Edirne’de Kokoreç Yiyebileceğiniz 7 Yer

17.01.2019
143
Edirne’de Kokoreç Yiyebileceğiniz 7 Yer
Modelistlik Kursu

Edirne, en başta tarihi mekânları ile akabinde sahip olduğu lezzetleri ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birini teşkil etmektedir. Yerli ve yabancı pek çok turist alan bu mekânda tarihi mekanlar, lezzetleri tatların bulunduğu yemek yerleri ile misafirler en iyi şekilde ağırlanabilmektedir.

Edirne üzerinde meşhur pek çok tat bulunmaktadır. En başta gelen tat ise Edirne ciğeri olmaktadır. Akabinde ise Edirne kokoreç, döner, tantuni, ızgara gibi lezzetlerinden de söz edebiliriz.

Bu lezzetlerin her biri alanında yetkin ustalar aracılığı ile yapılmakta ve müşterilerle buluşturulmaktadır. Rotanızı Edirne’ye çevirerek mutlaka Edirne’nin mekânlarından birine ulaşabilir ve muhteşem tatlar ile damaklarınızı ödüllendirebilirsiniz.

Edirneli ustalar, sizlere en iyi tatları sağlamak için maharetlerini lezzetler üzerinde gösterebilecektir. Kokoreç özel bir lezzet olmakta ve herkes tarafından yapılamamaktadır.

Bu sebeple de Edirneli aşçıların ellerinden kokoreçlerin tadına bakmalısınız. Bu tatları denedikten sonra kokoreç yemek için Edirne uğrak mekânlarınız arasında yer alabilecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

Edirne Kokoreç Merkezleri

Edirne üzerinde yemek yiyebileceğiniz çeşitli mekânlar bulunmaktadır. Bu yazımızda Edirne kokoreç lezzetini tatmak isteyenlere özel mekânları seçerek bu mekânlardan unutulmayacak kokorecin tadına bakabilmelerini sağlamak istedik, Olurda günün birinde yolunuz Edirne’ye düşerse ya da böyle b,r planınız mevcutsa sizler için belirlemiş olduğumuz ve kokorecin en iyi lezzetini sağlayabilecek donanıma sahip olan yerlere uğrayabilirsiniz. Bu mekânların her biri özel olarak hazırlanmış malzemeleri kokoreç ustalarına vererek unutulmayacak kokoreç tadını sizlere sunabilecektir. . Daha önce kokorecin tadına baktıysanız bu mekânlara uğradıktan sonra en iyi kokoreç yerinin neresi olduğunu söylemelisiniz. Nitekim Edirne kokoreç ustaları bu konuda oldukça yetkin isimler olmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Edirne Tantuni By Tolga Usta

Edirne enfes tatlarından bir olan kokoreci Tolga usta’nın meşhur yerinde tadabilirsiniz. Nitekim By Tolga Usta yerinin kokoreçleri Edirne Kokoreç dünyasının en iyi mekânlarından birini oluşturmaktadır.

Adres: Şükrü Paşa Mahallesi Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Mahallesi Mert Apartmanı Edirne

Telefon: 0284 236 10 33

Trakya Cızz-Bızz Kokoreç

Edirne merkez üzerinde yer alan ve merkeze uğrayarak kokoreç tatmak isteyenlerin uğradığı mekânlardan biri Trakya Cızz- Bızz Kokoreç olmaktadır.

Adres: Fatih Mahallesi Edirne Merkez

Telefon: 0284 235 25 15

Çiftlik Evi Cafe

Kokorecin en lezzetlisini Edirne Kokoreç yerlerinde tatmak isteyenler, Edirne merkez üzerinde kokoreç tutkunları ile buluşan Çiftlik Evi Cafe’ye uğrayabilirler.

Adres: Murat Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:22 Edirne Merkez

Telefon: 0284 212 78 13

Şampiyon Kokoreç

Edirne şehrinin bilinen ve uğrak mekânlarından olan bir başka Edirne kokoreç yeri Şampiyon Kokoreç olmaktadır. Hem fiyatları hem de lezzeti ile tercih edilen mekânlardan olmayı başarabilmiştir.

Adres: Abdurrahman Mahallesi Talat Paşa Caddesi Edirne Merkez

Kıyık Edirne Kokoreç

Murat Usta’nın enfesli kokoreçlerini tatmak isteyen herkes Kıyık Kokoreç yerine gelebilir. Gerek titizlikle gerekse de usta ellerle hazırlanmış kokorecin tadına doyabilirsiniz.

Adres: Nişancıpaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No: 92 Edirne Merkez

Edirne Şirin Kokoreç

Edirne üzerinde yer almakta olan ve damaklarda iz bırakacak nitelikte kokoreçlerin hazırlandığı Şirin Edirne Kokoreç ile enfes tada ulaşabilirsiniz.

Adres: İstiklal Caddesi No:5 Edirne

Telefon: 0284 715 24 08

Elara Köfte& Kokoreç& Izgara

Edirne üzerinde yer alan ve kokoreç severlere 7/24 hizmet sunan Elara Kokorece mutlaka uğramanızı tavsiye edebiliriz.

Adres: Ordu Evi Yanı Bilgen Çarşısı Teras Kat No: 49 Edirne Merkez

Telefon: 0507 908 16 17

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.