Storice Krem Nasıl Kullanılır?

02.01.2020
466
Storice Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Storice krem cilt bakımı ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir üründür. Peki Storice krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Storice Krem Nedir?

Bu krem cildi derinlemesine nemlendirir ve yumuşaklık kazandırır. Özellikle kuru ve pullanmaya eğilimli cilt tipleri için yoğun bir nemlendirme özelliği vardır. Aynı zamanda ciltte oluşan tahrişler için cildi yatıştırır ve sakinleştirir. 

Bu krem, ciltte yapış yapış bir his bırakmaz. Ciltte hemen emilen bir özelliğe sahiptir. Cilt dokusunu yumuşak ve esnek hale getirir. 

Storice Krem Endikasyonları

Bu kremin gerçekten yoğun bir etkisi ve zengin bir içeriği vardır. Bu krem cilt üzerinde uzun müddet nemlendirme ve yatıştırma özellikleri gösterir. Ciltte hemen emilen bu krem, büyük bir konfor sağlar. Cildin pürüzsüz, yumuşak ve esnek olmasına yardımcı olur. 

Storice Krem İçeriği

Bu ürünün içinde sıvı parafin, stronsiyum klorür hekzahidrat, vazelin, gliseril stearat, setearil alkol, gliserin, setearet-25, fenoksietanol, dimetikon, meyan kökü tozu, karite yağı, shea yağı, pantenol, tokoferol, allantoin, etilheksilgliserin ve saf su bulunur.

Storice Krem Faydaları

Bu krem genel olarak cildi en derin katmanlarına kadar nemlendirir. Ciltte çok hızlı bir biçimde emilir. Cilt dokusunu iyileştirir, cildi yatıştırır ve cilde yumuşaklık ile esneklik kazandırır. Özellikle kuru ve pullanmaya eğilimli cilt tipleri için idealdir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Storice Krem İçindekiler

Bu kremin içinde meyan kökü tozu, pantenol, allantoin ve shea yağı vardır. 

Meyan kökünün cildi nemlendirme özelliği vardır. Meyan kökü, dış çevre ve iç çevredeki stres faktörlerinden serbest radikalleri nötralize edebilen güçlü antioksidanlar içerir. 

Ciltteki yağı kontrol eder ve cildi sakinleştirir. Ayrıca meyan kökü güçlü bir anti-enflamatuar aktiviteye sahiptir. Meyan kökü cilt rengini dengeler, cildi aydınlatır ve koyu leke görünümünü azaltır. Cilt rengini aydınlatır. 

Pantenol, genellikle kombine tedavinin bir parçası olarak, çok çeşitli cilt hasarlarını iyileştirmeye yardımcı olur. Yaraların ve yanıkların iyileşmesini hızlandırdığı gibi skar tedavisine yardımcı olur. Pantenol yardımıyla iyileşen cilt daha yumuşak, daha elastik ve daha dengeli olma eğilimindedir. 

Cildin dış katmanlarını yenileyen pantenol, kızarıklık, kaşıntı ve iltihabı iyileştirir. Cilt için ideal bir nemlendiricidir. Hatta ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder.

Allantoin, kimyasal ve fiziksel olarak diğer nemlendiricilerin çoğundan farklı davranmasına rağmen, bazen bir tür nemlendirici olarak kabul edilir. Pullanmaya eğilimli kuru ciltler için, çoğunlukla cildi yumuşatma ve daha fazla nemi emmesine izin veren yatıştırıcı özellikleri ile ünlüdür.

Cildin yenilenme sürecini arttırmak, vücudunuzun cildin üst katmanlarındaki ölü cilt hücrelerini temizlemesine yardımcı olurken, daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Bir bileşik olarak Allantoin, ölü cilt ve keratin gibi bariyerleri kaldırır. Bu, cildin alt katmanlarının nemi normal şekilde emmesine yardımcı olarak cildin nemini arttırır ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Ayrıca allantoin doğal bir peeling görevi görür ve cildi soyarak yenilenme sağlar. Cildi iyileştirir. Cildi yumuşatır ve güneş hasarıyla mücadele eder. Beyaz nokta, siyah nokta ve sivilce ile mücadele ederken akneyi tedavi eder.

Hücre çoğalmasını ve yeni doku büyümesini uyarır ve yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Cildi anti-inflamatuar özelliklere sahip bir tahriş edici olarak sakinleştirir ve kızarıklığı azaltır. Allantoin ayrıca yaraları, yanıkları, cilt ülserlerini ve egzamayı etkili bir şekilde tedavi eder.

Shea yağı ise cildi yumuşatır ve nemlendirir. Ciltteki koyu lekeleri giderir. Sivilce ve akne tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki iltihabı yatıştırır. Serbest radikallerden cildi koruyarak ince çizgi ve kırışıklıkları yok eder. Çatlakları ve yaraları iyileştirir.

Storice Tahriş Önleyici Krem Kullananlar

“Harika bir nemlendirici

Özellikle enflamasyonla birlikte seyreden kontact dermatit, egzema gibi cilt lezyonlar için hem nemlendirici olarak hem de tedavi amaçlı uzun süreli kullanılabilecek bir ürün.”

“6 aylık sivilce tedavisindeyim şu mükemmel kurban olduğum kremi kim icat ettiyse elini öpeyim ya ne çile dert cektim en sonunda doktorumun önerisiyle aldim yüzüm şairi derecede kuruydu dudak çevrem pul puldu yüzüm pul puldu hareket ettiremiyordum kremi aldim kullandim Harika benım gibi sorunu olanlar hiç düşünmeden alsin”

“DOKTOR TAVSİYESİ LEKE TEDAVİSİNE BAŞLAYAN DOKTORUMUN İLAÇTAN DOLAYI OLAYI OLUŞACAK KURULUK İÇİN ÖNERİSİ UMARIM İŞE YARAR :)”

Storice Krem Çeşitleri

Storice Anti Irritation Calming Body Lotion vücut losyonu cildi nemlendirir ve cildi sakinleştirir. Cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Storice Anti Irritation Calming Cream kremi cilde nem ve esneklik kazandırır. Cildin yumuşamasını ve pürüzsüz olmasını sağlar. Storice Anti Irritation Calming Face yüz kremi, yüz bölgesindeki nemi arttırmaya odaklanır. Ciltteki yoğun tahrişi azaltır ve cildi yatıştırır. Cildin yumuşak ve esnek olmasını sağlar.

Storice Krem Fiyatı

Storice Vücut Losyonu fiyatı 59,50 liradır. Storice Anti Irritation Calming Cream 65,90 liradır. Storice Anti Irritation Calming Face Cream Yüz Kremi ise 52,60 liradır.

Storice Krem Kullanımı

Bu kremi, günde iki kez sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Storice Krem Yorumları

“çok memnun kaldim kuruluktan çok kötü kaşıntı vardı çok rahatladım tavsiye ederim”

“tahrişi önleyen bir krem, başarılı buluyorum”

“Aldım ama hiçte faydasını görmedim yüzüme sürüyorum sanki yüzüme mum damlatilmis gibi donuyor aldım. Çok kullanmadım sanki birazda begenmedim tavsiye etmem”

Storice Krem Yan Etkileri

Bu kremin herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Storice Krem ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bu krem ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını bu bölümde sizler için yanıtladık.

Storice Yüz Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem cildi nemlendirir ve cildi sakinleştirir.

Storice Tahriş Önleyici Krem Fiyatı Nedir?

Storice Vücut Losyonu fiyatı 59,50 liradır. Storice Anti Irritation Calming Cream 65,90 liradır. Storice Anti Irritation Calming Face Cream Yüz Kremi ise 52,60 liradır.

Storice Krem Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi doktorunuza danışmadan kesinlikle hamilelik döneminde kullanmayınız.

Storice El Kremi Midir?

Evet, elleri nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılır.

Storice Güneş Kremi Midir?

Hayır, bu krem güneş kremi değildir.

Storice Nemlendirici Krem Midir?

Evet, bu krem cildi ve yüzü nemlendirir.

Storice Krem Tahriş Önleyici Midir?

Evet, bu krem ciltteki tahrişi önler ve cildi yatıştırır.

Storice Vücut Kremi Midir?

Storice vücut losyonu ile cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Storice Yatıştırıcı Krem Midir?

Evet, ciltteki iritasyonu yatıştırır.

Storice Yüz Kremi Midir?

Yüz kremi çeşidi, yüz bölgesini nemlendirir ve pürüzsüz bir görüntü verir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Büşra dedi ki:

    Kilolu insanların oldukça sık karşılaştığı bir sorun olan bacak aralarının birbirine sürtmesi ile oluşan tahrişe Storice krem çok iyi geliyor. Bana da bir arkadaşım önermişti. Özellikle de hassas cilt tipine sahip biriyseniz ve bununla beraber fazla kilolu biriyseniz bacak aranızda oluşan tahriş için kullanabilirsiniz. Kızarıklık ve acıyı kesiyor. Tahriş olan bölgeyi bir güzel nemlendiriyor. Ayrıca kış aylarında çatlayan ellerime de sürüyorum bazen çok güzel nemlendiriyor pamuk gibi yapıyor.