Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır?

25.02.2020
891
Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Cortimycine göz pomadı pek çok farklı göz rahatsızlığını tedavi eden bir ilaç türüdür. Haricen uygulanır. Peki Cortimycine göz pomadı nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Cortimycine Göz Pomadı Nedir?

Bu göz merhemi genel olarak göz enfeksiyonları, kaşıntı, bakteriyel enfeksiyon, inflamasyon, yüzey oküler enfeksiyonlar, bakteriyel enfeksiyonlar ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu göz pomadı, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Bu göz pomadı, aktif bileşenler olarak kloramfenikol topikal ve hidrokortizon asetat topikal içerir. Bu göz merhemi, göz bölgesindeki iltihap ve kaşıntıyı tedavi ederek çalışır ve bakterilerin büyümesini inhibe eder.

Cortimycine Göz Pomadı Fiyatı

Bu göz pomadının güncel fiyatı 17.39 liradır.

Cortimycine Göz Pomadı Ne İçin Kullanılır?

Bu göz pomadı genel olarak göz enfeksiyonları, gözlerde kaşıntı, bakteriyel enfeksiyon, iltihap ve yüzey oküler enfeksiyonları gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Cortimycine Göz Pomadı Ne İşe Yarar?

Bu ilaç bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi etmek veya önlemek için kullanılır. Bu ürün, bakterilerin büyümesini durdurarak çalışan antibiyotik olan neomisin, bacitracin ve polimiksin içerir. Ayrıca, gözlerdeki şişliği azaltarak çalışan bir anti-enflamatuar kortikosteroid olan hidrokortizon içerir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu ilaç sadece bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi eder ve önler. Diğer göz enfeksiyonu tipleri için uygun değildir. Herhangi bir antibiyotiğin gereksiz kullanımı veya aşırı kullanımı, etkinliğinin azalmasına neden olabilir.

Cortimycine Göz Pomadı Kullanımı Nasıldır?

Bu göz pomadı genellikle her 3 veya 4 saatte bir veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde gözlere uygulanır. Bu ilacı kullanırken kesinlikle kontakt lens takmayın. Kontakt lensleri üreticinin talimatlarına göre sterilize edin ve tekrar kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Göz merhemini uygulamak için önce ellerinizi yıkayın. Kontaminasyonu önlemek için tüpün ucuna dokunmamaya veya gözün içine temas etmemesine dikkat edin. Başınızı geriye doğru eğin, yukarıya bakın ve alt göz kapağını aşağı çekin. Tüpü yavaşça sıkarak göz altı bölgesine bir buçuk santimetre bir merhem şeridi yerleştirin. 

İlacı yaymak için gözünüzü kapatın ve göz bebeğini her iki yöne doğru yuvarlayın. Gözünüzü kırpmamaya ve gözü ovmamaya çalışın. Daha sonra bu adımları diğer gözünüz için tekrarlayın. Yeniden bu göz pomadını sürmeden önce fazla ilacı çıkarmak için merhem tüpünün ucunu temiz bir bezle silin. Doktorunuz tarafından belirtilen sıklıkta bu ilacı uygulayın.

Örneğin damla veya merhem gibi başka bir tür göz ilacı kullanıyorsanız, önce göz damlasını uygulayın ve bu göz merhemini uygulamadan önce en az 5 dakika bekleyin. Göz damlalarının göze girmesini sağlamak için göz merhemlerinden önce göz damlası kullanın. Başka bir göz merhemi kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce en az 10 dakika bekleyin.

En fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak uygulayın. Her gün aynı saatlerde kullanmayı unutmayın. Birkaç gün sonra belirtiler tamamen yok olsa bile, bu ilacı doktorunuzun belirttiği süre boyunca kullanmaya devam edin. İlacın çok erken bırakılması, bakterilerin büyümesine yol açabilir ve bu da enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir.

Bu ilaçla 2 günlük tedaviden sonra durumunuzda herhangi bir iyileşme olmazsa ya da durumunuz daha da kötü hale gelirse mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.

Cortimycine Göz Pomadı Yan Etkileri

Yanma, kaşıntı, tahriş, kuruluk, folikülit, aşırı tüylenme, akne formunda büyük sivilceler, hipopigmentasyon, perioral dermatit ve alerjik kontakt dermatit bu göz merheminin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir.

Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir görülür ancak ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi bir yan etkiyi görürseniz mutlaka doktorunuza danışın.

Cortimycine Göz Pomadı Merhem Fiyatı

Bu göz merheminin güncel fiyatı 17.39 liradır.

Cortimycine Göz Pomadı Göz Tansiyonuna Neden olur mu?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Cortimycine Göz Pomadı Ne Renk?

Cortimycine Göz Pomadı beyaz renkli bir pomaddır.

Cortimycine Göz Pomadı Göz Tansiyonuna Neden olur mu?

Cortimycine Göz Pomadı, uzun süreli kullanımlarda göz tansiyonunun sürekli kontrol edilmesini gerektiren bir pomaddır.

Cortimycine göz pomadının araç kullanmaya etkisi var mı?

Cortimycine göz pomadı, bulanık görmeye neden olabilmektedir. Bu nedenle pomadı kullandıktan sonra öncelikle gözlerinizin net olarak görmeye başladığından emin olarak araç kullanmaya başlayınız.

Cortimycine Göz Pomadı Kullananlar

“arpacığın yanı sıra göz çevresinin kuruma ve pul pul olma sorununa karşı da bire birdir. bepanthen ve benzerlerine oranla çok daha uzun süreli rahatlama sağlar.

daha önce de belirtildiği üzere ilk kullanımlarda kapağını açar açmaz fışkırır, büyük kısmı oraya buraya bulaşır ve ziyân olur bu yaramaz pomadın. bunu önlemek için kullanmadan 1-2 saat kadar önce buzdolabına koymanızı öneririm.”

“kuruluk konusunda aşmış gözlerime en iyi gelen ilaç. keşfettiğim ilk zamanlarda mucidinin ayaklarını yıkayıp suyunu içebileceğimi iddia ederdim. hala da hayranım kendisine. görsem bir öper tebrik ederim.

alerjik gözleri inanılmaz rahatlatıyor. gözlerime türlü işkenceler yapmış insan olarak her seferinde imdadıma yetişen arkadaş bu ilaçtır.

yalnız göz doktoru kortizonlu olduğunu, dolayısıyla göz tansiyonunu artırabileceğini bu yüzden mecbur kalmadıkça kullanmamamı söyledi.

üzücü malesef.”

“Bende senelerdir var. Cortimycine göz pomadı kullanıyorum. Doğal yollardan halletmek isterseniz de Bio-Oil ama günde 5 kez falan sürmek gerekiyor. Sürdükten 4-5 saat sonra etkisi geçince tekrar ayni hale geliyor. Cortimycine 2-3 kez kullanıyorum birde artık 5-6 ay sonra tekrarlıyo yada 1 sene sonra….

bende de göz kapağımda kuruluk pullanma oluyor göz etrafım şişiyor cildiyeye gittim cortimycine göz pomadı verdi, ilacın prospektüsünde gözün içine uygulayın diyor ama benim sorunum göz kağaımda.siz nereye sürüyorsunuz bu kremi?”

“Merhaba. Kepeklenme şikayetiyle doktora gitmiştim blefarit dedi ve blephamide, cortimycine, azyter, nevanac verdi. Zaten kullandığım relestat, restasis, eyestil, thilo tears vardı. Etti mi 8 damla.

Şimdi sorum şu. Blephamide ve cortimycine içinde kortizon varmış. Uzun süreli kullanım bağışıklık yapıyor ve göz tansiyonu yükseltiyormuş. Ve ben kullandıktan sonra göz kapağımda hafif şişlik ve kızarıklık oldu. Akşam da ara ara kaşınmıştı. Gözümde de yanma ve kızarıklık var. Özellikle azyteri damlattıktan sonra oluyor. Bende olmayan şikayetlerimin hepsi oldu nerdeyse. Ee araştırıdm hastalık nüksediyormuş. Nükseden bir hastalık için değer mi bu kadar riski almak sizce ?”

“Kızlar aranızda cildi benim kadar hassas olan varsa lütfen yardımcı olsun.

Benim sorunum şöyle;yüzümün derisi gerçekten çok hassas,soğukta pul pul olur kullanmadığım krem kalmaz bana mısın demez,ağlarsam gözyaşının yüzümde geçtiği yerler kabarır kurur iz iz olur günlerce.Özellikle çenemde ve dudakların yan tarafında çok kuruluk oluyor ve sonra güneş lekesi gibi iz kalıyor bu bölgelerde.

Bir de erkek arkadaşımın sakalları yüzüme azıcık değsin anında tahriş oluyor,kabarıyor cildim.

Ve yüzüme kullanmadığım pomad merhem kalmadı.Pomad merhem diyorum çünkü normal kremler bende işe yaramıyor böyle olduğum zamanlar.Bugün en sonunda eczane bana cortimycine denen bir göz pomadı verdi yüzüne bunu sür diye.Bir bu kaldı denemediğim zaten.

Aynı sorunları yaşayan ya da etrafından duyup bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi bana?Yüzüm pul pul oldu iyicene ki yağlı yağlı merhemler sürmeme rağmen kaç gündür.”

“herkese merhaba..göz çevrem çok hassas hemen tahriş olup şişiyor ve pullanma oluyor yani resmen soyuluyor gözaltlarım ve gözkapaklarım..dr. a gittiğimde cortimycine pomad verdi ve olduğunda bunu kullan dedi..kullandığımda geçiyor ancak bırakınca tekrar oluyor özellikle makyaj yaptığımda bu sorun artıyor..cildime kullanabileceğim bir ürün tavsiyeniz varmı arkadaşlar..şimdiden teşekkürler a.s.”

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Q dedi ki:

    Bende de aynı sorun var kullanmayı bırakınca nüksediyor iyileşel varsa yazabilir mi

  2. Nisa dedi ki:

    Krem yüzümden soyuldu normal mii