Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

17.07.2019
739
Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Acnelyse krem, bir çeşit sivilce kremidir. Derideki mitoz bölünmeyi arttıran ve bur atış sonucunda zarar görmüş derinin dökülerek sivilceleri iyileştiren Acnelyse Krem, bu sırada uygulanan bölgeyi soymaktadır.

Bu Krem jel kıvamındadır. En etkili sivilce kremleri listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Acnelyse sadece sivilce tedavisinde kullanılmaz. Aynı zamanda sivilceleri iyileştirirken, ciltteki lekeleri ve sivilceden kalan izleri de yok eder.

Yalnızca sivilce tedavi eden değil aynı zamanda lekeleri ve akne izlerini ortadan kaldıran diğer kremlere eş değer olarak kullanılabilmektedir. 

Acnelyse Krem içerisinde tretinoin bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olan Acnelyse Krem eczanelerde satılmakla beraber hem reçeteli hem de reçetesiz şekilde satılabilmektedir. Acnelyse Krem 20 gramlık tüplerin içinde yer alır.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Acnelyse krem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse Krem içerisinde A vitamini deposu olarak bilinen retinoik asit barındırmaktadır. Akne karşıtı olan bu krem cildin üst tabakası yenilemekte aynı zamanda mevcut sivil, akne ve leke izlerini ortadan kaldırmaktadır. Acnelyse Kremin keskin bir kokusu vardır. Rengi ise sarıdır. Şu alanlarda oldukça sık kullanılır.

 • Küçük ya da büyük aknelerin tedavisinde
 • Cilt lekelerinde
 • Güneş lekelerinde
 • Sivilce izlerinde
 • Sedef hastalığında
 • Deri kalınlaşmasında
 • Siyah noktaların temizlenmesinde
 • Peeling yani ölü derilerin temizlenmesinde
 • Yara ve yanık izlerinde.
Acnelyse Krem Ne İşe Yarar
Acnelyse Krem Ne İşe Yarar

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılmaktadır?

Öncelikle Acnelyse Krem kullanmadan önce alanında uzman bir Cildiye doktoruna görünmekte fayda vardır. Doktor ile görüştükten sonra onun da onayını alarak reçeteli ya da reçetesiz şekilde eczanelerden satın alınabilir. Reçeteli alındığı takdirde bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Acnelyse Krem kullanırken en etkili ve hızlı sonuca ulaşmak için doktorunuz söylediği ölçüde düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Acnelyse Krem genel olarak günde iki defa kullanılmaktadır. İlk olarak sabah, daha sonra da akşam sürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda 2 günde bir sürülmesi gerektiğini öneren doktorlar da mevcuttur. Cildinizdeki sorunlu olan bölgeye Acnelyse Kremden çok küçük bir parça alarak bir tabaka halinde sürmeniz gerekmektedir.

Acnelyse Krem kullandıktan sonra hafif bir yanma ya da batma hissi son derece normaldir. Aynı zamanda uygulanan bölge de kızarıklık da meydana gelebilir. Bu kötüye yorulmamalıdır. Aksine Acnelyse Krem içerisinde yer alan retinol isimli maddenin işlevini göstermeye başlaması bu tarz yan etkiler meydana getirmektedir. Unutulmamalıdır ki bu basit bir işlem değildir. Ciltte hücre yenilenmesi ve onarım meydana gelmektedir.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılmaktadır
Acnelyse Krem Nasıl Kullanılmaktadır

Acnelyse Kremin Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Acnelyse Kremin ilk etkileri bir gün geçmeden dahi ortaya çıkmaktadır. Acnelyse Kremi diğer kremlerden ayıran bir özelliktir bu durum. Uygun ve düzenli kullanıldığı takdirde iki ya da üç gün içinde hem lekelerden hem de sivilcelerden kurtulmanız muhtemeldir. Fakat en kesin sonuç dört ya da altı hafta düzenli kullanımının sonucunda ortaya çıkacaktır. Tabii ki bu durum bünyeden bünyeye farklılık göstermektedir. Bazı bünyelerde etki daha kısa sürede görünürken, bazılarında ise daha uzun sürelerde görünebilmektedir.

Acnelyse Krem uygulamadan önce uygulanacak bölgenin temiz olduğundan emin olmak için o bölge iyice temizlenmelidir. Temizlendikten sonra ise iyice kurutulmalıdır. Uygulanacak bölge nemli dahi olmamalıdır. Daha sonra yalnızca bir nohut büyüklüğünde parmağa alınarak parmak ucuyla masaj yapar gibi nazikçe sürülmelidir. Doz aşımı olmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Doktor aksini söylemedikçe çalışan ya da o gün dışarı çıkacak kişiler tarafından yalnızca geceleri  defa uygulanmalıdır. Cildiniz birkaç gün içerisinde farklılık gösterse de unutulmamalıdır ki birkaç hafta geçtikten sonra kesin sonuçlar ortaya çıkmaktadır. 

Acnelyse Krem Yan Etkileri

Acnelyse Krem doğru ve düzenli kullanıldığında peeling etkisi yapacak ve herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Fakat doz aşımı gibi ekstrem durumlarda yan etkileri ağır olabileceğinden doktor kontrolünde kullanılması daha doğrudur. Acnelyse Krem içerisinde tretionoin, e vitamini bulunmaktadır. İçerisindeki etkin maddeler çok güçlü olduğundan aşırı dozda kullanıldığında ciltte kimyasal yanıklara sebep olabilir. Bu nedenle sivilce ve aknelerin hızlı geçmesi için daha fazla sürmek doğru değildir. Aynı zaman Acnelyse Krem ile güneşlenmemek gerekmektedir. Bu nedenle güneşe çıkacağınız zamanlarda akşam kullanmanız daha doğrudur.

Acnelyse Kremin yan etkileri ise şu şekilde sıralanabilir.

 • Ciltte yanma, batma hissi
 • Ciltte kızarıklık
 • Ciltte kaşınma
 • Ciltte iğnelenme hissi
 • Deride pul pul dökülmeler
 • Cildin soyulması
 • Yüzde kabarma.

Bütün bunların yanında nefes darlığı, kusma, bayılma, bilinç kaybı, mide bulantısı, ani ve şiddetli baş ağrısı görüldüğünde mutlaka vakit kaybetmeden doktora başvurulması gerekmektedir. Acnelyse Krem çocuklarda, hamilelerde ya da emziren annelerde doktora başvurulmadan asla kullanılmamalıdır.

Acnelyse Krem Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

 • Acnelyse Kremi kullanmadan öcne mutlaka içeriği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İçeriğinde alerjiniz olan bir madde varsa Acnelyse Kremi kullanmamalısınız.
 • Deriniz Acnelyse Kremi uyguladıktan sonra çok etkili şekilde hücre yenilemektedir.
 • Acnelyse Kremi uyguladığınızda hafif batmalar ve kızarıklık meydana gelebilir. Bu durumda mutlaka doz aşımı yapıp yapmadığınıza dikkat edin.
 • Acnelyse Kremin size herhangi bir etkisi olmadığını düşünseniz dahi doktorunuzun size verdiği süre bitmeden kullanmayı bırakmamalısınız.
 • Acnelyse Kremi kullandıktan sonra sonuç hemen de kendini gösterebilir, birkaç hafta sonra da etkisini gösterebilir. Bünyeden bünyeye, kişiden kişiye farklılık gösterdiğini unutmamalısınız.
 • Acnelyse Kremi asla ağız, burun ve göz bölgesine uygulamayınız.
 • Acnelyse Krem ile tedaviniz devam ederken güneşten uzaktan durmanız gerektiğini unutmayınız. Güneş ışınlarına maruz kalırsanız deriniz hassaslaşır ve güneş yanıklar meydana gelebilir.
 • Acnelyse Kremi kullanırken krem ile birlikte kullandığınız sabunlar sert olmamalıdır. Aynı zamanda kullandığınız şampuanlar da sert olmamalıdır.
 • Acnelyse Kremi kullanırken krem ile birlikte kullandığınız makyaj ve cilt ürünleri içerisinde alkol bulunmamalıdır.
 • Eğer egzamanız varsa o bölgeye Acnelyse Kremi uygulamayınız.
 • Eğer açık yaranız varsa o bölgeye Acnelyse Kremi uygulamayınız.
 • Eğer uygulayacağınız bölge de herhangi bir enfeksiyon ya da enfeksiyon riski varsa o bölgeye Acnelyse Kremi kullanmayınız.
 • Acnelyse Kremi 12 yaş altı çocuklarda asla kullanmayınız.
 • Acnelyse Kremi hamile iseniz doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız.
 • Acnelyse Kremi emziren bir anne iseniz doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız.
https://www.youtube.com/watch?v=h7IpvsNdLMA

Acnelyse Krem Kullananlar

Acnelyse Krem kullananlar genel olarak olumlu yorumlar yapmışlardır. Çoğunluk yüz bölgesine uygularken yüzünün soyulduğundan ve ölü derilerinin temizlendiğinden yorumlarında bassetmişlerdir. Bazı yorum yapanlar önce sivilcelerinin arttığını daha sonra tamamen yok olduğunu yazmıştır. Acnelyse Krem krem hakkında olumsuz yorum neredeyse hiç mevcut değildir. Bu nedenle kullanıcılar hiç tereddüt etmeden eczanelerden çok uygun fiyatlı olan bu Acnelyse Kremi satın almaktadırlar.

Sivilceler ile birlikte farklı cilt problemlerinizde var ise doktorunuz Acnelyse Krem ile birlikte size farklı kremler ya da ilaçlar da önerecek ve tedaviye ekleyecektir. Bu nedenle doktora gitmeden Acnelyse Krem kullanmak doğru değildir. Unutmamalıyız ki bizlere en uygun ve en sağlıklı şekilde cilt sorunlarımızdan yalnızca Cildiye alanında uzman olan hekimler kurtarabilir. Alanında uzman olan bir hekim ile iletişime geçerek muayene olduğunuzda kullanacağınız krem ve ilaçlar ile kısa sürede cildinizdeki tüm sivilce, akne ya da lekelerden kurtulabilirsiniz.

Acnelyse Krem yukarıda da yazmış olduğum gibi cilde oldukça faydalıdır. Acnelyse Krem kullanıcıları kremden memnun olduklarını cilde iyi geldiğini dile getirmektedirler. Ben de bir defa kullandım ve oldukça iyiydi. Denemenizi öneririm. Güzel ciltlere sahip olmak için Cilt bakımı yapmak gerekir. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız.

Ürün hakkında bu link üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Şule dedi ki:

  Acnelyse adlı bu sivilce kremi sivilce tedavilerinde en etkili kremlerden biridir. Piyasadaki diğer sivilce geçirici kremlerin aksine bu krem anında bir etki yaratır. Üç dört gün içinde yüzünüzde çıkan sivilceyi öldürür, bu nedenle ağır bir ilaçtır. Doktorun talimatlarına uygun şekilde kullanılmalı onun söylediği talimatlara göre doz ayarı yapılmalıdır. Sorunlu bölgenin temiz olması gerek ve ardından krem sürülmelidir. Temizlik önemli.