Edirne’de Döner Yiyebileceğiniz 10 Yer

16.01.2019
386
Edirne’de Döner Yiyebileceğiniz 10 Yer
Modelistlik Kursu

Bilindiği gibi Edirne’de et lezzetleri ile bilinen bir şehrimiz olmaktadır. Gerek Edirne tava ciğeri, gerekse de döneri ile ün yapmış bu şehre uğrayıp mutlaka lezzetlerinin tadına bakmalısınız. Nitekim bu tada baktıktan sonra Edirne şehrinin lezzetlerine hayran kalacaksınız.

Edirne, tarihi yapılarının, sokaklarının içerisinde Edirne Döner çeşitlerinden meşhur ciğer tavasına kadar pek çok lezzeti tadabileceksiniz. Bu şehirde tadacağınız özel lezzetleri başka bir yerde bu denli enfes tatma fırsatına sahip olamayabilirsiniz.

Edirne Döner Merkezleri

Edirne üzerinde oldukça çeşitli lezzet durakları bulunmaktadır. Bu lezzet durakları başta Edirne döner çeşitleri olmak üzere birçok tadı sizlere sunacaktır. Özellikle bu şehre gelip dönerleri tatmak isteyenler, Yazımızda belirteceğimiz mekânlardan birine uğrayarak enfes dönerin tadına bakabilecekler. Bahsetmiş olduğumuz tüm mekânların döner ustaları, farklı sunumlu ve lezzetli dönerleri önünüze serecek, damaklarınızda iz bırakmayı başaracaktır.

Edirne Ayberk Döner

Edirne Bayberk Döner, Edirne üzerinde hizmet vermekte olan ve Edirne’de bulunanların mutlaka uğraması ve enfes dönerinin tadına bakması gereken bir mekân olmaktadır.

Adres: Bedesten Dış Dükkânları Lüleciler Sokak No:27 Edirne Merkez

Telefon: 0284 225 43 83

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Lezzet Döner

Edirne’nin meşhur döner mekânı olarak bilinen Lezzet döner ile damaklarınızda tadı uzun süre gitmeyecek olan lezzetli döneri tatma şansına sahip olacaksınız.

Adres: Şükrüpaşa Mahallesi Efkan Yıldırım Caddesi 138. Sokak No: 3 Edirne

Telefon: 0284 235 95 15

1000 Evler Döner ve Fast Food

Döner lezzeti ile ün yapmış ve Edirne üzerinden ulaşabileceğiniz bir diğer mekân da 1000 Evler Döner ve Fast Food olmaktadır. Bu mekâna gelerek enfes dönerinin tadına bakabilirsiniz.

Adres: Binevler Sosyal Tesisleri Edirne

Telefon: 0284 236 10 60

Öz Tadım Döner Salonu

Döner tadabileceğiniz bir yer arıyorsanız Edirne’nin meşhur dönercilerinden birini bulabileceğiniz Öz Tadım Döner Salonunu tercih edebilirsiniz.

Adres: Sabuni Mahallesi Muaffıklarhane Sokak Edirne Merkez

Telefon: 0284 225 37 23

İmren Kahvaltı Döner Salonu

Edirne üzerine yolu düşenlere önerimiz İmren Kahvaltı Döner Salonu’nun meşhur dönerinin tatmaları olacaktır.

Adres: Sabuni Mahallesi Saraç Caddesi Edirne Merkez

Telefon: 0284 212 39 84

Altın Yaprak Döner Salonu

Edirne merkez üzerinde bulunuyor ve bu şehrin dönerlerinden tatmak istiyorsanız Edirne döner yeri olan Altın yaprak döner salonuna gelebilirsiniz.

Adres: Sabuni Mahallesi Eski İstanbul Caddesi Demir İş Merkezi No:53 Edirne Merkez

Telefon: 0284 213 68 64

  Doyum Döner

Döner lezzetinin her çeşidini bulmak ve en lezzetlisini tatmak isterseniz Edirne döner yeri olan Doyum Döner’i gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Adres: Sabuni Mahallesi İkikapılı Han Caddesi Edirne Merkez

Telefon: 0284 212 17 50

Öz Kıyık Döner Salonu

Dürüm dönerden pilavlı dönere, pide arası dönere kadar çeşitli sunumlarda ve enfes Edirne döner çeşitlerinden tatmak isteyenler Öz Kıyık Döner Salonunu tercih edebilir.

Adres: Nişancıpaşa Mahallesi 22030 Edirne Merkez

Telefon: 0284 214 91 08

Severse Döner

İsmi ile olduğu kadar lezzeti ile de meşhur olmuş bir başka Edirne döner yeri Severse döner olmaktadır. Bu döner yerine uğramadan Edirne’den ayrılmamalısınız.

Adres: Dilaverbey Mahallesi Balıkpazarı Caddesi 43/1 Edirne Merkez

Telefon: 0536 563 06 35

Es Döner

Edirne merkezi üzerinde yer alan ve dönerlerinde hem çeşitlilik hem de lezzetle ün yapmış bir mekân da Es Edirne Döner olmaktadır.

Adres: Sabuni Mahallesi Çilingirler Caddesi No:3 Edirne Merkez

Telefon: 0544 543 22 69

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.