Ders Çalışma Uygulamaları – 5 Faydalı Uygulama

16.04.2022
228
Ders Çalışma Uygulamaları – 5 Faydalı Uygulama
Modelistlik Kursu

Ders çalışırken klasik seven öğrencilerden de olabilirsiniz teknolojiyi işin içine katanlardan da. Bu yazımızda ders çalışmalarınızı daha kolay ve verimli hale getirecek 5 mobil uygulamadan bahsedeceğiz. Önerdiğimiz ders çalışma uygulamalarını birlikte inceleyelim!

DERS ÇALIŞMA UYGULAMALARI

  • FOREST:

Ders çalışma uygulamaları önerilerimizden ilki: Forest. Tam olarak odaklanmak için dizayn edilmiş bir uygulama. Eğer “Masa başında kalamıyorum, ders çalışırken dikkatim dağılıyor.” diyorsanız tam sizin için. Çalışmaya başlarken ne kadar çalışmak istediğini gir ve başla dediğinde geri sayım başlasın. İsterseniz bu süre boyunca Forest başka uygulamalara girmenizi engelleyebilir. Eğer ders + mola şeklinde çalışmak isterseniz hem ders süresini hem de mola süresini planlayabilirsiniz. En güzel taraflarından biri ise toplam kaç dakika odaklanıldığını göstermesi. Gün sonunda toplam kaç dakika çalıştığınızı görmekse çok motive edici!

Her çalışma süresinin sonunda ise ormanına bir ağaç dikiliyor. Eğer çalışmayı yarıda bırakırsanız ağacın kuruyor. Kaç saat ders çalıştığınızı gösteren ve odaklanmanıza yardımcı olabilecek bu uygulama ile bol ağaçlı ormanlar yapabilirsiniz!

  • KUNDUZ

Kunduz hem sınav yılında olan hem de tüm diğer öğrenciler için çok faydalı uygulamalardan biri. Soru çözerken takıldığınızda sıcağı sıcağına doğrusunu öğrenmek en faydalısı. Kunduz da tam bunu yapıyor. Yapamadığınız sorunun fotoğrafını çekin Kunduz 48 bin eğitmenden en uygun öğretmenle eşleştirsin. 15 dakikadan az bir sürede açıklamalı cevaba ulaş! Ayrıca çözümü anlamazsanız eğitmenle konuşup detayları sorabilirsiniz!

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Güzel kısımlarından biri de uygulama içinde konu anlatım ve ihtiyacınıza yönelik kişiselleştirilmiş testler olması. Böylece uygulamadan hiç çıkmadan ders çalışabilirsiniz. Her şeyi içinde bulunduran bir ders çalışma uygulaması arıyorsan Kunduz’a göz atmalısın. Şu ana kadar Kunduz’da 4 milyon öğrenci 58 milyon sorunun cevabına ulaştı!

  • Microsoft To Do

Microsoft to do uygulamasını hem telefonda hem bilgisayarda kullanabilirsiniz. Çalışacaklarını ve gününü planlamak için çok iyi tasarlanmış bir uygulama. Günüm, önemli, planlanan gibi listelere sahip. Siz de istediğiniz listeyi oluşturabilirsiniz. Seçilen görevler için hatırlatma ayarlayıp uygulamanın sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca görevler için bitirme tarihi ekleyebilir, yıldızlayabilir ve maddenin içine notlar alabilirsiniz. Ben plansız çalışamam diyenlerin denemesi gereken bir uygulama!

  • Reader-Pro

Reader-Pro uygulaması hızlı okuma becerisi kazandırmak için tasarlanmış. Özellikle son zamanlarda sınavlarda sorulan uzun paragraf ve matematik sorularını düşündüğümüzde faydalı olabilir. Uygulama içerisinde farklı egzersizler içeriyor. Düzenli çalıştığınızda hem okuma hızınızı hem de bilişsel becerilerinizi geliştirmeyi vaat ediyor.

  • Ders Çalışma Atmosferleri

Son ders çalışma uygulaması önerimiz ise ders çalışma atmosferleri uygulaması. Eğer ders çalışırken sessizlik rahatsız ediyorsa ya da belli sesler daha iyi odaklanmanı sağlıyorsa bu uygulamayı denemelisin. Sıcak kafe, rahat arka bahçe, eski kütüphane, kahveci, sınıf gibi pek çok seçeneğe sahip. aynı zamanda ses seçtikten sonra istersen kaç dakika çalışmak istediğini de seçebilirsin.

Ders Çalışma Performansı

Ders çalışma uygulamaları önerilerimizi sizlerle paylaştık! Bu mobil ders çalışma uygulamalarının ders çalışmalarınızda yardımcı olacağını umuyoruz. Denediklerinizle ilgili yorumlarınızı ve sizin önerilerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.