Doline Jel Nasıl Kullanılır?

17.01.2020
359
Doline Jel Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Doline jel genel olarak ciltteki iltihabı ve enfeksiyonları iyileştiren bir ürünüdür. Peki doline jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Doline Jel Nedir?

Bu jel, gut, migren, romatoid artrit, ateş ve bir dereceye kadar kas spazmları ve eklem ağrıları gibi rahatsızlıkların tedavisinde ağrı kesici olarak kullanılan ve steroidal olmayan bir antienflamasyon ilacıdır. Artritin neden olduğu ağrı, şişlik ve eklem sertliğini etkili bir şekilde giderdiği bilinmektedir.

Doline Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel genel olarak ağrı, enflamasyon, kas-iskelet sistemi ağrıları ve acıları, kronik kas ağrıları, eklemlerdeki osteoartrite bağlı ağrı ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Bu ürün, aktif bileşenler olarak diklofenak sodyum, mentol, metil salisilat ve oleum lini içerir. Bu jel, kas-iskelet sistemi ağrıları ve ağrılarını hafifleterek, ağrıyı ve kronik kas ağrısını azaltarak, ağrıdan rahatlama sağlayarak, anti-enflamatuar aktiviteler göstererek, tromboksan, prostaglandin ve prostasiklin oluşumunu azaltarak çalışır.

Doline Jel Fiyatı

Bu jelin güncel fiyatı 15 liradır.

Doline Jel Muadili

Bu ürünün muadilleri Doline Sprey, Doline Ampül, Efamat Çözelti İçeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-efemat Krem, Thermo-doline Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Doline Jel Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Bu jeli kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, vitaminler, bitkisel takviyeler gibi kullandığınız reçetesiz satılan ürünler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve hamilelik ya da yakında olacağınız bir ameliyat gibi mevcut sağlık durumları hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuz tarafından belirtilen şekilde bu ürünü kullanınız veya ürün ekinde yazılı olan talimatları izleyiniz.
 • Dozaj genel olarak hastalığınızın seyrine bağlıdır. Hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildiriniz. 
 • Bu jelin gözler, ağız, burun, kulaklar ve dudaklar ile temasından kaçınınız. Bu ilaç yanlışlıkla bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayınız.
 • Yaşlı hastalarda bu jeli doktor kontrolünde kullanınız.
 • Sindirim sistemi rahatsızlıkları ve mide kanaması geçirdiyseniz bu jeli kullanmayınız.
 • Kalp yetmezliğiniz varsa bu jeli kullanmayınız.
 • Ülser hastalığı öykünüz varsa bu jeli kullanmayınız.
 • Böbrek yetmezliğiniz varsa  bu jeli kullanmayınız.
 • Çocuklardan uzak tutunuz.
 • Karaciğer fonksiyon bozukluğunuz varsa bu jeli kullanmayınız.
 • Bu ilacı kesinlikle ağızdan almayınız. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış cilt üzerinde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Bu jel kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyiniz ve kurulayınız.
 • Bu jeli uygulandıktan hemen sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayınız. Ayrıca, doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanmaktan kaçınınız.

Doline Jel Kullanımı

Bu jeli, mutlaka doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanmalısınız. Doktorunuzun belirttiği dozajda, sıklıkta ve süre boyunca bu jeli kullanmalısınız. Eğer doktorunuz belirtmediyse bu jeli günde üç kez uygulayın. Tedavi edilecek bölgeye yaklaşık olarak 10 cm uzunluğunda şerit şeklinde uygulamanız gerekir. 

Doline Jel Faydaları

Bu jel krem genel olarak romatoid artrit, kireçlenme, ankilozan spondilit, dismenore, hafif ile orta şiddetli ağrı, kas ağrıları, migren, bursit, tendinit, iltihap, kas-iskelet sistemi ağrıları ve acıları, gecikmiş kas ağrıları ile eklemlerdeki osteoartrite bağlı ağrıları tedavi eder.

Doline Jel Yorumlar

“etofenamat ağrı kesici ve iltihabi durumlar üzerinde etkili bir ilaçtır. ayrıca ateş düşürücü etkisi de vardır. etofenamat vücutta iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik faktörleri azaltarak çalışır. etofenamat non-steroidal antienflamatuar (nsaıı) grubu bir ilaçtır.

devamı için:

http://www.ilacpedia.com/doline-jel”

“prospektüsüne göre;

1 ml doline sprey 100 mg etofenamat ve izopropil alkol içerir.

endikasyonları:

akut şiddetli ağrılarda: kas – iskelet sisteminin romatizmal hastalıklarında; örneğin kronik romatoid artrit , ankilozan spondilit , kas romatizması , ağrılı omuz tutulması (periarthritis humeroscapularis), lumbago , siyatik , tenosinovit, bursit, omurga ve eklemlerin mekanik ve dejeneratif harabiyetine bağlı oluşan iltihabi hastalıklar (aktive olmuş spondiloartrit veya artroz)

künt yaralanmalar (örneğin spor yaralanmaları); ezilme, burkulma, incinme.

biliyorum direkt tedavisi değildir mutlak ama uzun zamandır yürümediğim kadar çok yürüdüğüm için çektiğim acılara* derman olması için evdeki ecza dolabında rastlayıp kullandığım sprey.”

“ınsan gibi uyumadığım için 2 haftada bir boyun-omuz tutulmasıyla uyanıyorum. çeşitli kremler denedim hatta acile gidip iğne vurdurmuşluğum da çoktur.

sağolsun acildeki doktorlardan biri bunu yazdı geçenlerde. hala dua ediyorum kendisine ve ilacı üreten firmaya. günlerce kıvrandıran acı 10sn de yok oluyor. resmen efsunlu.”

“doku zedelenmelerimde hayat kurtaran. elime düşen döküm parçanın yarattığı acıdan parmaklarımı oynatmakta bile zorlanırken sayesinde 3-4 günde iyileşti.”

Doline Jel Yan Etkileri

Bu jelin yan etkileri arasında alerjik kontakt dermatit, anafilaktik reaksiyonlar, dermatit, ülserleşme ya da ciltte delinme vardır. Bu yan etkilerden birisini ya da birkaçını gördüğünüz anda ilacı kullanmayı hemen bırakın ve bir hastanenin acil servisine başvurun.

Doline Jel Eşdeğeri

Bu ürünün eşdeğerleri Doline Sprey, Doline Ampül, Efamat Çözelti İçeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-Efemat Krem, Thermo-Doline Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Doline Jel ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu ilaç ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara sizler için yanıt verdik.

Doline Jel Etofenamat Nedir?

Etofenamat adlı madde bu ilacın etken maddesidir.

Doline Jel Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu jel kremin gebelik kategorisi C’dir.

Doline Jel Gebelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktorunuza danışmadan, hamilelik sürecinde kesinlikle kullanmayınız.

Doline Jel Ne İlacı?

Kas zedelenmelerinde, kas ve eklem ağrılarında, burkulma ve zedelenmelerde kullanılan bir ilaçtır.

Doline Jel Krem Ne İçin Kullanılır?

Kas ve eklem ağrıları, yaralanmalar ve burkulmalarda kullanılır.

Thermo Doline Jel Nedir?

Ağrı kesici ve kas gevşetici özellikleri olan bir üründür.

Doline Jel Nicin Kullanilir?

Kas ve eklem ağrıları, yaralanmalar ve burkulmalarda kullanılır.

Doline Jel Ne Kadar?

Bu jelin güncel fiyatı 15 liradır.

Doline Jel Nerede Kullanılır?

Boyun, omuzlar, sırt bölgesi, kollar, bacaklar, ayaklar, bel, kalça ve baldır gibi bölgelerde kullanılabilir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Zahide dedi ki:

  Doline jel kol, ayak bacak boyun ve sırt bölgelerindeki ağrıyı kesmek için kullanılan bir ürün. Sürekli olrak sporun içindeyseniz tavsiye edebileceğim bir jel arkadaşlar. Ya da uzun süre sporun içinde olmayıp bir anda spora abandiginizda oluşan kas ağrısına çok iyi geliyor. Ben sporla ilgilendigim için genelde Doline jeli kullanıyorum çevremdekilere de tavsiye ediyorum.