Dermatix Silikon Jel ne işe yarar?

12.07.2019
282
Dermatix Silikon Jel ne işe yarar?
Modelistlik Kursu

Dermatix silikon jel, yaralanma ya da yanık yüzünden ciltte kalan izlerin veya ameliyat sonrası vücutta kalan izlerin tedavisine yardımcı olan Dermatix Silikon Jel, son yıllarda bu konuda mucize ürünlerden biri olarak adlandırılıyor. İlk olarak Amerika’da üretilmeye başlayan ardından da popülerliği dünya genelinde saran Dermatix Silikon Jel ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi soruların yanıtları araştırılıyor. Yaranın üzerine hızlı bir şekilde nüfuz eden ve kısa süre içerisinde yara izinin iyileşmesini sağlayan bu krem hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Amerikalı ilaç firması Hanson Medical tarafından üretilerek dünya genelinde piyasaya sürülen Dermatix Ultra Jel, yara izleri üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle son yıllarda Türkiye’de de oldukça popüler hale geldi. Özellikle cilt üzerinde oluşan yara İzlerinde onarıcı bir etkisi bulunan krem başka kurallar ile birlikte kullanılması durumunda tamamen yara izlerine ortadan kaldırıyor. Günümüzde yeni oluşan yaraların iz bırakmaması için kullanılan birçok krem var ama Eski yara izleri konusunda etkili olan çok fazla krem bulunmuyor. Dermatix Silikon Jel ne işe yarar diyorsanız kesinlikle Eskiden kalan yara izlerinin tedavisinde oldukça olumlu etkiler gösteriyor. İsterseniz gelin bu mucize krem nedir ve nasıl kullanılır sorularını daha detaylı şekilde yanıtlayalım.

Dermatix Silikon Jel Nedir?

Dermatixsi Jel silikon bazlı bir kremdir ve Amerika’da üretilir. 15 Mg’lık bir tüp içerisinde satılan bu krem olgunlaşmamış belirgin yara izlerine tedavi edilmesi konusunda sıklıkla kullanılır. Şeffaf bir rengi bulunan bu krem uygulandığı bölgede kendiliğinden kurur. Dermatixsi kokusuzdur ve kullanmanız durumunda sizi rahatsız etmez. Cilt üzerine uyguladıktan sonra kısa sürede kendiliğinden kurur veya herhangi bir yere ulaşmak. Silikon teknolojisi özellikle eski yara izleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu etkinin gücünü sonuna kadar kullanan krem vücudun herhangi bir yerinde oluşan yara izlerini tedavi etmekte son derece etkilidir. Eğer çok uzun zamandan bu yana var olan bir yara iziniz varsa tamamen tedavi olmasa bile bu kremi kullanmanız durumunda görünmez hale gelir. Yeni oluşmuş oralarda ise yara izini tamamen tedavi eder ve ortadan kaldırır. Dermatix Silikon Jel nedir öğrendiğimize göre gelin, nasıl kullanılır ve yan etkileri var mıdır bakalım.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Dermatix Silikon Jel Ne İşe Yarar?

Dermatix Silikon Jel uzun yıllar önce Amerika’da üretilmeye başlandı Ancak son yıllarda gelişen Teknoloji sayesinde içeriği yenilendi. Silikon teknolojisi kullanılarak üretilen Bu ürün ağzında yara izine nüfuz ediyor ve yaraların iyileşme süresini kısaltıyor. Elbette bununla kalmıyor yaralar nedeniyle meydana gelen deri üzerindeki pürüzlü görünüm ve kabarıklık da kısa süre içerisinde yok oluyor.

Özellikle cildin en çok görülen yerleri olan ellerde ve kollarda oluşan yaralara, ameliyat sonrası oluşan yara izlerine ve hatta yanık izlerine de bu kremin iyi geldiği belirtiliyor. Silikon jel kıvamında olan bu krem cildin nem dengesini koruyarak yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda kremin nemlendirme etkisi tahriş olan cilde toparlıyor ve kısa süre sonra şişkinliklerin ve kabarmanın ortadan kalkmasını sağlıyor.

Dermatix Silikon Jel Ne İşe Yarar
Dermatix Silikon Jel Ne İşe Yarar

Dermatix Silikon Jel Nasıl Kullanılır?

Faydaları ve kullanım alanı oldukça geniş olan bu kremi nasıl kullanıldığı doğal olarak merak ediliyor ve internet üzerinde Dermatix Silikon Jel nasıl kullanılır sorusunun yanıtı araştırılıyor. Ürünün kullanımı son derece kolay. Sorunlu olan bölgeye Günde 2 defa sabah ve akşam şeklinde ince bir tabaka halinde kremi uygulamak yeterli. Yara izlerinden tamamen kurtulmak için düzenli olarak en az 2 ay boyunca kremi kullanmak gerekiyor. Aynı zamanda kullanmaya başlamadan önce yara izinin olduğu bölgeyi güzelce temizlemek ve ardından iyice kurulamak şart. Kremin uygulandığı bölgenin kesinlikle ıslak olmaması gerekiyor.

Dermatix Silikon Jel Nasıl Kullanılır
Dermatix Silikon Jel Nasıl Kullanılır

Jel kıvamında olan kremden çok az miktarda olarak ince bir tabaka halinde alarak ve dairesel hareketlerle masaj yapacak şekilde yara izinin üzerine uygulayabilirsiniz. Kremi yaranın üzerine uyguladıktan sonra hemen yıkamamanız gerekiyor. Kremin cilde tamamen nüfuz etmesi için bir süre beklemek ve daha sonra günlük hayatınıza devam etmeniz öneriliyor. Jel kıvamında olan bu krem zaten kısa sürede kendiliğinden kuruyor ve sizin herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek kalmıyor.

Dermatix Silikon Jel Yan Etkileri Var Mıdır?

Dermatix Silikon Jel yan etkileri konusunda kayıtlara geçen herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Ancak kremin kullanılması sırasında yine de doz aşımı yapmaya özen gösterilmelidir. Harici kullanım için uygun olan bu krem kesinlikle dahili şekilde alınmamalıdır. Alınması durumunda en yakın sağlık kurumuna başvurulması tavsiye edilir. Kremin gözle temasından kaçınılmalı ve teması halinde mutlaka bol su ile durulanmalıdır. Hassas ciltler bu ürünü kullanmadan önce mutlaka bir dermatoloğa başvurmalıdır. Böyle bir imkanınız yoksa ürünü kullanmadan önce bir alerji testi yapmalı ve kullanmaya başlamak için en az 24 Saat etkilerini görmeyi beklemelisiniz. Test yaptığınız bölgede herhangi bir kızarıklık ya da kaşıntı durumu olmazsa kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dermatix Silikon Jel Yan Etkileri Var Mıdır
Dermatix Silikon Jel Yan Etkileri Var Mıdır

Dermatix Silikon Jel Saklama Koşulları

Dermatix Silikon Jel oda sıcaklığında ve güneşe doğrudan maruz kalmayacak şekilde paketinde saklanmalıdır. Aynı zamanda çocukların kullanımına yasak olan bu krem çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir. Doğrudan güneşe maruz kalan krem, kesinlikle kullanılmamalıdır.

Dermatix Silikon Jel Nereden Alınır, Fiyatı Nedir?

Dermokozmetik ürün olan Dermatix Silikon Jel eczanelerde satılmaktadır. Türkiye genelinde bütün eczanelerde bulabileceğiniz gibi internet üzerinden dermokozmetik ürünler satan sitelerden de satın alabilirsiniz. Son derece etkili olan Dermatix Silikon Jel fiyatı 95- 125 TL aralığında değişmektedir. Güzellik amacıyla üretilen ve özel bir firmaya ait olan bu krem ne yazık ki SGK kapsamında satılmamaktadır. Sigorta tarafından ödenmeyen sürenin ücretini Siz ödemek zorundasınız. İsterseniz kullanmadan önce bir doktora konuşabilirsiniz Fakat unutmayın ki doktor tarafından reçete edilse bile kremi ücretli olarak almak zorunda kalacaksınız.

Dermatix Silikon Jel Kullanıcı Yorumları

Daha önce kullanmadıysanız ve başkalarının tavsiyesini ihtiyacınız varsa Dermatix Silikon Jel kullanıcı yorumları hakkında da sizin için kısa bir araştırma yaptık. Kullanıcılar genellikle yeni oluşan yara izlerinde kremin son derece etkili olduğunu söylüyor. Ancak yara kabuk bağlamaya başladıktan hemen sonra kullanmaya başlamadım büyük önem taşıdığı belirtiliyor.

Çünkü eski yaralarda tamamen iyileşme sağlamıyor ancak genel anlamda görünümünü düzeltiyor ve görünmez hale getiriyor. Eğer geçmiş yıllardan beri taşıdığınız bir yara izniniz varsa görünümüne hafifletmek için bu kremi kullanabilirsiniz. Birçok kullanıcı da ürünün fiyat performans bakımından piyasada bulunabilecek en iyi ürünlerden biri olduğunu söylüyor. Hatta düzenli olarak uzun süreli kullanımlarda eski yara izlerini bile tedavi ettiği ifade ediliyor. Bazı kullanıcılar ise üzerinde kalan sivilce izleri için ürünü tercih ettiklerini ve başarılı sonuçlar aldıklarını dile getiriyor.

Ancak siz yine de sivilce için kullanmadan önce bir doktora danışın ve ürünün yüz için kullanılıp kullanılmayacağını öğrenin. Muhtemelen yüzdeki yara üzerinde herhangi bir sakınca olmadan kullanımı tavsiye edildiği için sivilce İzlerinde de kullanılmasının bir sakıncası yoktur. Beklenmeyen bir yan etki görülmesi durumunda ürünün kullanımını Hemen bıraktım bir doktora başvurun.

Dermatix silikon jel hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Dermatix silikon jel oldukça faydalıdır. Cilt bakımı yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Ürün hakkında detaylı bilgi için bu linkten ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Leyla dedi ki:

    Ayak bileğimde bir jilet yarası izi vardı. uzun zamandır geçmek bilmiyordu. Doğum lekesi gibi bembeyaz bir leke ayak bileğimde yer edinmişti. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Dermatix Silikon jeli kullanmaya başladım. Leke olan bölgeye her gün sürdüm az miktarda. Gerçek anlamda etkisini çok gördüm leke giderici olarak bir numara kremim oldu diyebilirim. Herkese tavsiye ederim 