Codermo Merhem Nasıl Kullanılır?

29.11.2019
152
Codermo Merhem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Codermo merhemin etken maddesi mometazon furoat adı verilen bir bileşendir. Bu merhem genel olarak kızarıklıklar, şişlikler, kaşıntılar ve iltihaba sebep olan kimyasal maddelerin etkilerini minimum seviyeye indirir. Alerjik dermatit, sedef hastalığı ve bir tür egzama çeşidi olan atopik dermatit gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Peki Codermo merhem nedir, ne işe yarar, fiyatı ne kadar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir merak ediyorsanız hemen yazımızı okumaya başlamalısınız.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Codermo Merhem Nedir?

Bu merhemin etkenmaddesi mometazon furoat bileşenidir. Yardımcı maddeleri ise heksilen glikol, propilen glikol stearat, stearil alkol ve steret-20 karışımı, beyaz balmumu, beyaz vazelin, titanyum dioksit, deiyonize su ve fosforik asittir. 

Codermo krem vücuttaki çeşitli alerjik reaksiyonların etkilerini yok etmeye yöneliktir. Kızarıklık, şişlik, kaşıntı ve iltihap gibi rahatsızlıkları iyileştirir. Genellikle kimyasal deterjan kullanmaktan dolayı oluşan alerjik dermatit hastalığı, bir egzama çeşidi olan atopik dermatit hastalığı, dizler, dirsekler, saç derisi gibi alanlarda kuru ve kaşıntılı kızarıklıklar, sedef rengi, kepeklenme, pullanma gibi deri kalınlaşmalarına neden olan sedef hastalığını tedavi eder.

Codermo Merhem Ne İşe Yarar?

Bu merhem birçok hastalığın tedavisinde son derece faydalıdır. Özellikle kaşıntılı, iltihaplı ve kızarıklıklarla oluşan cilt hastalıklarında çok etkilidir. Alerjik dermatit hastalığı, atopik dermatit ve sedef hastalığında başarılı sonuçlar verir.

Codermo Merhem Nasıl Kullanılır?

Bu merhemi mutlaka doktorunuzun verdiği talimatlara göre uygulamanız gereklidir. Bu kremin kullanma miktarı, süresi ve sıklığı doktorunuz tarafından size detaylı olarak tarif edilecektir. Yanlış kullanım, aşırı dozda kullanım ve yanlış uygulamalar sonucunda bazı riskler oluşabilir ve sağlığınızı tehdit edebilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi yıkayın ve tedavi edilecek bölgeyi temizleyin. Ardından çok küçük miktarda kremi parmağınıza alın ve nazik hareketler ile masaj yaparak bölgeye ince bir katman halinde sürün. Bu kremin ciltte iyice emilmesi gerekir. Bu bölgenin havayla temasını kesinlikle kesmeyin. Üzerine bandaj kapatmayın ya da başka bir malzemeyle üzerini örtmeyin.

Codermo Krem Fiyat 2019

Bu kremin, 2019 yılı fiyatı 9.03 TL’dir.

Codermo Merhem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem sedef hastalığı, alerjik dermatit hastalığı ve atopik dermatit hastalığı gibi deri hastalıkları için kullanılır.

Codermo Merhem Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Öncelikle mutlaka bu ilacın prospektüsünü okumalısınız. Bu kremin içindeki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamanız gerekir.
 • Şeker hastalığınız varsa bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • 2 yaşından küçük bebeklerde bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Doktorlar tarafından tanı konulmamış deri hastalıkları için bu merhemi kesinlikle kullanmayınız.
 • Uçuk, su çiçeği, göz enfeksiyonları, iltihaplı cilt rahatsızlıkları, ağız bölgesindeki iltihaplı yaralar, aşıdan kaynaklanan cilt enfeksiyonları, sivilce ve akne problemi, bebeklerdeki pişikler, sedef hastalığı, rozasea yani gül hastalığı ve genital kaşıntı gibi rahatsızlıklar için bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu merhemin göze temas etmemesine özen göstermelisiniz. Eğer bu merhem, gözünüzle temas ederse hemen bol suyla yıkayınız.
 • Bu kremi sürdüğünüz alanı kesinlikle bandaj ya da başka bir maddeyle kapatmayınız.
 • Eğer bu kremi kullanırken cildinizde mantar ya da virüs enfeksiyonları meydana gelirse hemen doktorunuza danışmalısınız.
 • Eğer bu kremi yüzünüzde kullanacaksanız 5 günden fazla kullanmamalısınız.
 • Bu krem mantar ya da virüslerden dolayı oluşan deri hastalıklarını iyileştirmek için kullanılmaz.
 • Bu kremin çocuklarda kullanımı 5 günü aşmamalıdır.
 • Hamilelik ve emzirme süreçlerinde doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.
 • Bu kremi 2 hafta kullandıktan sonra herhangi bir iyileşme olmuyorsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • En başarılı sonuçları almak için bu merhemi düzenli olarak kullanmanız önemlidir.
 • Cildinizde bu kremi çok geniş alanlara kesinlikle sürmeyiniz.

Codermo 0.1 Merhem 30 Gr Ne İçin Kullanılır?

Bu merhem kaşıntılı cilt hastalıkları, şişlik görülen deri hastalıkları, enfeksiyonlu ve iltihaplı bazı cilt hastalıkları için kullanılır. Özellikle sedef hastalığı, alerjik dermatit hastalığı ve atopik dermatit hastalığının tedavisinde başarılıdır.

Codermo Merhem Muadil 

Codermo Losyon, M-Furo Merhem, K-Mexader Merhem, Elocon Pomat, Momecon Pomat, K-Mexader Krem, Momecon Krem, Elocon Krem ve K-Mexader Losyon bu ürünün muadilleridir.

Codermo Merhem Fiyatı 

Bu krem güncel olarak eczanelerde 9.03 liradan satışa sunulmaktadır.

Codermo Merhem Mantar 

Bu merhem kesinlikle virüs ya da mantar kaynaklı olan deri hastalıklarını iyileştirmez.

Codermo Merhem Kullananlar 

“codermo krem, vücutta kızarıklığı, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan bir kremdir. deri iltihabı (egzama), alerjik reaksiyon ve sedef hastalığından dolayı oluşan iltihap ve kaşıntıların tedavisi ile ilgilidir.”

“Allerji için çok iyi bir ilaç. Kendim kullandım çok iyi geldi. 11 yaşındaki oğluma da kullandım. İyi geldi ama acaba bi zararı olur mu?”

Codermo Saç Losyonu Fiyatı

Bu saç losyonunun güncel fiyatı 9.03 TL’dir. 

Codermo Saç Losyonu Ne İşe Yarar?

Bu saç losyonunun etken maddesi mometazon furoat bileşenidir. Vücutta oluşan şişlik, kaşıntı, kızarıklık ve iltihaba iyi gelen bir ilaçtır. Saç derisindeki sedef hastalığı, seboreik dermatit gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Codermo Saç Losyonu Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Öncelikle mutlaka bu ilacın prospektüsünü okumalısınız. Bu saç losyonunun içindeki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamanız gerekir.
 • Şeker hastalığınız varsa bu saç losyonunu mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • 2 yaşından küçük bebeklerde bu saç losyonunu kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu saç losyonunu kesinlikle saç derisinde bulunan sedef hastalığı ve seboreik dermatit hastalığı dışındaki hastalıklar için kullanmamanız gerekir.
 • Doktorlar tarafından tanı konulmamış deri hastalıkları için bu saç losyonunu kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu saç losyonunun göze temas etmemesine özen göstermelisiniz. Eğer bu saç losyonu, gözünüzle temas ederse hemen bol suyla yıkayınız.
 • Bu saç losyonunu sürdüğünüz alanı kesinlikle bandaj, streç film, saç bandı, fular ya da başka bir maddeyle kapatmayınız.
 • Eğer bu saç losyonunu kullanırken cildinizde mantar ya da virüs enfeksiyonları meydana gelirse hemen doktorunuza danışmalısınız.
 • Bu saç losyonunu yalnızca saçlı deriye uygulamanız gereklidir. 
 • Bu saç losyonu mantar ya da virüslerden dolayı oluşan deri hastalıklarını iyileştirmek için kullanılmaz.
 • Bu saç losyonunun çocuklarda kullanımı 5 günü aşmamalıdır.
 • Hamilelik ve emzirme süreçlerinde doktorunuza danışmadan bu saç losyonunu kullanmayınız.
 • Bu saç losyonunu 2 hafta kullandıktan sonra herhangi bir iyileşme olmuyorsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • En iyi sonuçları almak için bu saç losyonunu düzenli olarak kullanmanız önemlidir.

Codermo Saç Losyon Kullananlar

“Bu arada damdan düşenin halini en güzel damdan düşmüş bilir derler..

Herkes kendine has bir yöntem bulmuş gidiyor. Bende paylaşayım istedim..

Kızarıklık pullanma döküntü nerde olduğu farketmez kaş, bıyık, saç, kulak içi arkası

Codermo krem akşam yatarken sürün güzelce öğlene kadar cildiniz normale döner.

O gün Akşamı yine sürün problemli bölgelere gayet güzel sağlıklı bir cilt.. Haftada 2 gün fazla abartmayın.. Zaten rezalet kokar bu krem ama katlanıyorum artık ben..

Benden başka kimse farkedemiyor yüzümde gözümde sєвσяєiқ Đєям∂тiт olduğunu en iyi bu şekilde kamufle ediliyor bu hastalık.”

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Ilgın dedi ki:

  Codermo krem, vücutta oluşan kızarıklık şişlik ve iltihap sonucunda oluşan sorunlar için kullanılır ve tavsiye edilir. Alerjik reaksiyonların sebep olduğu kızarıklıklara bire bir ilaç. Egzamanın yarattığı kızarıklıklarıma çok iyi geliyor. Tahrişin önüne geçiyor ve iltihabı yok etmeye çalışıyor. Ayrıca Codermo’nun saç losyonu da mevcut. Saç derisinde şişlik ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılıyor. Daha önce kullanmıştım faydasını baya gördüm.