Doctor who 13. sezon ne zaman? Konusu ve bütün detaylar

07.06.2021
260
Doctor who 13. sezon ne zaman? Konusu ve bütün detaylar
Modelistlik Kursu

Doctor who 13. sezon ne zaman? Konusu ve izleyici yorumları gibi bilgileri makalemizin içeriğinde bulacaksınız.

Çok sevilen İngiliz dizilerinden biri olan ” Doctor Who ” kadar kapsamlı ve zengin bir geçmişe sahip çok az dizi bulunmaktadır. Görünüşe göre geçmişteki başarısı geleceği de aynı derecede umut vadedeceği görünüyor. Yana Jodie Whittaker Doctor Who dizi tarihinde ilk defa kadın doktor oldu. Chris Chibnall 2018 yılında baş yazar olarak senoryayı devralmasıyla, bazı yeniliklere gidildi.

Son yılların en çok dikkat çeken distopik yapımlarından olan Doctor Who dizisinin merakla beklenen yeni sezonu ne zaman yayınlanacak? Sizin için Doctor Who dizisinin oyuncularının ve de yapımcısının yeni sezon hakkındaki açıklamalarını bir araya getirdik.

Şimdi dizinin hayranları, Doktor ve arkadaşlarının bir sonraki maceralarında nereye ve ne zaman gideceğini ve en önemlisi, bu maceraları ne zaman yayınlayarak yeni bölümleri izlemeyi bekleyebileceğimizi merak ediyor.

Eski bilim kurgu dizisi olan Doctor Who yaklaşan yayın tarihi, güncel oyuncu kadrosu ve 13. Sezon planı hakkında bildiğimiz her şeye birlikte göz atalım.

Doctor Who Konusu

Doctor Who , British Broadcasting Corporation (BBC) tarafından yayına alınan İngiliz bilim kurgu televizyon dizisidir . Dizinin orijinal akışı 1963’ten 1989’a kadar 26 yıl sürmüştür.İlkel özel efektleri ve de ilgi çekici hikaye çizgileri ile hatırlanan Doctor Who dizisi , İngiliz popüler kültürünün de bir dönüm noktası haline gelmiştir . Doctor Who Serisi, 2005 yılında büyük beğeni toplamıştır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Doctor Who dizisi , baş karakteri doctor Zaman Lordlarının evi olan gezegen Gallifrey’den zaman yolculuğu yapan ilginç bir bilim insanının maceralarını anlatıyor . Kendisi de bir Zaman Lordu olan baş karakter Doktor, Time and Relative Dimensions in Space’in kısaltması olan ve eşsiz aracı TARDIS ile zaman ve uzayda yolculuk etmektedir. Dış görselde daha büyük bir iç mekana sahip olan TARDIS makinesi, ortamına uyum sağlamak için çeşitli şekiller alabiliyor.

Doktor ve arkadaş yolcularını evrendeki herhangi bir zamanda veya herhangi bir yere götürme yeteneğine sahip olma yeteneğine sahip olsa da araç sık sık Dünya’da mavi bir polis kulübesi şeklinde park ediliyor. İngiltere’de olsun ya da uzayın uzak noktalarında, Doktor karakteri ve arkadaşları robotlar, canavarlar ve de çarpık bir Zaman Lordu da dahil olmak üzere çok sayıda kötülükle savaşı izleyici ile buluşuyor. Dizi serisi boyunca belirli düşmanları olan Doctor, özellikle Dalekler (kendilerinden daha düşük yaşam formlarının yok edilmesini isteyen robotlar) uzayda soykırım yapmaya çalışanları engellemek için çaba harcıyor.

Orijinal Doktor Who tarafından William Hartnell tarafından 1966 yılında oynandı. Yayın zamanı, Zaman Lordlarının ölüme yakın olduklarında kendilerini yenileme yeteneğine sahip olduklarını da hikayede ortaya koydu.

Doctor who 13. sezon onayı aldı mı? Ne zaman yayınlanacak?

Chibnall’ın Radio Times ile yapmış olduğu bir röportajda teyit edildiği gibi, 13. Sezon’un 12. Sezon yayına girmeden çok önceleri gerçekleştiğine dair teyit ALINDI.

Doctor who 13. sezon onayı aldı mı?

Ne yazık ki, Doktor Who Dizisi bile COVID-19’un etkilerine karşı hazırlıklı değildi. Hatırlayabileceğiniz gibi, dizi Mart 2020’de bir sezon finaline zorlandı. 12. Sezonun finali 1 Mart 2020 tarihinde yayınlandı. Çekimler ertelense bile , Chibnall ekibi ile yazarlar karantina boyunca 13. yeni sezonun senaryosu üzerinde çalışmaya gayret etti ve çekimler Kasım 2020 itibariyle 10 aylık programına çoktan başladı.

Neyse ki güzel haber, 2021 Yeni Yıl özel bölümü karantinadan önce çekilmişti. Bu sebepten ötürü de zamanında yayınlanabildi.

Doctor who 13. sezon onayı aldı mı? Sorusunun cevabını ise gönül rahatlığı ile verebiliriz ki EVET , 13. sezon onayı alındı ve çekimlere başlandı.

Doctor who 13. sezon ne zaman yayınlanacak?

Her zamanki 10 bölümden sekize indirilen çekimlerin yanında BBC, Radio Times’a 2021 prömiyeri yapmayı planladıklarını iletti.

Fakat bunun düzenlemesi ve tanıtımları için yalnızca üç ile dört ay süre gerektiğini söyledi. Bununla birlikte de, azalan iş yükünün yanında , ilk bölümlerin Aralık ayından itibaren yeni bölümlerin yayınlandığını görebiliriz. Doctor who 13. sezon ne zaman yayınlanacak? Sorusuna hep birlikte cevap bulalım.

 • Doctor who 1. sezon 26 Mart 2005 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 2. sezon 15 Nisan 2006 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 3. sezon 31 Mart 2007 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 4. sezon 5 Nisan 2008 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 5. sezon 3 Nisan 2010 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 6. sezon 23 Nisan 2011 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 7. sezon 1 Eylül 2012 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 8. sezon 23 Ağustos 2014 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 9. sezon 19 Eylül 2015 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 10. sezon  15 Nisan 2017 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 11. sezon  7 Ekim 2018 tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 12. sezon  1 Ocak 2020  tarihinde yayınlandı.
 • Doctor who 13. sezon Aralık 2021 yılında yayınlanacak!

Her ne kadar garanti bir tarih olmasa bile covid-19 olaylarının patlak vermesinden dolayıDoctor who 13. sezon Aralık 2021 yılında yayınlanacak! 

The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. ahmet dedi ki:

  yeni doktor yokmu 2 sezondur izlemiyorum

  1. mehmet dedi ki:

   Var. Sizin bıraktığınız yerde rejenerasyon oldu ve Whittaker geldi, 2 sezondur o devam ediyor.