Munderm Jel Ne İşe Yarar?

17.07.2019
534
Munderm Jel Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Sivilce tedavilerinde kullanılan kremlerden bir tanesi Munderm Jel Kremdir. Reçete ile satılan bu ilaç doktorlar tarafından da sıklıkla reçeteye yazılmaktadır. Mumderm Jel çok etkili bir sivilce ilacı olmakla beraber yalnızca sivilcelerinizi yok etmekle kalmaz aynı zamanda sivilcenin yeniden oluşmaması için cildinizdeki bakterileri temizler ve cildi dış etmenlerden arındırır. Cildinizde yeniden bakteri çoğalmasına engel olarak sivilce, akne gibi sorunları ortadan kaldıran bu ilacı eczanelerden satın alabilirsiniz.

Sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan akne vulgaris isimli bakteri munderm jel krem sayesinde cildinizden temizlenir. Yağlı cilde sahip olan kişiler için de munderm jel krem yağ miktarını azaltarak cildin sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda cilt üzerinde oluşan pürüzleri ve girintileri düzelterek daha iyi bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Munderm Jel Krem 30 gramlık mavi ve beyaz renkli bir kutuda satışa sunulmaktadır.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

https://www.youtube.com/watch?v=7vQOI8wACME

Cildinizde problemlerden kurtulmanıza yardımcı olan mumderm jel krem oldukça başarılı bir ilaçtır. Hem iltihaplı hem de iltihapsız sivilcelerde etkili olan mumderm jel krem ağır sivilceler de bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. Doktorunuza başvurarak ağır durumlarda doktorunuzun tavsiyesine uygun ilaçları kullanmanız önerilmektedir. Munderm jel krem yalnızca sivilce tedavisinde değil, aynı zamanda siyah nokta, ciltteki çukurlar ya da pürüzler için de kullanılan bir üründür. Kullanan kişiler tarafından oldukça güzel yorumlar ile karşılaşılmaktadır. Bunların yanında bir de ciltteki yağ ve kirden cildi arındırır. Böylece cildiniz olduğundan çok daha sağlıklı ve canlı bir yapıya sahip olabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Munderm Jel Kremin İçeriği

Bilindiği üzere her ilacın içeriği oldukça önemlidir. Çünkü  bir ilaçtan fayda almanızı sağlayan tek şet ilacın içeriğindeki hem etken hem de yardımcı olan maddelerdir. Bu nedenle kullanacağınız her ilacın içeriği hakkında önceden bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Munderm Jel Kremin içeriğinde, eritromisin ve isotretinoin isimli iki adet etken madde bulunmaktadır. Bu maddelerin dağılımı şu şekildedir. Her 1 gram içerisinde 0,5 gram isotretinoin bulunmaktadır. Yine her 1 gramda 20 mg eritromisin maddesi bulunmaktadır. Etken maddeler eritromisin ve isotretinoin olurken, yardımcı maddeleri ise, alkol, butilhidroksitoluen, hiprosiproil selüloz maddeleridir. Munderm jel kremin kokusu, etonol kokusudur. Rengi ise, açık sarı renklidir. Aynı zamanda yumuşak bir özelliğe sahiptir.

Munderm Jel Kremin İçeriği
Munderm Jel Kremin İçeriği

Munderm Jel Krem Ne İşe Yaramaktadır?

Munderm jel kremin sonuçları oldukça başarılır. Fakat her ilaç için olduğu gibi munderm jel krem için de doğru şekilde ve doğru bölgelerde kullanmak çok önemlidir. Mumderm Jel Kremi şu durumlarda kullanmanız doğru olacaktır.

 • İltihaplı ya da iltihapsız fark etmeksizin her türlü sivilce ve akneleriniz üzerinde
 • Hafif ya da orta şiddetli olan yani küçük ya da büyük sivilce ve akneleriniz üzerinde
 • Alnınızda meydana gelen kırmızı sivilceler üzerinde
 • Bütün siyah noktalarınızda
 • Derinizin üzerinde meydana gelen küçük kabartılar, yani papüllerde
 • Cildinizde iltihaplı küçük kabarcıklar yani püstüllerde
 • Cildinizdeki komedonların giderilmesinde
 • Lekelerin tedavilerine yardım olarak
Munderm Jel Krem Ne İşe Yaramaktadır
Munderm Jel Krem Ne İşe Yaramaktadır

Munderm Jel Kullanımı Nasıldır?

Munderm Jel kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzun görüşlerini almalısınız ve doktorunuzun size uygun gördüğü şekilde uygulamalısınız. Munderm Jel Krem, herhangi bir krem gibi istenilen zamanda sürülüp istenilen zamanda bırakılan bir ilaç olmamalıdır. Tedavi yarıda bırakmamalıdır. Munderm jel krem ile olumlu sonuçlar almak istiyorsanız mutlaka en az 6 ya da 8 hafta munderm jel kremi kullanmaya devam etmelisiniz. Munderm jel kremi sürmeden önce cildinizi kusursuz şekilde temizlemeli ve kurutmalısınız.

Munderm jel krem genel olarak günde 2 defa kullanılmaktadır. Yine de kullanmadan önce doktorunuzun tavsiyesini almanızda yarar vardır. Munderm jel kremi ince bir tabaka halinde uygulanacak alana sürmelisiniz. Derinizin munderm jel kremi emmesi için bir süre beklemeniz gerekmektedir. İşlem bittikten sonra sürdüğünüz bölgeye su sürmemeniz gerekmektedir. Fakat ellerinizi mutlaka bol su ile temizlemeli ve durulamalısınız.

Munderm Jel Kullanımı Nasıldır
Munderm Jel Kullanımı Nasıldır

Munderm Jel krem kullanan bazı kişiler kremi sürdükten sonra cildinin tahriş olduğunu ifade etmektedir. Eğer böyle bir durum ile siz de karşılaşırsanız nemlendirici krem sürebilir cildinizi nemlendirebilirsiniz. Munderm Jel kremin günde 2den fazla kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda 12 yaş altındaki çocukların da munderm jel kullanması sakıncalı olarak görülmektedir.

Munderm Jel Kremin Yan Etkileri

Munderm Jel Krem bir sivilce kremi olmakla beraber bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Doz aşımına bağlı olarak oluşabilecek yan etkilere karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Munderm Jel Krem tedavisi 12 haftadan daha uzun sürmemelidir. Yan etkiler ile karşılaştığınız durumlarda doktorunuza başvurmalı ve gerekirse munderm jel kremi kullanmayı hemen bırakmalısınız. Munderm jel kullanırken ishal ya da karın ağrıları şikayetleri ile karşı karşıya gelirseniz munderm jel kremi derhal bırakarak doktora başvurmalısınız. Munderm Jel Kremin yan etkileri şu şekildedir.

 • Boğazda, yüzde, ağızda ya da dudaklarda şişkinlik sonucunda nefes alamama, yutarken zorlanma.
 • Ellerin ve ayakların şişmesi ve ciltte kaşıntı sonrasında isilik ve benzeri alerjik reaksiyonlar
 • Uygulanan bölgede soyulma, kızarıklık oluşması, ağrı, kaşıntı, tahriş, yanma hissi, batma hissi
 • Uygulanan bölge yerindeki kılların köklerinde iltihap
 • Ciltte renk koyulaşması ya da açılması
 • Uzun süren ve şiddetli devam eden ishal
 • Ciltte meydana gelen ağrılar
 • İsilik ve benzeri alerji reaksiyonları

En yaygın görülen yan etkiler ise, kızarıklık, soyulma, pullanma, egzama, cilt kuruluğu, kaşıntı şekilde sıralanmaktadır. Nadiren görülen yan etkiler ise, kurdeşen, alerji, karın ağrısı, ishal, cilt renginde koyulaşma, cilt renginde açılma, kıl köklerinde iltihap, yüzde şişkinlik şeklinde sıralanmaktadır.

Cildinizde kızarıklık, soyulma ya da kaşıntı meydana gelirse ilk aklınıza gelen munderm jel kremi fazla kullanma ihtimali olmalıdır. Böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğinizde ilk yapmanız gereken ilacın dozunu azaltmak ya da kullanımına birkaç gün ara vermek olmalıdır.

Munderm Jel Hakkın Bilinmesi Gereken Her Şey

Munderm jel bazı durumlarda kullanılırsa birtakım sakıncalar doğurmaktadır. Bu nedenle sayacağımız durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz munderm jel kremi kullanmamalısınız.

 • Munderm Jel Kremin etken maddeleri olan isotretinoin ve erirmisinin maddelerine alerjiniz var ise,
 • Hamileyseniz ya da hamile kalma şüpheniz var ise,
 • Emzirme dönemindeyseniz,
 • Egzama, rozasea şeklinde adlandırılan deri hastalıklarına sahipseniz munderm jel kullanmamanız gerekmektedir.

Munderm Jel Kullananlar

Munderm jel krem kullananlar birçok sosyal medya, sözlük, forum ve benzeri iletişim kanallarında yorumlarda bulunmuşlardır. Yorumların genel anlamda olumlu olması munderm jel kremin etkisini gözler önüne koymaktadır. Düzenli kullanımın önemini vurgulayan kullanıcılar genel olarak bir süre sonra etki gördüklerinden bahsetmektedir. Kısa süre kullanıp sonuç alamayan kullanıcılar da şikayetlerini dile getirmişlerdir.

Fakat unutulmamalıdır ki munderm jel kremin etkisi görebilmek için belli bir süre düzenli olarak kullanılması önemlidir. Sivilce için munderm jel krem kullanırken leke tedavisi için de aynı anda farklı krem kullandığını ifade eden kullanıcılar da bulunmaktadır. Aynı zamanda yan etkilerinden şikayetçi olan kullanıcılar da bulunmaktadır. Her ilaç ve kremde olduğu gibi munderm jel kremin de etki süresi ya da yan etkileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Munderm Jel hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Munderm Jel kullanmanızı sizlere tavsiye ederim. Cilt bakımı yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Ürün hakkında detaylı bilgiyi bu link üzerinden alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Zeliha dedi ki:

  Munderm jel sivilcelere çok iyi geliyor, ancak bununla beraber iyi gelmeyip yan etki yapanlar da mevcut. Kesinlikle doktora sorup danışıp öyle kullanmaya başlayın çünkü bu tür sivilce kremleri başka problemlere yol açabilir. Sivilce kremi deyip geçmeyin ağır ilaçlardır. Ayrıca munderm jel sadece sivilcelere değil siyah noktalara ve cilt üzerindeki çukurların giderilmesi için de kullanılmakta.