğurt ve bir tatlı kaşığı bal) uygulanırsa ciddiniz pamuk gibi olur 🙂 kırışıklıklarada iyi geldiği söylenir. Gene maskenin temizlenmesinde sadece bol ılık su yeterli olacaktır…”

İmpetex Krem Muadili

Nerisona-C krem bu ürünün muadilidir.

İmpetex Krem Yorumlar

“bioderma ,mustela,zeytin yağ ,nivea yın bisik kremi,hipokort ,dermotop,son olarakra impetex. en cok ise yarayan impeteks oldu durdurdu cogaltmadi en azindan arkadaşımızında gecirmis hic kalmamış bir deneyin isterseniz sizdede işe yarar belki.denemekten korkmayin bebeklerede kullanılır yaziyor. Beslenmeye gelince aci baharatli asitli seyler tuketmeyin.alerji testi yaptirin korkmayin bebekler bizden daha güçlü.”

İmpetex Krem Endikasyonları

Bu krem öncelikle deri enfeksiyonları ve vajinal enfeksiyonlar gibi durumlarda endikedir. Atopik dermatit, kontakt egzama, uzun etkili kortikosteroid gerektiren dermatit, diskoid lupus eritematozus, dyshidrosis, granülom annüler, böcek ısırığı, liken, liken skleroz ve atrofik, likenifikasyon, plak sedef hastalığı, prurigo, sedef hastalığı, seboreik dermatit ve staz dermatiti gibi hastalıkları iyileştirmek için kullanılır.

İmpetex Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremin içinde bulunan herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa kesinlikle bu ilacı kullanmamalısınız.
 • Bu krem genel olarak iltihaplı ve alerjik cilt hastalıkları, yanma, sızı, kaşıntı, kızarıklık, mantar, maya, küf, deri kalınlaşması gibi durumlar için kullanılır.
 • Sivilceler, uçuk, tüberküloz, su çiçeği, rozasea adı verilen gül hastalığı, ağız etrafında iltihaplı yaralar varsa kesinlikle bu ilacı kullanmamalısınız.
 • Bu kremi göz çevresine kesinlikle uygulamamalısınız aksi takdirde glokom rahatsızlığı ortaya çıkabilir.
 • Bu kremi doktor reçete ettiği takdirde ve doktor kontrolünde bebeklerde ve çocuklarda kullanabilirsiniz.
 • Bu kremi kullandığınız bölgenin hava almasını engellememelisiniz. Bu bölgeyi kesinlikle kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 • Kremi kullanırken hastalığınız iyileşse bile doktorun belirttiği süre boyunca kullanmanız gereklidir.
 • Banyodan sonra mutlaka tedavi edilen bölgeyi iyice kurulamalısınız. Ayrıca kullandığınız bezleri, havluları ve iç çamaşırlarını her gün değiştirmelisiniz.
 • Bu kremi kullanırken mutlaka hijyene ekstra özen göstermelisiniz. Kullandığınız tüm bezleri, iç çamaşırlarını ve havluları pamuklu kumaşlardan seçmelisiniz. Çamaşırlarınızı kaynatmalısınız.
 • Tedavi edilen bölgede aşırı yanma hissi, kızarıklık, ağrı, sızıntı ya da tahriş oluşursa ilacı kullanmayı hemen bırakmalı ve hemen doktorunuza danışmalısınız.
 • Bu kremi kullanırken sert şampuanlar, kimyasal kişisel bakım ürünleri, kimyasal saç boyaları ve tüy dökücü kremler gibi ürünleri kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu kremi kullandığınız sürede herhangi bir iyileşme olmaz ya da durumunuz daha kötü bir hal alırsa hemen doktorunuza başvurmalısınız.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.

İmpetex Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun belirttiği şekilde, belirttiği sürelerde ve belirttiği sıklıkta kullanmanız gereklidir. Bu kremi mutlaka doktorun talimatları doğrultusunda kullanın aksi takdirde ciddi riskler doğurabilir. 

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından tedavi edilen bölgeyi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra parmağınıza küçük miktarda kremi alın ve ince bir tabaka şeklinde sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayın. 

Yaranın üzerini kesinlikle bandajla ya da başka bir materyal ile kapatmayın. Bu kremi kesinlikle 3 haftadan daha fazla kullanmayın.

İmpetex Krem İçeriği

Bu kremin etken maddeleri diflukortolon valerat ve klorkinaldol adlı maddelerdir. Yardımcı   maddeleri ise polioksietilen stearat, stearil alkol, sıvı parafin, beyaz vazelin,karboksivinil polimer, sodyum hidroksit pellet, disodyum edetat dihidrat ve saf sudur.

İmpetex Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak kimyasal maddelerin alerjik etkilerini azaltmaya yöneliktir. Bu kremin damar büzücü etkisi, iyileştirici ve onarıcı etkileri vardır.  Ciltte görülen kızarıklık, kaşıntı, şişlik, tahriş ve iltihap gibi cilt rahatsızlıklarını giderir. Ayrıca ciltte mantar, maya, küf ve bakterileri yok eder ve yenilerinin oluşmasını engeller.

Bunun yanı sıra atopik dermatit, kontakt egzama, uzun etkili kortikosteroid gerektiren dermatit, diskoid lupus eritematozus, dyshidrosis, granülom annüler, böcek ısırığı, liken, liken skleroz ve atrofik, likenifikasyon, plak sedef hastalığı, prurigo, sedef hastalığı, seboreik dermatit ve staz dermatiti gibi cilt hastalıklarını tedavi eder.

İmpetex Krem Fiyat 2019

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 12.11 liradır.

İmpetex Krem Yan Etkileri

Daha fazla komplikasyona yol açan bu kremin şiddetli veya olumsuz etkileri arasında kronik venöz yetmezlik, büllöz dermatit ve kontakt dermatit reaksiyonları bulunur.

Bu kremin diğer yan etkileri ise ciltte tahriş, kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve duyarlılıktır. Bu tür yan etkiler görüldüğü takdirde hemen ilacın kullanımını durdurmalı ve acil olarak doktorunuza danışmalısınız.

İmpetex Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

İmpetex Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi, doktor reçete etmediği takdirde kesinlikle bebekler için kullanmamalısınız.

İmpetex Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem egzama tedavisinde oldukça etkilidir.

İmpetex Krem Kulak İçin Kullanılır Mı?

Bu krem, kulak arkasında oluşan egzama yaraları için kullanılabilir.

İmpetex Krem Kortizonlu Mu?

Evet, bu krem kortizon içerir.

İmpetex Krem Ne Kadar?

Bu krem 12.11 TL’dir.

İmpetex Ne Kremi?

Egzama ve yara kremidir.

İmpetex Sivilce Kremi Midir?

Bu krem kesinlikle bir sivilce kremi değildir.

İmpetex Krem Nereye Sürülür?

Gözler, burun, ağız ve genital bölge hariç her alanda kullanılabilir.

İmpetex Uçuk Kremi Midir?

Hayır, bu krem uçukları tedavi etmez.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Esin dedi ki:

  Bebeklerde asla ve asla doktora danışmadan kullanılmaması gereken bir krem. Onların cildi çok hassas olduğu için kızarıklık, tahriş veya daha başka yan etki yapabilir. Şimdiye kadar kullananların yarısı memnun yarısı memnun değil. Memnun olmayanların derdi ise, kremin ardında bir etki göstermemesi. Üç hafta boyunca kullanmak gerekiyor. Bu süreden fazla kullanılması tavsiye edilmiyor aman dikkat edin.