Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

15.07.2019
1.117
Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla Anestol Pomad krem kullanılır? Anestol Pomad krem neye iyi gelir ve yan etkileri var mıdır? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Lokal anestezikler grubundan bir ilaç olarak sayılan Anestol Pomad krem, bölgesel uyuşturma etkisi sayesinde genellikle kulak deldirme ve dövme işlemleri sırasında kullanılıyor. Reçeteyle satılan bu krem sadece eczanelerde bulunuyor. 30 gramlık alüminyum tüp içerisinde beyaz renkli olan krem,  etkisini kısa süre içerisinde gösteriyor.

Anestol Pomad Krem Nedir
Anestol Pomad Krem Nedir

Anestol Pomad Krem Nedir?

Anestol Pomad Krem %5 lidokain etken maddesi içeren, propilen glikol, polietilen glikol, propil paraben ve Metil paraben bileşenlerine sahip anestezik bir kremdir. Oldukça etkili ve güçlü olan bu krem sadece doktor reçetesiyle eczanelerde satılmaktadır. Anestol Pomad bölgesel uyuşma sağlar ve kısa sürede uyuşma etkisini göstermeye başlar. Son yıllarda bölgesel uyuşma konusunda en çok tercih edilen kremlerden biridir. Güçlü etkisi sayesinde bu kadar soğuk kullanılmaktadır ancak kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

Mukoza ve deride oluşan yüz zayıflar yanıkları uyuşturmak da, Meme ucu, dudaklarda oluşan çatlaklar, çiçekte oluşan kaşıntılar, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi sırasında lokal anestezi ihtiyacının karşılanması gibi birçok konuda Anestol Pomad krem tercih edilmektedir. Anestol pomad Krem ne işe yarar diyorsanız son dönemlerde günlük hayata adapte edilmeye başlanmıştır. genellikle ağda öncesi acı ya engellemek için kullanılan bu krem lazer epilasyon sırasında acıyı azaltmak için de tercih edilir. Genelde acı ve ağrı hissini azaltmak için kullanılan bu krem kulak – burun deldirme, dövme yaptırma, Piercing taktırma gibi işlemlerde de kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra ilk defa cinsel ilişki yaşayacak olanlar acıyı hafifletmek için de tercih edebilirler. Ayrıca bu krem verdiği hissizlik etkisi nedeniyle geciktirici olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Uzmanlar Bu konuda kullananları kesinlikle uyarıyorlar çünkü kremin amacı bu değildir. Uzun vadeli kullanımda ciddi anlamda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Çok az miktarda kullanmak bile peniste ciddi uyuşma etkisi yaratırken kullanımının aşırıya kaçması halinde önemli sonuçlara yol açabilir. Krem zaten doktor tarafından reçete edilerek satıldığı için ulaşılması kolay bir krem değildir.

Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad krem nasıl kullanılır sorusunun aslında bir hayli geniş bir cevabı vardır. Çünkü kullanım alanı son derece geniştir ve uygulama için farklı kullanım şekli bulunmaktadır. Eğer bu kremi cinsel bölgede kullanmayı planlıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayın ve cinsel hayatınızı tehlikeye atmayın. Kremin bir gün içerisinde kullanılması tavsiye edilen doz miktarı 17 ile 20 gram arasındadır. Doz miktarının aşılması durumunda ciddi anlamda yan etkilerine karşı karşıya kalabilirsiniz.

Uygulama küçük yüzeylerde yapılmalıdır ve mümkün olduğunca geniş yüzeylere uygulamaktan kaçınılmalıdır. Uygulama yapmadan önce kullanılacak olan bölge iyice yıkanır ve temizlenir ardından da güzelce kurulanır. Kullanılacak alana uygun olan miktarda krem alınarak bölgeye dairesel hareketlerle yedirilir. Özellikle hassas bölgelere uygulanan bu kremin bekleme süresi 15 dakikadır. Uyuşma etkisi 15 dakika içerisinde ortaya çıkmaya başlar. Kremin etkisi yaklaşık iki üç saat kadar kalıcı olur.

Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır
Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır

Cinsel İlişkide Anestol pomad krem kullanımı

İnsanların en çok merak ettiği konu ise Anestol Pomad krem cinsel ilişki sırasında kullanılır mı? Evet, ilk cinsel birliktelik daha sonrasında bu kremi kullanmak mümkün ancak tavsiye edilmiyor. Eğer doktor tarafından tavsiye edilmesi durumunda cinsel ilişkiden 15 dakika kadar önce kremi uygulamak yeterli oluyor. Krem vajinaya uygulanacaksa mutlaka vajinanın içine de bir miktar sürülmesi gerekiyor. Ancak doz aşımına dikkat etmek ve fazla kullanmamakta fayda var.

Hemoroid için Anestol pomad kullanımı

Hemoroid ağrısı için Anestol Pomad kullanımı da son dönemlerde oldukça yaygınlaştı. Yine doktor tavsiyesi ile kullanılan krem bölgenin dışına uygulanıyor ve bu sayede acıyı hafifletiyor. Ağrının geçici olarak dinlenmesini sağlayan bu kremi iç bölüme sürmemeye özen göstermek gerekiyor.

Geciktirici olarak Anestol pomad kullanımı

Anestol Pomad geciktirici etkisi nedeniyle de son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Uyuşturma ve hissizlik yarattığı için kremi kullananlar var ancak asıl üretim amacı bu değil. Fakat erken boşalma sorunu yaşayanlar ürünü keşfettikten sonra düzenli olarak kullanmaya başladı. Ancak uzun süreli kullanımında kremin en önemli yan etkisi zevk almama hissi oluyor. Bu nedenle erken boşalma sorununa kısa süreli bir çözüm ararken daha kötü sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için kremi bu anlamda kullanmak gerekiyor.

Anestol Pomad Yan Etkileri

Hani kadar doktor tavsiyesi ile kullanılsa bile Anestol Pomad krem yan etkileri ile de çok bilinen kurallardan biri. Oldukça güçlü etkileri olması nedeniyle yan etkileri de bir o kadar güçlü. Özellikle kremin içerisinde bulunan etken maddelerden birine alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamanız gerekiyor. Aynı zamanda fazla kullanmak ciltteki tahrişlere neden olabiliyor. En önemlisi de vücudun emilimi sonucunda krem kana karılabiliyor ve zehirlenmelere yol açabiliyor. Kremin en çok görülen yan etkileri ise şu şekilde;

 • Ciltte tahriş, kaşıntı ve kızarıklık
 • Uzun süreli kullanımda cildin aşırı hassas
  olması
 • Baş Dönmesi
 • Sinirlilik
 • Görmede bozukluk
 • Nöbet ve titreme

Yukarıda saydığımız yan etkilerden herhangi birini kremi kullandığımız sırada görürseniz kullanmayı hemen bırakmalı ve bir doktora başvurmalısınız. Aynı zamanda deri üzerine uygulanması sonucunda kana karışan bu krem hamilelik sırasında kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Anne sütüne geçtiği bilinen bu krem aynı zamanda emziren kadınlarda da kullanılmaz. Açık yara ve yanıklarda da kullanılması tavsiye edilmeyen krem kesinlikle çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. Anestol krem yüze sürülmesi uygun olmayan bir kremdir göz çevresi ve ağız ile kesinlikle temas ettirilmemelidir.

Anestol Pomad Krem Fiyatı

Doktor tarafından yazık peçete ile eczanelerde satılan Anestol Pomad krem Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Kremi kullanmak istiyorsanız mutlaka doktor tavsiyesine uymalı ve ondan reçete etmesini istemelisiniz. Aksaray’da eczanelere gidip kremi istediğinizde zaten alamayacaksınız. Anestol Pomad krem fiyatı eczanelerde 92.01 TL olarak satılmaktadır. Ancak reçetesiz satışı yasaktır.

Ansetol Pomad Kullananlar

Anestol Pomad krem kullanan yorumları da fikir almak açısından son derece önemli. Birçok sosyal medya sayfasında ya da sözlükte bu konu hakkında fikir yürütenler var. Genellikle yaz aylarında oluşan güneş yanıkları konusunda kullananlar oldukça memnun kaldıklarını söylüyor. Aynı zamanda mutfak kazaları nedeniyle oluşan yanıklarda da bu krem son derece etkili gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar kremin son derece etkili olduğunu fakat fiyatının bu etkisine rağmen çok ucuz olduğunuz. Aile doktorundan rica edip ağda öncesi kullanmak için yazdıran çok sayıda kadın da var. Ancak olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlar da var. Özellikle geciktirici etkisi nedeniyle kullanan beyefendiler kremden son derece şikayetçi.

Anestol Pomad krem birçok kullanıcı tarafından oldukça olumlu yorum almış. Kendimde bu kremi kullandım ve memnun kaldım sizlere de tavsiye ederim.

Anestol Pomad krem hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız.

Ürün hakkında bilgi için bu link üzerinden de bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. miray dedi ki:

  Anestol Pomad krem dövme veya kulak deldirme işlemlerinde tavsiye edilen bir kremdir, çünkü uyuşturucu bir özelliği vardır. Eczanelerden uygun fiyata satın alabilirsiniz. Özellikle de kulak deldirme işleminde etkili bir performans gösteren Anestol Pomad krem uyuşturucu özelliği bakımında anestezik bir krem. Ayrıca bununla birlikte, ağda yapmadan önce kullanan kullanıcılar da mevcut. Ağrısız acısız bir ağda yapmak istemiyorsanız bu kremi tercih edebilirsiniz.