Bengay Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
486
Bengay Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Bengay krem uzun yıllardır ülkemizde hemen her evin ecza dolabında bulunan bir üründür. Amatör sporcular ve profesyonel sporcular tarafından çok sık olarak tercih edilen bu krem, kas ağrıları için çok iyidir. Cilt yüzeyinde ve haricen kullanılan bu kremin rahatlatıcı özellikleri sayesinde popüler olmuştur. Kas gevşetici özellikleri ile bilinen Bengay kremin ağrı kesici ve iltihapları yok edici özellikleri de vardır. Günde en fazla 2 kez kullanılabilen bu kremin üzeri kesinlikle bandaj ya da başka birşeyle kapatılmamalıdır. Peki Bengay krem nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, muadilleri nelerdir, fiyatı nedir gibi soruların cevaplarını merak ediyor musunuz? Yanıtınız evet ise yazımızı okumaya devam edin.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Bengay Kremi Nedir?

Bu krem kas tutulmaları ve kas ağrıları durumunda kullanılır. Kas ağrılarının olduğu sorunlu yerleri temizleyin. Daha sonra bu kremi, sorunlu bölgeye ince bir katman şeklinde uygulayın. Birkaç dakika boyunca kremle iyice masaj yapın. Bu kremi uyguladıktan sonra mentollü olduğu için hafif yanma hissedebilirsiniz. Fakat bu iyi birşeydir ve kasların gevşemesinin göstergesidir.

Bengay Kremi Ne İşe Yarar?

Eklemlerdeki kireçlenme ve iltihap gibi sorunlara iyi gelen bu krem, kas iltihabını, kas yorgunluklarını ve ağrılarını iyileştirir. Bunun dışında boyun tutulması, omuz tutulması ve romatizmal ağrıları tedavi eder. Dokularda meydana gelen burkulma ve ezilme gibi yaralanmalara iyi gelir. Tendon iltihapları, eklem şişlikleri ve iltihaplarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca bel fıtığı ve bel ağrıları konusunda oldukça etkilidir.

Bengay Krem Faydaları

Bengay kremin faydaları gerçekten çok fazladır. Kas iltihapları, kas ağrıları ve kas yorgunlukları, kasılmalar, boyun ve bel tutulmaları, romatizmal ağrılar, eklem ağrıları, bel fıtığı, doku ezilmesi ve doku burkulması gibi problemler, eklemlerdeki kireçlenmeler, omuzların tutulması gibi sorunlara iyi gelir. Çok kısa bir süre içinde bu şikayetleri ortadan kaldırır.

Soğutucu kremler aslında çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Örneğin, soğutma maddesi mentol içeren nane yağı, geleneksel bir Çin merhemiydi. Bengay krem gibi ürünler, tahrişi ve iltihabı yok etmek için kullanılan kremlerin modern versiyonlarıdır. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ancak bu lokal kremler akut ağrılar için çok etkilidir. Nöropatik veya sinirle ilişkili ağrıları tedavi etmek daha zordur çünkü yaralı sinirlerin kendileri dış etkiye maruz kalmadan ağrı sinyalleri oluşturuyor gibi görünmektedir. Bu tür kronik sinir ağrıları üzerine yapılan araştırmalar, sinyaller beyne ulaşmadan önce ağrı nöronlarının aktivasyonunu kesmeye odaklanmıştır. Bu ağrının neden olduğu aslında tam çözülememiştir. Derinin altındaki duyusal nöronların karmaşık ağı ise ağrıların kaynağıdır. 

Bengay Kremi Fiyatı Nedir?

Bengay krem, eczanelerde 15.05 TL’den satışa sunulmaktadır.

Bengay Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem bel, boyun, omurga, dizler, omuzlar, bacaklar, kollar ve ayaklar ile tüm eklem bölgelerindeki kas ağrıları ve tutulmaları için kullanılabilir.

Bengay Pomad Krem Nedir?

Bengay krem beyaz renklidir. Yağsız bir pomad şeklindedir ve 50 gramlık tüpler şeklinde satılmaktadır. Bu kremin etken maddesi metil salisilattır. Bu madde salisilik asit çeşitlerinden birisidir. Kas gevşetici, ağrı kesici ve antienflamatuar nitelikleri vardır.

Bengay Kas Gevşetici Krem Fiyat

Bu kremin şimdiki fiyatı 11.46 TL’dir.

Bengay Krem Muadili 

Algesal pomad, Algesal Suractive pomad, Capsigel pomad, Jelgo jel, Kamfolin pomad, Prepagel jel, Reparil jel ve Rumasin pomad bu kremin eşdeğerleridir.

Bengay Krem Kullananlar 

“kas,eklem ağrıları için süper işe yarayan ilaç. eczaneden reçetesiz temin edilebilir 11,50tl fiyatı. kendimi zorladığımda,ağır kaldırdığımda veya uykudan kaynaklanan boyun omuz tutulmalarında bende işe yarıyor. vicks gibi kokuyor ve sürüldüğü yeri ısıtarak gevşetme işini beceriyor açıkçası. kas gevşetici deyince benim aklıma gelen ilk ilaç bu.”

“lif zedelenmesi varsa işe yaramaz ama boyun tutulması gibi bir rahatsızlığın varsa iyi gelir. Atıyorum bir sabah kalktınız ve boynunuz tutuk oynatamıyorsunuz onlara iyi gelir ama spor yaparken lif zedelenmesi falan oluştuysa bunlar için başka merhem ve ilaçlar var. Doktora gitmek lazım bunun için.”

“burkulma ve kas sızılarına karşı iyi bir yumuşatıcı krem. çok kokar, örneğin biri bacaklarına bengay sürsün, sınıf gibi kalabalık bir ortama girsin herkes kokuyu alır. sürüldüğü yerde yanma hissi verir. bengay elle istenilen yere sürüldükten sonra ellerin iyice yıkanması gerekir. eczanelerde satılan en ucuz ilaçlar arasındadır.”

“ilk sürüldüğü anda iğrenç bir koku yayan daha zaman geçtikçe mentole çeviren krem. sürdüğünüz yerde ayna üşüme, yanma, bir yere çarpmada duyulan ağrılan karışımı bir his verir. sizi kıvrandırır ama şikayetinizi dindirir. dozu kaçırırsanız sürüldüğü yeri hissedemeyebilirsiniz. o derece gevşetir insanı.”

Bengay Krem Endikasyonları

Bu kremin iki tane etken maddesi mevcuttur. Birincisi bir salisilik asit türü olan metil salisilat ve diğeri de mentoldür. Bu pomad, kas ağrıları, eklem iltihapları ve kas tutulmalarını tedavi eder. Kasları gevşettiği için sıkça kullanılır. Eklem bölgelerindeki ağrılar, tutulmalar ve romatizmal ağrılara iyi gelir. 

Bengay Kremi Neye İyi Gelir?

Osteoartrit, tenosinevit, bursit, romatoid artrit, tendinit, periartrit gibi eklem hastalıklarının iyileştirilmesi için, ezilme ve burkulmalar, tutulmalar ve kas ağrılarının iyileştirilmesi için kullanılır.

Bengay Krem Kaç TL?

Bu kremin güncel fiyatı 15.05 liradır.

Bengay Agri Kremi

Bu kremin ağrı kesici özelliği oldukça yoğundur.

Bengay Krem Yorumları

“ben-gay krem;

– boyun tutulması,

– burkulma,

– bel ağrısı, kas ağrısı,

– hafif ağrı ve sızılar,

– romatizma ile ilgili ağrılar,

– bir sinirin duyusal donanımını sağladığı alanda ortaya çıkan ağrılı olguların tedavisinde kullanılır.”

“kokusunda boğulmazsanız, işini iyi yapan pomad. bir de bunun mentollüsü çıkmış galiba. belki de hep mentollüdür kim bilir ?”

Bengay Krem ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Bu kremle ilgili kafanızda oluşabilecek tüm soruları cevapladık.

Bengay Krem Nerelerde Kullanılır?

Boyun, bel, bacaklar, ayaklar, eklem bölgeleri ve omurga bölgesinde kullanılabilir.

Bengay Krem Faydası Nedir?

Bu ağrı kesici, kas gevşetici ve iltihap önleyici krem sayesinde birçok eklem hastalığı ve romatizmal hastalık tedavi edilir. 

Bengay Krem Ne Kadar?

Bu merhemin 2019 yılı fiyatı 11.46 liradır. Her yıl fiyatlar değişmektedir.

Bengay Krem Emziren Anne İçin Uygun Mudur?

Bu kremi, doktorunuz önermediği sürece emzirme döneminde kesinlikle kullanmamalısınız.

Bengay Krem Hamilelikte Zararlımı?

Evet, zararlı olabilir. Doktorunuzla görüşmeden bu kremi kullanmamanız gerekir.

Bengay Krem Boyun Tutulması İçin İyi Midir?

Bu krem boyun tutulmasını tedavi eder ve oldukça etkili sonuçlar verir. 

Bengay Krem Boyun Agrisina İyi Gelirmi?

Evet, ağrı kesici ve kas gevşetici bir krem olduğu için boyun ağrısına iyi gelir.

Bengay Krem Kas Gevşetici Midir?

Bu kremin kas gevşetici özellikleri vardır ve oldukça yoğundur. Bu yüzden uygulandıktan sonra hemen etkisini gösterir.

Bengay Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Emzirme döneminde gerekli olmadıkça bu krem kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğer doktorunuz bu kremi kullanmanızı söylerse, belirtilen miktarlarda ve belirtilen süre kadar kullanılmalıdır.

Gebelikte Bengay Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu krem, hamileliğin ilk üç ayında kesinlikle kullanılmamalıdır. Hamileliğin ilk üç ayı geçtikten sonra doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayın.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. mine dedi ki:

    Bengay krem, kas ağrılarına gerçekten çok iyi geliyor. Uzun bir aradan sonra aşırı hareket ettiğimde ya da ağır bir şey kaldırdığımda kaslarımı gevşetmek için kullanıyorum. Zaten genel olarak sporcuların kas gevşetici krem olarak tercih ettiği bir krem. Kas gevşetici krem olarak Voltaren ve Bengay kremleri kesinlikle tavsiye ederim.