Trabzon’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

28.01.2019
362
Trabzon’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer
Modelistlik Kursu

Trabzon Kokoreç; sokak lezzetlerinin şahı. Maç çıkışlarının, gece gezmelerinin, sokak aralarının vazgeçilmezi. Turistler kokoreci neden bu kadar sevdiğimizi anlamaya çalışadursun, biz onun muhteşem kokusu ve harika lezzetine bayılmaya devam ediyoruz.

Kuzu bağırsağından yapılan ve Türk mutfağının en sevilen sokak yemekleri arasında başı çeken trabzon kokoreç ‘in lezzetinin artması için, süt kuzusundan yapılmış olması tercih ediliyor.

Restoranların favori yemeği olmasa da, caddede yürürken herhangi bir köşede arabada kokoreç bulabilirsiniz.

Sağlıklı olabilmesi için nasıl yıkandığı ve nasıl temizlendiği de önemlidir. Kömür ateşinde pişirildikten sonra ekmek arasında, yanında da soğuk bir ayranla harika gidiyor.

Trabzon’da Kokoreç Mekanları

Gece karnınız acıktığında sokağa çıkıp yiyebileceğiniz en güzel seçeneklerden biri aynı zamanda. Trabzon’da yaşayanlar ya da Trabzon gezisinde, şehrin mutfağına has lezzetlerin yanı sıra trabzon kokoreç de yemek isteyenler için Trabzon’un en iyi kokoreççileri hakkında bir yazı hazırladık. İşte Trabzon’da kokoreç yiyebileceğiniz 5 yer…

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Kokoreççi Baba

Kokoreççi Baba Trabzon

Trabzon’da kokoreç denince ilk akla gelen yer burası. Burada kokoreç nerede yenir diye merak ediyorsanız, Kokoreççi Baba’yı tercih edebilirsiniz. Burada günün her saati sıra bekleyebilirsiniz. Kokorecinin yanı sıra, sucuğu ve midye dolmaları da meşhur. Ayrıca Trabzon’da kumru yemek için de tercih edebileceğiniz en iyi yerlerden biri burası. Trabzon’un vazgeçilmez mekanlarından biri.

Adres: Kalkınma Mah. Farabi Cad. 29/B Trabzon Merkez, Trabzon

Tel: 0462 326 61 21

Kuzen's Fast Food

Trabzon kokoreç bulmak her zaman kolay olmayabilir. Kuzen’s Fast Food, kokoreç yiyebileceğiniz o mekanlardan biri. Trabzon merkezde hizmet veren mekanda kokorecin yanı sıra; yengen, goralı, patso, tantuni, hamburger, tost gibi daha birçok farklı lezzet seçeneği de bulunuyor. Yarım ekmek arası kokoreç yemek isterseniz, 14 TL ödersiniz.Yanında içeceğiniz büyük ayranın fiyatı ise 2.5 TL’dir.

Adres: Kemerkaya Mahallesi, Cevdet Akçay Sk. No:2, 61200 Trabzon Merkez/Trabzon

Telefon: (0462) 321 47 34

Big Table Cafe

10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veren mekanda, Türk ve dünya mutfağından birçok farklı lezzet var. Trabzon'un en iyi mekanlarından biri olan Big Table Cafe'de porsiyon trabzon kokoreç de bulabilirsiniz.

Adres: Kalkınma Mah., Akif Saruhan Cd., 61300 Merkez/Ortahisar/Trabzon

Telefon: (0462) 332 33 44

The Old Garage Cafe

The Old Garage Cafe

Eski tarz mekan konsepti ve ev yapımı köfteleri ile öne çıkmış bir mekan olsa da trabzon kokoreç sevenlerin uğrak yerlerinden biridir. İşletme sabah 09:00'da açılıyor ve 23:30'a kadar hizmet veriyor.

Adres: Uzun Sokak, Eski Kızılay Aralığı, Akoluk Kitabevi Bitişiği

Telefon: (0462) 800 07 07

Şampiyon Kokoreç

Şampiyon Kokoreç Trabzon

Trabzon kokoreç denince ilk akla gelen firmalardan biridir Şampiyon Kokoreç. Türkiye'nin hemen her bölgesinde şubeleri bulunan Şampiyon'un Trabzon merkezdeki şubesi de şehrin en iyi kokorecini yiyebileceğiniz yerlerden biri.

Adres: Gazipaşa Cad. No: 1  Trabzon Merkez

Tel: 0462 326 61 21

Eğer daha farklı mekanlar arıyorum diyorsanız; trabzon en iyi kokoreççiler

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Hamza dedi ki:

    Kübra hanım kelle yiyebileceğimiz bir yer var mı trabzonda?