Clovate Merhem Nasıl Kullanılır?

29.11.2019
529
Clovate Merhem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Clovate merhemin etken bileşeni klobetazol propiyonat maddesidir. Genel olarak bu krem vücuttaki şişlikler, kızarıklıklar ve iltihaplı bölgelerin tedavisinde kullanılır. Diskoid lupus eritematozus, egzama türleri, sedef hastalığı, liken ve alerjik hastalıklarında oldukça başarılı sonuçlar verir. Peki Clovate merhem nedir, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir? Gelin, hep birlikte öğrenelim!

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Clovate Krem Nedir?

Lokal steroidler grubuna giren Clovate merhem, ciltteki kaşıntıları ve kızarıklıkları tedavi eder. İltihaplı yaralar, sedef hastalığı, egzama çeşitleri ve liken hastalığında oldukça etkilidir.

Clovate Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak ciltteki iltihaplı yaralar, egzama, liken ve sedef hastalığında kullanılır. Ayrıca ciltteki şişlikler, kaşıntılar ve kızarıklıklar gibi alerjik reaksiyonlar için de ideal bir kullanım sunar.

Clovate Krem Muadili 

Dermovate Krem, Klobate Krem, Neobase Krem, Psoderm Krem ve Psovate Krem bu ürünün muadilleridir.

CLOVATE % 0,05 Krem Kullananlar için Uyarılar

 • Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü iyice okuyun ve içindeki maddelere alerjiniz varsa kesinlikle bu kremi kullanmayın. 
 • Su çiçeği, mantar ya da uçuk gibi cilt hastalıklarının tedavisinde bu krem kesinlikle kullanılmaz.
 • Perioral dermatit, sivilceler ve rozasea yani gül hastalığı gibi dermatolojik rahatsızlıkların tedavisinde bu kremi kullanmayınız.
 • Cinsel organlardaki kaşınma hissi için bu kremin kullanılması sakıncalıdır.
 • Bu kremi, yüzünüze uygularken gözlerle temas etmemesine özen göstermelisiniz.
 • Bu kremi sürdüğünüz bölgeyi kesinlikle kapatmayınız ve sorunlu bölgenin hava almasını kesinlikle engellemeyiniz.
 • Bu merhemin kullanımı 4 haftayı aşmamalıdır. Bu süre bitiminde şikayetleriniz devam ederse doktorunuzla görüşmeniz gereklidir.
 • Bu kremi çocuklarda kullanmadan önce mutlaka doktora danışınız.
 • 1 yaşından küçük bebeklerde bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Hamilelik ya da emzirme süreçlerinde bu kremi doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Clovate Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak alerjik reaksiyonlar, liken, sedef hastalığı ve egzama türlerini iyileştirmeye yarayan bir ilaçtır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Clovate Krem Kullananlar

Bu kremi kullanan kişiler genel olarak kremin oldukça etkili ve faydalı olduğunu düşünüyorlar.

Clovate Merhem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak çeşitli alerjik cilt hastalıkları, liken hastalığı, sedef hastalığı, diskoid lupus eritematozus hastalığı ve egzama için kullanılır.

Clovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar?

Bu saç losyonu, saç bölgesindeki kaşıntı, kızarıklık, alerjik hassasiyet ve egzama gibi rahatsızlıkların tedavisinde uygulanır. Yalnızca saçlara uygulanabilen bu losyonu, mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız gerekir.

Clovate Krem Neye İyi Gelir?

Bu merhem, alerjik cilt hastalıkları, egzama, liken ve sedef hastalığına iyi gelir.

Clovate 0.05 Krem Fiyatı 

Bu krem şu anda piyasada 17.26 liraya satılmaktadır.

Clovate Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi, doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanmanız şarttır. Doktorunuzun belirttiği biçimde, belirttiği süre boyunca ve belirttiği miktarlarda kullanmadığınız takdirde ilacın yan etkileri olabilir.

Kremi uygulamadan önce ellerinizi iyice yıkayın. Sorunlu bölgeyi temizleyin. Ardından kremi ince bir katman şeklinde sorunlu alana masaj yaparak uygulayın. Sorunlu bölgeyi kesinlikle kapatmayın ya da bandajla sarmayın, havayla temasını kesmeyin. Bu kremi günde 2 kez kullanmalısınız. Kullanım süresi kesinlikle 4 haftayı aşmamalıdır. Eğer yüz bölgesinde kullanacaksanız 5 günden fazla kesinlikle uygulamamalısınız.

Clovate Krem Yan Etkileri 

Bu kremin yan etkileri genel olarak solunum güçlüğü, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgelerinde şişlikler, karın ağrısı, kaşınma, yanma hissi, kızarıklık ve kurdeşendir. Böyle bir yan etki gördüğünüz anda hemen doktorunuza danışmalısınız. 

Clovate Krem Eşdeğeri 

Dermovate Krem, Klobate Krem, Neobase Krem, Psoderm Krem ve Psovate Krem bu ürünün  eşdeğerleridir.

Clovate Merhem Hakkında Merak Edilenler

Bu merhem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları burada…

Clovate Krem İçeriği Nedir?

Bu kremin etken bileşeni klobetazol 17-propiyonat maddesi olup yardımcı maddeleri setostearil alkol, gliserol monostearat, arlacel 165 (gliseril stearat ve PEG-100 stearat), sarı balmumu, propilen glikol, klorokrezol, sodyum sitrat, sitrik asit monohidrat ve saf sudur.

Clovate Krem Etken Maddesi Nedir?

Bu ilacın etken maddesi  klobetazol propiyonat bileşenidir.

Clovate Krem Yüze Sürülürmü?

Bu krem, göz çevresinden uzak tutularak yüze sürülebilir.

Clovate Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Bu krem, sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Clovate Saç Losyonu Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Bu saç losyonunu kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okuyun ve içindeki maddelere karşı alerjiniz olup olmadığına bakın. Bu saç losyonunun içindeki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız.
 • Saç egzaması, iltihaplı yaralar, kaşıntı, kabuklanma ve saç derisindeki kızarıklıklar için bu losyunu kullanabilirsiniz.
 • Saç derisinde su çiçeği, virüs enfeksiyonu, mantar ya da virüslerin neden olduğu iltihaplı yaralar varsa bu saç losyonunun kullanılması sakıncalıdır.
 • Bu saç losyonunu kesinlikle gözlerle temas ettirmeyiniz. Bu saç losyonu eğer gözlerle temas ederse bol suyla yıkamanız gerekir.
 • Saç derisine bu losyonu uyguladıktan sonra bandaj, saç bandı, streç film gibi ürünlerle kesinlikle bölgeyi kapatmayınız. Havayla temasını kesmeyiniz.
 • Bu saç losyonunu saç derisine uygulamadan önce saçlarınızın temiz ve kuru olması gereklidir.
 • Bu saç losyonunu mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde kullanmalısınız.
 • Clovate saç losyonunu hamilelik ve emzirme döneminde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • Bu saç losyonunun içinde yanıcı maddeler olduğu için, uygulama esnasında kesinlikle sigara içmeyiniz ya da ocak gibi yanıcı aletlere kesinlikle yaklaşmayınız.

Clovate Saç Losyonu Nasıl Kullanılır?

Bu saç losyonunu doktorunuzun talimatlarına uygun bir şekilde kullanmanız çok önemlidir. Bu saç losyonu fazla miktarda kullanıldığı takdirde ya da belirtilenden uzun süre kullanıldığı takdirde sakıncalı olabilir. Saç derisinde ya da vücutta tehlikeli yan etkiler görülebilir. Bu yüzden doktorun reçete ettiği biçimde kullanmaya çok büyük bir özen göstermeniz lazımdır.

Bu saç losyonu yalnızca saç derisine uygulanır. Saç losyonunu sürmeden önce ellerinizi sterilize etmelisiniz. Saçlarınızı şampuanla yıkamalı ve iyice kurutmalısınız. Ardından ince bir tabaka halinde saç losyonunu masaj yaparak ve saç derisine yedirerek sürmeniz önemlidir. Uygulama sonrasında saçlarınızı saç bonesi, duş başlığı, streç film, bandaj, saç bandı ya da başka bir şekilde kesinlikle kapatmayın. Saçların rahat bir şekilde hava almasını sağlayın. 

Clovate Saç Losyonu Yan Etkileri

Bu saç losyonunun nadiren de olsa yan etkileri görülebilir. Solunum güçlüğü yaşarsanız, ürtiker yani kurdeşen rahatsızlığı yaşarsanız, karın ağrısı hissederseniz, yüz bölgesinde kızarma, şişlik gibi belirtiler ile karşılaşırsanız hemen ilacın kullanımını durdurmalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.


YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. oya dedi ki:

  Alerjik cilt hastalıklarında doktorumun tavsiye ettiği bir kremdi Clovate. Vücudumun bazı bölgelerinde dönem dönem dökülmeler ve kızarıklıklar meydana geliyordu doktora gidip danıştım ve egzama olduğunu söyledi. Bununla ilgili olarak bana Clovate kremi önerdi. İşe yaradı yaramadı değil, ancak uzun süreli kullanmak gerek sanırım kremi kullanmadığım zaman yine aynı kızarıklıklar çıkıyor az da olsa ne yapsam bilemedim.